Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο παράγγειλα τελικά το inventor legend το 18 από τοπικό συνεργάτη της inventor  ο οποίος είναι ο ιδιος ψυκτικος και τα περνάει ,θα μου βγει 130 ευρώ παραπάνω η εγκατάσταση  αλλά θα γίνει όπως πρέπει χωρίς κυνήγι,αναμένουμε λοιπόν να  έρθει  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν θα το άφηνα στην τύχη του.

Σίγουρα σε καμία περίπτωση εννοείται,άλλα πριν καταλήξω στον συγκεκριμένο με μια μικρή ερεύνα που εκανα μονο καλα ακουσα για την δουλειά του και ετυχε και ο κολλητος μου να τον εχει πάρει για εγκατάσταση σε κατάστημα που εχει και μου είπε ότι είναι αρκετά ψείρας επισης ο ιδιος μου ειπε για το ελάχιστο μήκος χαλκοσωληνα οπότε σε πρώτη φάση τα δεδομένα είναι καλα. 

Παντως ο άνθρωπος μου τα είπε όπως ειπωθήκαν και εδώ ότι δεν συστήνει για 24 αλλά για το 18 (το ποιο στην ουσία 21 στην ψύξη ) ο ενδοιασμός του ήταν για το δωμάτιο το τελευταίο που προβλημάτισε και εμάς,αλλά μου είπε ότι αν υπάρχει μια σταθερη θερμοκρασία ας πούμε από το μεσημέρι και μετα  στους 26-27 πριν τον υπνο το κατεβάσουμε 2-3 βαθμούς ίσως δροσίσει και μέσα,αλλιώς σε δεύτερο χρόνο  συμπληρώνω με ένα μικρο 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tollisth είπε

Πριν λίγο παράγγειλα τελικά το inventor legend το 18 από τοπικό συνεργάτη της inventor  ο οποίος είναι ο ιδιος ψυκτικος και τα περνάει ,θα μου βγει 130 ευρώ παραπάνω η εγκατάσταση  αλλά θα γίνει όπως πρέπει χωρίς κυνήγι,αναμένουμε λοιπόν να  έρθει  

Aν βαλεις μετρητη καταναλωσης ενημερωσε μας πως τα παει μιας και ειναι απ τις νεες σειρες της εταιρειας αν και απ οτι θυμαμαι μαλλον ειναι midea inside.. @liakjim το comfort ειχες πει πως ειναι haier?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, anestispro είπε

Αν daikin perfera συνδεθεί κατευθείαν στον πίνακα χωρίς πρίζα υπάρχει δυνατότητα να μετράω καταναλώσεις μέσω της εφαρμογής του?

Νομίζω ότι το perfera έχει αυτή την λειτουργία ενσωματωμένη. Κάνε μία ερώτηση και στην αντιπροσωπεία να σου το επαληθεύσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, plasTOST είπε

Νομίζω ότι το perfera έχει αυτή την λειτουργία ενσωματωμένη. Κάνε μία ερώτηση και στην αντιπροσωπεία να σου το επαληθεύσει.

Μπορείς αφού έχει ήδη wifi module με την εφαρμογή της Daikin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jargon είπε

Μπορείς αφού έχει ήδη wifi module με την εφαρμογή της Daikin. 

Και το Sensira που έχει το module δεν μπορεί να δείξει κατανάλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Και το Sensira που έχει το module δεν μπορεί να δείξει κατανάλωση

Το sensira δεν μπορεί να δείξει κατανάλωση, το perfera μπορεί.

Δεν είναι θέμα της εφαρμογής, είναι θέμα της μονάδας. Λείπουν τα πράγματα για την μέτρηση της κατανάλωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλημέρα, γυρίσατε mode σε ψύξη, ή μόνο εμένα μου τα έσκασε η ζέστη απότομα (δεν το άναψα σε ψύξη ακόμα :P).

Με 23C μέσα στο σπίτι (και χαμηλές εξωτερική 14), είναι η τέλεια περίοδος. Ούτε ζέστη, ούτε κρύο. Το βράδυ με κουβερτούλα ύπνο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Με 23C μέσα στο σπίτι (και χαμηλές εξωτερική 14), είναι η τέλεια περίοδος. Ούτε ζέστη, ούτε κρύο. Το βράδυ με κουβερτούλα ύπνο. 

Εδώ το σπίτι έγραψε 24.5 (χαμηλή το βράδυ έχει 19-20), με πολύ λεπτό πάπλωμα ύπνος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Εδώ το σπίτι έγραψε 24.5 (χαμηλή το βράδυ έχει 19-20), με πολύ λεπτό πάπλωμα ύπνος..

Εισαι και στις εξωτικες κυκλαδες ομως😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...