Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι το 3 παιδια . X-men: The last stand οπως πολυ σωστά έγραψε η @lovesucks και λίγο πριν οι δυνάμεις της Jean εξαφανίσουν τον Cyclops όπως έγραψε ο @Koopas . έχει κάποιες πολύ εντυπωσιακές σκηνές το 3 που μου έχουν μείνει . Την είχα δει σινεμά - είναι ο ορισμός της ταινίας που είναι για σινεμά -  και ήταν η πρώτη που είδα από το sequel .

11 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Αν και αγαπημένα μου είναι τα επόμενα που μπήκαν οι McAvoy🥰 και Fassbender🥰🥰

και τα επόμενα είναι φοβερά ! συμφωνώ . πως και δεν μπήκε ως τώρα στο νήμα μου κάνει εντύπωση

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, floyd89gr είπε

 και τα επόμενα είναι φοβερά ! συμφωνώ . πως και δεν μπήκε ως τώρα στο νήμα μου κάνει εντύπωση

Στην προσπάθεια μάλλον να βάλουμε δύσκολες, "ψαγμένες" και μη εμπορικές "ξεχνάμε" τις πιο γνωστές, εμπορικές 😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lovesucks είπε

X-men: The last stand

https://m.imdb.com/title/tt0376994/

Αν και αγαπημένα μου είναι τα επόμενα που μπήκαν οι McAvoy🥰 και Fassbender🥰🥰

Βάζω και γω μία..

IMG-f2bd3a650892797a371f06eba683e900-V.jpg.313225b30afc556bbc9469c5672c6739.jpg

Κυρία! Κυρία! Κυρία! Να πάω τουαλέτα; Εύρηκα!

Σάντρο Τόναλι και Σκάρλετ Γιόχανσον στο "Ιστορία Γάμου" (2019).

https://www.imdb.com/title/tt7653254/

Σωστά ή αύριο με τον κηδεμόνα μου;

Να βάλω μια ακόμα; Για να μη νομίζει δηλαδή ο πρόεδρος της επιτροπής Ελληνικών ταινιών @HPXMAN, ότι σνομπάρω τις "τέτοιου τύπου ταινίες". Κάποιες αποτελούν την ένοχη απόλαυση μου και τις λατρεύω παρακαλώ, όπως την παρακάτω ας πούμε. Έπος!!! Δυο ατάκες έχει ο εικονιζόμενος ηθοποιός. Αρκεί έστω μια να πείτε, όποιος και αν θυμάται...

253545.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, lovesucks είπε

X-men: The last stand

https://m.imdb.com/title/tt0376994/

Αν και αγαπημένα μου είναι τα επόμενα που μπήκαν οι McAvoy🥰 και Fassbender🥰🥰

Βάζω και γω μία..

IMG-f2bd3a650892797a371f06eba683e900-V.jpg.313225b30afc556bbc9469c5672c6739.jpg

Driver και Scarlet μια ειναι η ταινια. Marriage story. Εξαιρετικη και δειχνει οτι και η Scarlet ειναι πολυ καλη ηθοποιος εφοσον της δωθει ο σωστος ρολος. 

https://www.imdb.com/title/tt7653254/

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Arkin είπε

Driver και Scarlet μια ειναι η ταινια. Marriage story. Εξαιρετικη και δειχνει οτι και η Scarlet ειναι πολυ καλη ηθοποιος εφοσον της δωθει ο σωστος ρολος. 

https://www.imdb.com/title/tt7653254/

Master Arkin δε ρίχνεις ένα βλέφαρο και σε αυτή που εκκρεμεί, μήπως και σου λέει κάτι; 

20 ώρες πριν, PSYHAS είπε

Βαζω κι εγω μια, απο τα παλια. Μου ειχε κανει πολυ μεγαλη εντυπωση την πρωτη φορα, «δύσκολη» και καπως αργή στην εξελιξη ταινια, αλλα με φοβερές ερμηνείες και ιδιαίτερη θεματολογία . Ψυχολογικό θρίλερ θα την χαρακτήριζα 

Δεν βρηκα να εχει ξαναμπεί 

 

IMG_1777.png

IMG_1776.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Master Arkin δε ρίχνεις ένα βλέφαρο και σε αυτή που εκκρεμεί, μήπως και σου λέει κάτι; 

 

Το wicker man πρεπει να ειναι του 1973 εχει ξανα μπει και ειχα βαλει και την κριτικη που ειχα κανει πριν κανα χρονο που την ειδα. Δεν δινω 100% σιγουρια ομως αλλα αυτο το βλεμμα κατι μου λεει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, lovesucks είπε

Εμένα πάλι αυτό το βλέμμα μου κάνει για Marlon Brando..Βέβαια το σύμβολο από πάνω δεν μου λέει κάτι οπότε δεν μπορώ να μαντέψω..

