Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Koopas είπε

Τρομερός, σοκαριστικός ο Legend (διέσχισε μόνος του το ποτάμι της αιωνιότητας λίγους μήνες μετά) σε αυτή την ταινία. Και για να είμαστε σωστοί και δίκαιοι, αυτός ο ρόλος έχει αναδειχτεί 3 φορές, με διαφορετικό τρόπο, από 3 μεγάλους ηθοποιούς.

Και νιώθω τυχερός που τους απόλαυσα όλους στη μεγάλη οθόνη (και ας χτυπιούνται άλλοι σε άλλο θέμα ότι το Home Cinema είναι καλύτερο).

Τρίτη εννοούσα το The Dark Knight rises του Νόλαν, πραγματικά απορώ πως επέτρεψε να βγει τέτοιο τελικό αποτέλεσμα για τα δεδομένα του. Όσο για τις προηγούμενες... Απαπα, δεν θέλω ούτε να ακούσω για τις ταινίες του Σουμάχερ. Τον έβαλα σε μαύρη λίστα γι΄αυτό που έκανε και κατάφερε να βγει με την παρακάτω ταινία!

 

movie 61.jpg

Ενταξει το 4ο με τον Γιωργακη τον Κλουνει ειναι τελειως μαπα, και ειχε νομιζω και Αρνι και Ουμα Θερμαν στο καστ και νομιζω και μια απο τις αγγελους του τσαρλι (την πιο ασχημη για μενα) σαν batgirl.

Phone Booth ωραια ταινια!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωωω....δεν σας προλαβαίνω, έχασα πολλές κ πρέπει να ξαναδιαβάσω τις τελευταίες σελίδες..

Πάντως θα συμφωνήσω για τον Heath Ledger..Απίστευτος Joker..Το βλέμμα του ειδικά.

Βάζω κ γω μία..

IMG-da43ec78157caa1f2b870504226333ff-V.jpg.32623cdf3b01d5ef8bb6d2b210bcdfd8.jpg

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HPXMAN είπε

Και μια που λέμε για τον καλύτερο τζόκερ να πούμε και για το χειρότερο

λέτο στο suicide squad

Ξεκάθαρα!!!

Ο Leto ήταν στο Requiem φοβερός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Ξεκάθαρα!!!

Ο Leto ήταν στο Requiem φοβερός.

Γενικα ειναι καλος ηθοποιος ο Leto απλα η ταινια η συγκεκριμενη ειναι τελειως μαπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Koopas είπε

 

Αν εξαιρέσουμε την ταινία του '66 και ίσως μία κάπου στη δεκαετία του '40, ω ναι! Κι εμένα είναι το πρώτο, το ορθόδοξο στην καρδιά μου, ταινία που την είχα δει στον κινηματογράφο πρώτη φορά και με είχε βυθίσει στο σύμπαν του. Αγαπημένος, σκοτεινός Michael Keaton, ένας Jack Nicholson να δίνει ρέστα στο ρόλο του κακού (Bob, gun), ο Tim Burton να έχει στήσει όλο το σκηνικό με τον μοναδικό του τρόπο και ο Danny Elfman να βάζει το κερασάκι σε μια πανέμορφη και πεντανόστιμη τούρτα με τις μουσικές του!

Καλημέρα σε όλους. Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό @Koopas σε όλα όσα είπε για τον Μπάτμαν του Τίμοθυ Μπάρτον. Οι ταινίες του Μπάρτον ούτως ή άλλως πάντα είχαν στο επίκεντρο τους την ιστορία να την μεταφέρουν σε ένα παραμυθένιο κόσμο. Κάτι τέτοιο είναι και ο Τζόκερ ο πρώτος, ο ορθόδοξος του Τζακ Νίκολσον. Βγαλμένος από τις σελίδες του κόμικ, αλλά με μια αισθητική παραμυθιού. Φυσικά και δεν υποβιβάζω τον Χιθ Λέτζερ που έκανε το ρόλο δικό του και έδωσε μια εντελώς διαφορετική προσέγγιση (μαζί με τον Νόλαν) στην ιστορία του Τζόκερ. Όπως επισημάνθηκε όλοι έχουμε αδυναμίες και κάπως έτσι και για μένα ο Τζόκερ των 90's παραμένει ο αγαπημένος μου (προσοχή δε λέω ο καλύτερος) έστω και οριακά για συναισθηματικούς λόγους. Να προσθέσω φυσικά και την θεάρα της εποχής την Κιμ Μπάσιντζερ (καλά βρε Koopas την Κιμ ξέχασες;;;), μια αδικημένη ηθοποιό που εγκλωβίστηκε στο στερεότυπο της σεξοβόμβας, αλλά παρόλαυτα έχει στο ενεργητικό της κι άλλους ρόλους σε αξιοσημείωτες ταινίες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HPXMAN είπε

