Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και είπατε για συλλογή dvd ξέρετε τι έχει παιχτεί με το 28 days later του Ντάνυ Μπόιλ; Συλλεκτικό λέει πια και πανάκριβο. Κρίμα γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτή την ταινία τρόμου και δυστυχώς δεν την έχω δει. 

Εκκρεμεί κι η δικιά μου παίδες με τον συμπαθέστατο προφεσόρε (ουπς! δεν έπρεπε να το πω αυτό 😁 )

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ναι επαιρνα σχετικα συχνα, ειχα καλη συλλογουλα με καμια 200+ βαλε dvd, ειχα και κασετες αλλα δεν θυμαμαι ποιο περιοδικο ηταν που ειχε το γαλζιο εξωφυλλο και ειχε δωσει terminator, conan, robocop, judge dredd, μου αρεσε πολυ αυτη η εποχη με τα dvd , που πηγαινες στα βιντεο κλαμπ και επαιρνες 4-5 μαζεμενες ταινιες και μετα καπακι στο σουβλατζιδικο ή πιτσαρια και να αραξεις , "περασμενα μεγαλεια και διηγωντας να τα κλαις'' χαχα, 

Γαλάζιο εξώφυλλο ξεκίνησαν "Τα Νέα" (του ΔΟΛ τότε) με πρώτες ταινίες τον εξολοθρευτή και το βασικό ένστικτο. Είχαν μάλιστα εξαντληθεί κι έπαιξε επανακυκλοφόρηση (εάν το λέω σωστά). Τέτοιος χαμός την εποχή εκείνη!

Βίντεο κλαμπ, χρυσές εποχές της βιντεοκασέτας. Ενοικιάζαμε τα ίδια ξανά και ξανά, όταν δεν βρίσκαμε κάτι ενδιαφέρον! Και μία ταινία βίντεο κλαμπ, για όποιον έβλεπε επιστημονική φαντασία την εποχή εκείνη.

image.png.f4418b119e360f26431f477066544eef.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μιας και είπατε για συλλογή dvd ξέρετε τι έχει παιχτεί με το 28 days later του Ντάνυ Μπόιλ; Συλλεκτικό λέει πια και πανάκριβο. Κρίμα γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτή την ταινία τρόμου και δυστυχώς δεν την έχω δει. 

Εκκρεμεί κι η δικιά μου παίδες με τον συμπαθέστατο προφεσόρε (ουπς! δεν έπρεπε να το πω αυτό 😁 )

Ωραιο εργο με ζομπι και πανδημιες κτλ, αν θυμαμαι καλα παιζει ο Κιλιαν Μερφι, ειχαν βγαλει και 2ο , 28 weeks later

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ναι επαιρνα σχετικα συχνα, ειχα καλη συλλογουλα με καμια 200+ βαλε dvd, ειχα και κασετες αλλα δεν θυμαμαι ποιο περιοδικο ηταν που ειχε το γαλζιο εξωφυλλο και ειχε δωσει terminator, conan, robocop, judge dredd, μου αρεσε πολυ αυτη η εποχη με τα dvd , που πηγαινες στα βιντεο κλαμπ και επαιρνες 4-5 μαζεμενες ταινιες και μετα καπακι στο σουβλατζιδικο ή πιτσαρια και να αραξεις , "περασμενα μεγαλεια και διηγωντας να τα κλαις'' χαχα, 

Α είχες πολλά, εγώ όχι τόσα. Ο πατέρας μου ξεκίνησε να αγοράζει απ΄ότι θυμάμαι και είχα πάρει και εγώ κάμποσα. Ακόμα υπάρχουν τα περισσότερα. Κασέτες και εμείς είχαμε αρκετές ταινίες αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να φύλαξα καμιά. Είχαμε δει πάντως cult ταινίες. Ωραίες εποχές ναι!

5 λεπτά πριν, Koopas είπε

βασικό ένστικτο

Πω τι μου θύμησες. Πόσες φορές είχα πατήσει pause. 😁

11 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μιας και είπατε για συλλογή dvd ξέρετε τι έχει παιχτεί με το 28 days later του Ντάνυ Μπόιλ; Συλλεκτικό λέει πια και πανάκριβο. Κρίμα γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτή την ταινία τρόμου και δυστυχώς δεν την έχω δει. 

Δες τα και τα 2 είναι must!

