Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Koopas είπε

Συνέχεια με επική σκηνή.

 

movie 36.jpg

Επικη ταινια. Innerspace

Κριτικη πριν λιγους μηνες που την ειδα. Προτεινετε σε ολους εννοειται. 

Innerspace[1987].png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HPXMAN είπε

Αν δεν τη έχει πάντως να τη δεις (όταν τη βρείτε :P) εξαιρετική ερμηνεία

Έχω σκάσει λέμε. Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά νομίζω είναι μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού οι ταινίες που ο Σταυρίδης εμφανίζεται με μουστάκι (Σ' έφαγα μουστάκια...). 

@Koopas

Αν ποτέ ψάξεις "ανιματέρ" για παιδικό πάρτυ, σου έχω τον ιδανικό!! Απασχολεί πολλά παιδιά για αρκετό καιρό και στα πλεονεκτήματα του πως πληρώνεται σε είδος... Δοκιμασμένη λύση!

(με χιουμοριστική διάθεση πάντα το ποστ για να μην παρεξηγηθώ).

34908.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Έχω σκάσει λέμε. Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά νομίζω είναι μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού οι ταινίες που ο Σταυρίδης εμφανίζεται με μουστάκι (Σ' έφαγα μουστάκια...). 

@Koopas

Αν ποτέ ψάξεις "ανιματέρ" για παιδικό πάρτυ, σου έχω τον ιδανικό!! Απασχολεί πολλά παιδιά για αρκετό καιρό και στα πλεονεκτήματα του πως πληρώνεται σε είδος... Δοκιμασμένη λύση!

(με χιουμοριστική διάθεση πάντα το ποστ για να μην παρεξηγηθώ).

34908.jpg

Χαχαχα! Γράψε ό,τι θες, δύσκολα θα παρεξηγηθώ! Όσο για τον χαρούμενο κυριούλη, έχω καβάτζα μερικές μπαταρίες στο συρτάρι μου. Θα φάει φόρτιση γερή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό,τι θέλω όχι εντάξει. Προς θεού. Απλά επειδή έχουμε το κοινό των τέκνων μας είπα να αστειευτώ κατ' αυτό τον τρόπο, αλλά να το διευκρινήσω κιόλας, διότι ποτέ δεν ξέρεις και τα παιδιά είναι "ευαίσθητο" ζήτημα. Ορθώς πάντως πίστεψα ότι θα την πιάσεις την πλάκα και ότι είσαι δεκτικός. Κράτα τις μπαταρίες, θα χρειαστούν, αλλά να θυμάσαι πως ο εν λόγω "ανιματερ" θα φέρει τα δικά του μπαλόνια...

4 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Ήλπιζα να μη μπει φώτο από κλόουν σε αυτό το θέμα...🫣🫣

Παιδικά τραύματα😋😋

Ο συγκεκριμένος κλόουν άφησε παιδικά τραύματα σε πολλά παιδιά της εποχής....

Περιμένω ταινία και το όνομα του κλόουν...

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ό,τι θέλω όχι εντάξει. Προς θεού. Απλά επειδή έχουμε το κοινό των τέκνων μας είπα να αστειευτώ κατ' αυτό τον τρόπο, αλλά να το διευκρινήσω κιόλας, διότι ποτέ δεν ξέρεις και τα παιδιά είναι "ευαίσθητο" ζήτημα. Ορθώς πάντως πίστεψα ότι θα την πιάσεις την πλάκα και ότι είσαι δεκτικός. Κράτα τις μπαταρίες, θα χρειαστούν, αλλά να θυμάσαι πως ο εν λόγω "ανιματερ" θα φέρει τα δικά του μπαλόνια...

Ο συγκεκριμένος κλόουν άφησε παιδικά τραύματα σε πολλά παιδιά της εποχής....

Περιμένω ταινία και το όνομα του κλόουν...

