Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Predator (1987) με Άρνι και Καρλ Γουέδερς. Σκηνοθεσία του ΜακΤίρναν. Το πρώτο το ορθόδοξο...

 

Jesse Ventura (RIP), Bill Duke, όλο το καστ διαλεγμένο ένας προς έναν. Ξέρετε ότι στα γυρίσματα είχαν σωματοφύλακες για τον "ινδιάνο". Όχι να να τον προστατεύουν, αλλά να προστατεύουν τους υπόλοιπους από αυτόν!

Επίσης, ο Ζαν Κλοντ είχε προταθεί αρχικά για το ρόλο του Κυνηγού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, BadIndian said:

Την έχεις βάλει και δεν το είδα; Σίγουρα; Δεν το θυμάμαι. Ταινιάρα όντως και εμένα από τις αγαπημένες μου στο top100 βεβαίως. Και το δεύτερο ήταν διασκεδαστικό και στα όρια του cult τολμώ να πω. Απο εκεί και έπειτα το χάος... 

Και το 2 ήταν ψιλοκαλο όντως. Το ξαναείδα πέρσι στη τηλεόραση μετά από πολλά χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Koopas είπε

Jesse Ventura (RIP), Bill Duke, όλο το καστ διαλεγμένο ένας προς έναν. Ξέρετε ότι στα γυρίσματα είχαν σωματοφύλακες για τον "ινδιάνο". Όχι να να τον προστατεύουν, αλλά να προστατεύουν τους υπόλοιπους από αυτόν!

Επίσης, ο Ζαν Κλοντ είχε προταθεί αρχικά για το ρόλο του Κυνηγού.

Ήταν άλλος ένας "Κακός Ινδιάνος" ο Μπίλυς.

Πάμε μερικές ακόμα τώρα που σας προθέρμανα και χωρίς google lens 😉 ?

Πασίγνωστος ο κύριος. Τον λατρεύω! Σε cameo εμφάνιση (μία από τις πολλές του)

v0-gqbahcqrbvl91.webp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, BadIndian said:

Ήταν άλλος ένας "Κακός Ινδιάνος" ο Μπίλυς.

Πάμε μερικές ακόμα τώρα που σας προθέρμανα και χωρίς google lens 😉 ?

Πασίγνωστος ο κύριος. Τον λατρεύω! Σε cameo εμφάνιση (μία από τις πολλές του)

v0-gqbahcqrbvl91.webp

Stephen King;  αλλά δεν ξέρω τη ταινία.

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Millennium είπε

Stephen King;  αλλά δεν ξέρω τη ταινία.

Πολύ σωστά. Και για να κάνει εμφάνιση σε ταινία ο King προφανώς αυτή βασίζεται σε διήγημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ήταν άλλος ένας "Κακός Ινδιάνος" ο Μπίλυς.

Πάμε μερικές ακόμα τώρα που σας προθέρμανα και χωρίς google lens 😉 ?

Πασίγνωστος ο κύριος. Τον λατρεύω! Σε cameo εμφάνιση (μία από τις πολλές του)

v0-gqbahcqrbvl91.webp

Ο Στέφανος Βασιλιάς σε ταινία; Χμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Koopas είπε

Ο Στέφανος Βασιλιάς σε ταινία; Χμμμ

Μην σε παραξενεύει. Ο Βασιλιάς έχει στο ενεργητικό του πάρα πολλές εμφανίσεις σε ταινίες που στηρίζονται σε διηγήματα του. Συνήθως cameo εμφανίσεις. Στην συγκεκριμένη ταινία μάλιστα γίνεται παρέλαση cameo από γνωστούς και μη εξαιρετέους, όπως ο Τζον Λάντις (σκηνοθέτης-An american Werewolf in London), ο Τόμπυ Χούπερ (σκηνοθέτης-Texas chainsaw massacre), ο Τζοε Ντάντε (σκηνοθέτης- Ουρλιαχτό), ο Clive Barker (συγγραφέας- Hellraiser) και ο Μαρκ Χάμιλ (aka Luke Skywalker). Σας έδωσα τρελή βοήθεια και side info για την ταινία...