5 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ωραιο εργο με ζομπι και πανδημιες κτλ, αν θυμαμαι καλα παιζει ο Κιλιαν Μερφι, ειχαν βγαλει και 2ο , 28 weeks later

 Βγαίνει και το 3ο part, 28 Years Later!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Glikos είπε

Α είχες πολλά, εγώ όχι τόσα. Ο πατέρας μου ξεκίνησε να αγοράζει απ΄ότι θυμάμαι και είχα πάρει και εγώ κάμποσα. Ακόμα υπάρχουν τα περισσότερα. Κασέτες και εμείς είχαμε αρκετές ταινίες αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να φύλαξα καμιά. Είχαμε δει πάντως cult ταινίες. Ωραίες εποχές ναι!

Πω τι μου θύμησες. Πόσες φορές είχα πατήσει pause. 😁

Δες τα και τα 2 είναι must!

 Βγαίνει και το 3ο part, 28 Years Later!

Ωραίες εποχές όντως αν και εμένα η συλλογή μου ήταν VHS από το περιοδικό "ΣΙΝΕΜΑ" όπου υπήρξα συνδρομητής για κάποια χρόνια. Η φάση μετά με τα δωρεάν DVD σε κάθε εφημερίδα μου είχε φανεί λίγο μπανάλ, αλλά εν τέλει κι αυτή πια τη λησμονώ....

Καλά για Saron Stone το pause/rewind ήταν must και όχι μόνο για Βασικό Ένστικτο, αλλά και για το Ολική Επαναφορά!! Πολύ δυνατή και ερωτική κι εκεί...

Ευχαρίστως να τα δω παιδιά, αλλά 1ον έχω την ιδιοτροπία θέλω να τα βλέπω με την σειρά και 2ον που να το βρω πια το 28 days later. Δεν υπάρχει πουθενά λέει και για αυτό όποιος το έχει dvd (blu ray δεν κυκλοφόρησε λέει) είναι πλούσιος... Για ψαχτείτε οι συλλέκτες λοιπόν κι αν το έχετε κάντε ένα χρησιδάνειο στο φίλο σας τον φτωχό αλλά σινεφίλ Ινδιάνο που σας άνοιξε τα μάτια :-).

Το τρίτο μέρος θα το δω μεγάλη οθόνη όπως και να 'χει!!!

Και για του λόγου το αληθές ιδού...

https://www.enimerotiko.gr/plus/an-echeis-ayto-to-dvd-sto-spiti-soy-eisai-ploysios-kai-den-to-xereis/

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καλέ μου Ινδιάνε (κι ας δηλώνεις εσύ κακός), ακόμα σήματα καπνού στέλνεις για να αναζητήσεις κάτι; Πάρε μία τζούρα, φαντάσου τι θα γίνεται στα γνωστά άγνωστα στέκια. 🌄

image.png.59e3e92bac8feadb01a742c12852dab2.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό αγαπητέ (εκτός από εμένα) είναι πως αν και αυτόχθων Αμερικάνος, δεν θα μου το στείλουν στο Τέξας, οπότε με μεταφορικά φόρους κλπ. τα μέχρι 20 ντάλαρς που θα έδινα και φαίνονται λογικά θα εκτοξευτούν αρκετά παραπάνω και δεν νομίζω πως αξίζει. Εξάλλου απλά να τη δω θα ήθελα. Όχι για συλλογή. Stream, Torrent, TV ή έστω επανέκδοση στη μεγάλη οθόνη να την παίξουν, για να έχω άποψη. Και εννοείται πως αν δεν έστελνα σήματα καπνού δεν θα ήμουν Ινδιάνος. Τώρα καλός ή κακός it's on the eye of the (όχι tiger βρε) beholder, όπως λέμε στον καταυλισμό μου 😁

Εκκρεμεί εκτός από τη δικιά μου και αυτή της Sibyl btw.

Καλό βράδυ παιδιά και καλή εβδομάδα να έχουμε.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BadIndian είπε

Το κακό αγαπητέ (εκτός από εμένα) είναι πως αν και αυτόχθων Αμερικάνος, δεν θα μου το στείλουν στο Τέξας, οπότε με μεταφορικά φόρους κλπ. τα μέχρι 20 ντάλαρς που θα έδινα και φαίνονται λογικά θα εκτοξευτούν αρκετά παραπάνω και δεν νομίζω πως αξίζει. Εξάλλου απλά να τη δω θα ήθελα. Όχι για συλλογή. Stream, Torrent, TV ή έστω επανέκδοση στη μεγάλη οθόνη να την παίξουν, για να έχω άποψη. Και εννοείται πως αν δεν έστελνα σήματα καπνού δεν θα ήμουν Ινδιάνος. Τώρα καλός ή κακός it's on the eye of the (όχι tiger βρε) beholder, όπως λέμε στον καταυλισμό μου 😁

Εκκρεμεί εκτός από τη δικιά μου και αυτή της Sibyl btw.

