Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Και θα κλεισω εγω για σημερα με μια υπερ καλτια χορρορ ταινια που επαιζε κυριολεκτικα σε ολα τα καναλια αργα το βραδυ προς χαραμα, ειτε σε καποια τοπικα (κρητικα) καναλια ειτε στο σταρ ειτε στο αντ1 ειτε στο αλτερ την εχω πετυχει ακομα και οταν ειχα παει καπου για εκδρομη και εβαλα αργα το βραδυ τηλεοραση στο δωματιο του ξενοδοχειου.

image.png.fe2fe5b286097c3e77d6dd18029bb6e5.png

Καραcult Carpenter ( οχι μεσα στις καλύτερες του, κατα τη γνωμη μου, αλλα διασκεδαστικη), με James Woods αλλα και σουπερ σεξυ βαμπίρ Sheryl Lee, απο το Twin Peaks (βαζω να απολαύσουμε σε αλλη καλλιτεχνική πόζα απο την ταινια)

image.jpeg.d01f17e535ff70b05b5abe88aa723562.jpeg

 

https://www.imdb.com/title/tt0120877/?ref_=tt_mv_close

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Καραcult Carpenter ( οχι μεσα στις καλύτερες του, κατα τη γνωμη μου, αλλα διασκεδαστικη), με James Woods αλλα και σουπερ σεξυ βαμπίρ Sheryl Lee, απο το Twin Peaks (βαζω να απολαύσουμε σε αλλη καλλιτεχνική πόζα απο την ταινια)

image.jpeg.d01f17e535ff70b05b5abe88aa723562.jpeg

 

https://www.imdb.com/title/tt0120877/?ref_=tt_mv_close

Ναι ρε συ τελειως καρακαλτ η ταινια, η Σεριλ Λι βαδιζει στον ιδιο δρομο οπως και στο Τουιν Πικς (πρακτορ Ντειλ Κουπερ ακους) και η αδυναμια ο βιλεν της ταινιας ηταν ο Τομας Ιαν Γκριφιθ κατα κοσμον Τερι Σιλβερ απο το Καρατε Κιντ 3 ή αλλιως ο χαμενος αδερφος του Αλεξανταρ Πριγιοβιτς για τους μυστες της στρογγυλης θεας.

27 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

μου ρθε μια διασκεδαστική ταινία .. για να σας δω ..

h2.png

Zoolander?

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

μου ρθε μια διασκεδαστική ταινία .. για να σας δω ..

h2.png

Sam Rockwell και Mos Def (τον εβαλα πριν στο κλιπ του blade ii, με massive attack)

https://www.imdb.com/title/tt0371724/?ref_=tt_mv_close
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά της νύχτας μεγάλης οθόνης!

Ελλείψει άλλης, αφήνω αυτή εδώ. Παραδόξως δεν έχει ξαναμπεί καμία σχετική...

1280.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά της νύχτας μεγάλης οθόνης!

Ελλείψει άλλης, αφήνω αυτή εδώ. Παραδόξως δεν έχει ξαναμπεί καμία σχετική...

1280.jpg

Queen of Thorns, η αγαπημενη μας Diana Rigg. Τον διπλανό δε θέλω να τον θυμάμαι..(η ταινια δεν ηταν άσχημη, αλλα έλεος, μετα απο Connery αυτόν βρήκαν?)

https://www.imdb.com/title/tt0064757/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_1_in_0_q_majesty

On Her Majesty's Secret Service

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Queen of Thorns, η αγαπημενη μας Diana Rigg. Τον διπλανό δε θέλω να τον θυμάμαι..(η ταινια δεν ηταν άσχημη, αλλα έλεος, μετα απο Connery αυτόν βρήκαν?)

https://www.imdb.com/title/tt0064757/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_1_in_0_q_majesty

On Her Majesty's Secret Service

Συμφωνώ για τον κύριο Lazenby. Μακράν ο πιο αδιάφορος, αλλά μιας και δεν είχε ξαναμπεί James Bond στο νήμα (Τι έγινε ρε παιδιά; Μόνο σ' εμένα αρέσει;) είπα να ξεκινήσω με τον λιγότερο γνωστό και δη στο θολό φόντο, μπας και δυσκολέψω λίγο την εύρεση της, αλλά δεν... Είσαι "τσακάλι" (αλήθεια αυτή έχει μπει;). Μπράβο σου αγαπητέ πολύ σωστός! Στην συγκεκριμένη φυσικά αξίζει να μνημονευθεί και η συμμετοχή του "δικού μας" Τέλη Σαββάλας. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παμε αλλη μια κλασικη ταινιαρα που και αυτη επαιζε πολυ σε τοπικα καναλια οσο θυμαμαι, νομιζω πως δεν εχει μπει στο νημα, η ληψη που διαλεξα ειναι "αγνο ταβερνοξυλο" .