Και μια που λέμε για τον καλύτερο τζόκερ να πούμε και για το χειρότερο

λέτο στο suicide squad

Ευτυχώς δεν τον είδα. Χαχαχα

3 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Καλημέρα σε όλους. Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό @Koopas σε όλα όσα είπε για τον Μπάτμαν του Τίμοθυ Μπάρτον. Οι ταινίες του Μπάρτον ούτως ή άλλως πάντα είχαν στο επίκεντρο τους την ιστορία να την μεταφέρουν σε ένα παραμυθένιο κόσμο. Κάτι τέτοιο είναι και ο Τζόκερ ο πρώτος, ο ορθόδοξος του Τζακ Νίκολσον. Βγαλμένος από τις σελίδες του κόμικ, αλλά με μια αισθητική παραμυθιού. Φυσικά και δεν υποβιβάζω τον Χιθ Λέτζερ που έκανε το ρόλο δικό του και έδωσε μια εντελώς διαφορετική προσέγγιση (μαζί με τον Νόλαν) στην ιστορία του Τζόκερ. Όπως επισημάνθηκε όλοι έχουμε αδυναμίες και κάπως έτσι και για μένα ο Τζόκερ των 90's παραμένει ο αγαπημένος μου (προσοχή δε λέω ο καλύτερος) έστω και οριακά για συναισθηματικούς λόγους. Να προσθέσω φυσικά και την θεάρα της εποχής την Κιμ Μπάσιντζερ (καλά βρε Koopas την Κιμ ξέχασες;;;), μια αδικημένη ηθοποιό που εγκλωβίστηκε στο στερεότυπο της σεξοβόμβας, αλλά παρόλαυτα έχει στο ενεργητικό της κι άλλους ρόλους σε αξιοσημείωτες ταινίες.

 

Να με συγχωράτε αγαπητέ ινδιάνε, αλλά στη συγκεκριμένη ταινία όλοι είναι αγαπημένοι (ακόμα και ο αγαθός συνάδελφος της Κιμ) και με τη φορά που έγραψα, την παρέλειψα. Να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Γενικα ειναι καλος ηθοποιος ο Leto απλα η ταινια η συγκεκριμενη ειναι τελειως μαπα.

Είναι ιδιαίτερη περίπτωση ο Τζάρεντ. Ασχολείται με πολλά πέραν του acting. Γενικά όμως ναι είναι καλός ηθοποιός. Και στο Panic Room μου άρεσε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Είναι ιδιαίτερη περίπτωση ο Τζάρεντ. Ασχολείται με πολλά πέραν του acting. Γενικά όμως ναι είναι καλός ηθοποιός. Και στο Panic Room μου άρεσε.

Κι όμορφο παιδί...Να τα λέμε κι αυτά..Όπως λέτε και σεις για τα κοριτσάκια/ηθοποιούς 😜😜

Επεξ/σία από lovesucks
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Πωωω....δεν σας προλαβαίνω, έχασα πολλές κ πρέπει να ξαναδιαβάσω τις τελευταίες σελίδες..

Πάντως θα συμφωνήσω για τον Heath Ledger..Απίστευτος Joker..Το βλέμμα του ειδικά.

Βάζω κ γω μία..

IMG-da43ec78157caa1f2b870504226333ff-V.jpg.32623cdf3b01d5ef8bb6d2b210bcdfd8.jpg

Ο αριστερά είναι ο Λέσλι Τσαου από το Χανγκόβερ?

 

2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Κι όμορφο παιδί...Να τα λέμε κι αυτά..Όπως λέτε και σεις για τα κοριτσάκια/ηθοποιούς 😜😜

Για να το λέτε εσείς έτσι θα είναι.

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Koopas είπε

 Να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ!

Το σημείωσα!!!

Υ.Γ.: Ακόμη περιμένω αύξηση, αγαπητέ Ινδιάνε θα χρειαστεί να τρίξετε δόντια γιατί εγώ δεν εισακούγομαι..😭

1 λεπτό πριν, BadIndian είπε

Ο αριστερά είναι ο Λέσλι Τσαου από το Χανγκόβερ?

Όχι..🙂

Είναι πολύ καλή ταινία με τον έναν πρωταγωνιστή(Αργεντίνο), μεγάλη μου αδυναμία..😊

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Το σημείωσα!!!

Υ.Γ.: Ακόμη περιμένω αύξηση, αγαπητέ Ινδιάνε θα χρειαστεί να τρίξετε δόντια γιατί εγώ δεν εισακούγομαι..😭

Όχι..🙂

Είναι πολύ καλή ταινία με τον έναν πρωταγωνιστή(Αργεντίνο), μεγάλη μου αδυναμία..😊

Ω, τι είπεεεεεεεε. Με τέτοια θέα στο προσκήνιο, ποιος να παρατηρήσει τον Ρικάρντο Νταρίν στο παρασκήνιο;

Έπαιξες πολύ έξυπνα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...