Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τον φαντομα θυμαμαι με Λουι ντε Φινες αλλα οχι πολλα πραγματα .. με Μπενι θα σου θυμισω αυτο το σκετσακι που ειναι αξεπεραστο :lol:

 

 

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, floyd89gr είπε

τον φαντομα θυμαμαι με Λουι ντε Φινες αλλα οχι πολλα πραγματα

 

Έπεσες μέσα. Αν και πρόσφατα είδα αρκετές του Φινέ, αυτή με τον μασκαρά φαντομά μου έχει μείνει στο μυαλό, μαζί με τις χαρακτηριστικές κινήσεις και γκριμάτσες.

https://www.imdb.com/title/tt0060400/?ref_=tt_mv_close

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Άντε βρε πρόλαβες την έδωσες ενώ έγραφα απάντηση...Φαντομάς...χαχαχαχαχαχαχαχα

Τρελαινόμουν μικρή για Λουί Ντε Φινές..😁😁

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον εαυτό μου! 😁 Όντως, παιδάκια κι εμείς, είχαμε λιώσει στο γέλιο!

14 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

τον φαντομα θυμαμαι με Λουι ντε Φινες αλλα οχι πολλα πραγματα .. με Μπενι θα σου θυμισω αυτο το σκετσακι που ειναι αξεπεραστο :lol:

 

 

Έγραψες!

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, floyd89gr said:

τον φαντομα θυμαμαι με Λουι ντε Φινες αλλα οχι πολλα πραγματα .. με Μπενι θα σου θυμισω αυτο το σκετσακι που ειναι αξεπεραστο :lol:

 

 

Πολύ γέλιο :D

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, floyd89gr said:

τον φαντομα θυμαμαι με Λουι ντε Φινες αλλα οχι πολλα πραγματα .. με Μπενι θα σου θυμισω αυτο το σκετσακι που ειναι αξεπεραστο :lol:

 

 

Θυμήθηκα αυτό :D

 

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου φαινεται πρεπει να ανοιξουμε θεμα με αστειες σκηνες απο ταινιες :P . θα πεσει πολυ γελιο

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nokia3210 είπε

MV5BMTlmNWRiZGYtM2I3My00ZWFlLTliZmItZDJm

Μήπως είναι το "Kill the Irishman" (2011) ;;;

https://www.imdb.com/title/tt1416801/

@Koopas Fantasia!!! Τι ωραία χρώματα, πόσο όμορφη η μουσική επένδυση της ταινίας, τι μου θύμισες φίλε μου... Παιδάκι και γω και έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα. Εννοείται πως (παρομοίως) η σκηνή που παρέθεσες μου έχει εντυπωθεί στη μνήμη... Δεν βγαίνουν τέτοια animation πια νομίζω...

"Sleepers" ταινία συγκλονιστική και μας έμαθε σχετικά με τον "σωφρονισμό" ανηλίκων. Συμφωνώ με όλα όσα αναφέρατε ήδη και θα προσθέσω τα εξής δύο μόνο. Αφού όλοι μας αντιπαθήσαμε τον Kevin Bacon, αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πόσο καλός ηθοποιός είναι, καθώς μας έπεισε με την ερμηνεία του. Προσωπική αγαπημένη σκηνή ο "αγώνας" των φυλακισμένων με τους δεσμοφύλακες τους. Ακόμα πανηγυρίζω μαζί με τα παιδιά του κολαστηρίου του Wilkinson και φυσικά όλοι μας γίναμε λίγο πιο προσεχτικοί με τις πλάκες και τις μικροπαρανομίες της εποχής μας.

Καλησπέρα σε όλους τους λάτρεις του κινηματογράφου!

Και επειδή μάλλον μ' έχει πιάσει η ζέστη και είμαι στα όρια της ηλίασης, πάρτε και μια κωμωδία (προφανώς). Ευκολάκι...

