Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχει κανένας άποψη για το παρακάτω Morris?

https://www.kotsovolos.gr/air-condition-heaters/air-condition/7000-to-15000-btu/253313-a-c-in12btu-morris-fain35170-fresh-air

Είναι σε έκπτωση και έχω και μία δωροεπιταγή Κωτσόβολος που λήγει σύντομα, είναι καλή αγορα στα 550 τελική τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tu-luba είπε

Ναι το ιδανικό είναι να μην σβήνει ποτέ αλλά να κατεβαίνει πολύ χαμηλά ώστε να καλύπτει τις απώλειες του χώρου.

Δεν είναι ακριβώς πριονωτό το γράφημα απλά έχει κάποιες παύσεις σαν μοτίβο 35 δουλεύει 5 σταματαει

Το περίεργο είναι ότι ενώ μπορεί να κατέβει πιο χαμηλά δεν το κάνει και προτιμά να σβήσει για 5 λεπτά δουλεύοντας μόνο τον ανεμιστηρα.

ενδεχομενως να παίζει ρόλο και καμία άλλη ρύθμιση, το ψαχνω ακομα

Παντως δεν νομίζω έτσι να καίει περισσότερο γιατί όταν ξανά ανάβει το κάνει από τα χαμηλά watt.

Ισως να παίζει ρόλο και η υγρασία του χώρου δεν ξέρω. 

τουλαχιστον δεν αλλάζει τόσο η ατμόσφαιρα όταν σβήνει 

Το 7αρι που λες ίσως σε ένα καύσωνα να είναι ανεπαρκές και να δουλεύει υπερωρίες 

Τελικα βλέποντας τα σημερινά μάλλον αυτή η συμπεριφορά είναι όταν δουλεύει κοντά στο χαμηλό όριο , δηλαδή στα πολύ χαμηλά watt όταν υπερκαλύπτει τελικά τις απώλειες εύκολα και αναγκάστηκα κλείνει για να μην πέσει πολύ η θερμοκρασία. Το κάνει κάτω από τα 110watt με τις χθεσινές συνθήκες και εχωντας να δουλεύει παράλληλα το 24αρι στο σαλονι και το άλλο ίδιο 9αρι στο άλλο δωμάτιο.

IMG_8900.png

Απ' ότι φαίνεται και το inverter έχει το όριο του

Ας πούμε ότι έχει 8 καταστάσεις λειτουργίας (12.5, 25, 37.5, 50, 62.5, 75, 87.5  & 100%)

Αν η ζήτηση είναι κάτω κι από το 12.5%, λογικά, αρχίζει τα άναψε-σβήσε

Επεξ/σία από solution1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχουμε άποψη για Haier Tide Green Plus AS68TEMHRA-C/1U68RENFRA-C 24000 Btu?

Βλέπω ένα Haier tide green plus 24K στη λίστα σύγκρισης. Είναι παρόμοια μοντέλα?

 

Η μήπως έχετε άποψη για το Gree Aura GRC/GRCO-241QI/KAR2-N5 24000 Btu

Ενδιαφέρομαι μόνο για ψύξη

Επεξ/σία από tcktcktck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SpEcTer είπε

ωπ εχετε δίκιο παραθέτω το σωστό:

  1. 700-800€
  2. Νέα αγορά 
  3. Επιθυμητό κατάστημα ή τύπος καταστήματος: κατα προτίμηση μεγάλη αλυσίδα , που ίσως να μπορούμε να εκμεταλλευτούμε και καμια προσφορα
  4. 70% ψύξη / 30% θέρμανση
  5. Για ψύξη κυρίως , για θέρμανση υπάρχει καλοριφέρ όταν με το καλό χριεαστεί.
  6. Καλοριφέρ.
  7. Σαλονοκουζίνα σε μικρό διάρι
  8. Νέα φιλαδέλφεια ,περίπου 100μ υψόμετρο, μέγιστες καλοκαίρι πάνω από 39-40. 
  9. -
  10. κουφώματα αλουμινίου,πολυκατοικία του 2006 , γωνιακό.
  11. Θερμικές Απώλειες

    5024.83Watt

    4321.35KCal/h

    167.49Watt/m2

    144.05KCal/h/m2

Σε ταλαιπωρώ το ξέρω, αλλά δείξε μας τις απαντήσεις στα ερωτήματα, βγάζει πολλές απώλειες, μην κάνουμε καμιά πατάτα.

