Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευκολάκι για τους μύστες, ίσως και για όσους παρακολουθούν mainstream σινεμά για διασκέδαση, από τις καλύτερες παραγωγές της προ προηγούμενης δεκαετίας.

 

 

vlcsnap-2024-09-22-23h58m37s956.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, NovaLacertae είπε

Ναι, είναι το Runaway Train  (Το τρένο της μεγάλης φυγής)  

οι δυο πρωτες εικόνες ειναι στην φυλακη που παιζει μποξ 0 Eric Roberts (Buck) και ξεκιναει η φασαρια στο 2ο ποστ ειναι η φυγη στα χιονια Βόιτ - Ρομπερτς και η αιθουσα με τα συστηματα παρακολουθησης της πορειας των τρενων

https://www.imdb.com/title/tt0089941/

Σύστημα τηλεδιοίκησης το 1985; Δεν λέω περισσότερα, θα παρεκτραπώ και θα φάω ban.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Koopas είπε

Δεν θυμάμαι εάν έχει παίξει στο νήμα. Δυνατή σκηνή από μία δυνατή ταινία.

 

Movie 63.png

The Last of the Mohicans - Main Title

https://www.imdb.com/title/tt0104691/

Καλή σας νύχτα.:)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MadPax είπε

Ευκολάκι για τους μύστες, ίσως και για όσους παρακολουθούν mainstream σινεμά για διασκέδαση, από τις καλύτερες παραγωγές της προ προηγούμενης δεκαετίας.

 

 

vlcsnap-2024-09-22-23h58m37s956.jpg

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι είναι το Mississippi burning επειδή είπες και προ προηγούμενη δεκαετία αλλά παίζει να είναι πιο παλιό θυμάμαι πως είναι τέλη δεκαετίας του 80 η ταινία που αναφέρω. 

Επειδή βλέπω όμως και πάγο και φωτιές μου έρχονται και το the thing και το alien vs predator, που μάλλον χλωμό να είναι κάποιο από αυτό. 

Επεξ/σία από Tsoukos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι είναι το Mississippi burning επειδή είπες και προ προηγούμενη δεκαετία αλλά παίζει να είναι πιο παλιό θυμάμαι πως είναι τέλη δεκαετίας του 80 η ταινία που αναφέρω. 

Επειδή βλέπω όμως και πάγο και φωτιές μου έρχονται και το the thing και το alien vs predator, που μάλλον χλωμό να είναι κάποιο από αυτό. 

Όχι δεν είναι καμμία από αυτές, για να βοηθήσω λίγο βασίζεται σε κόμικ και είχε και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MadPax είπε

Όχι δεν είναι καμμία από αυτές, για να βοηθήσω λίγο βασίζεται σε κόμικ και είχε και συνέχεια.

Ο πρώτος Iron Man (η καλύτερη ταινία όλης της δυναστείας της Marvel) μου έρχεται στο μυαλό, αλλά και ο Hulk. Δύσκολο για τον πρώτο, δεν θυμάμαι πολλές νυχτερινές λήψεις, με τον δεύτερο (Eric Bana) να δίνω περισσότερες πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Koopas είπε

Ο πρώτος Iron Man (η καλύτερη ταινία όλης της δυναστείας της Marvel) μου έρχεται στο μυαλό, αλλά και ο Hulk. Δύσκολο για τον πρώτο, δεν θυμάμαι πολλές νυχτερινές λήψεις, με τον δεύτερο (Eric Bana) να δίνω περισσότερες πιθανότητες.

Όχι δεν είναι, να δώσω άλλο ένα τιπ, γυριζόταν στη Νέα Ζηλανδία περίοδο καλοκαιριού και έπρεπε να παραστήσουν χιονοθύελλα και βαρύ ψύχος, οπότε έκλεισαν το στούντιο αεροστεγώς και έφεραν μηχανές χιονιού για να το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, floyd89gr said:

Runaway train ? το τρένο της μεγάλης φυγής με Jon Voight ? αυτό θυμάμαι από φυλακές στην Αλάσκα που δραπετεύει με έναν ακόμα και μετά μπαίνουν στο τρένο .. οι εικόνες δεν μου λένε τίποτα πάντως :lol:

Που το βρήκες ρε γατόπαρδε... Μπράβο...

-------------------------------------------------------------------------------------

MV5BMDA4M2I0ZmUtYjBmMy00MjJkLWE2MDYtMjJl

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Millennium είπε

Δεν έχει ξαναμπεί;

όχι απ' όσο ξέρω .. ούτε με αναζήτηση την βγάζει ..

ούτε η παρακάτω έχει μπει .. άλλη ταινιάρα

232.png

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...