Καλημέρα!

Καλή βδομάδα σε όλους κι από μένα!

 

5 ώρες πριν, BadIndian είπε

Ας κάνω μια προσπάθεια να σταχυολογήσω τις μικρές βοήθειες που δίνετε.

Η "ιδιαίτερη θεματολογία" που αναφέρετε, αν και μας παραπλανεί η αρχική φωτό του ραβδιού με την νεκροκεφαλή, θεωρώ πως δεν μπορεί να είναι σχετική με βουντού. Στον περιορισμένο σχετικά αριθμό ταινιών που ασχολούνται, το αίμα τρέχει ποτάμι. Ως εκ τούτου δύσκολα θα θεωρούνταν "ψυχολογικό θρίλερ" κάποια τέτοια, όπως ας πούμε ο "Δαιμονισμένος Άγγελος", που ήταν η πρώτη μου, αλλά προφανώς εσφαλμένη σκέψη.

Το "από τα παλιά" σε συνάρτηση με την φωτογραφία της ταινίας με παραπέμπει στα τέλη 80's με μέσα 90's και κατά πάσα πιθανότητα αμερικανική παραγωγή. Σωστά; Αυτό που με μπέρδεψε όμως ακόμα παραπάνω είναι το "δύσκολη και κάπως αργή στην εξέλιξη". Πολύ πιθανόν να αναφέρεστε σε κάποιον σκηνοθέτη, όπως λ.χ. ο Κρόνεμπεργκ ή ο Λιντς, των οποίων οι ταινίες, σε συνδυασμό με το ψυχολογικό μπορεί να ταίριαζαν. Νιώθω όμως πως είμαι μακριά και βαδίζω λάθος μονοπάτι... 

Οπότε κάνω και την τελευταία ερώτηση αναγνώρισης ηθοποιού κι ας φάω τα μούτρα μου (για πολλοστή φορά). Αυτό το τρομαγμένο γαλανό μάτι, μήπως ανήκει στον Ολλανδό Πολ Νιούμαν (aka Ρούτγκερ Χάουερ);

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Η ταινια γυρίστηκε τελη δεκαετίας ´70,ο ηθοποιός πασίγνωστος οπως και ο σκηνοθέτης , απο τους ¨αδικημενους¨ των βραβείων Oscar αλλα γενικα αναγνωρισμένοι και οι δυο. Να διευκρινίσω οταν λεω αργή, δεν εννοω βαρετή -τουλαχιστον για μένα- αλλα θέλει λίγη υπομονη και ισως κουράσει μερικους. Αν χρειαστεί , θα δώσω κανα στοιχειο ακομη, αλλιως αν θελετε την αποκαλύπτω . Παντως δεν ειναι καποιος απο αυτους που αναφέρατε.

Καλη βδομάδα σε όλους κι απο μένα. 

18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το wicker man πρεπει να ειναι του 1973 εχει ξανα μπει και ειχα βαλει και την κριτικη που ειχα κανει πριν κανα χρονο που την ειδα. Δεν δινω 100% σιγουρια ομως αλλα αυτο το βλεμμα κατι μου λεει. 

