Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Κλαίω...χαχαχαχαχαχαχα

Τι μας έπιασε σήμερα!!!Μου τα φάγατε και μένα τα like...(κανά δυο να χω ακόμη)

Για ένα like αδειανό...εχμμμ πουκάμισο ήθελα να πω..για μιαν Ελένη γίνονται όλα...😋

Έλα;;; Εγκρίθηκε η αύξησή μου;;; Πως, που ,πότε;;;Να το δω γραμμένο από τον Γ.Γ..🤣🤣🤣

Πάνε κ τα δικά μου...τέλος...μόλις πήγα να δώσω στον Ινδιάνο, μου λέει-Πριτς που θες και like πάλι εσύ...🤣

Υπομονή, 58 λεπτά έμειναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Koopas είπε

Υπομονή, 58 λεπτά έμειναν...

μπα δεν πάει έτσι .. πάει με κάθε λεπτό της ημέρας .. πχ αν έκανες λάικ στις 11:22 χθες και έκανες άλλα 49 μετά μέχρι και τώρα 11:13 , θα σου δίνει λίγα λίγα reactions το σύστημα ανάλογα με το λεπτό που περνάει σε συνδυασμό με τα λεπτά του 24ώρου που έκανες λάικ .

Έτσι έχω καταλάβει .. αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος που το ξέρει σίγουρα .

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

μπα δεν πάει έτσι .. πάει με κάθε λεπτό της ημέρας .. πχ αν έκανες λάικ στις 11:22 χθες και έκανες άλλα 49 μετά μέχρι και τώρα 11:13 , θα σου δίνει λίγα λίγα reactions το σύστημα ανάλογα με το λεπτό που περνάει σε συνδυασμό με τα λεπτά του 24ώρου που έκανες λάικ .

Έτσι έχω καταλάβει .. αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος που το ξέρει σίγουρα .

Που υπογράφω για την αλλαγή του κανονισμού;

Προς το παρόν, θυσία να γίνω @lovesucks Βγάλε καρδούλα από εμένα και ρίξ'την στον Ινδιάνο!

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

μπα δεν πάει έτσι .. πάει με κάθε λεπτό της ημέρας .. πχ αν έκανες λάικ στις 11:22 χθες και έκανες άλλα 49 μετά μέχρι και τώρα 11:13 , θα σου δίνει λίγα λίγα reactions το σύστημα ανάλογα με το λεπτό που περνάει σε συνδυασμό με τα λεπτά του 24ώρου που έκανες λάικ .

Έτσι έχω καταλάβει .. αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος που το ξέρει σίγουρα .

Ναι έτσι είναι 

''Ο καθένας μας έχει 50  reaction την ημέρα (καθε 24 ωρες) οταν σημπληρώσει 50 σε λιγότερο από 24 ώρες δεν μπορεί να δώσει άλλα.

Μόλις περάσουν 24 ώρες από τα τελευταία των 50 σου δίνει αυτά που συμπλήρωσαν 24ωρο, δηλαδή αν εχεις δώσει 20 πριν 15 ωρες, 10 πριν 20 ώρες και 20 πριν 23ωρες και 59λεπτά σε ένα λεπτό θα σου δώσει 20    κ.ο.κ.''

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Rounders - με τρελό πόκερ και Ματ Ντέιμον, Έντουαρτ Νόρτον , Τζον Μάλκοβιτς απολαυστικούς

https://www.imdb.com/title/tt0128442/?ref_=fn_al_tt_1

 

Και Τζον Τορτούρο. Πολύ σωστά!! Αγαπημένη ταινία με πόκερ. Να αναφέρω μόνο ότι οι δύο ηθοποιοί (Ντέημον και Νόρτον) το 1998, έτος παραγωγής της ταινίας, συμμετείχαν στο WPT με buy in 10000 ντάλαρς. Προφανώς για να μπουν στο πετσί του ρόλου. Καλύτερα από τους δύο τα πήγε ο Ντέημον μέχρι να πέσει πάνω στον θρύλο του Πόκερ τον αείμνηστο δάσκαλο όλων των παιχτών, τον Doyle Brunson, ο οποίος τον ξεβράκωσε με άσσους! Μάλλον ο Ματ που κρατούσε ρηγάδες έπεσε στην παγίδα να πιστέψει ότι ο Ντόυλ μπλόφαρε με το αγαπημένο του 2-10, αλλά δεν...

Καληνύχτα σε όλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, floyd89gr είπε

Rounders - με τρελό πόκερ και Ματ Ντέιμον, Έντουαρτ Νόρτον , Τζον Μάλκοβιτς απολαυστικούς

https://www.imdb.com/title/tt0128442/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ω ναι αγαπημένη ταινία, Τζον Μαλκοβιτς έπος με το χαρακτηριστικό να ανοίγει το μπισκότο στην κρίσιμη στιγμή της παρτίδας. 

Και καληνυχτω την παρέα με μια πασίγνωστη ταινιάρα και επίσης πασίγνωστη σκηνή. (δεν θυμάμαι αν έχει μπει η συγκεκριμένη ταινία εδώ). 

 

MV5BYjZlNTg0NDgtYmZiZC00MTI4LWFkZjUtMDk2YWE0ZTliOTllXkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX960_.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Ω ναι αγαπημένη ταινία, Τζον Μαλκοβιτς έπος με το χαρακτηριστικό να ανοίγει το μπισκότο στην κρίσιμη στιγμή της παρτίδας. 

Και καληνυχτω την παρέα με μια πασίγνωστη ταινιάρα και επίσης πασίγνωστη σκηνή. (δεν θυμάμαι αν έχει μπει η συγκεκριμένη ταινία εδώ). 

