Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Millennium είπε

Εύγε. Αυτή είναι.

Καλό είναι το Charade για τα χρόνια του. Συνδυάζει ρομαντική κωμική ταινία με μυστηρίου.

Και μόνο που αρέσει στη μητέρα μου δεν θα μπορούσα ποτέ να πω κακή κουβέντα για την ταινία. Ίσως από τις ελάχιστες ρομαντικές κομεντί που θα μπορούσα να βρω στο παιχνίδι. Είμαι σκράπας σ' αυτές. Χειρότερος κι από τις sci-fi. 

Βάζω άλλη μια. Κωμωδία και αυτή. Η αγαπημένη μου σκηνή.

xCDtcb4Y-600x338.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Θα πω μαλλον το Annie Hall?

(κρινοντας απο τους ηθοποιους,δεν την πολυ θυμαμαι την ταινια)

 

Πολύ σωστή μαντεψιά αγαπητέ. Μπράβο. Λαμβάνεις τα εύσημα καθώς απάντησες 1ος. Είναι όντως το Annie Hall (Νευρικός Εραστής -1977-) σε σενάριο, σκηνοθεσία και πρωταγωνιστικό ρόλο τον Woodie Allen.

 

12 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

το Annie Hall (νευρικός εραστής) ειναι ναι . η σκηνή που παει να σνιφαρει φτερνιζεται και τα κανει πτνα:lol:

https://www.imdb.com/title/tt0075686/?ref_=nm_knf_t_1

 

Αγαπητέ (και σύντροφε) Γ.Γ. του νήματος εύγε για ακόμα μια φορά, όμως σας πρόλαβε ο συμφορουμίτης dekulink. Πάραυτα σας αναγνωρίζω, εκτός φυσικά από τη συμμετοχή και το link, την αναγνώριση της σκηνής, με τη μόνη διαφοροποίηση, πως ο Άλεν δεν προτίθεται να τη σνιφάρει, αλλά την περιεργάζεται, όσο ο διπλανός κύριος και κάτοχος της, που του την έχει προσφέρει, με στόμφο και έπαρση του εξηγεί την εξαιρετική ποιότητα και την προέλευση της, καθώς και το υπέρογκο κόστος της, προτού ο νευρικός εραστής μας φταρνιστεί πάνω της και την διασκορπίσει στον αέρα αλλά και πάνω στον εν λόγω κύριο με τα μούσια, κάνοντας τα όλα ως εκδιδόμενη κυρία, όπως ορθά αναφέρετε. 

3 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

ειμαστε σοβαροι ? δεν εχει μπει αυτη ? bring out the gimp !

q.png

Pulp Fiction (1994)

https://www.imdb.com/title/tt0110912/

Zed's dead Baby!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, halastar είπε

Γεια σας. Μπαίνω κι εγώ στο παιχνίδι. Ελπίζω να φαίνεται σωστά η εικόνα

image.jpeg

Alien ο Επιβάτης του διαστήματος, το 1ο το ορθόδοξο του Ρίντλει Σκότ.

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Millennium είπε

MV5BMTc3MDA4Nzg0OV5BMl5BanBnXkFtZTcwODcz

Cold Hand Luke 

Βασικα παρατηρω οτι εχω τερασταια κενα στις ταινιες των 60s και 70s  με αυτα που ποσταρετε εδω απο εκεινη την εποχη.Οι οποιες απ'οτι βλεπω ειναι και must see.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HPXMAN είπε

ως ειδικό μέλος ελληνικών ταινίων βάζω τις πρώτες εμφανίσεις τηλεοπτικών αστέρων

 

σδ.jpg

 

@HPXMANΟ τύπος με την οξυγονοκόλληση είναι ο Ιωσήφ Πολυζωίδης νομίζω. Τον θυμάμαι σε δύο ελληνικές ταινίες, εκτός από την (χαζό)σειρά Λίτσα.com. Η πρώτη που σίγουρα δεν αντιστοιχεί, καθόσον τυγχάνει ασπρόμαυρη είναι το "Πες στη Μορφίνη την Ψάχνω". Και η 2η είναι το "Bang Bank". Δεν έχω όμως ανάμνηση της σκηνής, ούτε σε αυτή την ταινία. Αγαπητέ, ειδικό μέλος των ελληνικών ταινιών, είμαι τουλάχιστον στον σωστό δρόμο ή στραβά αρμενίζω;;;

Όσον αφορά το new entry θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως πρόκειται για σκηνή από το "Alien" το 1ο, το ορθόδοξο του Riddley Scott. Έχει ξαναπαρατεθεί βεβαίως (και δη από εμένα) με φωτογραφία από το εσωτερικό του Nostromo.

Με την άδεια σας φορτώνω άλλη μια. Εύκολη νομίζω. Λέτε να τους μύρισε κάτι;;;

image (6).webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BadIndian είπε

@HPXMANΟ τύπος με την οξυγονοκόλληση είναι ο Ιωσήφ Πολυζωίδης νομίζω. Τον θυμάμαι σε δύο ελληνικές ταινίες, εκτός από την (χαζό)σειρά Λίτσα.com. Η πρώτη που σίγουρα δεν αντιστοιχεί, καθόσον τυγχάνει ασπρόμαυρη είναι το "Πες στη Μορφίνη την Ψάχνω". Και η 2η είναι το "Bang Bank". Δεν έχω όμως ανάμνηση της σκηνής, ούτε σε αυτή την ταινία. Αγαπητέ, ειδικό μέλος των ελληνικών ταινιών, είμαι τουλάχιστον στον σωστό δρόμο ή στραβά αρμενίζω;;;

Όσον αφορά το new entry θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως πρόκειται για σκηνή από το "Alien" το 1ο, το ορθόδοξο του Riddley Scott. Έχει ξαναπαρατεθεί βεβαίως (και δη από εμένα) με φωτογραφία από το εσωτερικό του Nostromo.

Με την άδεια σας φορτώνω άλλη μια. Εύκολη νομίζω. Λέτε να τους μύρισε κάτι;;;

image (6).webp

Μπότες σπιρουνια και καυτές σέλες?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...