Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

επειδή τυγχάνω κι εγώ fan των star wars παραθέτω την παρακάτω σκηνή από μια πολύ καλή ταινία του sequel κατά την γνώμη μου . ( μα καλά είναι δυνατόν να μην έχει μπει star wars στο νήμα ; :P )

Ποια είναι ;

221.png

Spin-off, spin-off, spin-off! 😂

Δεν είναι καθόλου τυχαίο που δεν έχει παίξει στο νήμα, κάποια pop έργα τέχνης δεν τα πειράζουμε (στα IV - VI αναφέρομαι)

Rogue One

https://www.imdb.com/title/tt3748528/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_in_0_q_rogue%20one

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι παραδόξως δεν έχουν μπει κάποιες must ταινίες όπως και το LOTR, εντάξει είναι και πασίγνωστες πέρα από κάποιες ταινίες ιερά τοτέμ, νομίζω δεν έχει μπει και η παρακάτω όπως και κάποια άλλη της σειράς, η πρώτη ταινία πρέπει να μπει τα Χριστούγεννα μαζί με το Lotr το πρώτο και το Home Alone που είναι οι στάνταρ χριστουγεννιατικες ταινίες. 

 

MV5BMGRiMWIzNWQtOWViZi00YjgyLWEzNDMtZTMxZTlmNGViNGU4XkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX704_.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ναι παραδόξως δεν έχουν μπει κάποιες must ταινίες όπως και το LOTR, εντάξει είναι και πασίγνωστες πέρα από κάποιες ταινίες ιερά τοτέμ, νομίζω δεν έχει μπει και η παρακάτω όπως και κάποια άλλη της σειράς, η πρώτη ταινία πρέπει να μπει τα Χριστούγεννα μαζί με το Lotr το πρώτο και το Home Alone που είναι οι στάνταρ χριστουγεννιατικες ταινίες. 

 

MV5BMGRiMWIzNWQtOWViZi00YjgyLWEzNDMtZTMxZTlmNGViNGU4XkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX704_.jpg

Το τρίτο μέρος του σκληρού για να πεθάνει. Είμαι 101% σίγουρος! Με Τζέρεμυ Σίδερα για κακό της υπόθεσης.

Μισό να βρω το link

https://www.imdb.com/title/tt0112864/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_8_nm_0_in_0_q_die%20hard

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Koopas είπε

Το τρίτο μέρος του σκληρού για να πεθάνει. Είμαι 101% σίγουρος! Με Τζέρεμυ Σίδερα για κακό της υπόθεσης.

Μισό να βρω το link

https://www.imdb.com/title/tt0112864/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_8_nm_0_in_0_q_die%20hard

Simon says με τους γρίφους του Σιδερά, εργαρα ισάξιο με το πρώτο για μένα και το δεύτερο πολύ καλό επίσης!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsoukos87 είπε

Simon says με τους γρίφους του Σιδερά, εργαρα ισάξιο με το πρώτο για μένα και το δεύτερο πολύ καλό επίσης!! 

Πολύ καλή τριλογία, συμφωνώ κι επαυξάνω! Παίζει να είχε μπει σε κάποια στιγμή στο νήμα σκηνή από την πρώτη, από το υπόγειο του Nakatomi Plaza, με τον δύσμοιρο οδηγό που περίμενε. Σωστά;

Επίσης, θυμάμαι το επεισόδιο των Myth Busters που ήθελαν να δείξουν εάν μπορείς να προκαλέσεις ανάφλεξη στην κηροζίνη με έναν αναπτήρα και να ανατινάξεις αεροπλάνο εν κινήσει, την ώρα της απογείωσης!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Koopas είπε

Πολύ καλή τριλογία, συμφωνώ κι επαυξάνω! Παίζει να είχε μπει σε κάποια στιγμή στο νήμα σκηνή από την πρώτη, από το υπόγειο του Nakatomi Plaza, με τον δύσμοιρο οδηγό που περίμενε. Σωστά;

Επίσης, θυμάμαι το επεισόδιο των Myth Busters που ήθελαν να δείξουν εάν μπορείς να προκαλέσεις ανάφλεξη στην κηροζίνη με έναν αναπτήρα και να ανατινάξεις αεροπλάνο εν κινήσει, την ώρα της απογείωσης!

