Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ελάτε τώρα δεν είναι τόσο κακό το batman forever, βλέπεται έχει καλό κάστ εντάξει δεν είναι σαν τα άλλα δύο τα προηγούμενα, ούτε όμως το χάλι του batman & robin. 

Θα συμφωνήσω εν μέρει. Βλέπεται. Όμως η εντελώς κόμικ αισθητική του, που το αποστασιοποίησε από την σκοτεινή και σχεδόν γοτθική ατμόσφαιρά των προηγούμενων δύο, δεν το βοηθάει στο "ζύγι". Περνάει σχεδόν αδιάφορη και μόνο ο Τζιμ Κάρει και οι U2 (και δεν είμαι φαν τους σκέψου) το σώζουν κάπως. Για το Batman & Robin πάντως τα μόνα που μου έχουν μείνει είναι ο Άρνι και τα "κρύα" αστεία του (παραδόξως ο μόνος που φαινόταν να προσπαθεί), όσο και η "δηλητηριώδης" (αν και βαριεστημένη) ερμηνεία της Ούμα. Όλα τα άλλα άστα να πάνε. Ευτυχώς που ο Νόλαν ανέστησε τη σειρά και ικανοποίησε γενικά τις προσδοκίες των θαυμαστών.

Υ.Γ. Όσο μάλιστα το σκέφτομαι ίσως το δεύτερο Batman να είναι πιο αγαπημένο μου και το μόνο sequel που ίσως και να έχει ξεπεράσει το 1ο. Θέλετε λόγω της Μισελάρας; Θέλετε λόγω του Πινγκουίνου που ως χαρακτήρας ακροβατεί υπέροχα ανάμεσα στον να σε τρομάξει αλλά και στο να γίνει συμπαθής (τι σκηνή αυτή με την "κηδεία" του!); Θέλετε λόγω του (θεού) Κρίστοφερ Γουόκεν; Ό,τι θέλετε...

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ελάτε τώρα δεν είναι τόσο κακό το batman forever, βλέπεται έχει καλό κάστ εντάξει δεν είναι σαν τα άλλα δύο τα προηγούμενα, ούτε όμως το χάλι του batman & robin. 

Ο Άρνι παίζει να είχε πιάσει πάτο με αυτή την ταινία. Ο κατήφορος μετά το T2 δεν είχε σταματημό.

51 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Στα δικά μας τώρα να πω ότι τον Άργκαϊλ από το Die Hard εγώ τον είχα δημοσιεύσει και και μάλιστα με κουίζ αναφορικά με το όνομα του 😉 . Όσον αφορά τώρα τα Star Wars είχα την ίδια απορία, πως και δεν έχει ανέβει (ακόμα) φωτογραφία και ήταν μέσα στα άμεσα σχέδια μου να το κάνω εγώ. Ο μόνος μου προβληματισμός βεβαίως ποια φωτογραφία θα έβαζα που δεν θα την βρίσκατε αμέσως... Δύσκολο task. Φυσικά μιλάω για τα τρία πρώτα, καθώς η αλήθεια είναι πως η πρώτη εκ των συνεχειών με απογοήτευσε πλήρως, με αποτέλεσμα να μην ασχοληθώ με τις υπόλοιπες, έστω και αν απ' όσο μου λέει ο κολλητός μου τις έχω αδικήσει. 

Πάω τέλος και στον Batman για ακόμα μια φορά και θα δηλώσω ευθαρσώς ότι εμένα το αμάξι μου αρέσει. Η ταινία (όποια κι αν είναι) σίγουρα όχι. Θα ρισκάρω όμως να πω ότι μάλλον είναι αυτή...

Το θυμήθηκα εκ των υστέρων ότι ήσουν ο υπεύθυνος για το Die Hard. Συμφωνώ μαζί σου για την ποιότητα των ταινιών, αλλά σαν τριλογία, άνετα μπορεί να τις δει κάποιος. Δράση με τα όλα της!

