Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ αρεσει ο Κρίστιαν Μπέιλ . Αυτή την ξέρετε ; ειχα παθει σοκ με τα κιλα που εχασε για τον ρόλο .

@lovesucks βαλε κι εσυ μια :P . πεσαμε με τα μουτρα

c.png

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, floyd89gr είπε

Μ αρεσει ο Κρίστιαν Μπέιλ . Αυτή την ξέρετε ; ειχα παθει σοκ με τα κιλα που εχασε για τον ρόλο .

c.png

The machinist (2004). Θεός Κρίστιαν Μπέηλ.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Μ αρεσει ο Κρίστιαν Μπέιλ . Αυτή την ξέρετε ; ειχα παθει σοκ με τα κιλα που εχασε για τον ρόλο .

c.png

Και πολύ καλή ταινία επίσης!

Είχα βάλει πριν..τώρα εκκρεμεί του @BadIndian που δεν ξέρω ποια είναι..

Επεξ/σία από lovesucks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μπράβο!!!

Ας το δυσκολέψουμε λιγάκι... 

Έχω κι άλλη μια για μετά και έπειτα θα περιμένω τις δικές σας.

1C6966759-120206-7a.webp

Αρε συ τι ταινια εβαλες. Πριν κατι μηνες τις ειχα δει με τη σειρα ολες του Romero με τα ζομπια. Night of the living dead η συγκεκριμενη και απο τις καλυτερες μαζι με το dawn of the dead. Οταν ο Romero δημιουργουσε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ημίθεος και βάλε. Και δεν χρειάστηκε καν να βοηθήσω, που ήμουν έτοιμος. Συγχαρητήρια!! Πολύ δυνατός.

They are coming to get you Barbara...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Arkin εισαι ο ανθρωπος μας ! να εισαι κοντα μην χανεσαι ! εισαι το μπαλαντερ και η βοηθεια του κοινου :lol: .

βρε μπας και εισαι ο Τιμογιαννακης  ;

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μια τελευταία για τους φαν...

@Arkin στηρίζομαι σε εσένα.

 

1974-movie.jpg

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Είσαι ημίθεος και βάλε. Και δεν χρειάστηκε καν να βοηθήσω, που ήμουν έτοιμος. Συγχαρητήρια!! Πολύ δυνατός.

They are coming to get you Barbara...

Εδω οι κριτικη που ειχα κανει για την ταινια δεν εχει καιρο που τις ειδα. Ταινιαρες βαζετε μπραβο να μαθαινουν και οσοι δεν τις γνωριζουν τα ξεχασμενα διαμαντια του κινηματογραφου. 

Night of the Living Dead[1968][Criterion Collection].png

1 λεπτό πριν, BadIndian είπε

Και μια τελευταία για τους φαν...

@Arkin στηρίζομαι σε εσένα.

 

1974-movie.jpg

Οπααααααα. Κατσε κατσε. Ο δολοφονος με το πριονι? Καπου τον εχω δει αυτο τον κωλο. Τη στιγμη που παει στο σπιτι που ζει η γρια με τον γιο της? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Δωδεκάθεο το ίδιο είσαι!!!

Μπράβο! Κέρδισες μια αξέχαστη βραδιά στο... Τέξας (Texas Chainsaw Massacre-1974- Tob Hooper)

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Το Δωδεκάθεο το ίδιο είσαι!!!

Μπράβο! Κέρδισες μια αξέχαστη βραδιά στο... Τέξας (Texas Chainsaw Massacre-1974- Tob Hooper)

Ακομα ενα αξεχαστο franchise αριθμει 9 ταινιες μεχρι σημερα. Αν βαλετε σκηνες και απο friday the 13th/nightmare on elm street/saw να ξερετε τις εχω δει και αυτες μεσα στα 2 τελευταια χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω οι κριτικη που ειχα κανει για την ταινια δεν εχει καιρο που τις ειδα. Ταινιαρες βαζετε μπραβο να μαθαινουν και οσοι δεν τις γνωριζουν τα ξεχασμενα διαμαντια του κινηματογραφου. 

Night of the Living Dead[1968][Criterion Collection].png

 

Ωραία η κριτική σου γενικά και πολλά συγχαρητήρια που γράφεις.

