Προς το περιεχόμενο

QWERTEE T-Shirts 4-7-9€ στα 6 δωρεάν μεταφορικά


NSR00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται να έχει να κάνει και με το διανομέα των ΕΛΤΑ που καλύπτει τη γειτονιά σου.
Ο... προηγούμενος που ήταν στη δική μου, μού χτυπούσε το κουδούνι, ακόμα και για μη συστημένα, και μάλιστα ανέβαινε και με το ασανσέρ στον όροφό μου να παραδώσει - "για να μη χαθούν, κρίμα είναι", όπως μου είχε πει.  Ομολογώ ότι με είχε εντυπωσιάσει!
Για τον τωρινό... τα έγραψα παραπάνω!    😄
 

18 ώρες πριν, GeeJay είπε

ουτε καν υποψία από χαρτάκι ΕΛΤΑ δεν έχω δει ακόμα. 
δηλαδή αν μέχρι 27/5 δεν δω κάτι τι κάνω;

Email και αν απαντήσει κανείς , απάντησε; 🤦

Θα έλεγα ναι!  Απ' ό,τι είδα (τουλάχιστον με τη δική μου περίπτωση, που ήταν πριν από κανένα χρόνο, βέβαια - δεν ξέρω αν κάτι μπορεί να έχει αλλάξει έκτοτε) οι άνθρωποι και απαντάνε, και είναι πολύ εξυπηρετικοί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, anergos13 είπε

Παραλαβη πριν λίγο, unboxing αργοτερα!

Μια χαρα το unboxing η μαρκα του tshirt , η φορμα σταθερη (L) και η ποιοτητα η γνωστη που εχουν τα τελευταια 2-3 χρονια....

 

Και τα ζελαδακια παντα μεσα 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω επιστροφή μπλουζάκια που πήρα λόγω μεγάλου μεγέθους (2ΧL είχα πάρει και θέλω ΧL ή L), αλλά το κόστος των ΕΛΤΑ για την επιστροφή ήταν απαγορευτικό.

Τα μπλουζάκια τα αγόρασα 50 ευρώ (6 μπλουζάκια) και τα μεταφορικά για την επιστροφή ήταν 30 ευρώ. Οπότε μάλλον θα τα κρατήσω για πρόχειρα ή αν ενδιαφέρεται κάποιος θα μπορούσαμε να κοιτάξουμε για ανταλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παθει ακριβως το ιδιο προβλημα απο αλλο καταστημα. Τα μεταφορικα ειναι οχι απλα ακριβα αλλα ειναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ
Παπουτσια που πηρα απο γαλλικο καταστημα με δωρεαν μεταφορικα αξιας 85€ μου ειναι μικρα, τα εξοδα επιστροφης ειναι 32-35€

Ειναι σιγουρο οτι τα ΕΛΤΑ θα φερουν τα πακετα απο το qwertee; Εχω αρκετα χρονια να παραγγειλω αλλα τωρα πηρα μπολικα.
 

Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@betion @safridia σας ειπε καποιος οτι η επιστροφη θα πρεπει να γινουν μεσω των ΕΛΤΑ; Δεν βλεπω κατι στη παρακατω αιτηση, ειναι πολυ γενικευμενη

https://site.qwertee.com/Qwertee_Returns_Form.pdf

Το ποσο επισης μου ακουγεται πολυ μεγαλο, δυο κιλα ΠΑΚΕΤΟ για ΗΠΑ συστημενο Β κοστιζει 50ε περιπου. Τι αποστολη κοιταξατε και κοστιζει ο μεγαλος φακελος τοσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε με υποχρέωσε κάποιος να γίνει μέσω των ΕΛΤΑ, αλλά δε φαντάζομαι να πετύχω καλύτερες τιμές κάπου αλλού.

Ο φάκελος θα ζύγιζε 1,8 κιλά περίπου και οι επιλογές ήταν απλή αποστολή στα 25 ευρώ και συστημένο στα 28.50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Getta Robo είπε

@betion @safridia σας ειπε καποιος οτι η επιστροφη θα πρεπει να γινουν μεσω των ΕΛΤΑ; Δεν βλεπω κατι στη παρακατω αιτηση, ειναι πολυ γενικευμενη

https://site.qwertee.com/Qwertee_Returns_Form.pdf

Το ποσο επισης μου ακουγεται πολυ μεγαλο, δυο κιλα ΠΑΚΕΤΟ για ΗΠΑ συστημενο Β κοστιζει 50ε περιπου. Τι αποστολη κοιταξατε και κοστιζει ο μεγαλος φακελος τοσα;

Εαν μπορεις εσυ βρες φτηνοτερη αποστολη προς Κινα που λεει ο φιλος η προς Γαλλια που λεω εγω τοτε πες μας και εμας.
Κοιταξα ΕΛΤΑ, courier και μεταφορικες με φορτηγα. Ο φτηνοτερος 32 ηθελε, ενα πολυ μικρο κουτι παπουτσιων μιλαμε

Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, betion said:

Όχι δε με υποχρέωσε κάποιος να γίνει μέσω των ΕΛΤΑ, αλλά δε φαντάζομαι να πετύχω καλύτερες τιμές κάπου αλλού.

