Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Τα μεγάλα μυαλά συναντιούνται...

Μήπως εννοείς τα 3 νιντζάκια το ασιατικό franchise με τον χοντρούλη και τα δυο αδέρφια του στΙς χρυσές εποχές του VHS; Αν και αμυδρά κάτι θυμάμαι και με περισσότερα νιντζάκια αλλά τα τρία είναι αυτά που μου έχουν μείνει. Ακόμα θυμάμαι το κομμάτι της έναρξης και το τραγουδάω στον μικρό όταν παίζουμε "καράτε"... Χουχα, αουχουχα!

 

Τα 7 κακά της μνήμης μου να γράψω τότε. Ναι, ήταν 3 τελικά, με χαρακτηριστικό τον χοντρούλη! Θα μπω στον κόπο να τα ψάξω, για το γαμώτο (και να τα δω εννοείται)

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Sleepers (1996). Όλη η συμμορία μαζεμένη...

https://www.imdb.com/title/tt0117665/

Είναι η τελευταία φορά που συναντήθηκε η παρέα, μετά τη δίκη που κέρδισαν. Σκληρή ταινία για την εποχή της (την είχα βάλει κι εγώ στο νήμα, με την νεαρή παρέα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και εκκρεμεί αυτή, που δεν είναι το jaws θα ρίξω και γω μια.

 

987652.jpg

@Koopas Για να μην ψάχνεις αγαπητέ, αλλά και να μαθαίνουν οι νέοι, παρακάτω το πρώτο το ορθόδοξο. Ολόκληρο παρακαλώ.

Επειδή το έψαξα όμως και ήμουν σίγουρος ότι κάτι είχα δει και με εφτά νιντζάκια, ήταν η σειρά "7 νιντζακια" (lucky seven)

 

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Αν και εκκρεμεί αυτή, που δεν είναι το jaws θα ρίξω και γω μια.

 

987652.jpg

@Koopas Για να μην ψάχνεις αγαπητέ, αλλά και να μαθαίνουν οι νέοι, παρακάτω το πρώτο το ορθόδοξο. Ολόκληρο παρακαλώ.

 

Είσαι ο μεγάλος Μανιτού, θα σου κάνω σπονδή με το νερό που καίει!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας απλός απόστολος του είμαι. Αλλά επειδή κι εσύ είχες λόγο που μπερδεύτηκες, κοίταξε και το συμπληρωματικό στη δημοσίευση μου.

(sorry για το off topic παιδιά, αλλά η νοσταλγία είναι ισχυρό συναίσθημα...)

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ένας απλός απόστολος του είμαι. Αλλά επειδή κι εσύ είχες λόγο που μπερδεύτηκες, κοίταξε και το συμπληρωματικό στη δημοσίευση μου.

(sorry για το off topic παιδιά, αλλά η νοσταλγία είναι ισχυρό συναίσθημα...)

Ω ναι το είδα. Και η αλήθεια αποκαταστάθηκε στη μνήμη μου. Οπότε, είχαμε δει και τις 2 "εκδόσεις" με τον αδερφό και την παρέα μας. Θα κάτσω να απολαύσω τη μία σήμερα και θα σας βάλω κουίζ εδώ μέσα, ποια είδα. 😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dekulinkgr said:

Tremors του 1990??

Εκτος και αν ειναι καποιες απο τις συνεχειες οπου εκει δεν ξερω

Ναι βρε αυτό είναι. Το πρώτο, το καλύτερο. Μια χαρά ποπ κορν ταινιουλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Για να δούμε, ποιός την ξέρει αυτή την ταινία  (δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτική η εικόνα) 

picture-a_810.jpg.d6efa691101f64d9d7eaacc1567c41ba.jpg

6 ώρες πριν, Koopas είπε

Όταν βλέπω θάλασσα και ψαροντούφεκο, μόνο το Jaws μου έρχεται στο μυαλό.

