Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, Tsoukos87 said:

Ω ναι, απο εκεί είναι το έπος, απο τους πιο μισητούς χαρακτήρες ο Ρίφκι, ο ειδεχθής του θάνατος ήταν απόλαυση (τουλάχιστον για μένα), φοβερή μουσική (πήρε και το όσκαρ για την συγκεκριμένη κατηγορία) προτιμώ το κεντρικό τραγούδι βέβαια αν και το chase είναι και αυτό φοβερό.

Έντονο το ελληνικό στοιχείο με συμμετοχή του Ζανίνου και του Γιαννάτου στην Τουρκική αστυνομία.

Όποιος δεν την έχει δει ακόμα αυτή την ταινιάρα, να την δει άμεσα

image.png.b4887b3283ecb514bd25af2de4255508.png

 

Φοβερή μουσική όντως. Είχαν προσεγγίσει αρχικά τον Βαγγέλη Παπαθανασίου για να γράψει τη μουσική της ταινίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Sibyl είπε

Εεε, μα αυτήν ψάχνω τόση ώρα.:lol::lol::lol:

Κοίτα σύμπτωση! Πες ότι την βάλαμε μαζί τότε, 50-50. 😁

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Μέχρι το "The house...", θυμάμαι. Μετά τίποτα.:lol:

Έχει μεγάλο τίτλο, σου στέλνω το link της ταινίας σε μνμ. Δεν δίνω άλλα hints εδώ μέχρι να την βρούνε. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Millennium είπε

MV5BY2RiNDEwMWEtMTVmMS00ZDgyLTk2M2QtMzU5

Ο Κρίστιαν Μπέιλ πιτσιρικάς στην ''Αυτοκρατορία του ήλιου''.

https://www.imdb.com/title/tt0092965/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους ταινιοφάγους.

Βάζω μια παλιά. Γνωστή και εύκολη, αλλά δύσκολη (έτσι πιστεύω τουλάχιστον) λήψη εν προκειμένω. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει ξαναμπεί.

230087.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Glikos είπε

Μέχρι να την βρεις μιας που τον ανέφερες θα βάλω μια ταινία του που μου ήρθε στο μυαλό και μ'άρεσε πολύ. 😁

image.jpeg.cf658e5554bbd8673aed4c5d886cded9.jpeg

κατα 99% πρέπει να είναι αυτο
https://www.imdb.com/title/tt0315983/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_House%20of%20Sand%20and%20Fog

1 ώρα πριν, BadIndian είπε

Καλησπέρα στους ταινιοφάγους.

Βάζω μια παλιά. Γνωστή και εύκολη, αλλά δύσκολη (έτσι πιστεύω τουλάχιστον) λήψη εν προκειμένω. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει ξαναμπεί.

230087.jpg

Αξέχαστη ταινια. Το κεντρί δεν ειναι? Βασικα το βρηκα λογω του ηθοποιού, που δεν ειναι αλλος απο τον μπαμπά της Jessica Lang στο Tootsie!! Charles Dunning.

https://www.imdb.com/title/tt0070735/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_the%20sting

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Αξέχαστη ταινια. Το κεντρί δεν ειναι? Βασικα το βρηκα λογω του ηθοποιού, που δεν ειναι αλλος απο τον μπαμπά της Jessica Lang στο Tootsie!! Charles Dunning.

https://www.imdb.com/title/tt0070735/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_the%20sting

Ακριβώς! Πολύ σωστά! Είναι "Το Κεντρί" (1973) και πολύ σωστός ο συνειρμός σου για τον εικονιζόμενο ηθοποιό. Ήταν το μόνο clue. Ταινιάρα εννοείται, με Πολ Νιούμαν και Ρόμπερτ Ρέντφορντ στους πρωταγωνιστικούς ρόλους και μια πραγματικά απίθανη κομπίνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BadIndian είπε

Καλησπέρα στους ταινιοφάγους.

Βάζω μια παλιά. Γνωστή και εύκολη, αλλά δύσκολη (έτσι πιστεύω τουλάχιστον) λήψη εν προκειμένω. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει ξαναμπεί.

230087.jpg

Καλησπέρα σας!!

Κι όμως έχει ξαναμπεί αγαπητέ Ινδιάνε από την αγαπητή  @Sibyl κι απαντήθηκε από τον master @Arkin..Πλέον όμως δεν "εμφανίζεται" η φωτογραφία της τότε ανάρτησης και δεν είχε μπει link από τον ξεχασιάρη master 😋

Οπότε καταγράφεται στα πρακτικά η συμμετοχή σας...😋😋

Υ.Γ.: Πότε θα δω αύξηση στον μισθό μου;;🤣🤣🤣

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PSYHAS είπε

Πολύ σωστά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Καλησπέρα σας!!

Κι όμως έχει ξαναμπεί αγαπητέ Ινδιάνε από την αγαπητή  @Sibyl κι απαντήθηκε από τον master @Arkin..Πλέον όμως δεν "εμφανίζεται" η φωτογραφία της τότε ανάρτησης και δεν είχε μπει link από τον ξεχασιάρη master 😋

Οπότε καταγράφεται στα πρακτικά η συμμετοχή σας...😋😋

Υ.Γ.: Πότε θα δω αύξηση στον μισθό μου;;🤣🤣🤣

Ου γαρ έρχεται μόνον, θα πω για το λάθος μου... Θα εισηγηθώ όμως στον πρόεδρο των προέδρων @floyd89gr να γίνει άμεσα αύξηση του μισθού σας. Αν δεν γίνει δεκτή ωστόσο η εισήγηση μου υπάρχει κι ο δρόμος του...

 

498712.jpeg

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...