Προς το περιεχόμενο

Ghost Of Tsushima Director's Cut [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί, ποιο το θεμα με ποντίκι; ουσιαστικά μπλοκ, dodge, light & heavy attack. 

Δευτερευούσης σημασίας shortcut για ranged οπλα (βόμβες, τόξο) και shortcut για kunai, smokebomb. 

Easy(στο easy 😂😉😅)! 

8 minutes ago, psof said:

Θα επιμείνω στο Lethal γιατί το ευχαριστιέμαι προς το παρόν αν και μου φαίνεται πιο δύσκολο και απο το Sekiro μαλλον γιατί δεν έχω συνηθίσει τα κουμπιά ακόμα. Θα δοκιμάσω και με controller αλλά όντως οι μπαγλαμάδες με τα τόξα πάνω στις οροφές των σπιτιών θέλουν ranged dmg και δεν το έχω το aiming με το controller. Ίσως καταλήξω σε Lethal με controller και λίγο aim assist.

 

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως και εγώ έχω συνηθίσει από τα Batman/mad max/shadow of Mordor/Witcher η άμυνα να είναι στο δεξί κλικ, και όπως και στο god of war που είναι στο q το χέρι μου δεν πάει με τίποτα 😂

Και δεν ξέρω και σε πιο κουμπί θα είχε πιο πολύ νόημα να κάνω rebind το heavy attack μιας και χρησιμοποιείται πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, just getting started είπε

Πάντως και εγώ έχω συνηθίσει από τα Batman/mad max/shadow of Mordor/Witcher η άμυνα να είναι στο δεξί κλικ, και όπως και στο god of war που είναι στο q το χέρι μου δεν πάει με τίποτα 😂

Και δεν ξέρω και σε πιο κουμπί θα είχε πιο πολύ νόημα να κάνω rebind το heavy attack μιας και χρησιμοποιείται πολύ...

left click - attack

right click - defense

side button up - strong atttack

side button down - evade

middle button - consumables

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

bugαρει σε κανεναν αλλο το draw οταν κανεις standoff ?

 

p.s

αυτο συμβαινει μονο με το xbox 1 controller, με το mouse δεν μου εχει bugαρει ποτε.

Επεξ/σία από omghi2u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omghi2u είπε

bugαρει σε κανεναν αλλο το draw οταν κανεις standoff ?

 

p.s

αυτο συμβαινει μονο με το xbox 1 controller, με το mouse δεν μου εχει bugαρει ποτε.

Εδώ παθών,αρκετά deaths διότι αν bugαρει έχει και το περισσότερο damage!

υ.γ. με xbox controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omghi2u είπε

bugαρει σε κανεναν αλλο το draw οταν κανεις standoff ?

 

p.s

αυτο συμβαινει μονο με το xbox 1 controller, με το mouse δεν μου εχει bugαρει ποτε.

Πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί και να το αφήσεις τελευταία στιγμή πριν το hit την πρώτη φορά. Μετά απλώς το πατάς από μια φορά κάθε followup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί και να το αφήσεις τελευταία στιγμή πριν το hit την πρώτη φορά. Μετά απλώς το πατάς από μια φορά κάθε followup.

Όχι bugαρει κάποιες φορές και δεν πιανει καθόλου το σπαθί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilos said:

Μετά απλώς το πατάς από μια φορά κάθε followup.

Wait, what?

Μπορείς να το ξανά κάνεις στο ίδιο combat encounter?

Δεν το έχω καταφέρει (βέβαια έχω παίξει μισή-μια ώρα), είναι κάποιο skill που ανοίγεις αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, just getting started είπε

Wait, what?

Μπορείς να το ξανά κάνεις στο ίδιο combat encounter?

Δεν το έχω καταφέρει (βέβαια έχω παίξει μισή-μια ώρα), είναι κάποιο skill που ανοίγεις αργότερα;

Ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, just getting started said:

Wait, what?

Μπορείς να το ξανά κάνεις στο ίδιο combat encounter?

Δεν το έχω καταφέρει (βέβαια έχω παίξει μισή-μια ώρα), είναι κάποιο skill που ανοίγεις αργότερα;

Spoiler

Με μια armor στο Act 2 full upgraded μπορείς να το κάνεις 4 ή 5 φορές σε ένα standoff και να καθαρίσεις μισή με μία βάση (ανάλογα το camp) απευθείας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι hardcore stealth τύπος, όταν μου βγάζει prompt για stand-off δεν μπορώ να αντισταθώ, ειδικά όταν λέει o Jin "send your best warrior", τότε ok απλά ανατριχιάζω. :P Το μονο που μου την σπάει είναι ότι τα πτώματα δεν έχουν collision και όταν κόβεις τρεις, πολλές φορες οι δυο πίσω κλιπαρουν.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sprou είπε

Όχι bugαρει κάποιες φορές και δεν πιανει καθόλου το σπαθί 

Ειναι γνωστο bug και πολλοι αναφερουν οτι υπηρχε απο την πρωτη κυκλοφορια στο PS4 

 

45 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αν και είμαι hardcore stealth τύπος, όταν μου βγάζει prompt για stand-off δεν μπορώ να αντισταθώ, ειδικά όταν λέει o Jin "send your best warrior", τότε ok απλά ανατριχιάζω. :P Το μονο που μου την σπάει είναι ότι τα πτώματα δεν έχουν collision και όταν κόβεις τρεις, πολλές φορες οι δυο πίσω κλιπαρουν.

Same, δεν εχω παραπονο για τις splatεριες αλλα ηθελα και λιγο διαμελισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kti23 είπε

Same, δεν εχω παραπονο για τις splatεριες αλλα ηθελα και λιγο διαμελισμο.

Εννοείς περισσότερο, γιατί λίγο έχει. Λογικά στο δεύτερο όλα θα ανεβούν ένα σκαλί πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, just getting started said:

Wait, what?

Μπορείς να το ξανά κάνεις στο ίδιο combat encounter?

Δεν το έχω καταφέρει (βέβαια έχω παίξει μισή-μια ώρα), είναι κάποιο skill που ανοίγεις αργότερα;

μπορείς να ξεκάνεις +2 εχθρούς ακόμα με τον ίδιο τρόπο ΕΦΟΣΟΝ μεγιστοποιήσεις το συγκεκριμένο σκίλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Εννοείς περισσότερο, γιατί λίγο έχει. Λογικά στο δεύτερο όλα θα ανεβούν ένα σκαλί πάνω.

Υπερβάλλεις :P Άντε να φύγει κανά χεράκι με το Heavenly Strike, εγώ δεν έχω δει τίποτα άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...