 

2399125.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μήπως είναι το "Kill the Irishman" (2011) ;;;

https://www.imdb.com/title/tt1416801/

@Koopas Fantasia!!! Τι ωραία χρώματα, πόσο όμορφη η μουσική επένδυση της ταινίας, τι μου θύμισες φίλε μου... Παιδάκι και γω και έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα. Εννοείται πως (παρομοίως) η σκηνή που παρέθεσες μου έχει εντυπωθεί στη μνήμη... Δεν βγαίνουν τέτοια animation πια νομίζω...

"Sleepers" ταινία συγκλονιστική και μας έμαθε σχετικά με τον "σωφρονισμό" ανηλίκων. Συμφωνώ με όλα όσα αναφέρατε ήδη και θα προσθέσω τα εξής δύο μόνο. Αφού όλοι μας αντιπαθήσαμε τον Kevin Bacon, αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πόσο καλός ηθοποιός είναι, καθώς μας έπεισε με την ερμηνεία του. Προσωπική αγαπημένη σκηνή ο "αγώνας" των φυλακισμένων με τους δεσμοφύλακες τους. Ακόμα πανηγυρίζω μαζί με τα παιδιά του κολαστηρίου του Wilkinson και φυσικά όλοι μας γίναμε λίγο πιο προσεχτικοί με τις πλάκες και τις μικροπαρανομίες της εποχής μας.

Καλησπέρα σε όλους τους λάτρεις του κινηματογράφου!

Και επειδή μάλλον μ' έχει πιάσει η ζέστη και είμαι στα όρια της ηλίασης, πάρτε και μια κωμωδία (προφανώς). Ευκολάκι...

 

2399125.jpg

Τρελές σφαίρες https://el.wikipedia.org/wiki/Τρελές_Σφαίρες

για να δούμε

images.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκκρεμεί η φωτό του nokia3210 και η δική μου.

1 hour ago, Millennium said:

MV5BYzg1Mzk0YzctYWZiMi00ZmZjLWJhNWEtYjhj

 

8 minutes ago, HPXMAN said:

Τρελές σφαίρες https://el.wikipedia.org/wiki/Τρελές_Σφαίρες

για να δούμε

images.jpg

Και του φίλου @HPXMAN

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Millennium είπε

Εκκρεμεί η φωτό του nokia3210 και η δική μου.

 

Του (φίλου) Nokia3210 νομίζω πως τη βρήκα, αλλά θα περιμένω επιβεβαίωση, αφού δεν είμαι σίγουρος τακατό, τακατό. Εκκρεμεί κι άλλη μια μερικές σελίδες πίσω με κάτι τύπους της ΟΠΚΕ από το έτος 2135 που ετοιμάζονται για ντού. Είμαι πολύ αδύναμος στα επιστημονικής φαντασίας ομολογώ και σίγουρα δε μου λέει τίποτα. Επιπλέον αυτή του Millenium και αυτή του HPXMAN. Θα βοηθούσε παιδιά πάντως να δίνατε την αντίστοιχη κατηγορία. Όχι πως θα την ψάξω στο google, αλλά να ξέρω ποιον φάκελο θα ανασύρω από τα αρχεία της μνήμης μου.

@HPXMAN Μπράβο σου! Πολύ σωστός! Naked Gun, το πρώτο, το ορθόδοξο που είπε κι άλλος ένας φίλος και θα το υιοθετήσω. Προσωπική αγαπημένη σκηνή από τις ταινίες αυτές (νομίζω ήταν στο 3) όταν ο Leslie Nielsen μόλις έχει βγει με εξάρτυση δύτη από τους υπονόμους και θέλει να δώσει με τρόπο το σύνθημα στους υπόλοιπους για ντου, το οποίο δεν είναι άλλο από το "I love it" και το οποίο χρειάζεται να επαναλάβει ουκ ολίγες φορές με τραγικοκωμικά αποτελέσματα. Με θυμάμαι στον κινηματογράφο να έχω πέσει κάτω από την καρέκλα από τα γέλια και να κρατάω την κοιλιά μου. Επική κωμωδία!!!

Επεξ/σία από BadIndian
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...