Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, PSYHAS είπε

 

IMG_1756.jpeg

IMG_1758.jpeg

Ήταν συνειρμικό φίλε @PSYHAS και χαίρομαι και που σου έδωσα την ιδέα και που έβαλες το πρώτο το ορθόδοξο (btw επειδή ανέτρεξα το νήμα από την αρχή, πνευματικός "πατέρας" της έκφρασης δικαιωματικά είναι ο @Koopas) και όχι το remake με Μπρους Γουίλις και τον αχώνευτο τον Ρίτσαρντ Γκιρ.

Έχουμε λοιπόν το "Assignment" (Κάρλος, το Τσακάλι -1997-) με τους Ντόναλντ Σάδερλαντ, Άινταν Κουίν και Μπεν Κίνγκσλεη. Ταινιάρα δράσης πραγματικά, βασισμένη στην πραγματική ιστορία του original Τσακαλιού, με το ψευδώνυμο Κάρλος.

https://www.imdb.com/title/tt0118647/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ήταν συνειρμικό φίλε @PSYHAS και χαίρομαι και που σου έδωσα την ιδέα και που έβαλες το πρώτο το ορθόδοξο (btw επειδή ανέτρεξα το νήμα από την αρχή, πνευματικός "πατέρας" της έκφρασης δικαιωματικά είναι ο @Koopas) και όχι το remake με Μπρους Γουίλις και τον αχώνευτο τον Ρίτσαρντ Γκιρ.

Έχουμε λοιπόν το "Assignment" (Κάρλος, το Τσακάλι -1997-) με τους Ντόναλντ Σάδερλαντ, Άινταν Κουίν και Μπεν Κίνγκσλεη. Ταινιάρα δράσης πραγματικά, βασισμένη στην πραγματική ιστορία του original Τσακαλιού, με το ψευδώνυμο Κάρλος.

https://www.imdb.com/title/tt0118647/

επ, δοκαρι! για παμε ξανα μια προσπαθεια

αλλης ταινιας remake ηταν με Willis Gere

πειτε μου οτι την ξερετε, γιατι αν οχι, τρεξτε τωρα να τη δειτε

https://www.imdb.com/title/tt0069947/?ref_=nv_sr_srsg_5_tt_8_nm_0_in_0_q_the%20jackal

The Day of the Jackal!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

επ, δοκαρι! για παμε ξανα μια προσπαθεια

αλλης ταινιας remake ηταν με Willis Gere

πήρα το ριμπάουντ όμως... Day of the Jackal (1973) 

https://www.imdb.com/title/tt0069947/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι.. η ταινία του Zinnemann (που δε συγκρίνεται με το αμερικάνικο remake - μα Richard Gere Ιρλανδός πρώην IRA, ήμαρτον δηλαδή, χάθηκε ένας Neeson, ενας Gabriel Byrne, κάποιος άλλος τέλος πάντων, η ταινία βλεπόταν άνετα αλλά ως εκεί, καμμια σχέση), βασίστηκε στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Frederick Forsyth, ενός πρώην πιλότου της RAF και μετέπειτα δημοσιογράφου. Όταν την είχα δει πρώτη φορά, είχα εντυπωσιαστεί με την ερμηνεία του Fox, τόσο που στο τέλος ...

Spoiler

δεν ήθελα να τον πιάσουν και σκοτώσουν, εντάξει οχι και να σκοτώσει τον Ντε Γκολ, αλλά ήθελα να πιστεύω οτι θα κατόρθωνε πάλι να ξεφύγει

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PSYHAS είπε

επ, δοκαρι! για παμε ξανα μια προσπαθεια

αν του @BadIndian ήταν δοκάρι εμένα ήταν σουτ στα πουλια :lol: δεν θα το εβρισκα ποτε .

βρε τι επιστημονες εισαστε εσεις :P

για παμε μια ευκολη

431.png

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

αν του @BadIndian ήταν δοκάρι εμένα ήταν σουτ στα πουλια :lol: δεν θα το εβρισκα ποτε .

βρε τι επιστημονες εισαστε εσεις :P

Άσε...Εδώ πλέον παίζουν μπάλα 2 βαριά 3..😜😜 Οι υπόλοιποι χαζεύουμε και κάνουμε chat 😜

Όπως είχα πει κ παλιότερα για τον Arkin, το λέω κ τώρα..Νομίζω πως αν ρωτήσω απλά "Ποια ταινία σκέφτομαι τώρα;" θα πάρω απάντηση..😂😂

Εγώ νομίζω στέρεψα. Πόσες να χω προλάβει να δω στα χρόνια που ζω και να τις θυμάμαι κιόλας..🤗

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Άσε...Εδώ πλέον παίζουν μπάλα 2 βαριά 3..😜😜 Οι υπόλοιποι χαζεύουμε και κάνουμε chat 😜

Όπως είχα πει κ παλιότερα για τον Arkin, το λέω κ τώρα..Νομίζω πως αν ρωτήσω απλά "Ποια ταινία σκέφτομαι τώρα;" θα πάρω απάντηση..😂😂

Εγώ νομίζω στέρεψα. Πόσες να χω προλάβει να δω στα χρόνια που ζω και να τις θυμάμαι κιόλας..🤗

Χαζεύουμε και κάνουμε chat, δεν θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα! Για το δεύτερο φάγαμε σχόλιο, μένει το πρώτο να τ' ακούσουμε κι αυτό 😆

Έβαλα ημέρα του τσακαλιού στη λίστα προβολής!

