Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Ειναι και δυο ματια γαλανα αλλα εχει βαλει ο ηθοποιος φουλ φουμο/λασπη οπως ο Αρνολντ στον κυνηγο και δεν φαινεται και πολυ

Αποκάλυψη τώρα!

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Koopas είπε

Αποκάλυψη τώρα!

το σκεφτηκα οτι θα παρεπεμπε σε 4 ταινιες αυτο το πλανο, το ενα ειναι το αποκαλυψη τωρα, το πιο δημοφιλες του αρνι στον κυνηγο, μετα η αδελφοτητα των λυκων και τελος ο 13ος πολεμιστης που ειναι απο εκει και το βρηκε ο φιλος millenium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

15 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

το σκεφτηκα οτι θα παρεπεμπε σε 4 ταινιες αυτο το πλανο, το ενα ειναι το αποκαλυψη τωρα, το πιο δημοφιλες του αρνι στον κυνηγο, μετα η αδελφοτητα των λυκων και τελος ο 13ος πολεμιστης που ειναι απο εκει και το βρηκε ο φιλος millenium.

Θα μπορούσε να ήταν κι αυτή...

01_29_06_05.webp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

το σκεφτηκα οτι θα παρεπεμπε σε 4 ταινιες αυτο το πλανο, το ενα ειναι το αποκαλυψη τωρα, το πιο δημοφιλες του αρνι στον κυνηγο, μετα η αδελφοτητα των λυκων και τελος ο 13ος πολεμιστης που ειναι απο εκει και το βρηκε ο φιλος millenium.

Ο κυνηγός ήταν η μόνη που απέρριψα, γιατί πέρα του ότι σας τα κάναμε σαν πεπόνια με τις αναφορές μας εδώ, τον έχω δει πάμπολες φορές (κι ας έχουν περάσει χρόνια από την τελευταία).

Η Αποκάλυψη Τώρα μου ήρθε μηχανικά στο μυαλό, λόγω της σκηνής που φαίνονταν τα μάτια μέσα από τις λάσπες (ή νερό).

13ος πολεμιστής, αγαπημένη ταινία, παίζει να την είχα βάλει κι εγώ κάποια στιγμή, αλλά δεν θυμόμουν επ ουδενί αυτή τη σκηνή. Παίζει να είναι "κακός" της ταινίας και όχι κάποιος από τους πολεμιστές. Θα την ξαναβάλω στη λίστα προβολής, άνετα την έβλεπα ξανά!

Αδελφότητα δεν το έχω δει, οπότε θα ήθελα την άποψη σου πάνω στο εργάκι. 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Millennium είπε

Από τις καλύτερες του συγκεκριμένου σκηνοθέτη (πασίγνωστος).

 

MV5BODljODI2YzYtZmI5My00Y2ZlLTg5ZTUtNTFk

Αυτός στο μέσο της φωτογραφίας είναι ο Τζέημς Στιούαρτ πάντως.

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, BadIndian said:

Αυτός στο μέσο της φωτογραφίας είναι ο Τζέημς Στιούαρτ πάντως.

Ναι.

Just now, lovesucks said:

Rope(1948)!!! A. Hitchcock

https://m.imdb.com/title/tt0040746/

Αυτή είναι. Μπράβο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Koopas είπε

Ο κυνηγός ήταν η μόνη που απέρριψα, γιατί πέρα του ότι σας τα κάναμε σαν πεπόνια με τις αναφορές μας εδώ, τον έχω δει πάμπολες φορές (κι ας έχουν περάσει χρόνια από την τελευταία).

Η Αποκάλυψη Τώρα μου ήρθε μηχανικά στο μυαλό, λόγω της σκηνής που φαίνονταν τα μάτια μέσα από τις λάσπες (ή νερό).

13ος πολεμιστής, αγαπημένη ταινία, παίζει να την είχα βάλει κι εγώ κάποια στιγμή, αλλά δεν θυμόμουν επ ουδενί αυτή τη σκηνή. Παίζει να είναι "κακός" της ταινίας και όχι κάποιος από τους πολεμιστές. Θα την ξαναβάλω στη λίστα προβολής, άνετα την έβλεπα ξανά!

Αδελφότητα δεν το έχω δει, οπότε θα ήθελα την άποψη σου πάνω στο εργάκι. 🙂

Στη Γαλλία του 18ου αιώνα, ο Chevalier de Fronsac και ο ιθαγενής Αμερικανός φίλος του Mani στέλνονται στην επαρχία Gevaudan κατόπιν εντολής του βασιλιά για να ερευνήσουν τις δολοφονίες εκατοντάδων από ένα μυστηριώδες θηρίο.

Αυτα επι λεξει σε translate απο το imdb, με καλο καστ τον ελληνικη καταγωγης καρατεκα Μαρκ Ντακασκο, Μπελουτσι σε ρολο  ιεροδουλης και Βενσαν Κασελ σε ρολο ευγενη μυστηριου κακου κτλ.

https://www.imdb.com/title/tt0237534/

Την ειχα βαλει παλιοτερα και σαν κουιζ εδω μεσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Πάρτε ένα χηνάκι.

Για να σας δω...:D

ABC.jpg.51d6ab0871161364443b9480e541d866.jpg

Έχετε όρεξη σήμερα...χαχαχαχαχα

Βάζετε πολύ εύκολες βρε παιδιά, αρνούμαι να συμμετάσχω 😂🤣😂🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οσκαρική Άννα Πάκουιν.

Μάστερ Αρκιν αν και εκκρεμεί η δικιά μου δεν μας βάζεις κι εσύ καμία να παίξουμε; 

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...