Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, BadIndian είπε

 Ευκολάκι ας πούμε λες το Cobra...

"Σταλόνε Κόμπρα το γυαλί και κάλτσα ως το γόνι, μαγιό φαρδύ βερμουδικό κι ο κώλος μου παγώνει.."

Συνεχίστε, μην μου δίνετε σημασία!

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 hours ago, georgiosmag said:

Δηλαδή από μια φωτογραφία στο διάστημα με τίποτα στον ορίζοντα κατάλαβες ότι είναι το predator... 

Καλά κρασιά...

:P

Για να καταλάβετε γιατί έλεγα για το google lens :P

αυτό πάει στον/την lovesucks

 

Ναι αδερφέ το κατάλαβα γιατί είναι χαρακτηριστική σκηνή και έδωσε ινφο για τη ταινία ο Ινδιάνος.

Εμένα το google lens στα μισά μου βγάζει ότι να ναι από κάτω. Και να θελα δηλαδή δεν κάνει για τα πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Millennium είπε

Ναι αδερφέ το κατάλαβα γιατί είναι χαρακτηριστική σκηνή και έδωσε ινφο για τη ταινία ο Ινδιάνος.

Εμένα το google lens στα μισά μου βγάζει ότι να ναι από κάτω. Και να θελα δηλαδή δεν κάνει για τα πάντα.

image.png.ba70290c8810f937503cc1123c9ed679.png

 

Έχω γρήγορο πισι μάλλον για αυτό μου τα βρίσκει όλα εμένα 

:P

 

21 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

image.png.57748d9e31adba3c85f002c1207c0814.png

Λείπουν οι τρίχες και το υγρό στην κορυφή. Έτσι θα το μπέρδευες σίγουρα το lens. Τώρα είναι ξεκάθαρο ότι είχες σηκωμάρες όταν έβλεπες τον Χένρυ 

tip: είναι πρόσφατη σειρά apple tv 


d.jpg.39eb804f4f9473676d6cb9e1c2287633.jpg 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Millennium είπε

Βάζω και εγώ άλλη μια που θυμήθηκα.

9cwXzyONYyYQMosIgvBBWNM5tIf.jpg

Καλησπέρα @lovesucks

Γιατί βιάζεσαι, να περιμένεις τη σειρά σου κύριος, δεν είδες πως έβαλα εγώ ταινία😋 

Σε πειράζω, εεε;;!!!😊😊

Επεξ/σία από lovesucks
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, georgiosmag said:

Λείπουν οι τρίχες και το υγρό στην κορυφή

Ενα random σχήμα σχεδίασα, από αυτό που υπονοείς οτι είδες εσύ, είναι ξεκάθαρο οτι είναι το αντικείμενο του πόθου σου.

2 hours ago, georgiosmag said:

είναι πρόσφατη σειρά apple tv 

Συγχαρητήρια και για αυτήν την εξυπνάδα σου, δεν παίζουμε με σειρές. Είναι ξεκάθαρο λοιπόν γιατί είσαι εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Koopas είπε

Μαζί με τον Ανώδυνο, ναιιι.

Επίσης, παίζει να έχω πεθάνει λάθος άτομο, τον Jesse Ventura (Blane), ενώ έχει πεθάνει ο Sonny Landman (Billy ή αλλιώς ο Ινδιάνος)

Όντως έχεις πεθάνει λάθος άνθρωπο αγαπητέ. Ο έτερος Ινδιάνος (από άλλη φυλή) είναι αυτός που έφυγε να συναντήσει τον μεγάλο Μανιτού και έμαθα και αυτό που είπες για τους σωματοφύλακες, οι οποίοι υπήρχαν στα γυρίσματα, προκειμένου να προστατέψουν τους υπόλοιπους. Λέγεται πως είχε πρόβλημα με το "νερό της φωτιάς" (όπως όλοι οι ινδιάνοι εξάλλου).

