Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Koopas είπε

Εδώ νομίζω πως δεν έχουμε αναφερθεί, ε;

movie 69.jpg

Ο Radcliffe δεν ειναι? Για να δω λιγο

Ναι κι Dano μαλλον ο διπλα του. 
https://www.imdb.com/title/tt4034354/?ref_=nm_flmg_knf_t_4

Swiss army man

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, PSYHAS είπε

Ο Radcliffe δεν ειναι? Για να δω λιγο

Ναι κι Dano μαλλον ο διπλα του. 
https://www.imdb.com/title/tt4034354/?ref_=nm_flmg_knf_t_4

Swiss army man

Ο Radcliffe καταφέρνει να παίξει σε ταινία χωρίς να βγάλει λέξη. Και παίζει να το έχει κάνει σε μια ακόμα ταινία, την οποία πραγματικά δεν θυμάμαι να είπε κουβέντα. Θα την πετάξω αργότερα στο νήμα.

@BadIndian με έχεις κάψει με τη φωτό, στο τέλος θα αρχίσω να πιστεύω ότι του μοιάζω (ρε, αυτός έχει περισσότερα μαλλιά)

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Sibyl said:

Αυτή είναι η Brooke Adams και η ταινία είναι Days of Heaven (1978)   https://www.imdb.com/title/tt0077405/  Συμπρωταγωνιστές της, οι Richard Gere και Sam Shepard. Την έχω δει αρκετά χρόνια πριν και μου άρεσε πολύ. Δείτε το trailer και αν σας αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες, σας την συνιστώ.

Μπράβο ρε τσακάλι @Sibyl που τη βρήκες ^^

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Millennium είπε

Μπράβο ρε τσακάλι @Sibyl που τη βρήκες ^^

Την έχω δει  και μου άρεσε πολύ.:)

Τώρα που μου την θύμισες, σκέφτομαι μήπως την ξαναδώ αν και ελάχιστες ταινίες που έχω δει, τις ξαναβλέπω. Υπάρχουν τόσες που δεν έχω δει που προτιμώ να δω μία απ΄αυτές παρά να ξαναδώ μία που έχω ήδη δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω μία.

MV5BMTMwODc1MDM3MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDY1

Just now, Sibyl said:

Την έχω δει  και μου άρεσε πολύ.:)

Τώρα που μου την θύμισες, σκέφτομαι μήπως την ξαναδώ αν και ελάχιστες ταινίες που έχω δει, τις ξαναβλέπω. Υπάρχουν τόσες που δεν έχω δει που προτιμώ να δω μία απ΄αυτές παρά να ξαναδώ μία που έχω ήδη δει.

Σε καταλαβαίνω. Και εγώ μπαίνω σε τέτοιο δίλημμα μερικές φορές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

American Pie?

Προφανώς είναι κάποια αμερικανική teen κωμωδία και από την "φωτογραφία" την τοποθετώ κάπου στα 00's. Αυτό που μ' έβαλε σε σκέψη ήταν το "έχουν παίξει μεγάλα ονόματα", που ανέφερε ο φίλος, ο οποίος τη δημοσίευσε και γι' αυτό δεν θα πήγαινα με το American Pie (το πρώτο το ορθόδοξο), αν και θα μπορούσε να είναι κάποια από τις πολλές συνέχειες της. 

Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν και θεωρώντας μια τέτοια σκηνή (του κώλου) κοινότυπη σε αυτές τις ταινίες, θα δοκίμαζα τα "Superbad" & "Accepted", άσχετα αν δεν μου λέει κάτι η συγκεκριμένη. 

Αφήνω μια και νομίζω πως (παραδόξως) δεν έχει ξαναμπεί, μαζί με ένα πολύ δύσκολο κουίζ. Στην ταινία ακούγεται κάποια στιγμή ένα τραγούδι (μόνο μουσική), το οποίο είναι ξεκάθαρα αντιγραφή ελληνικού. Ζητάω λοιπόν το ελληνικό τραγούδι και τον/την τραγουδιστή/ρια. 

Καλησπέρα σε όλους και καλή τύχη!

