Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, dekulinkgr said:

Aγαπημενο The Princess Bride

As you wish.....

Μπράβο, είσαι πολύ καλός. Γαμάτη ταινία.

 

Βάζω άλλη μια.

MV5BYTQxZDViOGItMzY1MS00OWQ1LTg4ZjItOGQ5

Επεξ/σία από Millennium
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
5 ώρες πριν, BadIndian είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην Συντροφιά του Δακτυλιδιού Παιχνιδιού!!! Ρίχνω και μια τώρα που βρήκα τον εαυτό μου ξανά. Θρίλερ. Κάποια μέρα έτσι θα αντιδράσω κι εγώ...

WP-1024x587.jpg

 

Unhinged - το είδα πριν κάτι μήνες. Συμπαθητικό αλλά όχι κάτι που θα θυμόμουν ιδιαίτερα μετά την προβολή. 

Και βάζω μία από τις αγαπημένες μου ταινίες της δεκαετίας του 90:

image.png.e8d2cf960a5a06bcfe6eff43005dcb37.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις οι ταινιοφαγοι θα με βοηθησετε -off topic-

ειχα δει πριν χρονια μια ταινια -κυνηγητο στο δρομο ο κακος με αυτοκινητο,τον οποιο καποα στιγμη τον παγιδευει ο καλος με μια μεγαλη λακκουβα στο δρομο παραλλαγμενη και τον θαβει μαζι με το αμαξι του....σας λεει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gsarig είπε

Unhinged - το είδα πριν κάτι μήνες. Συμπαθητικό αλλά όχι κάτι που θα θυμόμουν ιδιαίτερα μετά την προβολή. 

Πολύ σωστός ο παίχτης και ολοκληρωμένη απάντηση! Μπράβο! Σίγουρα συμπαθητικό θρίλερ. Ταπεινή μου άποψη άνω του μετρίου, χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο ή μνημειώδες. Στα αξιοσημείωτα πάντως η τρομερή αλλαγή στο physique του Κρόου, αλλά και η πειστική εν γένει ερμηνεία του, η πρωταγωνίστρια, το όνομα της οποίας μου διαφεύγει, για την αλαβάστρινη ομορφιά της, αλλά και η πρωτότυπη ιδέα του μανιακού δολοφόνου με το αμάξι που ξεφεύγει από μια αντέγκληση στα φανάρια ή σε σταυροδρόμι (δεν θυμάμαι καλά, πάντως στην οδήγηση). Στα αρνητικά της σίγουρα η μη σε βάθος ανάλυση του χαρακτήρα και παρουσίαση των κινήτρων του μανιακού, καθώς προσωπικά οι εξηγήσεις που δίνει η ταινία δεν με έπεισαν. Επειδή όμως η αντίδραση του οδηγού (Κρόου) είναι παροιμιώδης θα έλεγα, μου έχει μείνει η ταινία και επειδή στην Ελλάδα ζούμε και οδηγούμε στους δρόμους της, μια μέρα κάποιος (αν όχι εγώ) σίγουρα θα αντιδράσει έτσι. 

Βάζω άλλη μία παρεμφερή. Άλλος ένας γνωστός ηθοποιός σε σχετικά άγνωστο ρόλο. Θρίλερ φυσικά. 

-10-300x188.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
12 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Πολύ σωστός ο παίχτης και ολοκληρωμένη απάντηση! Μπράβο! Σίγουρα συμπαθητικό θρίλερ. Ταπεινή μου άποψη άνω του μετρίου, χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο ή μνημειώδες. Στα αξιοσημείωτα πάντως η τρομερή αλλαγή στο physique του Κρόου, αλλά και η πειστική εν γένει ερμηνεία του, η πρωταγωνίστρια, το όνομα της οποίας μου διαφεύγει, για την αλαβάστρινη ομορφιά της, αλλά και η πρωτότυπη ιδέα του μανιακού δολοφόνου με το αμάξι που ξεφεύγει από μια αντέγκληση στα φανάρια ή σε σταυροδρόμι (δεν θυμάμαι καλά, πάντως στην οδήγηση). Στα αρνητικά της σίγουρα η μη σε βάθος ανάλυση του χαρακτήρα και παρουσίαση των κινήτρων του μανιακού, καθώς προσωπικά οι εξηγήσεις που δίνει η ταινία δεν με έπεισαν. Επειδή όμως η αντίδραση του οδηγού (Κρόου) είναι παροιμιώδης θα έλεγα, μου έχει μείνει η ταινία και επειδή στην Ελλάδα ζούμε και οδηγούμε στους δρόμους της, μια μέρα κάποιος (αν όχι εγώ) σίγουρα θα αντιδράσει έτσι. 