image.png.7ac0289d4da97c2c5acd7b384ac3c76c.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Συμφωνώ για τον κύριο Lazenby. Μακράν ο πιο αδιάφορος, αλλά μιας και δεν είχε ξαναμπεί James Bond στο νήμα (Τι έγινε ρε παιδιά; Μόνο σ' εμένα αρέσει;) είπα να ξεκινήσω με τον λιγότερο γνωστό και δη στο θολό φόντο, μπας και δυσκολέψω λίγο την εύρεση της, αλλά δεν... Είσαι "τσακάλι" (αλήθεια αυτή έχει μπει;). Μπράβο σου αγαπητέ πολύ σωστός! Στην συγκεκριμένη φυσικά αξίζει να μνημονευθεί και η συμμετοχή του "δικού μας" Τέλη Σαββάλας. 

..ισως ο καλυτερος Blofeld κι ενας απο τους καλύτερους "κακους" της σειρας, κατα τη γνωμη μου. Ναι, το χειροτερο miscast ηθοποιού για Bond . Νομίζω ο Connery ειχε πει οτι δεν ηθελε να ξαναπαιξει για να μη τυποποιηθεί, αλλά μετά την αποτυχία της ταινίας, "επανενεργοποιήθηκε" στο Diamonds..

 

5 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Και παμε αλλη μια κλασικη ταινιαρα που και αυτη επαιζε πολυ σε τοπικα καναλια οσο θυμαμαι, νομιζω πως δεν εχει μπει στο νημα, η ληψη που διαλεξα ειναι "αγνο ταβερνοξυλο" .

image.png.7ac0289d4da97c2c5acd7b384ac3c76c.png

de niro στους Κακοφημους δρομους? δε βοηθαει η ληψη και δεν ειμαι 100 σιγουρος, αλλα μοιαζει και θα μπορουσε να ειναι

https://www.imdb.com/title/tt0070379/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_mean%20streets%20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

..ισως ο καλυτερος Blofeld κι ενας απο τους καλύτερους "κακους" της σειρας, κατα τη γνωμη μου. Ναι, το χειροτερο miscast ηθοποιού για Bond . Νομίζω ο Connery ειχε πει οτι δεν ηθελε να ξαναπαιξει για να μη τυποποιηθεί, αλλά μετά την αποτυχία της ταινίας, "επανενεργοποιήθηκε" στο Diamonds..

 

de niro στους Κακοφημους δρομους? δε βοηθαει η ληψη και δεν ειμαι 100 σιγουρος, αλλα μοιαζει και θα μπορουσε να ειναι

Ολόσωστος , Ντε Νιρο μοιραζει "αγαπη" εκει στο μπιλιαρδαδικο στους Κακοφημους Δρομους.

https://www.imdb.com/title/tt0070379/?ref_=ttmi_ov

Παντως εμενα μου αρεσε και ο Τιμοθι Νταλτον (ειδικα το License to kill πολυ καλο κατεμε) ο Ροτζερ Μουρ μου παραφαινοταν ευγενης αν και στις ταινιες του Μουρ δεν ηταν ο Σαγονιας;

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στους μύστες της 7ης τέχνης ..

είναι δυνατόν να μην έχει μπει αυτή η ταινιάρα ; Η ερμηνεία του κυρίου ήταν το κάτι άλλο ..

1322.png

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Καλημέρα στους μύστες της 7ης τέχνης ..

είναι δυνατόν να μην έχει μπει αυτή η ταινιάρα ; Η ερμηνεία του κυρίου ήταν το κάτι άλλο ..

1322.png

Φοβερη ερμηνεια ως Τζοκερ / Αρθουρ Φλεκ ο Φινιξ, για να δουμε και το 2ο, αν και θα ειναι απο οτι καταλαβα πολυ μιουζικαλ και δεν ξερω αν με ψηνει να το δω, σινεμα σιγουρα οχι.

https://www.imdb.com/title/tt7286456/?ref_=ttmi_ov

 

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Φοβερη ερμηνεια ως Τζοκερ / Αρθουρ Φλεκ ο Φινιξ, για να δουμε και το 2ο, αν και θα ειναι απο οτι καταλαβα πολυ μιουζικαλ και δεν ξερω αν με ψηνει να το δω, σινεμα σιγουρα οχι.

https://www.imdb.com/title/tt7286456/?ref_=ttmi_ov

 

Όντως, η μία εκ των τριών φοβερών ερμηνειών του Τζόκερ (έχουμε αναφερθεί στις άλλες δύο), συγκλονιστικός θα έλεγα ο Χουακίν! Θυμάμαι ακόμα τα άρθρα που διάβαζα με "είσοδο" της αστυνομίας σε κινηματογράφους, για να πιάσουν "παράνομους ανήλικους θεατές" (ασχολίαστο).