Η μόνη μου διαφωνία είναι για το τέλος που αναφέρεις. Νομίζω πως είναι συγκλονιστικό, απαισιόδοξο και εντελώς διαφορετικό από αυτό που περιμένανε όλοι οι θεατές εν έτη 1968 (το διόρθωσα) και ίσως ακόμα και σήμερα. Ο Ρομέρο νομίζω πως καυτηριάζει στην ταινία  την αδυναμία του ανθρώπινου είδους και καταλήγει στο πεσιμιστικό και punk (no future) αυτό τέλος. Το πράττει εν γνώσει του και πάει κόντρα στο κατεστημένο του happy ending ή του survivor εν γένει, ωστόσο άθελα του άφησε ανοιχτή τη μυθολογία των ζωντανών νεκρών σε πολλές συνέχειες, καθορίζοντας το συγκεκριμένο είδος. Αναμφισβήτητα είναι ανατρεπτικό το φινάλε, άσχετα αν αρέσει σε κάποιον ή όχι (de gustibus...).

Εντελώς φιλικά και με όλο το σεβασμό.

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Ωραία η κριτική σου γενικά και πολλά συγχαρητήρια που γράφεις.

Η μόνη μου διαφωνία είναι για το τέλος που αναφέρεις. Νομίζω πως είναι συγκλονιστικό, απαισιόδοξο και εντελώς διαφορετικό από αυτό που περιμένανε όλοι οι θεατές εν έτη 1956 (αν δεν κάνω λάθος) και ίσως ακόμα και σήμερα. Ο Ρομέρο νομίζω πως καυτηριάζει στην ταινία  την αδυναμία του ανθρώπινου είδους και καταλήγει στο πεσιμιστικό και punk (no future) αυτό τέλος. Το πράττει εν γνώσει του και πάει κόντρα στο κατεστημένο του happy ending ή του survivor εν γένει, ωστόσο άθελα του άφησε ανοιχτή τη μυθολογία των ζωντανών νεκρών σε πολλές συνέχειες, καθορίζοντας το συγκεκριμένο είδος. Αναμφισβήτητα είναι ανατρεπτικό το φινάλε, άσχετα αν αρέσει σε κάποιον ή όχι (de gustibus...).

Εντελώς φιλικά και με όλο το σεβασμό.

Απολυτα σεβαστη καθε αποψη ειδικα απο μελη του forum που μιλανε με σεβασμο και πανω στη συζητηση μεσα σε ενα ομορφο φιλικο πλαισιο. Η ταινια ειναι του 1968 βρε συ το εχω αν δεις στον τιτλο μιας και κανω κριτικη σε καθε ταινια που βλεπω εδω και κοντα 10 χρονια και εχω την ημερομηνια στον τιτλο ωστε να τις εχω ανα ημερομηνια σε φακελους. Το τελος της ταινιας ειναι απαισιοδοξο οσο δεν παει και ισως ηθελα μια μικρη ελπιδα μεσα σε αυτο τον κοσμο που δημιουργησε. Ακολουθεις καποιους ανθρωπους και ελπιζεις οτι στο τελος αυτος που θα μεινει θα σωθει αλλα και εκει σου δινει τη γροθια ο Romero και σου λεει οτι η ταινια ειναι σκληρη μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο και δεν υπαρχει ελπιδα μεσα σε εναν τετοιο κοσμο. Οτι κινειται και δεν μιλαει εκτελειται. Εξου και ο φοβος των ανθρωπων σε αυτο που αντιμετωπιζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω τα ευκολάκια μου εγώ.. @Arkin εσύ λέω να περιμένεις 10 λεπτά και μετά να δίνεις απάντηση😋 Έχω την εντύπωση πως και φώτο να μη βάλουμε και ρωτήσουμε "ποια σκεφτόμαστε παιδιά;" εσύ θα πέσεις μέσα🤣 είπαμε γκολ από τ'αποδυτήρια βάζεις.😋

IMG-8cbeaf42728aac3b33c667ede52625ff-V.jpg.31994f9616bd2df9feb90ddb30d5cab3.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...