3 ώρες πριν, x69pr είπε

Το συνεργειο που μου συστησε φιλος ψειρας σαν και εμενα, αψογοι, παρολο μερικες ιδιαιτεροτητες της εγκαταστασης. Φευγοντας σκουπισαν κιολας. Δεν τσιγκουνευτηκαν ουτε υλικα, ουτε χρονο.

Η εφαρμογη tcl home ευκολη στο σεταρισμα, αλλα για καποιο λογο κανει το κινητο να κολλαει λιγο. Μεγαλο μειον ότι αν αλλαξεις ρυθμιση απο την εφαρμογη, δεν αλλαζει στο τηλεκοντρολ οποτε αν πας να ρυθμισεις μετα απο το τηλεκοντρολ γυρναει ολες τις ρυθμισεις σε οτι δειχνει το τηλεκοντρολ. Αυτα. Αν θελετε κατι αλλο για το μηχανημα ρωτατε!

Διαφήμισέ τους όσο μπορείς σε φίλους/γνωστούς. Σπάνια ακούμε για καλό συνεργείο.

Αυτό με το τηλεκοντρόλ λογικό.  Δεν ξέρει το τηλεκοντρόλ τι πείραξες με το κινητό.

3 ώρες πριν, ~Joker~ είπε

Αυτό που μου προτείνεις με αυτό ποια διαφορά έχει?! Έχει Wi-Fi κατευθείαν απλά? Ή υπάρχουν άλλες διαφορές? 

https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/fujitsu-kn-series-aseh09knca-aoeh09knca-klimatistiko-9-000-btu-h_4491424

Μου κάνει εντύπωση η τιμή του, ενώ είναι τόσο κάτω από το asyg09kmce. Θα έκανα pass.

pubchart?oid=439475067&format=image

3 ώρες πριν, solution1 είπε

Παρατηρώ ότι το 24 άρι, έχει "συνεχόμενη" κατανάλωση, εν αντίθεση με το 9άρι all easy pro, που έχει "πριονωτό" γράφημα;

Από το γράφημα θα έλεγα ότι το 9άρι, δεν είναι inverter

Τελικά είναι..

Πώς εξηγείται λοιπόν το "πριονωτό" γράφημα;

Απ΄οτι έχω καταλάβει, η ουσία του inverter, είναι να μην ανάβει και σβήνει συνεχώς ο ανεμιστήρας έξω αλλά να ρυθμίζει τις στροφές τόσο χαμηλά, ώστε να διατηρείται συνεχώς αναμένος. (Υποτίθεται ότι το άναψε-σβήσε, είναι πιο ενεργοβόρο)

Μήπως τελικά σε πολύ χαμηλά φορτία, όλα τα κλιματιστικά συμπεριφέρονται ως συμβατικά;

Και αυτό ακριβώς το γεγονός δικαιολογεί την ύπαρξη των 7αριών κλιματιστικών;

(Βάζεις ένα 7άρι ώστε να διατηρείται συνεχώς αναμένο καίγοντας πολύ λίγο σε αντίθεση μ' ένα 9άρι το οποίο αναβοσβήνει συνεχώς, καταλήγοντας να καίει παραπάνω;)

Ρίχνει όσο μπορεί για την εξωτερική θερμοκρασία που έχει και αν το δωμάτιο τείνει να υπερψυχθεί, τότε σβήνει. Μια χαρά είναι τα νούμερα που πιάνει . Που ήσουν όταν απελπισμένα μέλη έλεγαν για όχι κάτω από 1300W σε κάτι παλιά δεινοσαυράκια της gree σε θέρμανση; πχ toyotomi kuro 24K.

2 ώρες πριν, philos είπε

Παιδιά, help, θέλω τη γνώμη σας.