Ο συγκεκριμένος κλόουν ήταν ένα και ΤΟ ΑΥΤΟ (το σωστό, το ορθόδοξο). Μας κατέστρεψε, χειρότεροι εφιάλτες κι από το δρόμο με τις λεύκες.

https://www.imdb.com/title/tt0099864/?ref_=nv_sr_srsg_7_tt_5_nm_3_q_it

Να κι ο κυριούλης!

image.png.1a8c87d90d4dbaf590f2e2041aff149d.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Koopas είπε

Ο συγκεκριμένος κλόουν ήταν ένα και ΤΟ ΑΥΤΟ (το σωστό, το ορθόδοξο). Μας κατέστρεψε, χειρότεροι εφιάλτες κι από το δρόμο με τις λεύκες.

https://www.imdb.com/title/tt0099864/?ref_=nv_sr_srsg_7_tt_5_nm_3_q_it

Να κι ο κυριούλης!

image.png.1a8c87d90d4dbaf590f2e2041aff149d.png

Σωστός στο πρώτο σκέλος. Μπράβο. Είναι πράγματι το "Αυτό" (It) του 1990 βασισμένο στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Stephen King. Ο κλόουν όμως έχει όνομα στην ταινία και αναφέρετε όταν οι πιτσιρικάδες βρίσκουν την ιστορία της περιοχής του Ντέρυ το οποίο και τρομοκρατεί, καθώς και την διασύνδεση του με ένα τσίρκο.

Πολύ καλό και το Remake του 2017 (σε δύο μέρη μάλιστα) με τον Skarsgaard στον ρόλο του κλόουν (μη το μαρτυρήσω), αλλά είμαι ένθερμος υποστηρικτής του πρώτου, του ορθόδοξου (με τις "ευλογίες" του HPXMAN). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Σωστός στο πρώτο σκέλος. Μπράβο. Είναι πράγματι το "Αυτό" (It) του 1990 βασισμένο στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Stephen King. Ο κλόουν όμως έχει όνομα στην ταινία και αναφέρετε όταν οι πιτσιρικάδες βρίσκουν την ιστορία της περιοχής του Ντέρυ το οποίο και τρομοκρατεί, καθώς και την διασύνδεση του με ένα τσίρκο.

Πολύ καλό και το Remake του 2017 (σε δύο μέρη μάλιστα) με τον Skarsgaard στον ρόλο του κλόουν (μη το μαρτυρήσω), αλλά είμαι ένθερμος υποστηρικτής του πρώτου, του ορθόδοξου (με τις "ευλογίες" του HPXMAN). 

Εγώ γιατί τον θυμάμαι μόνο σαν Pennywise; 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα είναι ολοκληρωμένη η απάντηση! Συγχαρητήρια!

Πάμε άλλη μία; Θα ξεφύγω αυτή τη φορά όμως από την πεπατημένη του τρόμου, αν και η ταινία είναι πολύ τρομακτική, αλλά ανήκει στο είδος της επιστημονικής φαντασίας και δράσης. Η εικόνα που σας παραθέτω είναι κυριολεκτικά η πρώτη σκηνή (πέφτουν τίτλοι αρχής δηλαδή μετά από αυτή). Την έβαλα επίτηδες, καθώς οποιαδήποτε άλλη φωτογραφία και αν έβαζα θα την "κάρφωνα". Πασίγνωστη ταινία, με καστ χολυγουντιανών αστέρων, πολύ δράση και πιστολίδι (τουλάχιστον στην αρχή)... 

2020-08-10-17h17m09s250.jpg

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Koopas said:

Εγώ γιατί τον θυμάμαι μόνο σαν Pennywise; 😁

Και εγώ έτσι τον ξέρω. Η ομώνυμη πανκ μπάντα έχει πάρει το όνομα της από κει.

1 minute ago, BadIndian said:

Τώρα είναι ολοκληρωμένη η απάντηση! Συγχαρητήρια!

Πάμε άλλη μία; Θα ξεφύγω αυτή τη φορά όμως από την πεπατημένη του τρόμου, αν και η ταινία είναι πολύ τρομακτική, αλλά ανήκει στο είδος της επιστημονικής φαντασίας και δράσης. Η εικόνα που σας παραθέτω είναι κυριολεκτικά η πρώτη σκηνή (πέφτουν τίτλοι αρχής δηλαδή μετά από αυτή). Την έβαλα επίτηδες, καθώς οποιαδήποτε άλλη φωτογραφία και αν έβαζα θα την "κάρφωνα". Πασίγνωστη ταινία, με καστ χολυγουντιανών αστέρων, πολύ δράση και πιστολίδι 9τουλάχιστον στην αρχή)...

2020-08-10-17h17m09s250.jpg

Στη τύχη λέω Predator.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Millennium είπε

Και εγώ έτσι τον ξέρω. Η ομώνυμη πανκ μπάντα έχει πάρει το όνομα της από κει.

Στη τύχη λέω Predator.

