Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sibyl είπε

 

kabalık başbakan salgılamak margot robbie focus dress kanguru kırsal Aşılama

Focus(2015)

https://m.imdb.com/title/tt2381941/

Καλημέρα σε όλους!

14 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Βρες και αυτή που έβαλα. Είναι πολύ εύκολη.:)

 

Ήθελες να τη βρει ο @Millennium κυρία Ανυπόμονη..;;😋

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, lovesucks said:

Focus(2015)

https://m.imdb.com/title/tt2381941/

Καλημέρα σε όλους!

Ήθελες να τη βρει ο @Millennium κυρία Ανυπόμονη..;;😋

Καλημέρα. Λολ ρε... Έχω δει λίγες ταινίες με την Robbie , όλως τυχαίως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Millennium είπε

Καλημέρα. Λολ ρε... Έχω δει λίγες ταινίες με την Robbie , όλως τυχαίως...

Και 'γω κατα τύχη είδα αυτή που βαλε η @Sibyl, δεν θυμάμαι να 'χω δει άλλη πέρα από το Suicide squad.😋

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην Ακαδημία Κινηματογράφου του Insomnia!

@lovesucks Δεν μπορεί να μην έχεις δει το "The Wolf of Wall Street" του Μάρτιν Σκορτσέζε (2013). Θεάρα η Μάργκο και εκεί και σούπερ σέξυ φυσικά λόγω ρόλου. Για του λόγου το αληθές παραθέτω την χαρακτηριστική σκηνή.

Υ.Γ. Την δικιά μου την "ορφανή" κανείς δεν τη βρήκε;;; Σνιφ, σνιφ. Κλαψ, κλαψ... Για να βοηθήσω στηρίζεται (ξανά) σε διήγημα του Στέφεν Κινγκ.

the_wolf_of_wall_street_86344333.webp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, BadIndian said:

2/2 ο παίχτης! Τρομερή ευστοχία! Μπράβο! Ναι φίλε μου ακριβώς αυτή είναι. "Μια Ξεχωριστή Ημέρα" (1993) με τον Μάικλ Ντάγκλας σε αντίστοιχο ρόλο, δηλαδή ενός φιλήσυχου πολίτη, που απλά φλιπάρει (μες στο αμάξι του) και αρχίζει το μακελειό (έξω από αυτό). Αγαπημένη σκηνή όταν επισκέπτεται τον Ναζί έμπορο όπλων. Σκηνοθεσία του Τζόελ Σουμάχερ. Όταν την είχα πρωτοδεί με ανησύχησε ομολογώ, ακριβώς λόγω του θέματος της. Ευτυχώς που κατέληξες αγαπητέ στο "Παιχνίδι των λυγμών" του Μάικλ Νιλ Τζόρνταν και μου την άφησες. Αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως να ήταν καλύτερα γιατί θα την έβρισκα, ενώ τους λυγμούς πολύ δύσκολα. Πάμε άλλο ένα θριλεράκι; Τι λες; Δε φαντάζομαι να φοβάσαι... Πας για το χατ τρικ!

82ac8-bloody_mary.jpg

Υ.Γ. @Millennium Στη φωτογραφία είναι η Κλόε Σεβινύ ή κάνω λάθος;

Τη βρήκα με γκουγκλαρισμα να ξέρεις, δεν την έχω δει.

Maximum Overdrive (1986)

https://m.imdb.com/title/tt0091499/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BadIndian είπε

Καλημέρα στην Ακαδημία Κινηματογράφου του Insomnia!

@lovesucks Δεν μπορεί να μην έχεις δει το "The Wolf of Wall Street" του Μάρτιν Σκορτσέζε (2013). Θεάρα η Μάργκο και εκεί και σούπερ σέξυ φυσικά λόγω ρόλου. Για του λόγου το αληθές παραθέτω την χαρακτηριστική σκηνή.

the_wolf_of_wall_street_86344333.webp

Κοίτα να δεις που την έχω πετύχει τελικά και σε άλλη ταινία..😋😋

Άντε να τη δω και στη Barbie😝 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Millennium είπε

Τη βρήκα με γκουγκλαρισμα να ξέρεις, δεν την έχω δει.

Maximum Overdrive (1986)

https://m.imdb.com/title/tt0091499/

Το ζητούμενο φίλτατε είναι να τη βρει κάποιος. Τα εύσημα λοιπόν (τουλάχιστον από εμένα) θα τα λάβεις σε κάθε περίπτωση και μόνο για το ενδιαφέρον, την προσπάθεια και τον χρόνο που αφιέρωσες, προκειμένου να τη βρεις έστω και με βοήθεια. Σε όλα τα παιχνίδια εξάλλου υπάρχουν και βοήθειες (του κοινού, του τηλεφώνου, 50/50 κτλ.), δεν είναι μεμπτό. Συνεπώς συγχαρητήρια!!! Σωστός και με ολοκληρωμένη απάντηση. Μπράβο! Είναι το Maximum Overdrive (1986) σε σενάριο και σκηνοθεσία του ίδιου του Στίβεν Κινγκ. Ίσως βέβαια το διήγημα να είναι κατά τι καλύτερο από την ταινία για ευνόητους λόγους. Ωστόσο παραμένει μια διασκεδαστική ταινία τρόμου με cult χαρακτήρα. 

Και μια καλή, παλιά, αλλά διαχρονική κωμωδία, που νομίζω θα αρέσει (και) στις κυρίες. Η καλύτερη του είδους της κατ' εμέ.

image (7).webp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφερθηκε η Robbie μην ξεχασετε να δειτε το Babylon. Εχει γενικα πολλες ταινιες που παιζει εδω και μια δεκαετια αξιολογες που αξιζε να δει καποιος. Το barbie δεν ειναι μια απο αυτες 4 και κατι την ειχα βαλει μακρια. 