Σας έλεγα πολύ λίγους μήνες πριν ότι αγόρασα το Midea all easy pro 18ρι από public.

Σήμερα το ανάψαμε για πρώτη φορά, στο κρύο.

Τι το έβαλα 25 βαθμούς, τι 20 τι 16, ανεμιστήρα στο full, boost enabled, το σαλόνι δε λέει να παγώσει όπως θα έπρεπε και το καίμε ήδη 1 ώρα.

Να πω ότι το σαλόνι είναι ήδη πιο μικρό γι' αυτά τα χαρακτηριστικά (θα μπορούσε θεωρητικά να δεχτεί και 12ρι).

Μιλάμε για 18ρι λοιπόν και δεν ψύχει όπως θα ανέμενα.

Έχω 12ρι Gree στο 10τμ υπνοδωμάτιο και με το που το ανοίγω γίνομαι ψυγείο.

Το midea all easy pro δε το κάνει αυτό, η διαφορά ναι μεν είναι αισθητή από το υπόλοιπο σπίτι, όμως δεν ψύχει καλά.

Το γύρισα από το cold στο auto να δω, καμία διαφορά.

Ναι μεν βγάζει κρύο αέρα, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν είναι ο επαρκώς σωστός.

Τι κάνω; Να μιλήσω με τεχνικό τμήμα public και τι να τους πω;

Και αν θέλετε πείτε μου: θα φταίει η εσωτερική ή η εξωτερική μονάδα;

Καλύπτει κάτι τέτοιο η εγγύηση ή έπεσα σε μάπα καρπούζι και θα το επωμιστώ;

Πολύ κρίμα, τόσα χρήματα.

edit: τώρα που ξανά πήγα στο σαλόνι βγάζει πιο κρύο αέρα σε σχέση με πριν. Μήπως έχει κάποια τεχνολογία σταδιακής απόδοσης;

Οι δοκιμές γίνονται και κοιτάμε αποτέλεσμα μετά από 24-48 ώρες που θα πιάσει θερμοκρασία ο χώρος μας. Πειραματίσου και με το follow me , ή και λειτουργία αφύγρανσης και μας τα ξαναλές.

2 ώρες πριν, NikosRocknRolla είπε

 

Καλησπέρα σας! Σε inventor legend μπορώ να δω και εγώ την κατανάλωση με την εφαρμογή την εργοστασιακή η πρέπει να κατεβάσω κάποια άλλη; Ευχαριστώ πολύ 😁

Δεν νομίζω ότι μπορείς.

1 ώρα πριν, tedgr13 είπε

Καλησπέρα, έχει κανένας άποψη για το παρακάτω Morris?

https://www.kotsovolos.gr/air-condition-heaters/air-condition/7000-to-15000-btu/253313-a-c-in12btu-morris-fain35170-fresh-air

Είναι σε έκπτωση και έχω και μία δωροεπιταγή Κωτσόβολος που λήγει σύντομα, είναι καλή αγορα στα 550 τελική τιμή?

Έχει αναλυτικό review o @Specs . Ψάξτο.

1 ώρα πριν, tcktcktck είπε

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχουμε άποψη για Haier Tide Green Plus AS68TEMHRA-C/1U68RENFRA-C 24000 Btu?

Βλέπω ένα Haier tide green plus 24K στη λίστα σύγκρισης. Είναι παρόμοια μοντέλα?

 

Η μήπως έχετε άποψη για το Gree Aura GRC/GRCO-241QI/KAR2-N5 24000 Btu

Ενδιαφέρομαι μόνο για ψύξη

Προσθέτω και το Aura στο διάγραμμα (ίδιες επιδόσεις με το GREE GWH24ACE-K6DNA1I ) . Πολύ καλό αλλά θα προτιμούσα το Airy ( GWH24AVEXF-K6DNA1A )

pubchart?oid=1558716294&format=image

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , μου σύστησε μηχανικός αυτό με πολύ καλά λογία για ψύξη και θέρμανση ,έχει κανείς άποψη θα του μου υπόχρεος .