Ένα σχόλιο από εμένα (chat κάνουμε, τι άλλο να πω), μου αρέσει που αναφέρετε δύο λόγια για την ταινία που βρίσκετε, βοηθάει πολύ στο να ψηθούμε ή όχι να δούμε μια ταινία.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλία είδα για πάμε μια από εκεί, είναι 20ετιας πολύ καλή ταινία με ωραία δράση όμως πολύ μικρή διάρκεια. 

* ο ηθοποιός της εικόνας φέρνει λίγο σε Μπενζεμα ή σε Βενσάν Πουαριε τον πρώην σέντερ της Ρεαλ και νυν της Εφες. 

** ο πρωταγωνιστής της ταινίας αρέσκεται να κάνει το χόμπι που έκανε ο εθνικός μας "πηδηκ0υλαS"  Μίλτος Τεντογλου πριν αρχίσει το άλμα εις μήκος. 

MV5BMjA5MjYwODEyN15BMl5BanBnXkFtZTYwOTgwMzM3._V1_QL75_UX1640_.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Γαλλία είδα για πάμε μια από εκεί, είναι 20ετιας πολύ καλή ταινία με ωραία δράση όμως πολύ μικρή διάρκεια. 

* ο ηθοποιός της εικόνας φέρνει λίγο σε Μπενζεμα ή σε Βενσάν Πουαριε τον πρώην σέντερ της Ρεαλ και νυν της Εφες. 

** ο πρωταγωνιστής της ταινίας αρέσκεται να κάνει το χόμπι που έκανε ο εθνικός μας "πηδηκ0υλαS"  Μίλτος Τεντογλου πριν αρχίσει το άλμα εις μήκος. 

MV5BMjA5MjYwODEyN15BMl5BanBnXkFtZTYwOTgwMzM3._V1_QL75_UX1640_.jpg

Επειδή μου αρέσει να σπαμάρω με chat, θα στείλω φωτογραφία μου, εδώ στη νήμα, να μου πεις με ποια μεγάλη παιχτούρα μοιάζω! χεχε!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Koopas είπε

Χαζεύουμε και κάνουμε chat, δεν θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα! Για το δεύτερο φάγαμε σχόλιο, μένει το πρώτο να τ' ακούσουμε κι αυτό 😆

Έβαλα ημέρα του τσακαλιού στη λίστα προβολής!

Ένα σχόλιο από εμένα (chat κάνουμε, τι άλλο να πω), μου αρέσει που αναφέρετε δύο λόγια για την ταινία που βρίσκετε, βοηθάει πολύ στο να ψηθούμε ή όχι να δούμε μια ταινία.

Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες!!Απλά δεν έχω reactions κ το γράφω 😂😂(μου τα φαγαν οι μουσικές🤗)

Άμα γίνει παρατήρηση που χαζεύουμε θα κάνουμε παύση στα reactions κ θα μας ζητάνε πίσω..🤣

Ας βάλω μία που δεν θυμάμαι αν έχει ξαναμπεί..

IMG-b3c7d29c812c338a1469491f2f1147d1-V.jpg.30ac9b18224a6e8403db0ec7ff47cf95.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Γαλλία είδα για πάμε μια από εκεί, είναι 20ετιας πολύ καλή ταινία με ωραία δράση όμως πολύ μικρή διάρκεια. 

* ο ηθοποιός της εικόνας φέρνει λίγο σε Μπενζεμα ή σε Βενσάν Πουαριε τον πρώην σέντερ της Ρεαλ και νυν της Εφες. 

** ο πρωταγωνιστής της ταινίας αρέσκεται να κάνει το χόμπι που έκανε ο εθνικός μας "πηδηκ0υλαS"  Μίλτος Τεντογλου πριν αρχίσει το άλμα εις μήκος. 

MV5BMjA5MjYwODEyN15BMl5BanBnXkFtZTYwOTgwMzM3._V1_QL75_UX1640_.jpg

Περιοχή 13 https://www.imdb.com/title/tt0414852/

Επεξ/σία από HPXMAN
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Γαλλία είδα για πάμε μια από εκεί, είναι 20ετιας πολύ καλή ταινία με ωραία δράση όμως πολύ μικρή διάρκεια. 

* ο ηθοποιός της εικόνας φέρνει λίγο σε Μπενζεμα ή σε Βενσάν Πουαριε τον πρώην σέντερ της Ρεαλ και νυν της Εφες. 

** ο πρωταγωνιστής της ταινίας αρέσκεται να κάνει το χόμπι που έκανε ο εθνικός μας "πηδηκ0υλαS"  Μίλτος Τεντογλου πριν αρχίσει το άλμα εις μήκος. 

MV5BMjA5MjYwODEyN15BMl5BanBnXkFtZTYwOTgwMzM3._V1_QL75_UX1640_.jpg

Γκέτο 13 στα Ελληνικά . Το έχω δει παλιά λόγω Luc Besson .. δεν ήταν κακό .. μια χαρά ταινία δράσης και ούτε θυμάμαι να ήταν μικρή σε διάρκεια .

https://www.imdb.com/title/tt0414852/?ref_=nm_flmg_job_1_cred_t_42

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Koopas είπε

Επειδή μου αρέσει να σπαμάρω με chat, θα στείλω φωτογραφία μου, εδώ στη νήμα, να μου πεις με ποια μεγάλη παιχτούρα μοιάζω! χεχε!

Έπεσα κάτω χαχαχαχαχααχαχαχχαχα

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...