Ο φάκελος θα ζύγιζε 1,8 κιλά περίπου και οι επιλογές ήταν απλή αποστολή στα 25 ευρώ και συστημένο στα 28.50.

Δεν εχω κανει ερευνα για την επιστροφη, ερωτηση εκανα. Δεν υπαρχει συγκεκριμενη αναφορα στους ορους για την μεταφορικη

Το κοστος για φακελο 2 κιλων παντως κοστιζει 24ε στα ΕΛΤΑ συμφωνα με το καταλογο τους.

https://media.elta.gr/images/0/0/timokatologoi/timokatalogos-epistolikou-2024_compressed.pdf

30ε κοστιζει ως δεμα.

https://media.elta.gr/images/0/0/timokatologoi/tim_demata_2024_compressed.pdf

2 hours ago, safridia said:

Εαν μπορεις εσυ βρες φτηνοτερη αποστολη προς Κινα που λεει ο φιλος η προς Γαλλια που λεω εγω τοτε πες μας και εμας.
Κοιταξα ΕΛΤΑ, courier και μεταφορικες με φορτηγα. Ο φτηνοτερος 32 ηθελε, ενα πολυ μικρο κουτι παπουτσιων μιλαμε

Δεν βλεπω που αναφερεται η Κινα ουτε πως αφορα το θεμα. Οι επιστροφες  του qwertee γινονται στην Ιρλανδια, οπως αναφερει και ο συνδεσμος παρακατω

https://site.qwertee.com/Qwertee_Returns_Form.pdf

Και η τιμη για δυο κιλα ειναι 23ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει οι τυποι δεν παιζονται, ετσι;.... Ακολουθησα τις συμβουλες εδω, εστειλα email απο το gmail μου, την 1η φορα απαντησαν πραγματι μεσα σε 1 μερα για να μου πουν οτι... δεν εχουν λαβει κανενα αλλο email απο εμενα.... 

2ο μειλ απο το gmail μου, επισυναπτω ως pdf και τα δυο αρχικα emails που τους ειχα στειλει απο το hotmail ως αποδεικτικα....

περνανε 2 μερες χωρις απαντηση, ξαναστελνω απαντηση απο το gmail να δουν τι τους εστειλα, απαντανε μεσα σε 1 μερα οτι "δεν εχουν καποια πληροφορια σχετικα με το θεμα μου, δεν εχουν καταλαβει τι προβλημα εχω"...

Με λιγα λογια κανουν τον κινεζο... 

4ο μειλ με το περιεχομενο των προηγουμενων ως ΚΕΙΜΕΝΟ μεσα στο email, ελεος πια, τους εγραψα εφυγα για charge-back αν δεν ασχοληθουν σοβαρα, δηλαδη τα νευρα μου με το κωλομαγαζο τους πια... ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ εγω εκει, 1η και τελευταια ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 20/4 και μόλις παρέλαβα από τον κύριο ταχυδρόμο, πεταξε το σακουλάκι μέσα στην αυλή και όλα καλά....

Πάντα Medium ήμουν εγω, και ακόμη Medium είμαι. δεν έχει αλλάξει η φόρμα για εμένα τουλάχιστον εδώ και πέντε χρόνια.

Να θυμάστε πάντα πληρωμή με pay pall, αν δεν έρθει το δέμα μέχρι την τελευταία ημερομηνία κάνετε dispute για τα χρήματα σας πίσω. πάντα το αποδέχονται αμέσως από το qwertee.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα 19-4 και ακομη δεν υπαρχει ιχνος ενημερωσης στον οριζοντα.

Δε τα βιαζομαι(καλο θα ηταν να τα ειχα μεχρι το καλοκαιρι βεβαια),αλλα ειναι ενοχλητικο ενα μηνα μετα να μη γνωριζεις τιποτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, phoenix67 said:

Παρηγγειλα 19-4 και ακομη δεν υπαρχει ιχνος ενημερωσης στον οριζοντα.

Δε τα βιαζομαι(καλο θα ηταν να τα ειχα μεχρι το καλοκαιρι βεβαια),αλλα ειναι ενοχλητικο ενα μηνα μετα να μη γνωριζεις τιποτα.

 

Για να έχεις μια εικόνα, κι εγώ 19/4 είχα παραγγείλει και παρέλαβα στη Νίκαια 2/5, γρηγορότερα από κάθε άλλη φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα και εγω με παραγγελια 18/04
1 μηνας για να ερθει απο Ευρωπη στην Ελλαδα - Πειραιας ( λογικα απο Ιρλανδία )
εχω παραλαβει απο Κινα πραγματα στον μισο χρονο να πουμε 😛 
παντως ηρθε παλι καλα και ολα μεσα κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...