Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, HPXMAN είπε

https://www.imdb.com/title/tt0285531/

 

 

αυτή που είχα ποστάρει ήταν αυτή

Ούτε κατά διάνοια δεν θα την έβρισκα. Επική η σκηνή στην τουαλέτα, και η άλλη στο snowmobile, αλλά μέχρι εκεί. Α! Και το Animatrix που έπαιζε πριν την έναρξη στο σινεμά. 😁

1 ώρα πριν, Millennium είπε

https://m.imdb.com/title/tt0067277/

Johny got his gun

---------------------------------------------------------------------------------

MV5BOTg2MTc3NGUtMTI1Yi00NjBjLTk3NmYtMWUx

Βλέπω Donald Sutherland με Jeff goldblum;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παραβώ λίγο τους κανόνες του παιχνιδιού και θα βάλω το εξώφυλλο του βιβλίου στο οποίο βασίστηκε η ταινία που ψάχνουμε. Και αυτό επειδή αν βάλω σκηνή από την ταινία, θα είναι σαν να ρωτάω τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια και όχι δεν θα ήταν ένας σκύλος που ξέρει ξένες γλώσσες.:D

(P/B) THE DUMAS CLUB

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σας το χαλάσω αλλά Ρε παιδιά με ένα απλό Google lens βρίσκεις τα πάντα... Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να μη μπορεί να αναγνωριστεί από το lens αλλιώς μουφα το παιχνίδι :P

 

Επεξ/σία από georgiosmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Θα σας το χαλάσω αλλά Ρε παιδιά με ένα απλό Google lens βρίσκεις τα πάντα... Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να μη μπορεί να αναγνωριστεί από το lens αλλιώς μουφα το παιχνίδι :P

 

Το έγραψε είτε η @Sibyl είτε η @lovesucks (δεν μπερδεύτηκα, εεε) ότι είναι λίγο ζαβολιά να παίζουμε έτσι. Νταξ, τουλάχιστον κάποιοι παραδεχόμαστε ότι πήραμε βοήθεια του κοινού, αλλά χαλάει όντως το πάρτι. 😈 

@Sibyl Αναμένουμε λογικά κάποιον που είτε έχει διαβάσει το βιβλίο, είτε είδε που βασίστηκε η ταινία όταν την είδε.

Και αφήνω μια παλιά αγαπημένη (μη γελάτε), την οποία έχω δει πεντε-δέκα φορές, ίσως έφτασε η ώρα για επαναπροβολή.

 

movie 30.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Koopas είπε

@Sibyl Αναμένουμε λογικά κάποιον που είτε έχει διαβάσει το βιβλίο, είτε είδε που βασίστηκε η ταινία όταν την είδε.

Η εικόνα, πάνω δεξιά στο εξώφυλλο, είναι πολύ χαρακτηριστική και βοηθάει πάρα πολύ.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Agent_Orange said:

https://www.imdb.com/title/tt0077745/

Invasion of the body snatchers

Ωραίος ο σαγονιας :)

12 hours ago, Koopas said:

Ούτε κατά διάνοια δεν θα την έβρισκα. Επική η σκηνή στην τουαλέτα, και η άλλη στο snowmobile, αλλά μέχρι εκεί. Α! Και το Animatrix που έπαιζε πριν την έναρξη στο σινεμά. 😁

Βλέπω Donald Sutherland με Jeff goldblum;

Ναι , αυτοί είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sibyl είπε

Θα παραβώ λίγο τους κανόνες του παιχνιδιού και θα βάλω το εξώφυλλο του βιβλίου στο οποίο βασίστηκε η ταινία που ψάχνουμε. Και αυτό επειδή αν βάλω σκηνή από την ταινία, θα είναι σαν να ρωτάω τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια και όχι δεν θα ήταν ένας σκύλος που ξέρει ξένες γλώσσες.:D

(P/B) THE DUMAS CLUB

Η ένατη πύλη/The Ninth Gate(1999)

https://m.imdb.com/title/tt0142688/

Έχω διαβάσει το βιβλίο έχω δει και την ταινία.🙂

Τώρα πρόσφατα άκουσα κι αυτό το εκπληκτικό κομμάτι που με συγκίνησε, δάκρυσα να πω την αλήθεια, που δεν το χα προσέξει όσες φορές είδα την ταινία.(ήμουν αφοσιωμένη στον Johnny μάλλον😋)

Καλημέρα σε όλους!!!🌻

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Koopas είπε

Το έγραψε είτε η @Sibyl είτε η @lovesucks (δεν μπερδεύτηκα, εεε) ότι είναι λίγο ζαβολιά να παίζουμε έτσι. Νταξ, τουλάχιστον κάποιοι παραδεχόμαστε ότι πήραμε βοήθεια του κοινού, αλλά χαλάει όντως το πάρτι. 😈 

@Sibyl Αναμένουμε λογικά κάποιον που είτε έχει διαβάσει το βιβλίο, είτε είδε που βασίστηκε η ταινία όταν την είδε.

Και αφήνω μια παλιά αγαπημένη (μη γελάτε), την οποία έχω δει πεντε-δέκα φορές, ίσως έφτασε η ώρα για επαναπροβολή.

 

movie 30.jpg

Καλημέρα στην ομάδα! Να αποσαφηνίσω φυσικά πως αν ήξερα τι είναι το google lens που λέτε δεν θα ήμουν ένας φτωχός και μόνος Ινδιάνος, αλλά ο Mark Zuckerberg...

Η φωτογραφία της παράθεσης είναι ασπρόμαυρη; Αν ναι, είναι ταινία του Κουροσάβα; Έχει να κάνει γενικότερα με Σαμουράι ή έστω τον τελευταίο εξ αυτών; Κάτι μου λέει, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά. 

Πάμε κι ένα εύκολο. Παραδόξως όντως δεν είναι κατηγορία τρόμος. Μάλλον ξύπνησα στραβά σήμερα...

12005577.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Και εγώ στην Emmanuelle 😋

και στο absinth που έπινε ο τζωνης έψαχνα να βρω αν υπαρχει 🤫

Ταινιάρα 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Τώρα που γραψες για την Emmanuelle(κουκλάρα παρεμπιπτόντως) θυμήθηκα κι αυτή(βιβλίο και ταινία πάλι)

IMG-6bb0451be755450408453c5e0350fd8f-V.jpg.1c42660851d6461baa60d42fd7091fc9.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...