Χαχα, οχι δεν ειναι το Jaws... αλλά πάντως του μοιάζει   :D 

Θα βάλω και άλλες δύο πολυ αντιπροσωπευτικές εικόνες  (είναι πρόσφατη ταινία, πριν λιγα χρόνια) 

pict803737_i_h9_aa.jpg.4d8b87192ea49496f6b2e60f5cca3939.jpg

pict-d-oik80.jpg.f7425f3474f48cd547b2d1755ee7dac2.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Glikos είπε

Reign of Fire (2002).

Ωραία ταινία με πολύ καλό cast!

https://www.imdb.com/title/tt0253556/

Ρε αδερφε μου δεν προλαβαινω να την ανεβασω και την βρισκεις με την μια, ναι πολυ ωραια ταινια και μου φαινεται οτι εχει μικροτερη βαθμολογια απο οσο αξιζει, ναι εχει πολυ ανερχομενο καστ τοτε, Μπατλερ , Μπειλ , Μακ Κοναχι κτλ.

Εν τω μεταξυ αυτη την ταινια την ειχα δει επειδη την ειχε σε μια σχετικα ψιλο σαπια εβδομαδιαια εφημεριδα σε dvd μαζι με αλλες 3-4 καλες ταινιουλες και τοτε την εποχη των dvd την τσιμπησα και μου αρεσε πολυ σαν θεμα η ταινια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tsoukos87 είπε

Ρε αδερφε μου δεν προλαβαινω να την ανεβασω και την βρισκεις με την μια, ναι πολυ ωραια ταινια και μου φαινεται οτι εχει μικροτερη βαθμολογια απο οσο αξιζει, ναι εχει πολυ ανερχομενο καστ τοτε, Μπατλερ , Μπειλ , Μακ Κοναχι κτλ.

Εν τω μεταξυ αυτη την ταινια την ειχα δει επειδη την ειχε σε μια σχετικα ψιλο σαπια εβδομαδιαια εφημεριδα σε dvd μαζι με αλλες 3-4 καλες ταινιουλες και τοτε την εποχη των dvd την τσιμπησα και μου αρεσε πολυ σαν θεμα η ταινια.

Έτυχε να μπω λίγα λεπτά αφού την ανέβασες. 🙂

Την έχω δει κανα 2 φορές σίγουρα. Μόλις είδα την φωτό θυμήθηκα τον Μακόναχι όταν έσκασε μύτη με το τανκ και ειδικά στο τέλος που

Spoiler

έκανε το άλμα κρατώντας το τσεκούρι vs του δράκου!

Βλέπετε ευχάριστα πάντως! Α μάζευες και εσύ dvd από εφημερίδες? Έχω και εγώ αρκετά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Glikos είπε

Έτυχε να μπω λίγα λεπτά αφού την ανέβασες. 🙂

Την έχω δει κανα 2 φορές σίγουρα. Μόλις είδα την φωτό θυμήθηκα τον Μακόναχι όταν έσκασε μύτη με το τανκ και ειδικά στο τέλος που

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

έκανε το άλμα κρατώντας το τσεκούρι vs του δράκου!

Βλέπετε ευχάριστα πάντως! Α μάζευες και εσύ dvd από εφημερίδες? Έχω και εγώ αρκετά.

Ναι επαιρνα σχετικα συχνα, ειχα καλη συλλογουλα με καμια 200+ βαλε dvd, ειχα και κασετες αλλα δεν θυμαμαι ποιο περιοδικο ηταν που ειχε το γαλζιο εξωφυλλο και ειχε δωσει terminator, conan, robocop, judge dredd, μου αρεσε πολυ αυτη η εποχη με τα dvd , που πηγαινες στα βιντεο κλαμπ και επαιρνες 4-5 μαζεμενες ταινιες και μετα καπακι στο σουβλατζιδικο ή πιτσαρια και να αραξεις , "περασμενα μεγαλεια και διηγωντας να τα κλαις'' χαχα, 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...