Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Marinos82 είπε

Wild tales😁

Κατι διαφορετικο 

Screenshot_2024-05-26-14-23-18-168 (1).jpg

Καλά, το Wild Tales είναι τρελή και παλαβή ταινία (και η σκηνή που έχει, είναι πριν πέσει το "κακό").

Το δεύτερο που έβαλες είναι συνεργασία Bunuel με Salvador Dali, αλλά δεν ξέρω τίτλο.

Το βρήκα: Ανδαλουσιανός σκύλος

https://www.imdb.com/title/tt0020530/?ref_=hm_tpks_tt_i_1_pd_tp1_pbr_ic

Επεξ/σία από Koopas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

Να πω μια γνώμη κι ας πέσει κάτω που λένε...

Επειδή το παιχνίδι έχει κίνηση δεν θα ήταν καλύτερα ν"ακολουθούσαμε τους όρους του νηματοθέτη...;;

Βάζει κάποιος, την βρίσκει κάποιος άλλος και βάζει εκείνος άλλη...Ή έστω πρώτα να βρίσκουμε και μετά να βάζει νέα όποιος θέλει να βάλει...για να μη μπερδευόμαστε και να μη χανόμαστε και να μη μένουν "αναπάντητες" φώτο...Να υπάρχει μια ροή. Ας μας πει τη γνώμη του και ο νηματοθέτης ή όποιος άλλος απο τους συμμετέχοντες επιθυμεί..🙂

Αααα....Ας βάζουμε κι ένα link για την ταινία...θα  βοηθούσε αυτούς που δεν την έχουν δει για γρήγορη εύρεση αυτής..🙂

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@lovesucksΗ αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολο να κρατηθει η σειρα γιατι ολοι εχουμε τον ενθουσιασμο να βαλουμε μια εικονα απο αγαπημενη μας ταινια . Κανονικα αυτος που βρισκει την ταινια πρεπει να βαζει την επομενη αλλα πολλα παιδια που βρισκουν δεν μπαινουν στην διαδικασια να βαλουν οποτε καποιος πρεπει να βαλει . Καποιες ειδικα ''δυσκολες'' σκηνες μπλοκαρουν την ροη .. εκει ας πουμε αν περναει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα η αν αυτος που την ποσταρε δεν ειναι online να δωσει καποιο hint ε καπως πρεπει να προχωρησει το παιχνιδι B) .. οποτε το κανουμε πιο ελαστικο αναγκαστικα .. για την ωρα μια ταινια νομιζω δεν εχει βρεθει ..αυτη εδω που ποσταρε ο @xrhstosiak ,, αφου δεν την ξερει ο @Arkin ειμαστε καμμενοι :lol:

19 ώρες πριν, xrhstosiak είπε

Screenshot_20240522_214656.jpg.c9ca8269610ed5f427053e1eec497aec.jpg

 

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλά διακρίνω μια βιασύνη στο να πούμε ποια ταινία είναι😋Δεν είναι παιχνίδι ταχύτητας και σίγουρα οφείλεται στον ενθουσιασμό δεν αντιλέγω, αλλά έχει τύχει να μπουν και 4 φώτο  ταυτόχρονα χωρίς να χει βρεθεί αυτή που "έπαιζε".χαχαχαχα

Απλά είπα μια γνώμη για να μπορούμε κάποιοι πιο αργοί να παρακολουθούμε το νήμα και να συμμετέχουμε..🙂🙂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καταλαβαινω ... καποιες στιγμες παιρνει φωτια το θρεντ απο το πουθενα και χανεται η μπαλα :P

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, floyd89gr said:

Σε καταλαβαινω ... καποιες στιγμες παιρνει φωτια το θρεντ απο το πουθενα και χανεται η μπαλα :P

Τι φωτιές μας άναψες με αυτό το thread. Μπαίνω, κοιτάω και δεν βρίσκω τίποτα :P 

Όλα ο @Arkin τα βρίσκει και η @lovesucks τελευταία.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Σε καταλαβαινω ... καποιες στιγμες παιρνει φωτια το θρεντ απο το πουθενα και χανεται η μπαλα :P