 

MV5BYjZlNTg0NDgtYmZiZC00MTI4LWFkZjUtMDk2YWE0ZTliOTllXkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX960_.jpg

You met me in a very strange time in my life…

https://www.imdb.com/title/tt0137523/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_in_0_q_fight%20club

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PSYHAS είπε

Ναι το Fight Club είναι, καταγγέλνω το κατεστημένο του Insomnia που δεν μου αφήνει να κάνω το reaction...

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, MadPax said:

Η αρχή της τριλογίας με τον Riddick...Pitch Black, ταινιάρα, στη σκηνή αυτή ψάχνει η κυβερνήτης να δει τι κρύβεται στο σκοτάδι.

 

https://www.imdb.com/title/tt0134847/?ref_=nv_sr_srsg_3_tt_8_nm_0_in_0_q_pitch

Μπράβο αυτή είναι. Διασκεδαστική ταινία όπως τις κάναν τότε στις αρχές του 2000 , στην αλλαγή της χιλιετίας - τυχαίο; 😎

Δεν έχω reactions από χθές. Χρωστάω...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα αρχίσω να γράφω για το fight club, δε θα τελειώσουμε ποτέ. Πολύ παρεξηγημένη στην εποχή της ταινία, καθως πολλοί εστίασαν στο fight κομμάτι, χάνοντας έτσι την πολύ μεγαλύτερη εικόνα. Αν θυμάμαι καλά, ο Fincher είχε πέσει σε κατάθλιψη μετά την αποτυχία της ταινίας, ενώ περιβόητες ηταν οι κόντρες που είχε με τους παραγωγούς για τα πάντα, από τους ηθοποιούς μέχρι τα μηνύματα που θα περάσει η ταινία. Ο Norton νομίζω είχε διαφωνίες γιατί πίστευε ότι ο κόσμος θα μπερδευτεί (τελικά μάλλον είχε δίκιο), αν η ταινία δεν κάνει σαφές το σατιρικό της στοιχείο. Βέβαια αν ο Fincher υποχωρούσε σε όλες τις πιέσεις και αντιρρήσεις, δε θα είχαμε αυτή την καταπληκτική ταινία, που δεν μπορώ να περιγράψω πόσο σημαντική, αγαπημένη και επιδραστική ήταν για μένα (όπως φαντάζομαι για πάρα πολύ κόσμο). Και το ότι κατόρθωσε και την έβγαλε, ως mainstream film με μεγάλο μπάτζετ και γνωστούς ηθοποιούς και όχι ως indie παραγωγή, θα ειναι ενα από τα μεγαλύτερα θαύματα του παγκόσμιου κινηματογράφου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ξαναμπεί το Fight Club αλλά χαλάλι βρε .. μιλάμε για έπος ταινία όπως γράψατε και με καλύψατε πλήρως .. ειδικά η τελευταία σκηνή που έβαλες @Tsoukos87 είναι ευχής έργο ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Άμα αρχίσω να γράφω για το fight club, δε θα τελειώσουμε ποτέ. Πολύ παρεξηγημένη στην εποχή της ταινία, καθως πολλοί εστίασαν στο fight κομμάτι, χάνοντας έτσι την πολύ μεγαλύτερη εικόνα. Αν θυμάμαι καλά, ο Fincher είχε πέσει σε κατάθλιψη μετά την αποτυχία της ταινίας, ενώ περιβόητες ηταν οι κόντρες που είχε με τους παραγωγούς για τα πάντα, από τους ηθοποιούς μέχρι τα μηνύματα που θα περάσει η ταινία. Ο Norton νομίζω είχε διαφωνίες γιατί πίστευε ότι ο κόσμος θα μπερδευτεί (τελικά μάλλον είχε δίκιο), αν η ταινία δεν κάνει σαφές το σατιρικό της στοιχείο. Βέβαια αν ο Fincher υποχωρούσε σε όλες τις πιέσεις και αντιρρήσεις, δε θα είχαμε αυτή την καταπληκτική ταινία, που δεν μπορώ να περιγράψω πόσο σημαντική, αγαπημένη και επιδραστική ήταν για μένα (όπως φαντάζομαι για πάρα πολύ κόσμο). Και το ότι κατόρθωσε και την έβγαλε, ως mainstream film με μεγάλο μπάτζετ και γνωστούς ηθοποιούς και όχι ως indie παραγωγή, θα ειναι ενα από τα μεγαλύτερα θαύματα του παγκόσμιου κινηματογράφου.

 

15 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

έχει ξαναμπεί το Fight Club αλλά χαλάλι βρε .. μιλάμε για έπος ταινία όπως γράψατε και με καλύψατε πλήρως .. ειδικά η τελευταία σκηνή που έβαλες @Tsoukos87 είναι ευχής έργο ..

Ναι ευτυχώς χρόνο με το χρόνο ανταμείβεται παραπάνω από το κοινό η ταινία και εγώ όταν την είχα δει σαν πιτσιρικάς ήμουν πολύ μπερδεμένος μετά από χρόνια που την ξαναείδα μου άρεσε πολύ περισσότερο, έπεσαν στην λουπα που ανέφερε ο φίλος @floyd89gr που είχε αναφέρει και ο Έντουαρτ Νόρτον ότι ο κόσμος θα μπερδευτεί και όντως μπερδεύτηκε.

Πάμε τώρα ξανά στα σοσιαλιστικα/επαναστατικά, πάμε μια ωραία ταινία, που νομίζω δεν έχει μπει ακόμα εδώ. 

 

MV5BZDhjM2NiNjUtMmVlZS00NGIzLThlMjEtZGQ2YzdhOWQ5YTcwXkEyXkFqcGc@._V1_QL75_UX704_.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...