Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Millennium είπε

σειρά σου να βάλεις ταινία εφόσον βρήκες τη τελευταία :)

Έχεις δίκιο! Βάζω μια που μ'αρέσει πολύ.

image.jpeg.960d80e4b4824783306b3d30192f95a9.jpeg

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Millennium είπε

Λογικά θα χει ξαναμπεί αλλά μαρεσει σαν ταινία και τη βάζω.

MV5BYWI3MGQ4YzMtZDZhMC00YTAyLTg1YzItYzcw

Into the Wild (2007).

Ωραία ταινία!

https://www.imdb.com/title/tt0758758/

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HPXMAN είπε

Να μην παραπονιέστε βάζω εύκολη 😛

μμμμ.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0292381/ τρελή καλτίλα, την είχα δει στον Ορφέα στη Νίκαια τότε.

2 ώρες πριν, Millennium είπε

Μια εύκολη...

MV5BNzY2NThmMGEtMGI0Ny00M2UxLTljY2UtNDZl

Σου τρύπαγε το μεδούλι ο τρόμος...ταινιάρα.

https://www.imdb.com/title/tt4263482/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_the%20witch

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

I'm Forever Blowing Bubbles , United United!!

Ωραία ταινία αυτή και το football factory!!

Ναι αξίζει και αυτή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, MadPax said:

 

Σου τρύπαγε το μεδούλι ο τρόμος...ταινιάρα.

https://www.imdb.com/title/tt4263482/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_in_0_q_the%20witch

Ταινιαρα ναι. Από τις καλύτερες τρόμου των τελευταίων 10 ετών για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2024 στις 10:40 ΜΜ, Koopas είπε

Χαιρετίζω την ομάδα.

Αγαπητέ Ινδιάνε, λογικά θα τη γνωρίζεις, μιας και πρόκειται για τρόμου/αγωνίας η παρακάτω.

movie 52.jpg

Καλημέρα στους blowing bubbles οπαδούς της Green Street!

Μάλιστα φίλτατε @Koopas την αναγνώρισα αμέσως αν και την είδα σχετικά πρόσφατα. Κλειστοφοβικό και μεταφυσικό θρίλερ, με τους πέντε της φωτογραφίας κλεισμένους στο ασανσέρ (όχι αυτό του Βαλάντη) και αναγκασμένους να ψάχνουν αναμεταξύ των τον... Διάβολο. Η ιδέα είναι πρωτότυπη και τρομακτική, όμως η εκτέλεση και η εξέλιξη της πλοκής με άφησαν κάπως απογοητευμένο.

Για όλους εμάς τους οπαδούς τα green street hooligans & football factory αποτελούν ιδιαίτερες περιπτώσεις ταινιών. Εννοείται πως κι εμένα μου άρεσαν πολύ και οι δύο αν και θεωρώ ανώτερη, κυρίως λόγω του ωμού ρεαλισμού της, το Football Factory. Μάλιστα τολμώ να πω πως το βιβλίο είναι ακόμα καλύτερο και καθρεφτίζει με ακρίβεια την ψυχοσύνθεση, τη νοοτροπία και γενικότερα τον κόσμο των σκληροπυρηνικών οπαδών. Σε όποιον άρεσε η ταινία και γουστάρει διάβασμα, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Το green street μιλάμε μόνο για την πρώτη ταινία, καθώς οι συνέχειες του ήταν απογοήτευση.

Όσο για το The VVitch να αναφέρω ότι την έχω ξαναβάλει εγώ, αλλά προτίμησα την ίδιο αιματηρή λήψη του αδερφού, για να το κάνω πιο tricky, καθώς είναι χαρακτηριστική η πρωταγωνίστρια. Εύγε παίδες που συνεχίζετε με τρόμο! Εγώ ωστόσο δεν είμαι καλά τον τελευταίο καιρό και το έχω ρίξει στην ποιότητα. Η αρχή μιας υπέροχης φιλίας λοιπόν...

 

21212323.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BadIndian said:

Καλημέρα στους blowing bubbles οπαδούς της Green Street!

Μάλιστα φίλτατε @Koopas την αναγνώρισα αμέσως αν και την είδα σχετικά πρόσφατα. Κλειστοφοβικό και μεταφυσικό θρίλερ, με τους πέντε της φωτογραφίας κλεισμένους στο ασανσέρ (όχι αυτό του Βαλάντη) και αναγκασμένους να ψάχνουν αναμεταξύ των τον... Διάβολο. Η ιδέα είναι πρωτότυπη και τρομακτική, όμως η εκτέλεση και η εξέλιξη της πλοκής με άφησαν κάπως απογοητευμένο.

Για όλους εμάς τους οπαδούς τα green street hooligans & football factory αποτελούν ιδιαίτερες περιπτώσεις ταινιών. Εννοείται πως κι εμένα μου άρεσαν πολύ και οι δύο αν και θεωρώ ανώτερη, κυρίως λόγω του ωμού ρεαλισμού της, το Football Factory. Μάλιστα τολμώ να πω πως το βιβλίο είναι ακόμα καλύτερο και καθρεφτίζει με ακρίβεια την ψυχοσύνθεση, τη νοοτροπία και γενικότερα τον κόσμο των σκληροπυρηνικών οπαδών. Σε όποιον άρεσε η ταινία και γουστάρει διάβασμα, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Το green street μιλάμε μόνο για την πρώτη ταινία, καθώς οι συνέχειες του ήταν απογοήτευση.

Όσο για το The VVitch να αναφέρω ότι την έχω ξαναβάλει εγώ, αλλά προτίμησα την ίδιο αιματηρή λήψη του αδερφού, για να το κάνω πιο tricky, καθώς είναι χαρακτηριστική η πρωταγωνίστρια. Εύγε παίδες που συνεχίζετε με τρόμο! Εγώ ωστόσο δεν είμαι καλά τον τελευταίο καιρό και το έχω ρίξει στην ποιότητα. Η αρχή μιας υπέροχης φιλίας λοιπόν...

 

21212323.jpg

Θυμίζει λίγο Καζαμπλάνκα αλλά δεν είναι, το ξέρω. :)

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...