@HPXMAN Για ποιο λόγο η μπερδεμένη αντίδραση σου φίλε μου; Αυτή δεν είναι η ταινία που παρέθεσες; Είμαι λάθος;

Με την άδεια των lovesucks & Millenium, θα παραθέσω κι εγώ μια ακόμα. Πάντα με πληροφορίες, για να βρεθεί χωρίς το lens και να συζητηθεί φυσικά αναλόγως. Χαρακτηριστική σκηνή του τέλους της ταινίας. Κατηγορία τρόμος (φυσικά) και αναρωτιέμαι, τι να παρακολουθεί άραγε ο χαρούμενος κύριος σε αυτό το άδειο σινεμά, παρέα με τα pop corn του...;;;; Όταν βρεθεί θα μοιραστώ και μια προσωπική και αστεία ιστορία για την ταινία από τα εφηβικά μου χρόνια. Ουπς! Πρόδωσα (σχεδόν) και τη δεκαετία παραγωγής της...

-img1.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Ο Tyrion δεν είναι αυτός;

Μάλιστα κύριε. Η μόνη ταινία που ξέρω όμως με τον εν λόγω είναι το "I care a lot" και δεδομένα δεν είναι αυτή. Χώρια που από την εικόνα του φαίνεται και αρκετά πιο παλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BadIndian είπε

Όντως έχεις πεθάνει λάθος άνθρωπο αγαπητέ. Ο έτερος Ινδιάνος (από άλλη φυλή) είναι αυτός που έφυγε να συναντήσει τον μεγάλο Μανιτού και έμαθα και αυτό που είπες για τους σωματοφύλακες, οι οποίοι υπήρχαν στα γυρίσματα, προκειμένου να προστατέψουν τους υπόλοιπους. Λέγεται πως είχε πρόβλημα με το "νερό της φωτιάς" (όπως όλοι οι ινδιάνοι εξάλλου).

@HPXMAN Για ποιο λόγο η μπερδεμένη αντίδραση σου φίλε μου; Αυτή δεν είναι η ταινία που παρέθεσες; Είμαι λάθος;

Με την άδεια των lovesucks & Millenium, θα παραθέσω κι εγώ μια ακόμα. Πάντα με πληροφορίες, για να βρεθεί χωρίς το lens και να συζητηθεί φυσικά αναλόγως. Χαρακτηριστική σκηνή του τέλους της ταινίας. Κατηγορία τρόμος (φυσικά) και αναρωτιέμαι, τι να παρακολουθεί άραγε ο χαρούμενος κύριος σε αυτό το άδειο σινεμά, παρέα με τα pop corn του...;;;; Όταν βρεθεί θα μοιραστώ και μια προσωπική και αστεία ιστορία για την ταινία από τα εφηβικά μου χρόνια. Ουπς! Πρόδωσα (σχεδόν) και τη δεκαετία παραγωγής της...

-img1.jpg

"Κάνω σπονδή στον Μανιτού, με το νερό που καίει..." Έχω καταντήσει γραφικός!

Έχεις δίκιο, δεν έψαξα τίποτα στο διαδίκτυο, όλα τα ανέσυρα από τη μνήμη μου, τόσο μου άρεσε η ταινία.

Και θα κλείσω το σεντόνι μου για τον κυνηγό με τα παρακάτω.

Ένα ακόμα στοιχείο που έκανε την ταινία εξαιρετική, είναι η μουσική του Alan Silvestri. Ο άνθρωπος έγραψε κανονικά!

Και το δεύτερο είναι πως παίζει να μην την έχω αναφέρει, έφαγα σκάλωμα αγαπητέ Ινδιάνε! Αλλά βαριέμαι να τρέξω στο ιστορικό. Ίσως να το έκανα, ίσως να ήθελα τόσο να την ρίξω στο παιχνίδι, που να νομίζω πως το έκανα.

Σε άλλα νέα, μην μαλώνετε παιδιά. Ο,τι έγινε, έγινε. Είναι κρίμα να κλείσει το νήμα, τώρα που βγάζουμε τα σωψυχα μας για το σινεμά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...