Πιο πολύ το γραψα για να μη μπαίνουν  συνεχόμενες φώτο.Εννοείται αν κολλάει πρέπει να συνεχιστεί...αλλά όταν σε ένα λέπτο μπαίνουν 4 φώτο ε, κάπου βραχυκυκλώνω 🤪🤪 Ψάχνω να βρω και link της ταινίας εγώ οπότε άστα βράστα ..🤣🤣

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατιμότατε @floyd89gr έχει κατακλυστεί το μυαλό μου από δεκάδες ταινίες και δεν ξέρω ποια να πρωτοβάλω.:lol:

Πάρτε την αγαπημένη μου αισθηματική ταινία.:)

Dexter and Emma on top of Arthur's Seat in One Day (2011)

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

@lovesucksΗ αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολο να κρατηθει η σειρα γιατι ολοι εχουμε τον ενθουσιασμο να βαλουμε μια εικονα απο αγαπημενη μας ταινια . Κανονικα αυτος που βρισκει την ταινια πρεπει να βαζει την επομενη αλλα πολλα παιδια που βρισκουν δεν μπαινουν στην διαδικασια να βαλουν οποτε καποιος πρεπει να βαλει . Καποιες ειδικα ''δυσκολες'' σκηνες μπλοκαρουν την ροη .. εκει ας πουμε αν περναει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα η αν αυτος που την ποσταρε δεν ειναι online να δωσει καποιο hint ε καπως πρεπει να προχωρησει το παιχνιδι B) .. οποτε το κανουμε πιο ελαστικο αναγκαστικα .. για την ωρα μια ταινια νομιζω δεν εχει βρεθει ..αυτη εδω που ποσταρε ο @xrhstosiak ,, αφου δεν την ξερει ο @Arkin ειμαστε καμμενοι :lol:

 

Συνεχιζω να μην μπορω να βρω την παρακατω ταινια δεν μου φαινεται πολυ παλια ουτε καινουργια. 1980 με 2000. Αλλα ποιο ειναι το αγορακι μπας και βγαλουμε καμια ακρη.

Screenshot_20240522_214656.jpg.c9ca82696

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Ατιμότατε @floyd89gr έχει κατακλυστεί το μυαλό μου από δεκάδες ταινίες και δεν ξέρω ποια να πρωτοβάλω.:lol:

Πάρτε την αγαπημένη μου αισθηματική ταινία.:)

Dexter and Emma on top of Arthur's Seat in One Day (2011)

Ονειρο η συγκεκριμενη

Μια μερα

https://www.imdb.com/title/tt1563738

 

Κυκλοφορησε φετος σειρα με ιδιο ονομα ιδιους χαρακτηρες για οποιον ενδιαφερετε. 

https://www.imdb.com/title/tt16283804

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ArkinΘα περιμενουμε τον @xrhstosiak να μας δωσει καμια βοηθεια αλλιως να το παρει το ποταμι . Μα που ειναι αυτο το παιδι :lol:

Βλεπω στις αισθηματικες @Sibyl και @lovesucks δεν παιζονται :lol:

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Κυκλοφορησε φετος σειρα με ιδιο ονομα ιδιους χαρακτηρες για οποιον ενδιαφερετε. 

https://www.imdb.com/title/tt16283804

Την είδα αλλά καμία απολύτως σχέση με την ταινία.:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Millennium είπε

Τι φωτιές μας άναψες με αυτό το thread. Μπαίνω, κοιτάω και δεν βρίσκω τίποτα :P 

Όλα ο @Arkin τα βρίσκει και η @lovesucks τελευταία.

 

Χαχαχαχαχαχα

Προσπαθώ να βάζω ταινίες που ναι πιο γνωστές για να τρέχει το παιχνίδι, δεν βάζω αγαπημένες που ναι σχετικά άγνωστες...Όπως επίσης δεν το χω καθόλου με Ασία, 3-4 να χω δει..(μη το λέω όμως δυνατά γιατί θα μου δώσει πάλι αποβολή ο @Koopas 😂😂, μη του το πείτε και σεις🤣)

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...