Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Millennium είπε

Τι προσεκτική... σιγά.

Εγώ πόσες έχω βάλει που χουν ξαναμπεί.

Ναι βρε..Επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως 🙂

Αλλά 

Δεινόν τό γῆρας, οὐ γάρ ἔρχεται μόνον 😭😮‍💨

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, floyd89gr said:

Αυτή η ταινία δεν πρέπει να έχει μπει απ' όσο έψαξα .. πολύ καλή ταινία ..

γ6.png

The lives of others.

https://m.imdb.com/title/tt0405094/

Περίεργο που δεν έχει μπει ξανά αυτή η ταινιαρα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Αυτή η ταινία δεν πρέπει να έχει μπει απ' όσο έψαξα .. πολύ καλή ταινία ..

γ6.png

Οι ζωές των άλλων! Τι ταινία κι αυτή, αξέχαστη ! Ειδικά ο μακαρίτης ο πρωταγωνιστής .

https://www.imdb.com/title/tt0405094/?ref_=tt_mv_close

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsoukos87 είπε

Την βρήκες πολύ γρήγορα, μωρέ μπράβο!! 

Ταινιάρα!! 

Άρα δεν πήρα βοήθεια...χαχαχαχαχαχα

Είναι μερικές εικόνες που αμέσως σου "μιλάμε", αναλαμπή μετά ο τίτλος..🙂

Πάρα πολύ καλή ταινία..!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lovesucks είπε

Στην ανάρτησή μου το  point δεν είναι αν ξαναμπήκε..Πολλές έχουν ξαναμπεί κ θα ξαναμπούν..το θέμα είναι αν κάποιος μπει σήμερα πρώτη φορά στο θέμα και το διαβάσει από την αρχή να βγάλει άκρη και να μη χαθεί..Απο κει κ πέρα όπως βολεύεται ο καθένας..🙂

Υ.Γ.: Πάντως δεν υπήρξε απάντηση-επιβεβαίωση όταν είχε  ξαναμπεί..Μια ερώτηση του αγαπητού @Koopas υπήρξε και χωρίς καν να τον επιβεβαιώσει αυτός που την έβαλε 😜

Μην με βάλεις σε πειρασμό ξανά, γιατί πρόσφατα είδα τις πρώτες 100 (...) σελίδες του νήματος, για να μαζέψω υλικό. Ήμασταν ακόμα σε ερασιτεχνικό επίπεδο τότε, -άντε Γ' Εθνική- τώρα προσπαθούμε να περάσουμε σε επίπεδα Τσάμπιο Λή.

Δες το θετικά από την άλλη, αρκετές έχουν μπει ξανά και λειτουργούν ως μία ωραία υπενθύμιση (κυρίως για προβολές). Έχω σκεφτεί ο άτιμος να σας μπλοφάρω με επανάληψη ταινίας 🤪

5 ώρες πριν, PSYHAS είπε

Εχω την εντυπωση οτι το σχόλιο στην παράθεση αναφέρεται στο pitch black, ενω εδω μιλάς για το fight club!? Εκτος κι αν επισης το pitch black τελείωνε ετσι?!! Παντως ο Fincher άφηνε κι αλλα φαλλικά αποτυπώματα , που θελουν πολυ αργο στοπ καρέ σε πολυ συγκεκριμενα σημεία !! 😜

Έχεις ένα πόντο! Έκανα λάθος quote, ενώ αναφερόμουν στο εξαιρετικό Fight Club.

Έξτρα πληροφορία, ο συγγραφέας του έχει γράψει άλλο ένα βιβλίο, πολύ ωραίο κατ εμέ, "Ο Επιζών" (Survivor). Απορώ πως δεν το έχουν μεταφέρει στον κινηματογράφο.

image.jpeg.6852b07a855fe9d460c39060476c0037.jpeg

4 ώρες πριν, BadIndian είπε

Όταν ακούω Κιμ, αυτή σκέφτομαι. Κινηματογραφικά πάντα! 😁

Ακόμα με στοιχειώνει το σχόλιο σου, πως ξέχασα να την αναφέρω στο Batman. Το πρώτο, το ορθόδοξο, αυτό της καρδιάς μας!