Ναι σωστά έχει μπει αυτό το κομμάτι στο νήμα, με τον Argyle τον οδηγό της λιμουζίνας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία επιβίωσης, σχετικά πρόσφατη με σχετικά καλό καστ, χωρίς να γίνεται βαρετή. Ο δημιουργός της είχε χρησιμοποιήσει πράσινο φίλτρο στο φακό το είχε πεί ο ίδιος...μόνο τον τίτλο δεν σας είπα 😄 

vlcsnap-2024-09-27-22h24m48s084.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Koopas είπε

Θέλω να μάθω σε ποιον άρεσε αυτή η ταινία, με αυτό το αμάξι, με αυτά τα σκηνικά, με αυτόν τον Batman. 🤡

Δώρο έκπληξη σε όποιον απαντήσει "ναι".

 

movie 67.jpg

Ποιος είναι ο Κλούνεϊ ή ο Βαλ Κιλμερ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Καταρχάς τα εύσημα στους @Sibyl που έδωσε πρώτη τη σωστή απάντηση για το "Έγκλημα στο Γκόσφορντ Παρκ", αλλά και @PSYHAS που με το σχολιασμό του ανέφερε όσα θα έγραφα για την ταινία.

Στα δικά μας τώρα να πω ότι τον Άργκαϊλ από το Die Hard εγώ τον είχα δημοσιεύσει και και μάλιστα με κουίζ αναφορικά με το όνομα του 😉 . Όσον αφορά τώρα τα Star Wars είχα την ίδια απορία, πως και δεν έχει ανέβει (ακόμα) φωτογραφία και ήταν μέσα στα άμεσα σχέδια μου να το κάνω εγώ. Ο μόνος μου προβληματισμός βεβαίως ποια φωτογραφία θα έβαζα που δεν θα την βρίσκατε αμέσως... Δύσκολο task. Φυσικά μιλάω για τα τρία πρώτα, καθώς η αλήθεια είναι πως η πρώτη εκ των συνεχειών με απογοήτευσε πλήρως, με αποτέλεσμα να μην ασχοληθώ με τις υπόλοιπες, έστω και αν απ' όσο μου λέει ο κολλητός μου τις έχω αδικήσει. 

Πάω τέλος και στον Batman για ακόμα μια φορά και θα δηλώσω ευθαρσώς ότι εμένα το αμάξι μου αρέσει. Η ταινία (όποια κι αν είναι) σίγουρα όχι. Θα ρισκάρω όμως να πω ότι μάλλον είναι αυτή...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Simon says με τους γρίφους του Σιδερά, εργαρα ισάξιο με το πρώτο για μένα και το δεύτερο πολύ καλό επίσης!! 

Ισάξιο με την πρώτη δεν θα το έλεγα αγαπητέ. Είναι ωστόσο μια αξιοπρεπής και άκρως διασκεδαστική ταινία δράσης. Κατά την ταπεινή μου άποψη αυτό που την κρατάει "ψηλά" είναι ο Σάμουελ Τζάκσον (Good Samaritan) και η καλή χημεία του με τον Γουϊλις ως αταίριαστο ζευγάρι. Δεν την υποτιμώ ως ταινία. Προς θεού να μην παρεξηγηθώ. Κι εμένα μου άρεσε. Αλλά δε νομίζω πως φτάνει το πρώτο, το ορθόδοξο, το σωστό, το πρόστυχο (θα συμπληρώσω) σε σκηνοθεσία, δράση, χαρακτήρες και κυρίως ατάκες. Ανεξάντλητη η ταινία! Εντάξει βεβαίως μπορεί και απλά να είμαι ένας ακόμα γεροπαράξενος Ινδιάνος που θα καταλήξει να λέει "Δεν γυρίζουν ταινίες όπως παλιά"... 

Welcome to the party pal!!!

Υ.Γ. Εκκρεμούν αυτές των Psyhas, MadPax & Millenium.

Υ.Γ. 2 Μπράβο και για το Bone Tomahawk!! Πολύ δυνατή ταινία τρόμου. Δεν θυμάμαι ποιος το δημοσίευσε αλλά το αναγνώρισα αμέσως, διότι εγώ την είχα δημοσιεύσει ξανά και μάλιστα θυμάμαι ότι δυσκόλεψε πολύ.

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Koopas είπε

Ο παντοτινός

Ελάτε τώρα δεν είναι τόσο κακό το batman forever, βλέπεται έχει καλό κάστ εντάξει δεν είναι σαν τα άλλα δύο τα προηγούμενα, ούτε όμως το χάλι του batman & robin. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...