742985.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Προφανώς είναι κάποια αμερικανική teen κωμωδία και από την "φωτογραφία" την τοποθετώ κάπου στα 00's. Αυτό που μ' έβαλε σε σκέψη ήταν το "έχουν παίξει μεγάλα ονόματα", που ανέφερε ο φίλος, ο οποίος τη δημοσίευσε και γι' αυτό δεν θα πήγαινα με το American Pie (το πρώτο το ορθόδοξο), αν και θα μπορούσε να είναι κάποια από τις πολλές συνέχειες της. 

Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν και θεωρώντας μια τέτοια σκηνή (του κώλου) κοινότυπη σε αυτές τις ταινίες, θα δοκίμαζα τα "Superbad" & "Accepted", άσχετα αν δεν μου λέει κάτι η συγκεκριμένη. 

Αφήνω μια και νομίζω πως (παραδόξως) δεν έχει ξαναμπεί, μαζί με ένα πολύ δύσκολο κουίζ. Στην ταινία ακούγεται κάποια στιγμή ένα τραγούδι (μόνο μουσική), το οποίο είναι ξεκάθαρα αντιγραφή ελληνικού. Ζητάω λοιπόν το ελληνικό τραγούδι και τον/την τραγουδιστή/ρια. 

Καλησπέρα σε όλους και καλή τύχη!

742985.jpg

Stanis εσυ? Την ταινια τη θυμαμαι, το τραγούδι το έψαξα και το βρηκα.

Spy game με Redford και Pitt.

 https://www.imdb.com/title/tt0266987/?ref_=ttsnd_ov
 

και το τραγούδι αυτο

Λιτσα Διαμαντη - Τι ζητάς 

 

Επεξ/σία από PSYHAS
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gsarig said:

To Dersu Uzala δεν είναι; Πάνε χρόνια από τότε που την είδα αλλά θυμάμαι πως ήταν ωραία ταινία. 

Ναι φίλε μου αυτή είναι. Του αξεπέραστου Κουροσάβα.

----------------------------------------------------------------------------------

MV5BNzlhMjI1NzktOWE1ZC00Y2Q4LWEyZDYtMjM1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lx911 είπε

μια ταινια λιγο τρολλ οπου εχουν παιξει μεγαλα ονοματα αλλα μου αρεσει πολυ

image.jpeg.bdae535e09cb69174509e339f6276171.jpeg

Απο τον ηθοποιό, λιγο δυσκολο να κατατοπιστούμε, αλλα αν η γυναικα ειναι η Anne Faris, που μου μοιαζει, τοτε θα ρίξω μια μαντεψια, που ταιριαζει στην περιγραφή της ταινίας ..

https://www.imdb.com/title/tt1333125/?ref_=ttmi_ov
 

Movie 43, μια ξεχασμένη ταινια, που μαλλον κι οι συμμετέχοντες θα ηθελαν να ξεχαστεί ..

Αν ειναι αυτη, θα υποθέσω οτι το παλικαρι ειναι ο Chris Prat?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Millennium είπε

Ναι φίλε μου αυτή είναι. Του αξεπέραστου Κουροσάβα.

----------------------------------------------------------------------------------

MV5BNzlhMjI1NzktOWE1ZC00Y2Q4LWEyZDYtMjM1

Ιστορία ενός εγκλήματος (1967) με τεράστιο Σίντνεη Πουατιέ! Την είδα πρόσφατα σχετικά και εννοείται πως η πινακίδα σου μένει για ευνόητους λόγους.

https://www.imdb.com/title/tt0061811/

@PSYHAS Μου πήρε μερικά δευτερόλεπτα να ανακαλέσω στη μνήμη μου ποιος είναι ο Stanis, αλλά μόλις τον θυμήθηκα έπεσα από τα γέλια... Όχι δεν είμαι, ούτε του μοιάζω 😉. Εξαιρετικός! Μπράβο σας! Εντυπωσιάστηκα. 

@Millennium Ζόρικη ερώτηση. Ποια θεωρείς την (προφανώς προσωπική) καλύτερη ταινία του Κουροσάβα; Ας απαντήσει κι όποιος/α άλλος/η θέλει. Δε ζητάω δικαιολόγηση.

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...