Όσον αφορά το σωλήνα με τα νέον λαμπάκια και φτερά, δεν έχω λόγια για τα γούστα σου. 😆

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, MadPax said:

Ταινία επιβίωσης, σχετικά πρόσφατη με σχετικά καλό καστ, χωρίς να γίνεται βαρετή. Ο δημιουργός της είχε χρησιμοποιήσει πράσινο φίλτρο στο φακό το είχε πεί ο ίδιος...μόνο τον τίτλο δεν σας είπα 😄 

vlcsnap-2024-09-27-22h24m48s084.jpg

Αυτή τη βρήκαμε;

47 minutes ago, Millennium said:

MV5BMTQ1NDk2MDY3NV5BMl5BanBnXkFtZTcwODgx

Εκκρεμεί και η δικιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsoukos87 είπε

Να βάλουμε κάτι εύκολο αλλά από τις καλύτερες στιγμές του lore. 

 

MV5BMWQ4YjU3ZGUtMmFjYy00ZTc0LTlhNDYtYmYwYTU5ZDNlYjQ4XkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX960_.jpg

You have no power here servant of Morgoth! You are faceless, nameless...

Go back to thw shadow from which u came!

Hobbit φυσικά το τρίτο μέρος

https://www.imdb.com/title/tt2310332/

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Millennium είπε

Αυτή τη βρήκαμε;

Εκκρεμεί και η δικιά μου.

Gillian Anderson δεν είναι; 

 

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

You have no power here servant of Morgoth! You are faceless, nameless...

Go back to thw shadow from which u came!

Hobbit φυσικά το τρίτο μέρος

https://www.imdb.com/title/tt2310332/

Είπα να κάνω την αρχή με κάποια σκηνή από το lore αν και είναι τόσο πασίγνωστο που θα βρίσκεται εύκολα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Millennium είπε

Αυτός ο @BadIndian έχει βάλει όλες τις ταινίες. Πασχίζουμε να βρούμε ταινία που να μην έχει μπει. 

Πλάκα κάνω αδερφέ. :P

Λογικό φίλε μου! Σε 3 χρόνια παρουσίας μου στο site δεν είχα συνολικά ούτε 100 post. ;Ήμουν ντροπαλός Ινδιάνος. Σε μόλις λίγους μήνες (κάπου μεταξύ των σελίδων 60-80 "τρούπωσα" που έλεγε κι ο Βουτσάς) σε αυτό το υπέροχο νήμα (ευχαριστώ @floyd89gr) και φυσικά αυτή την υπέροχη παρέα των σινεφίλ, η οποία συνεχώς αυξάνεται και πληθαίνει με αξιόλογα μέλη (σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ παιδιά) έχω κάνει άκοπα (σχεδόν αβάδιστα 😛) 350+ δημοσιεύσεις. Λογικό να κρατώ τις σημειώσεις μου και να θυμάμαι τι έχω δημοσιεύσει αφού δεν το συνήθιζα. Τι νόμιζες εξάλλου αγαπητέ; Mόνο η @lovesucks θα ζητήσει αύξηση;;;; 😁

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κάτι άλλο που είδα στο φβ για τον Κριστοφερσον.

"Ο Kris και η Sinead.

Τότε, στα μέσα της δεκαετίας του 1990, που τη γιούχαρε ένα ολόκληρο θέατρο γιατί αυτή είχε καταγγείλει ανοιχτά τις σεξουαλικές κακοποιήσεις παιδιών από μέλη της Καθολικής Εκκλησίας. 

Διέταξαν τον Kristofferson να την κατεβάσει από τη σκηνή στη συναυλία για τον Bob Dylan.

Και εκείνος απάντησε ότι δεν πρόκειται να το κάνει. 

Την αγκάλιασε και της είπε "Γάμησε τους τους μπάσταρδους. Παίξε". 

Και εκείνη ούρλιαξε από τα μεγαλύτερα βάθη της ψυχής της το "Everywhere is War", ενός άλλου Bob, του Bob Marley. 

Παντού υπάρχει πόλεμος. 

Μια περφορμανς που δεν θα την ξεχάσει ποτέ κανένας. 

Ο Kris Kristofferson και η Sinead O' Conor. 

Αυτοί οι σπουδαίοι καλλιτέχνες."

