Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και Ινδιάνος δεν ξέρω να σφυράω, οπότε μην ανησυχείς. Θα στείλω σήμα καπνού όταν το βρω 😉 

Όσο για τη φωτογραφία είναι αξία ανεκτίμητη όντως. Η πρώτη (η ορθόδοξη) Team USA (Commandos) ας μου επιτραπεί ο παραλληλισμός.

55 λεπτά πριν, Koopas είπε

Εννοείται! Μα, η ταινία βρωμάει τεστοστερόνη από τη δεύτερη κιόλας σκηνή!

Εάν πιάσει το μάτι σου κανένα θερινό να παίζει το πρώτο (το παλιό, το ορθόδοξο) το Predator, ρίξε ένα σφύριγμα ινδιάνικο (όχι σαν τους κανίβαλους). Είναι απωθημένο να το δω σε μεγάλη οθόνη!

ΥΓ1. Θυμήθηκα και το κινηματογραφικό όνομα του τελευταίου θανόντα, Hopper, σωστά; Μόνο ο πρώτος -θανόντας- μου μένει σαν ένα κενό στη μνήμη, ο ανεκδοτάκιας.

ΥΓ2. Αναμνηστικές φωτογραφίες, αξία ανεκτίμητη.

 

Predator.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, HPXMAN είπε

https://www.imdb.com/title/tt0082136/

 

Οι μορφονιές ήταν από την ταινία την απο πάνω

Canonball Run (1981). Παίζει να κοντεύει 30ετία από την πρώτη και τελευταία φορά που την είδα. Τώρα εξηγείται γιατί οι ομορφονιές μου ήταν κάπως οικείες. Δεν υπήρχε πάντως περίπτωση να τη θυμηθώ αν δεν την ανέσυρες από τη μνήμη μου.

Να πω και αναφορικά με το Ace ventura που αναφέρθηκε και ομολογώ πως έσφαλλα στην εκτίμηση μου, πως το μόνο που θυμάμαι είναι η σκηνή με τους Cannibal Corpse επί σκηνής. Αυτό.

Πάμε και μια τελευταία; Εύκολη και ίδιος σκηνοθέτης με Predator. Ταινία (δράσης) και όνομα εικονιζόμενου χαρακτήρα.

23983.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Canonball Run (1981). Παίζει να κοντεύει 30ετία από την πρώτη και τελευταία φορά που την είδα. Τώρα εξηγείται γιατί οι ομορφονιές μου ήταν κάπως οικείες. Δεν υπήρχε πάντως περίπτωση να τη θυμηθώ αν δεν την ανέσυρες από τη μνήμη μου.

Να πω και αναφορικά με το Ace ventura που αναφέρθηκε και ομολογώ πως έσφαλλα στην εκτίμηση μου, πως το μόνο που θυμάμαι είναι η σκηνή με τους Cannibal Corpse επί σκηνής. Αυτό.

Πάμε και μια τελευταία; Εύκολη και ίδιος σκηνοθέτης με Predator. Ταινία (δράσης) και όνομα εικονιζόμενου χαρακτήρα.

23983.jpg

Die Hard το 1ο το ορθόδοξο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Canonball Run (1981). Παίζει να κοντεύει 30ετία από την πρώτη και τελευταία φορά που την είδα. Τώρα εξηγείται γιατί οι ομορφονιές μου ήταν κάπως οικείες. Δεν υπήρχε πάντως περίπτωση να τη θυμηθώ αν δεν την ανέσυρες από τη μνήμη μου.

Να πω και αναφορικά με το Ace ventura που αναφέρθηκε και ομολογώ πως έσφαλλα στην εκτίμηση μου, πως το μόνο που θυμάμαι είναι η σκηνή με τους Cannibal Corpse επί σκηνής. Αυτό.

Πάμε και μια τελευταία; Εύκολη και ίδιος σκηνοθέτης με Predator. Ταινία (δράσης) και όνομα εικονιζόμενου χαρακτήρα.

23983.jpg

die hard το ορθόδοξο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Millennium είπε

Παίδες εκκρεμεί καμμιά άλλη ταινία εκτός από τη δική μου;

 

Ναι 

Στις 29/6/2024 στις 2:46 ΠΜ, christoi είπε

Ας παραθέσω κι εγώ μία. Πολύ χαρακτηριστική σκηνή για όσους έχουν δει την ταινία.

hour.jpg.8d1272a459540bd61f126d43362ed502.jpg

 

Και η δική σου

1 ώρα πριν, Millennium είπε

Βάζω μια καλτιλα να υπάρχει.

3800_5.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ναι! Ψάχνω όμως link και το όνομα του Χαρακτήρα.

@Millennium Και οι δύο που έχουν μείνει είναι δικές σου. Η μασκοφόρα με τον νεαρό κάουμπου και ο ανάποδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Canonball Run (1981). Παίζει να κοντεύει 30ετία από την πρώτη και τελευταία φορά που την είδα. Τώρα εξηγείται γιατί οι ομορφονιές μου ήταν κάπως οικείες. Δεν υπήρχε πάντως περίπτωση να τη θυμηθώ αν δεν την ανέσυρες από τη μνήμη μου.

Να πω και αναφορικά με το Ace ventura που αναφέρθηκε και ομολογώ πως έσφαλλα στην εκτίμηση μου, πως το μόνο που θυμάμαι είναι η σκηνή με τους Cannibal Corpse επί σκηνής. Αυτό.

Πάμε και μια τελευταία; Εύκολη και ίδιος σκηνοθέτης με Predator. Ταινία (δράσης) και όνομα εικονιζόμενου χαρακτήρα.

23983.jpg

Ο καημένος ο σοφέρ που περιμένει στο υπόγειο πάρκινγκ, όσο γίνονται έκτροπα στους πάνω ορόφους, του Nakatomi Plaza από έναν ξυπόλητο John McLain και έναν κακό Alan Rickman. Δεν θυμάμαι όνομα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Παιδιά ναι! Ψάχνω όμως link και το όνομα του Χαρακτήρα.

@Millennium Και οι δύο που έχουν μείνει είναι δικές σου. Η μασκοφόρα με τον νεαρό κάουμπου και ο ανάποδος. 

αργκαιλ είναι το όνομα του χαρακτήρα

https://www.imdb.com/name/nm0924636/?ref_=tt_cl_t_6

https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-12865497/Die-Hard-Devoreaux-White-Christmas-Bruce-Willis-debate.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, BadIndian said:

Παιδιά ναι! Ψάχνω όμως link και το όνομα του Χαρακτήρα.

@Millennium Και οι δύο που έχουν μείνει είναι δικές σου. Η μασκοφόρα με τον νεαρό κάουμπου και ο ανάποδος. 

Ο ανάποδος κύριος δεν είναι δική μου :P

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Millennium είπε

Βάζω μια καλτιλα να υπάρχει.

3800_5.jpg

santa sangre του Χοδοροφσκι . οντως πολυ cult ! οτι εχω δει δικο του ειναι ο ορισμος της καλτιλας

https://www.imdb.com/title/tt0098253/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_in_0_q_santa%20samg

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Predator που λέγατε, εμένα μαρεσει πολύ και το theme του.

 

1 minute ago, floyd89gr said:

santa sangre του Χοδοροφσκι . οντως πολυ cult !

https://www.imdb.com/title/tt0098253/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_5_nm_3_in_0_q_santa%20samg

Σωστός!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Millennium είπε

Για το Predator που λέγατε, εμένα μαρεσει πολύ και το theme του.

 

Η μουσική του Silvestri είναι σαν το cast της ταινίας. Ένα κι ένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...