Οχι,  ωραιότατη  ταινια, αλλα δεν ειναι αυτη. Μαλλον σας μπέρδεψα με την πρωτη φωτο ! 😎

Για να βοηθήσω, δεν ειναι τρόμου , μαλλον ψυχολογικό θρίλερ θα μπορουσα να το περιγράψω 

 Ψυχολογικό Δράμα εννοω και οχι θρίλερ, οπως το Angel Heart που ανέφερε ο @BadIndian

Επεξ/σία από PSYHAS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

 

Η ταινια γυρίστηκε τελη δεκαετίας ´70,ο ηθοποιός πασίγνωστος οπως και ο σκηνοθέτης , απο τους ¨αδικημενους¨ των βραβείων Oscar αλλα γενικα αναγνωρισμένοι και οι δυο. Να διευκρινίσω οταν λεω αργή, δεν εννοω βαρετή -τουλαχιστον για μένα- αλλα θέλει λίγη υπομονη και ισως κουράσει μερικους. Αν χρειαστεί , θα δώσω κανα στοιχειο ακομη, αλλιως αν θελετε την αποκαλύπτω . Παντως δεν ειναι καποιος απο αυτους που αναφέρατε.

Καλη βδομάδα σε όλους κι απο μένα. 

Ήσασταν σαφής με το "αργή στην ανάπτυξη της". Δεν το ερμήνευσα ως βαρετή σε καμία περίπτωση. Απ' όσα επιπλέον στοιχεία μας δώσατε αγαπητέ, μάλλον δεν είναι ούτε το "Wicker Man", που είχε ξαναμπεί ούτως ή άλλως και το διευκρινήσατε. Προσωπικά το διασκεδάζω που σπάω το κεφάλι μου να τη θυμηθώ και ψάχνω παράλληλα, ακονίζοντας τη μνήμη μου και λαμβάνοντας υπόψη τη βοήθεια που παρέχετε. Επομένως θα προτιμούσα να δώσετε λίγο χρόνο ακόμα ή κανένα στοιχείο εξτρά, αλλά όπως προτιμάτε εσείς ή αν η πλειοψηφία έχει διαφορετική άποψη, πάσο. Δεν την αφήνω να χαθεί όπως βλέπετε. Έχω πεισμώσει. Ίδιον των γερόντων (σοφών και μη) 🙂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BadIndian είπε

Κυρία! Κυρία! Κυρία! Να πάω τουαλέτα; Εύρηκα!

Σάντρο Τόναλι και Σκάρλετ Γιόχανσον στο "Ιστορία Γάμου" (2019).

Σωστά ή αύριο με τον κηδεμόνα μου;

 

Χαχαχαχαχαχα βρε όντως μοιάζουν  Τόναλι και Ντράιβερ!!!!  Πολύ σωστά Μεγάλε Σοφέ οπότε αύριο κανονικά στη τάξη σας άνευ κηδεμόνος!

57 λεπτά πριν, Arkin είπε

Driver και Scarlet μια ειναι η ταινια. Marriage story. Εξαιρετικη και δειχνει οτι και η Scarlet ειναι πολυ καλη ηθοποιος εφοσον της δωθει ο σωστος ρολος. 

https://www.imdb.com/title/tt7653254/

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου για την Σκάρλετ.!

Μεγάλε Σοφέ @BadIndian αποτύχαμε κ οι δύο, δεν μαντέψαμε σε ποιον ανήκει το βλέμμα στη ταινία του @PSYHAS 😋

Το βλέμμα ανήκει σε κάποιον που μοιάζει πολύ με τον Marlon τον Brandon...Δεν ξέρω αν βοηθάω.(έψαξα κ βρήκα την ταινία κ δεν την έχω δει..Για να μαι ειλικρινής δεν την ήξερα καν).

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lovesucks είπε

Αυτός είναι, ναι..Στο επιβεβαιώνω που το ψαξα..😜

Δεν γνωριζω την ταινια αλλα λεω δεν μπορει ειναι πολυ γνωστος ο κυριος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δεν γνωριζω την ταινια αλλα λεω δεν μπορει ειναι πολυ γνωστος ο κυριος. 

Και μοιάζει με τον Marlon Brandon(κόλλησα εγώ χαχαχαχα)

Μέχρι να βρεθούν οι δύο πολύ δύσκολες που εκκρεμούν ας βάλω μία πιο βατή. Δεν θα ξεχάσω το πόσο έκλαψα όταν την είδα.🥺

Screenshot_20241007_172659_Chrome.jpg.dcf70dec64603783027f9add7d35d4cf.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάδιζα σε εντελώς λάθος μονοπάτι κι ας με προειδοποίησε το ένστικτο μου. Αφού βρέθηκε ο ηθοποιός να μαντέψω τον αδικημένο σκηνοθέτη. Σίντνεη Λιούμετ μήπως; 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...