Καλό βράδυ παιδιά και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Έχεις ένα πόντο, ξέχασα το αμερικανικό Ταφ Κάπα στην αναζήτηση,

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προλαβαίνουμε τις ταινίες, βρε παιδιά. Λοιπόν, μια ασπρόμαυρη που καπου περασε, πρέπει να ειναι Ο Γαλάζιος Άγγελος, με Ντίτριχ και στη φωτο ο καθηγητής Εμίλ Γιάνινγκς (σκηνοθέτης  Φον Στέρνμπεργκ). Η παραπάνω τώρα, με το ζευγάρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ειναι γιουγκοσλάβικη/σερβική , γιατι ο ηθοποιός μου θυμίζει κάτι τέτοιο ή κάποια σερβική ταινία που έχει παίξει, δεν πρέπει να ειναι Κουστουρίτσα, με λίγο ρίσκο θα έλεγα ότι ειναι αυτή https://www.imdb.com/title/tt0478813/?ref_=nm_flmg_t_37_act

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PSYHAS said:

Δεν προλαβαίνουμε τις ταινίες, βρε παιδιά. Λοιπόν, μια ασπρόμαυρη που καπου περασε, πρέπει να ειναι Ο Γαλάζιος Άγγελος, με Ντίτριχ και στη φωτο ο καθηγητής Εμίλ Γιάνινγκς (σκηνοθέτης  Φον Στέρνμπεργκ). Η παραπάνω τώρα, με το ζευγάρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ειναι γιουγκοσλάβικη/σερβική , γιατι ο ηθοποιός μου θυμίζει κάτι τέτοιο ή κάποια σερβική ταινία που έχει παίξει, δεν πρέπει να ειναι Κουστουρίτσα, με λίγο ρίσκο θα έλεγα ότι ειναι αυτή https://www.imdb.com/title/tt0478813/?ref_=nm_flmg_t_37_act

Την ασπρόμαυρη του @BadIndian λες; Καλύτερα να κάνεις quote :)

1 hour ago, Sibyl said:

The Professionals (1966)

https://www.imdb.com/title/tt0060862/

28 ετών τότε η  Claudia Cardinale, στα καλύτερά της.

Το χω πει ότι είσαι κρυφό ταλέντο :P

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PSYHAS είπε

Δεν προλαβαίνουμε τις ταινίες, βρε παιδιά. Λοιπόν, μια ασπρόμαυρη που καπου περασε, πρέπει να ειναι Ο Γαλάζιος Άγγελος, με Ντίτριχ και στη φωτο ο καθηγητής Εμίλ Γιάνινγκς (σκηνοθέτης  Φον Στέρνμπεργκ). Η παραπάνω τώρα, με το ζευγάρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ειναι γιουγκοσλάβικη/σερβική , γιατι ο ηθοποιός μου θυμίζει κάτι τέτοιο ή κάποια σερβική ταινία που έχει παίξει, δεν πρέπει να ειναι Κουστουρίτσα, με λίγο ρίσκο θα έλεγα ότι ειναι αυτή https://www.imdb.com/title/tt0478813/?ref_=nm_flmg_t_37_act

Ναι, αυτή είναι.👏👏👏

Νόμιζα ότι θα σας δυσκόλευε περισσότερο.:)

Του Srdan Golubovic, όχι του Κουστουρίτσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή βδομάδα!

Εκκρεμούν οι δύο παρακάτω νομίζω..

Στις 15/9/2024 στις 2:00 ΜΜ, NovaLacertae είπε

Για να δούμε, ποιός την ξέρει αυτή την ταινία  (δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτική η εικόνα) 

picture-a_810.jpg.d6efa691101f64d9d7eaacc1567c41ba.jpg

 

17 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Θα βάλω και άλλες δύο πολυ αντιπροσωπευτικές εικόνες  (είναι πρόσφατη ταινία, πριν λιγα χρόνια) 

pict803737_i_h9_aa.jpg.4d8b87192ea49496f6b2e60f5cca3939.jpg

pict-d-oik80.jpg.f7425f3474f48cd547b2d1755ee7dac2.jpg

 

14 ώρες πριν, Koopas είπε

 Και μία ταινία βίντεο κλαμπ, για όποιον έβλεπε επιστημονική φαντασία την εποχή εκείνη.

image.png.f4418b119e360f26431f477066544eef.png

Καλή συνέχεια!🙂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...