Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Rocky 2 , o father carmine που πάει ο ροκυ να τον ευλογήσει πριν τον αγώνα με τον Απόλλο

:D

https://www.imdb.com/title/tt0079817/

Είχα δει το Rocky 4 στο σινεμά, όταν βγήκε. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ, όταν στο τέλος ρίχνει τον Ντραγκο, σηκώθηκε όλο το σινεμά και ούρλιαζε πανηγυρίζοντας σαν να ήμασταν σε γήπεδο

Ακόμη και σήμερα πανηγυρίζουμε μετά από 200+ θεάσεις όλα αυτά τα χρόνια. Και όχι μόνο αυτό. Καπάκι μετά πάει με τη σειρά και όλα τα υπόλοιπα ρόκυ. Ξεκινάς το πρώτο να θυμηθείς τα παλιά και σε πάει σερί να βάλεις τα επόμενα.. έχω πιάσει τον εαυτό μου να τελειώνω την 6λογία σε 2 μέρες μέσα λολ 

35 λεπτά πριν, HPXMAN είπε

NoΜίζω οι μπάτσοι προδίδουν τη ταινία

του 24 δεν είναι?

μαρέσεις είσαι κοντά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Koopas είπε

@georgiosmag μου ήρθε η παρακάτω στο μυαλό, αν και δεν θυμάμαι τέτοιες στολές να είχαν οι τσοιμπά.

Καλημέρα

movie 35.jpg

Elite Squad

https://www.imdb.com/title/tt0861739/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_elite%20squad

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Koopas said:

Το λέω με μισή ντροπή, δεν το έχω δει ακόμα.

Δες το και μετά αν θες και άλλο στο ίδιο (σχεδόν) στυλ δες τη μινι σειρά ZeroZeroZero στο ertflix.

Επεξ/σία από Millennium
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, georgiosmag είπε

lol δεν σου "λέει" το google lens γιατί μπερδεύεται με τις μπλε γραμμές που έχω βάλει. Γιατί θεωρώ ότι αυτό είναι το δίκαιο σε ένα παιχνίδι τέτοιου είδους. Είναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. Αν την έχεις αγαπήσει την ταινία σίγουρα την έχεις δει παραπάνω από μια φορά ίσως και πάνω από 2-3 φορές. Το αποτέλεσμα είναι να αποτυπωθεί για τα καλά οποιαδήποτε σκηνή και έτσι να την βρεις. Τώρα κάτι παλιά άσχετα έργα που τα βρίσκει με τη μια κάποιος αμέσως μόλις έχει γίνει το ποστ, σόρρυ παιδιά αλλά 99% είναι google lens. 

Έβαλες ταινία που την έχω "αγαπήσει" για να μου πει κάτι;😋

Πρώτη εγώ έγραψα για google lens, κλεψιά και τα σχετικά  αλλά ok...lol όπως είπες.

Αν και δεν χρειάζεται να πω κάτι, θα το κάνω μόνο και μόνο γιατί έκανες εμένα παράθεση.(Με λίιιιιγο ειρωνική διάθεση θα λεγα. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, γραπτός λόγος είναι αυτός🙂)

Βάζω εύκολες εικόνες και αν κάνεις μια "βόλτα"  στις προηγούμενες σελίδες θα δεις πως αυτές που μαντεύω είναι οι εύκολες του θέματος με χαρακτηριστικές σκηνές..Στην ουσία είμαι ο πιο αδύναμος κρίκος εδώ.🤣🤣 

ΑΛΛΑ

Ένα παιχνίδι είναι για να περάσουμε καλά και να ξεφύγουμε, να γελάμε και να σχολιάζουμε...Δεν υπάρχει βραβείο ή ανταγωνισμός  για να μας ενοχλεί και τόσο αν κάποιος χρησιμοποιεί κάποια εφαρμογή*..Αν εσένα σ'ενοχλεί τόοοοσο πολύ  τότε βάλε εικόνες με τη δική σου προσωπική πινελιά για να δυσκολεύεις αυτούς που χρησιμοποιούν google lens ή όποιο άλλο app...😝

*Αν μας έκαιγε τόσο πολύ να βρούμε την ταινία πρώτοι ή μας θύμωνε/εκνεύριζε η χρήση κάποιου app τότε ούτε πλάκα θα κάναμε μεταξύ μας, ούτε θα σχολιάζαμε ταινίες, ούτε θα γελούσαμε σαν μικρά παιδιά από αναμνήσεις που αναφέρουμε..Το περιβάλλον θα ταν αποστειρωμένο και θα χαμε  και διαιτητή 😋

Πάντως γέλασα όταν είδα τις μπλε παρεμβάσεις, καλή συνέχεια 🙂

Καλημέρα σε όλους!🌻

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι αδύναμοι κρίκοι είμαστε, αλλά ας μην χαλάμε καρδιές. 😁

Περισσότερο μετράει η ατάκα που ακολουθεί τη συγκεκριμένη εικόνα. Αίτημα για 20 reactions σε όποιον την πει πρώτος!

image.png.d6006652af075edc260704766d60a56d.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...