Eίσαι πολύ τυχερός!

Predator (1987) με Άρνι και Καρλ Γουέδερς. Σκηνοθεσία του ΜακΤίρναν. Το πρώτο το ορθόδοξο...

https://www.imdb.com/title/tt0093773/

Όταν τα πιστόλια και τα minigun είναι εντελώς άχρηστα και καταφεύγεις σε πρωτόγονες μεθόδους για να ξεφύγεις από τη θέση του θηράματος, αν και θηρευτής...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Millennium είπε

Και εγώ έτσι τον ξέρω. Η ομώνυμη πανκ μπάντα έχει πάρει το όνομα της από κει.

Στη τύχη λέω Predator.

Όχι και στην τύχη. Η πρώτη πρώτη σκήνη, πριν τους τίτλους. Μετά φτάνει το ελικόπτερο για την ανάθεση αποστολής. Έχει παίξει η ταινία από εμένα, κάποιες σελίδες νωρίτερα, είναι μάλιστα ένα από τα top-5 έργα μου, κλασικό, αγαπημένο, κτλ κτλ κτλ.

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Eίσαι πολύ τυχερός!

Predator (1987) με Άρνι και Καρλ Γουέδερς. Σκηνοθεσία του ΜακΤίρναν. Το πρώτο το ορθόδοξο...

https://www.imdb.com/title/tt0093773/

Όταν τα πιστόλια και τα minigun είναι εντελώς άχρηστα και καταφεύγεις σε πρωτόγονες μεθόδους για να ξεφύγεις από τη θέση του θηράματος, αν και θηρευτής...

It's painless time!

6 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Τώρα είναι ολοκληρωμένη η απάντηση! Συγχαρητήρια!

Χαχα! Είχα προσθέσει το δεύτερο σκέλος, με φωτογραφία του κυρίου Κάρυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Τώρα είναι ολοκληρωμένη η απάντηση! Συγχαρητήρια!

Πάμε άλλη μία; Θα ξεφύγω αυτή τη φορά όμως από την πεπατημένη του τρόμου, αν και η ταινία είναι πολύ τρομακτική, αλλά ανήκει στο είδος της επιστημονικής φαντασίας και δράσης. Η εικόνα που σας παραθέτω είναι κυριολεκτικά η πρώτη σκηνή (πέφτουν τίτλοι αρχής δηλαδή μετά από αυτή). Την έβαλα επίτηδες, καθώς οποιαδήποτε άλλη φωτογραφία και αν έβαζα θα την "κάρφωνα". Πασίγνωστη ταινία, με καστ χολυγουντιανών αστέρων, πολύ δράση και πιστολίδι (τουλάχιστον στην αρχή)... 

2020-08-10-17h17m09s250.jpg

Ταινια που πρεπει να εχουμε δει πανω απο 10 φορες και παλι την ξανα βλεπουμε ανετα ξανα και ξανα. Predator 1987. Παραδοξως και το 2 ειναι αξιολογο και προσθετει στο ολο lore προς το τελος απλα επειδη ηταν σε πολη και περασε λιγο underground δεν το εκθειαζει πολυς κοσμος. Οι επομενες ταινιες ηταν οκ πχ το predator του 2010 με Brody και το Prey ειναι καλο το predator του 2018 απλα ειναι η αηδια η ιδια το ειδα και ουτε κριτικη δεν εγραψα ποσο αηδιαστικο ηταν. Πολυ αξιολογο και το πρωτο AVP με predator alien να σφαζονται το οποιο μπορουμε να πουμε οτι ειναι χρονολογικα η πρωτη ταινια για το alien συμπαν. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Koopas είπε

Όχι και στην τύχη. Η πρώτη πρώτη σκήνη, πριν τους τίτλους. Μετά φτάνει το ελικόπτερο για την ανάθεση αποστολής. Έχει παίξει η ταινία από εμένα, κάποιες σελίδες νωρίτερα, είναι μάλιστα ένα από τα top-5 έργα μου, κλασικό, αγαπημένο, κτλ κτλ κτλ.

Την έχεις βάλει και δεν το είδα; Σίγουρα; Δεν το θυμάμαι. Ταινιάρα όντως και εμένα από τις αγαπημένες μου στο top100 βεβαίως. Και το δεύτερο ήταν διασκεδαστικό και στα όρια του cult τολμώ να πω. Απο εκεί και έπειτα το χάος... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...