5 ώρες πριν, BadIndian είπε

Παρομοίως είναι από τους αγαπημένους μου. Τα "εις το όνομα του πατρός" και "το αριστερό μου πόδι" είναι κατά την ταπεινή μου άποψη οι πιο συγκινητικές του ερμηνείες. 

Και με αφορμή μια ιστορία που μου διηγήθηκε ένας πολυταξιδεμένος φίλος μου σήμερα παραθέτω την παρακάτω. Τελευταία για σήμερα από εμένα.

1411435473654.webp

Σατανά, εσύ..! Αναφέρομαι στον Ινδιάνο, μην παρεξηγηθώ 😅

2 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Από τις πιο ωραίες ελληνικές ταινίες, αυτή και το τσίου πάντα μου παραπέμπει σε 15 Αυγούστο. 

https://m.imdb.com/title/tt0245910/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_in_0_q_Cheap%20smo

Σήμερα μου πέταξε και στο φβ αυτό το έπος από εκεί. 

 

 

Μέγας Τσάκωνας! Είχα την τύχη και την τιμή να τον γνωρίσω από κοντά, καθώς ερχόταν στο πρώτο μαγαζί που δούλευα για να αγοράζει ανταλλακτικά για διάφορες συσκευές. Του άρεσε το μαστοριλίκι, κι εμάς μας άρεσε η παρέα του. Ειδικά όταν έλεγε ανέκδοτα με τον μοναδικό του τρόπο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Βαζω κι εγω μια, που απο οσο έψαξα δε βρηκα να εχει ξαναμπεί , περιέργως 

 

IMG_1722.png

Βαζω και μια ακομη, γιατι μαλλον ειναι δυσκολο να βρεθει. 

IMG_1723.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Koopas είπε

Μην με βάλεις σε πειρασμό ξανά, γιατί πρόσφατα είδα τις πρώτες 100 (...) σελίδες του νήματος, για να μαζέψω υλικό. Ήμασταν ακόμα σε ερασιτεχνικό επίπεδο τότε, -άντε Γ' Εθνική- τώρα προσπαθούμε να περάσουμε σε επίπεδα Τσάμπιο Λή.

Δες το θετικά από την άλλη, αρκετές έχουν μπει ξανά και λειτουργούν ως μία ωραία υπενθύμιση (κυρίως για προβολές). Έχω σκεφτεί ο άτιμος να σας μπλοφάρω με επανάληψη ταινίας 🤪

Χαχαχαχαχα

Εγώ δεν έχω θέμα με το να ξαναμπαίνουν οι ίδιες..Εδώ μπήκε χτες ταινία που χα βάλει εγώ και δεν την αναγνώρισα καν...χαχαχαχαχαχαχα

Πιο πολύ να γελάμε και καλά να λέμε πως  τιμώ τη θέση που μου δόθηκε (γραμματέας) 😜😜

Θα γίνω γραφική με την αύξηση που ζητώ..😝😝

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Koopas είπε

Μέγας Τσάκωνας! Είχα την τύχη και την τιμή να τον γνωρίσω από κοντά, καθώς ερχόταν στο πρώτο μαγαζί που δούλευα για να αγοράζει ανταλλακτικά για διάφορες συσκευές. Του άρεσε το μαστοριλίκι, κι εμάς μας άρεσε η παρέα του. Ειδικά όταν έλεγε ανέκδοτα με τον μοναδικό του τρόπο.

Από το κλασική περίπτωση βλάβης πήρε το κολάι ο μαστρο Γιάννης. 

Αλλά το αγαπημένο μου από τσακωνα ήταν αυτό. 

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...