https://www.kotsovolos.gr/air-condition-heaters/air-condition/7000-to-15000-btu/285457-a-c-in9-toyotomi-ctn-ctg-328bw-erai-wh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tony4444 είπε

καλησπέρα , μου σύστησε μηχανικός αυτό με πολύ καλά λογία για ψύξη και θέρμανση ,έχει κανείς άποψη θα του μου υπόχρεος .

https://www.kotsovolos.gr/air-condition-heaters/air-condition/7000-to-15000-btu/285457-a-c-in9-toyotomi-ctn-ctg-328bw-erai-wh

Φασόν gree. Δεν έχουμε επαρκές feedback για τα νέα μοντέλα , αλλά έχοντας κακό ιστορικό, θα τα απέφευγα για θέρμανση.

Επίσης σε ψύξη υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Και το βλέπω ότι είναι ακριβό.

pubchart?oid=439475067&format=image

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2024 στις 10:18 ΠΜ, liakjim είπε

Από κώτσο έχω πάρει 4 κλιματιστικά ( 3 εγώ, ένα στα πεθερικά) και 1 από πράκτικερ. Στα 2 από αυτά έγινε η εγκατάσταση από αυτούς (στα 9άρια). Κανένα πρόβλημα.

Δεν πιστεύω ότι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά Μάνδρας με Αθήνα.

Για μέση ζώνη, κοιτάμε τη μεσαία στήλη στα scop.

1. Τσέκαρε τους όρους εγγύησης για το αν χρειάζεται υποχρεωτικό σέρβις. Ζύγισε αν αξίζει το ρίσκο.

2. Ναι, πάνω από τα 3μ θέλουμε.

3. Καλύτερα πάτωμα αν δεν εμποδίζει.

Στο πάτωμα οπωσδήποτε,αλλιώς κάθε φορά να ετοιμάζεστε για... απογείωση,τουλάχιστον αυτό βιώνουμε με 24ρι mitsubishi,που τοποθετήσαμε σε μονό τοίχο λόγω συρόμενων κουφωμάτων...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, x69pr είπε

Για αρχη, να ευχαριστησω το φιλο liakjim και τους αλλους φιλους που προσφερουν τη γνωση τους σε εμας που δεν εχει τυχει να ψαξουμε το θεμα κλιματιστικο. Τοποθετηθηκε το 12αρι TCL miracle III πριν 4 ωρες. Εντυπώσεις λοιπον. Αθορυβο και εξω και μέσα. Η εξωτερικη μοναδα παταει στο μπαλκονι. Βγαινεις εξω διπλα της και ακους πιο πολυ τα ac που δουλευουν απεναντι στο ακαλυπτο. Η εσωτερικη ταφος μεχρι τις μεσαιες σχεδον στροφες του ανεμιστηρα. Αν υπαρχει και λιγος ambient θορυβος (pc κτλ) ξεχνας οτι λειτουργει. Στο δυαρι που μενω, επιασε θερμοκρασια όλο το σπιτι και τωρα το εχω και δουλευει στο ρελαντι 26c.

Το συνεργειο που μου συστησε φιλος ψειρας σαν και εμενα, αψογοι, παρολο μερικες ιδιαιτεροτητες της εγκαταστασης. Φευγοντας σκουπισαν κιολας. Δεν τσιγκουνευτηκαν ουτε υλικα, ουτε χρονο.

Η εφαρμογη tcl home ευκολη στο σεταρισμα, αλλα για καποιο λογο κανει το κινητο να κολλαει λιγο. Μεγαλο μειον ότι αν αλλαξεις ρυθμιση απο την εφαρμογη, δεν αλλαζει στο τηλεκοντρολ οποτε αν πας να ρυθμισεις μετα απο το τηλεκοντρολ γυρναει ολες τις ρυθμισεις σε οτι δειχνει το τηλεκοντρολ. Αυτα. Αν θελετε κατι αλλο για το μηχανημα ρωτατε!

Σε συνεχεια του post του φιλου.