Μόλις διάβασα τίτλους άρθρων για τη νέα ταινία και δεν δείχνουν καλά τα νέα. Μόνη σανίδα σωτηρίας, αναφέρουν την κυρία Γκάγκα. Την μουσικό, όχι καμία άλλη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Koopas είπε

Όντως, η μία εκ των τριών φοβερών ερμηνειών του Τζόκερ (έχουμε αναφερθεί στις άλλες δύο), συγκλονιστικός θα έλεγα ο Χουακίν! Θυμάμαι ακόμα τα άρθρα που διάβαζα με "είσοδο" της αστυνομίας σε κινηματογράφους, για να πιάσουν "παράνομους ανήλικους θεατές" (ασχολίαστο).

Μόλις διάβασα τίτλους άρθρων για τη νέα ταινία και δεν δείχνουν καλά τα νέα. Μόνη σανίδα σωτηρίας, αναφέρουν την κυρία Γκάγκα. Την μουσικό, όχι καμία άλλη...

Ναι δεν ξερω τι ειχαν στο μυαλο τους και θα το κανουν ετσι κριμα γιατι ειχε τεραστιο ποτενσιαλ απο το 1ο ετσι οπως τελειωσε, γενικως η Λαιδη (οχι η δικια μας η Αντζελα για την αμερικανοιταλομεξικανα αναφερω) οπου εχει παιξει δεν ειναι καθολου κακη, καλα τα παει σε αντιθεση με το αλλο το βυσμα τον Ανταμ Ντραιβερ που οπου εχει παιξει ειναι ενα αγγουρι και μισο, τον εξαιρω λιγο στα Star Wars (hint για τους μυστες της στρογγυλης θεας ο Ανταμ Ντραιβερ ειναι ο χαμενος αδερφος του Σαντρο Τοναλι).


"Για το σχολιο που ειπες με τις εφοδους της ΕΛΑΣ στο σινεμα, ο καθε λαος εχει την κυβερνηση που του αξιζει, εχουμε υπουργο την αρσενικη Ευα Μπραουν απο εκει και μονο φτανει, μια χαρα ειχε πεταξει την μπηχτη του ο Γουιλιαμ Νταφοε για την κυβερνηση και το υπουργειο πολιτισμου (οποιος θελει το ψαχνει), οπως και ο λαος δεν παει πισω, αν θυμασαι καλα τι γινοταν στην ταινια ο τελευταιος πειρασμος του Σκορτσεζε και το κλεινω εδω το θεμα μην το ανοιγουμε περαιτερω."

Και επανερχομαι στα της σελιδας : αγαπημενος Κριστοφερ Ριβ αλλα που ομως;

image.png.0fde06c42dc0fd0866290bb8d2d27005.png

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ναι δεν ξερω τι ειχαν στο μυαλο τους και θα το κανουν ετσι κριμα γιατι ειχε τεραστιο ποτενσιαλ απο το 1ο ετσι οπως τελειωσε, γενικως η Λαιδη (οχι η δικια μας η Αντζελα για την αμερικανοιταλομεξικανα αναφερω) οπου εχει παιξει δεν ειναι καθολου κακη, καλα τα παει σε αντιθεση με το αλλο το βυσμα τον Ανταμ Ντραιβερ που οπου εχει παιξει ειναι ενα αγγουρι και μισο, τον εξαιρω λιγο στα Star Wars (hint για τους μυστες της στρογγυλης θεας ο Ανταμ Ντραιβερ ειναι ο χαμενος αδερφος του Σαντρο Τοναλι).


"Για το σχολιο που ειπες με τις εφοδους της ΕΛΑΣ στο σινεμα, ο καθε λαος εχει την κυβερνηση που του αξιζει, εχουμε υπουργο την αρσενικη Ευα Μπραουν απο εκει και μονο φτανει, μια χαρα ειχε πεταξει την μπηχτη του ο Γουιλιαμ Νταφοε για την κυβερνηση και το υπουργειο πολιτισμου (οποιος θελει το ψαχνει), οπως και ο λαος δεν παει πισω, αν θυμασαι καλα τι γινοταν στην ταινια ο τελευταιος πειρασμος του Σκορτσεζε και το κλεινω εδω το θεμα μην το ανοιγουμε περαιτερω."

Και επανερχομαι στα της σελιδας : αγαπημενος Κριστοφερ Ριβ αλλα που ομως;

image.png.0fde06c42dc0fd0866290bb8d2d27005.png

Μίλησες πολύ σωστά και κρατάω με μία παραλλαγή το "έχουμε αυτό που μας αξίζει".

Α ρε Κρίστοφερ, πολύ είχα στεναχωρηθεί όταν έμαθα για το ατύχημα. Στη φώτο δείχνει νιάτο, θα έλεγα λίγο πριν ή λίγο μετά τον πρώτο superman.

Και θα αφήσω σαν off topic ένα σκετσάκι από το Saturday Night Live.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...