Βάζω άλλη μία παρεμφερή. Άλλος ένας γνωστός ηθοποιός σε σχετικά άγνωστο ρόλο. Θρίλερ φυσικά. 

-10-300x188.jpg

Χαχα, αν είναι αυτή που νομίζω, ήταν η πρώτη μου σκέψη για screenshot μετά το Unhinged, μιας και ήταν πολύ παρόμοια θεματικά, πριν τελικά καταλήξω στο παιχνίδι των λυγμών. 

https://www.imdb.com/title/tt0106856/

(δεν βάζω άλλη γιατί έχουμε ήδη αυτή του @Millennium)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, gsarig είπε

Χαχα, αν είναι αυτή που νομίζω, ήταν η πρώτη μου σκέψη για screenshot μετά το Unhinged, μιας και ήταν πολύ παρόμοια θεματικά, πριν τελικά καταλήξω στο παιχνίδι των λυγμών. 

https://www.imdb.com/title/tt0106856/

2/2 ο παίχτης! Τρομερή ευστοχία! Μπράβο! Ναι φίλε μου ακριβώς αυτή είναι. "Μια Ξεχωριστή Ημέρα" (1993) με τον Μάικλ Ντάγκλας σε αντίστοιχο ρόλο, δηλαδή ενός φιλήσυχου πολίτη, που απλά φλιπάρει (μες στο αμάξι του) και αρχίζει το μακελειό (έξω από αυτό). Αγαπημένη σκηνή όταν επισκέπτεται τον Ναζί έμπορο όπλων. Σκηνοθεσία του Τζόελ Σουμάχερ. Όταν την είχα πρωτοδεί με ανησύχησε ομολογώ, ακριβώς λόγω του θέματος της. Ευτυχώς που κατέληξες αγαπητέ στο "Παιχνίδι των λυγμών" του Μάικλ Νιλ Τζόρνταν και μου την άφησες. Αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως να ήταν καλύτερα γιατί θα την έβρισκα, ενώ τους λυγμούς πολύ δύσκολα. Πάμε άλλο ένα θριλεράκι; Τι λες; Δε φαντάζομαι να φοβάσαι... Πας για το χατ τρικ!

82ac8-bloody_mary.jpg

Υ.Γ. @Millennium Στη φωτογραφία είναι η Κλόε Σεβινύ ή κάνω λάθος;

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Βάζω άλλη μία παρεμφερή. Άλλος ένας γνωστός ηθοποιός σε σχετικά άγνωστο ρόλο. Θρίλερ φυσικά. 

-10-300x188.jpg

Πολύ ωραία ταινία, μην σου τύχει να έχεις κακή μέρα.

https://www.imdb.com/title/tt0106856/?ref_=nm_flmg_t_38_act

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Millennium είπε

Βάζω άλλη μια.

MV5BYTQxZDViOGItMzY1MS00OWQ1LTg4ZjItOGQ5

The Florida Project (2017)

https://www.imdb.com/title/tt5649144/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

kabalık başbakan salgılamak margot robbie focus dress kanguru kırsal Aşılama

Επεξ/σία από Sibyl
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, Sibyl said:

The Florida Project (2017)

https://www.imdb.com/title/tt5649144/

 

kabalık başbakan salgılamak margot robbie focus dress kanguru kırsal Aşılama

Αυτή είναι...ταινιαρα που δείχνει φτώχεια στην Αμερική μεταξύ άλλων. @BadIndian όχι είναι άλλη ηθοποιός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Millennium είπε

Αυτή είναι...ταινιαρα που δείχνει φτώχεια στην Αμερική μεταξύ άλλων. @BadIndian όχι είναι άλλη ηθοποιός.

Bria Vinaite

---------------------------------------------

Βρες και αυτή που έβαλα. Είναι πολύ εύκολη.:)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...