Ωραίος τύπος!! 

FB_IMG_1727703311017.jpg

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλι χανόμαστε ! Για μισό λιγο, να τα μαζέψουμε. 

5 ώρες πριν, MadPax είπε

Ταινία επιβίωσης, σχετικά πρόσφατη με σχετικά καλό καστ, χωρίς να γίνεται βαρετή. Ο δημιουργός της είχε χρησιμοποιήσει πράσινο φίλτρο στο φακό το είχε πεί ο ίδιος...μόνο τον τίτλο δεν σας είπα 😄 

vlcsnap-2024-09-27-22h24m48s084.jpg

Μου ταιριαζει για το Jungle, με Radcliff

https://www.imdb.com/title/tt3758172/?ref_=tttrv_ov
με επιφύλαξη 

3 ώρες πριν, Millennium είπε

MV5BMTQ1NDk2MDY3NV5BMl5BanBnXkFtZTcwODgx

Εδω ειμαι πιο σιγουρος, Branagh -Thompson

Πολυ κακο για το τιποτα

https://www.imdb.com/title/tt0107616/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_much%20a%20do%20abouth%20

Και εκκρεμούν οι δυο δικες μου, του ίδιου σκηνοθέτη. Αν δυσκολεύεστε, να πω οτι προκειται γενικα για ιδιαιτερο σκηνοθέτη , με προτιμηση σε σοκαριστικές και βίαιες συχνα σκηνές , που εχει πολυ καιρο ομως να βγαλει αντάξια του ονόματος του ταινια.

IMG_1746.jpeg

IMG_1745.png

Επεξ/σία από PSYHAS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Millennium είπε

Αυτή τη βρήκαμε;

Εκκρεμεί και η δικιά μου.

Έπρεπε να γυρίσω δύο σελίδες πίσω για να δω αν εκκρεμεί κάποια και δεν το κάνω πρώτον γιατί δεν έχω το χρόνο, και δεύτερον γιατί έχει γίνει τσατ το νήμα μεταξύ μελών και χάνονται οι αναρτήσεις...καλή συνέχεια στις αναρτήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MadPax said:

Έπρεπε να γυρίσω δύο σελίδες πίσω για να δω αν εκκρεμεί κάποια και δεν το κάνω πρώτον γιατί δεν έχω το χρόνο, και δεύτερον γιατί έχει γίνει τσατ το νήμα μεταξύ μελών και χάνονται οι αναρτήσεις...καλή συνέχεια στις αναρτήσεις σας.

Για αυτό βάζουμε που και που ποιες εκκρεμούν φίλε μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MadPax είπε

Έπρεπε να γυρίσω δύο σελίδες πίσω για να δω αν εκκρεμεί κάποια και δεν το κάνω πρώτον γιατί δεν έχω το χρόνο, και δεύτερον γιατί έχει γίνει τσατ το νήμα μεταξύ μελών και χάνονται οι αναρτήσεις...καλή συνέχεια στις αναρτήσεις σας.

Παρεξηγήσατε κάποια πράγματα.

Ο @Millennium ρωτώντας "αυτή τη βρήκαμε;" εννοούσε αν βρέθηκε αυτή που αναρτήσατε εσείς ..Δεν σας έκανε "παρατήρηση"..Που κ που γίνεται μια υπενθύμιση αυτών που εκκρεμούν κι αυτό έπραξε ο @Millennium

Τώρα για το chat που γράψατε,.. Συνηθίζεται όταν αλληλεπιδρούν άνθρωποι(κι όχι bots) κάποιους  μήνες  και μοιράζονται ταινίες που έχουν δει, κριτικές αυτών και συνθήκες/αναμνήσεις  απ"όταν  τις είδαν να λένε και δύο κουβέντες παραπάνω. Είναι ανθρώπινο και υγιές να συζητούν. Ένα ψυχρό και αποστειρωμένο περιβάλλον δεν ταιριάζει σε ένα παιχνίδι..Προσωπική μου άποψη κ είπα να την εκφράσω..

Καλή σας συνέχεια.🙂

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...