Margot_Robbie_Babylon.jpg.webp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Το ζητούμενο φίλτατε είναι να τη βρει κάποιος. Τα εύσημα λοιπόν (τουλάχιστον από εμένα) θα τα λάβεις σε κάθε περίπτωση και μόνο για το ενδιαφέρον, την προσπάθεια και τον χρόνο που αφιέρωσες, προκειμένου να τη βρεις έστω και με βοήθεια. Σε όλα τα παιχνίδια εξάλλου υπάρχουν και βοήθειες (του κοινού, του τηλεφώνου, 50/50 κτλ.), δεν είναι μεμπτό. Συνεπώς συγχαρητήρια!!! Σωστός και με ολοκληρωμένη απάντηση. Μπράβο! Είναι το Maximum Overdrive (1986) σε σενάριο και σκηνοθεσία του ίδιου του Στίβεν Κινγκ. Ίσως βέβαια το διήγημα να είναι κατά τι καλύτερο από την ταινία για ευνόητους λόγους. Ωστόσο παραμένει μια διασκεδαστική ταινία τρόμου με cult χαρακτήρα. 

Και μια καλή, παλιά, αλλά διαχρονική κωμωδία, που νομίζω θα αρέσει (και) στις κυρίες. Η καλύτερη του είδους της κατ' εμέ.

image (7).webp

 

When Harry met Sally...

 

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

 

When Harry met Sally...

 

 

Με την πλεον μνημειωδη σκηνη της Ryan που προσποιειται οργασμο εν ωρα φαγητου. Μπορω να τη συγκρινω μονο με τη σκηνη της Μονικα στα φιλαρακια που κανει το ιδιο και αναφερει και τα νουμερα τα οποια ειναι ενα μερος το καθενα απο το σωμα μας. Επικες στιγμες και οι 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

 

 

 

When Harry met Sally...

 

 

Σωστός και απάντηση αστραπή! Ξεχάσατε βεβαίως αγαπητέ το link αλλά εδώ ήμαστε για να συμπληρώνουμε και να βοηθάμε. Συγχαρητήρια! "Όταν ο Χάρυ γνώρισε τη Σάλυ" (1989). Ρομαντική κομεντί του Ρομπ Ράινερ με τις απολαυστικές ερμηνείες των Μπίλυ Κρίσταλ και της (γλυκούλας) Μεγκ Ράιαν. Η σκηνή βεβαίως που έχει μείνει αξέχαστη σε όλους αλλά και μνημονεύεται στην ιστορία του κινηματογράφου είναι αυτή, όπου η Μεγκ προσποιείται οργασμό μέσα σε ένα μαγαζί (μπεργκεράδικο αν θυμάμαι καλά), προκειμένου να αποδείξει στον Χάρυ πόσο εύκολο είναι για μια γυναίκα. Φυσικό επακόλουθο όλο το μαγαζί να έχει στραφεί στο τραπέζι τους και να κοιτά αδιάκριτα την Σάλυ, με αποκορύφωμα την επική ατάκα γηραιάς κυρίας, η οποία παρακολουθεί με ζήλια, όταν η Σάλυ πια "τελειώνει" προς τον/την σερβιτόρο/α που την περιμένει για να παραγγείλει. 

- I 'll have what she' s having! (thanx @Arkin)

16 λεπτά πριν, Millennium είπε

dvDRijp6EQhGRPFNym4WCINtW73.jpg

Κάρι Γκραντ και Όντρει Χέμπορν. "Ραντεβού στο Παρίσι" (Charade -1963-)

https://www.imdb.com/title/tt0056923/

Αρέσει πολύ στη μητέρα μου.

 

Επεξ/σία από BadIndian
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, BadIndian said:

Σωστός και απάντηση αστραπή! Ξεχάσατε βεβαίως αγαπητέ το link αλλά εδώ ήμαστε για να συμπληρώνουμε και να βοηθάμε. Συγχαρητήρια! "Όταν ο Χάρυ γνώρισε τη Σάλυ" (1989). Ρομαντική κομεντί του Ρομπ Ράινερ με τις απολαυστικές ερμηνείες των Μπίλυ Κρίσταλ και της (γλυκούλας) Μεγκ Ράιαν. Η σκηνή βεβαίως που έχει μείνει αξέχαστη σε όλους αλλά και μνημονεύεται στην ιστορία του κινηματογράφου είναι αυτή, όπου η Μεγκ προσποιείται οργασμό μέσα σε ένα μαγαζί (μπεργκεράδικο αν θυμάμαι καλά), προκειμένου να αποδείξει στον Χάρυ πόσο εύκολο είναι για μια γυναίκα. Φυσικό επακόλουθο όλο το μαγαζί να έχει στραφεί στο τραπέζι τους και να κοιτά αδιάκριτα την Σάλυ, με αποκορύφωμα την επική ατάκα γηραιάς κυρίας, η οποία παρακολουθεί με ζήλια, όταν η Σάλυ πια "τελειώνει" προς τον/την σερβιτόρο/α που την περιμένει για να παραγγείλει. 

- I 'll have what she' s having! (thanx @Arkin)

Κάρι Γκραντ και Όντρει Χέμπορν. "Ραντεβού στο Παρίσι" (Charade -1963-)

https://www.imdb.com/title/tt0056923/

Αρέσει πολύ στη μητέρα μου.

 

Εύγε. Αυτή είναι.

Καλό είναι το Charade για τα χρόνια του. Συνδυάζει ρομαντική κωμική ταινία με μυστηρίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...