Εχθες παραδοθηκε το TCL miracle III απο το Πλασιο...το βραδυ τηλ απο τον εγκαταστατη ,ερωτηση για αντλια κενου , 3m σωληνα ...ολα οπως πρεπει μου ειπε

Σημερα το πρωι αφιξη στο σπιτι (ειχα συνενοηθει με το γιο μου για το τι να προσεξει)

εκ νεου συνομιλια με τον τεχνικο για το σημειο....καταληξαμε που θα μπει!

Στο τελος ενημερωση απο τον γιο μου οτι ολα εγιναν οπως ειπαν ...αντλια περιπου 10 λεπτα και σωληνα (λογω και του σημειο που τοποθετηθηκε)  3m αναγκαστικα.

Το μονο που με ρωτησε αν θελω να βαλουμε αντικραδασμικα μηπως φερνει θορυβο η μοναδα (και καλα) με κοστος 20€ ....(ηθελε ενα εξτραδακι)

αλλα βεβαια του ειπα οτι δεν χρειαζεται και αν χρειαστεί τελικα θα τα βαλω εγω στο μελλον (ειχα καποια απο αλλη τοποθετηση)..

Γενικη εντυπωση Αριστη απο το Πλαισιο ...ταχυτατατοι και σε περιοδο αποτομης ζεστης!

 

Ευχαριστω Οσους Βοηθησαν!!

 

Επεξ/σία από anergos13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, anergos13 είπε

Σε συνεχεια του post του φιλου.

Εχθες παραδοθηκε το TCL miracle III απο το Πλασιο...το βραδυ τηλ απο τον εγκαταστατη ,ερωτηση για αντλια κενου , 3m σωληνα ...ολα οπως πρεπει μου ειπε

Σημερα το πρωι αφιξη στο σπιτι (ειχα συνενοηθει με το γιο μου για το τι να προσεξει)

εκ νεου συνομιλια με τον τεχνικο για το σημειο....καταληξαμε που θα μπει!

Στο τελος ενημερωση απο τον γιο μου οτι ολα εγιναν οπως ειπαν ...αντλια περιπου 10 λεπτα και σωληνα (λογω και του σημειο που τοποθετηθηκε)  3m αναγκαστικα.

Το μονο που με ρωτησε αν θελω να βαλουμε αντικραδασμικα μηπως φερνει θορυβο η μοναδα (και καλα) με κοστος 20€ ....(ηθελε ενα εξτραδακι)

αλλα βεβαια του ειπα οτι δεν χρειαζεται και αν χρειαστεί τελικα θα τα βαλω εγω στο μελλον (ειχα καποια απο αλλη τοποθετηση)..

Γενικη εντυπωση Αριστη απο το Πλαισιο ...ταχυτατατοι και σε περιοδο αποτομης ζεστης!

 

Ευχαριστω Οσους Βοηθησαν!!

 

Εμένα με πήραν χθες να κανονίσουμε εγκατάσταση σε ίδιο, όταν του είπα το ποίημα μου λέει μεγάλη κουβέντα ανοίγεις και να σου εξηγήσω γιατί δε χρειάζεται, του είπα δεν θέλω ν ανοίξω καμία κουβέντα, θα πάτε σπίτι σας όπως έρθετε αν δε γινόυν όλα σωστά.

 

Δε θα τα πάμε καλά τη Δευτέρα απ' ότι βλέπω, stay tuned. 

 

Όπως λέμε τόσο καιρό, τζόκερ είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, solution1 είπε

Απ' ότι φαίνεται και το inverter έχει το όριο του

Ας πούμε ότι έχει 8 καταστάσεις λειτουργίας (12.5, 25, 37.5, 50, 62.5, 75, 87.5  & 100%)

Αν η ζήτηση είναι κάτω κι από το 12.5%, λογικά, αρχίζει τα άναψε-σβήσε 

χθεσινό διάγραμμα μέχρι σήμερα το πρωί, δεν νομίζω ότι θα ήθελα κάτι καλύτερο 

IMG_0651.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας,

Έχει κανείς ιδέα για κάποια φασον που δίνει ο Σκλαβενιτης.

Υπάρχουν κατι δώρο επιταγές και κοιτάω για ένα κλιματιστικό και έχει κάποια Airfan κλιματιστικά.