 

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μην σε παραξενεύει. Ο Βασιλιάς έχει στο ενεργητικό του πάρα πολλές εμφανίσεις σε ταινίες που στηρίζονται σε διηγήματα του. Συνήθως cameo εμφανίσεις. Στην συγκεκριμένη ταινία μάλιστα γίνεται παρέλαση cameo από γνωστούς και μη εξαιρετέους, όπως ο Τζον Λάντις (σκηνοθέτης-An american Werewolf in London), ο Τόμπυ Χούπερ (σκηνοθέτης-Texas chainsaw massacre), ο Clive Barker (συγγραφέας- Hellraiser) και ο Μαρκ Χάμιλ (aka Luke Skywalker). Σας έδωσα τρελή βοήθεια και side info για την ταινία...

 

Δεν την εχω δει αλλα εψαξα με τη μεγαλη βοηθεια που εδωσες και clive barker μαζι με hooper και king λογικα θα ειναι το Sleepwalkers?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μην σε παραξενεύει. Ο Βασιλιάς έχει στο ενεργητικό του πάρα πολλές εμφανίσεις σε ταινίες που στηρίζονται σε διηγήματα του. Συνήθως cameo εμφανίσεις. Στην συγκεκριμένη ταινία μάλιστα γίνεται παρέλαση cameo από γνωστούς και μη εξαιρετέους, όπως ο Τζοn Λάντις (σκηνοθέτης-An american Werewolf in London), ο Τόμπυ Χούπερ (σκηνοθέτης-Texas chainsaw massacre), ο Clive Barker (συγγραφέας- Hellraiser) και ο Μαρκ Χάμιλ (aka Luke Skywalker). Σας έδωσα τρελή βοήθεια και side info για την ταινία...

"Πήρα ένα κωλόχαρτο, πήρα κι έναν parker, πήρα τον φίλο Μιθριδά και λίγο Clive Barker..."

Συγγνώμη παιδιά, δεν μπορώ να το ελέγξω όταν κάτι μου θυμίζει ημιζ!

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν την εχω δει αλλα εψαξα με τη μεγαλη βοηθεια που εδωσες και clive barker μαζι με hooper και king λογικα θα ειναι το Sleepwalkers?

Συγχαρητήρια Μάστερ! Αυτή ακριβώς είναι.

Sleepwalkers (1992)

https://www.imdb.com/title/tt0105428/?ref_=fn_al_tt_1

Να τη δεις. Καλή ταινία. Με παρέλαση όπως είπα. Μόνο και μόνο που ο King κάνει τον νεκροθάφτη και ο Skywalker τον μπάτσο, αξίζει!!!!

1 λεπτό πριν, Koopas είπε

"Πήρα ένα κωλόχαρτο, πήρα κι έναν parker, πήρα τον φίλο Μιθριδά και λίγο Clive Barker..."

Συγγνώμη παιδιά, δεν μπορώ να το ελέγξω όταν κάτι μου θυμίζει ημιζ!

Θεούληδες!! Και μόνο που ο πρώτος τους δίσκος λεγόταν "Τριάντα χρόνια επιτυχίες" έμπαινες στο κλίμα. Τώρα ας φάμε trap, όπλα και γυναίκες τριγύρω πολλές.... Κρίμα και σόρυ για το εκτός θέματος.

Έδωσες όμως πάσα και αλλάζω θέμα. Ας θυμηθούμε αυτή τη σκηνή και την ταινία. Κωμωδία προφανώς...

Wc7.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

image.png.57748d9e31adba3c85f002c1207c0814.png

Είναι αυτό που λέμε google lens πάρε τα.... όπλα μου! Σατανά...

Επεξ/σία από BadIndian
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

image.png.57748d9e31adba3c85f002c1207c0814.png

Ταινια live action σε first person. Ειχε ακουστει πολυ οταν βγηκε το 2015 και αναμφιβολα κατι πολυ ιδιαιτερο στο χωρο μιας και ελαχιστες ταινιες γυρισμενες με αυτο τον τροπο. Hardcore Henry. 

https://www.imdb.com/title/tt3072482

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

image.png.57748d9e31adba3c85f002c1207c0814.png

Να βάζεις περισσότερο μπλε ..το google lens την αναγνώρισε αμέσως ..την ταινία.😂😂😂😂(Όντως την αναγνώρισε αμέσως!!)

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...