Ξέρει κανείς από ποια εταιρία είναι φασον και αν αξίζουν καθόλου; Υπάρχουν και τα χαρακτηριστικά.

image.jpeg.9c1390843761c28be799a9bed65604a2.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xaris33 είπε

Εμένα με πήραν χθες να κανονίσουμε εγκατάσταση σε ίδιο, όταν του είπε το ποίημα μου λέει μεγάλη κουβέντα ανοίγεις και να σου εξηγήσω γιατί δε χρειάζεται, του είπα δεν θέλω ν ανοίξω καμία κουβέντα, θα πάτε σπίτι σας όπως έρθετε αν δε γινόυν όλα σωστά.

 

Δε θα τα πάμε καλά τη Δευτέρα απ' ότι βλέπω, stay tuned. 

 

Όπως λέμε τόσο καιρό, τζόκερ είναι.

Για να σε βοηθησω , αν σου αλλαξουν εγκαταστατη ...ο συγκεκριμενος που με πηρε τηλ απο την  προφορα καταλαβα οτι πρεπει να ειναι Ιορδανος , Συριος ή κατι τετοιο ...μου το επιβεβαιωσε ο γιος...

Μιλουσε αψογα ελληνικα αλλα κατι καταλαβαινες την προφορα ...ηταν ευγενεστατος και σωστοτατος στην ολη επικοινωνια....

Περιοχη εγκαταστασης Χολαργός ...

 

ΥΓ εχω και το κινητο του αν καποιος το θελει...

Επεξ/σία από anergos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, anergos13 είπε

Για να σε βοηθησω , αν σου αλλαξουν εγκαταστατη ...ο συγκεκριμενος που με πηρα τηλ απο την  προφορα καταλαβα οτι πρεπει να ειναι Ιορδανος , Συριος ή κατι τετοιο ...μου το επιβεβαιωσε ο γιος...

Μιλουσε αψογα ελληνικα αλλα κατι καταλαβαινες την προφορα ...ηταν ευγενεστατος και σωστοτατος στην ολη επικοινωνια....

Περιοχη εγκαταστασης Χολαργός ...

Ευχαρτιστώ αλλα είμαι Θεσσαλονικη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, liakjim είπε

Σε ταλαιπωρώ το ξέρω, αλλά δείξε μας τις απαντήσεις στα ερωτήματα, βγάζει πολλές απώλειες, μην κάνουμε καμιά πατάτα.

Διαφήμισέ τους όσο μπορείς σε φίλους/γνωστούς. Σπάνια ακούμε για καλό συνεργείο.

Αυτό με το τηλεκοντρόλ λογικό.  Δεν ξέρει το τηλεκοντρόλ τι πείραξες με το κινητό.

Μου κάνει εντύπωση η τιμή του, ενώ είναι τόσο κάτω από το asyg09kmce. Θα έκανα pass.

pubchart?oid=439475067&format=image

Ρίχνει όσο μπορεί για την εξωτερική θερμοκρασία που έχει και αν το δωμάτιο τείνει να υπερψυχθεί, τότε σβήνει. Μια χαρά είναι τα νούμερα που πιάνει . Που ήσουν όταν απελπισμένα μέλη έλεγαν για όχι κάτω από 1300W σε κάτι παλιά δεινοσαυράκια της gree σε θέρμανση; πχ toyotomi kuro 24K.

Οι δοκιμές γίνονται και κοιτάμε αποτέλεσμα μετά από 24-48 ώρες που θα πιάσει θερμοκρασία ο χώρος μας. Πειραματίσου και με το follow me , ή και λειτουργία αφύγρανσης και μας τα ξαναλές.

Δεν νομίζω ότι μπορείς.

Έχει αναλυτικό review o @Specs . Ψάξτο.

Προσθέτω και το Aura στο διάγραμμα (ίδιες επιδόσεις με το GREE GWH24ACE-K6DNA1I ) . Πολύ καλό αλλά θα προτιμούσα το Airy ( GWH24AVEXF-K6DNA1A )

pubchart?oid=1558716294&format=image

 

 

H Gree ειναι αξιόπιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...