Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, marmaris είπε

εχω toshiba edge 24 σε 25m2 εκτος απο τον θορυβο του ανεμιστηρα που αλλαχτηκε στην εγγυηση απο την aircon-toshiba δεν εχω ακουσει αλλο θορυβο απο το ΕΡΓΑΛΕΙΟ αυτο στην θερμανση......στην ψυξη μετριο ,στην θερμανση τα σπαει και χωρις on-off στα καλα κρυα ....αυτα απο εμενα ,εχω παραθεσει στοιχεια και φωτο παλιοτερα !!!

24ρι σε 25τ.μ.;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επισης εχω midea aurora mirror 12 kai inventor legend 12 .......ολα σε υπερδιαστασιολογηση.......και τα δυο με wifi στα 7 μετρα και στα 10 μετρα .......κανενα θεμα σε ολα τους......καταπληκτικα στην ψυξη ,μετρια στην θερμανση ........η εγκατασταση και των τριων κλιματιστικων απο γνωστο μου ανθρωπο ,με ολα τα προβλεπομενα των εγκαταστασεων.....αυτο ειναι το Α και το Ω για την σωστη λειτουργια καθε κλιματιστικου.......η εγκατασταση !!! οποιας εταιρειας και αν ειναι,θα αποδωσει  αυτο που του αναλογει......

26 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

24ρι σε 25τ.μ.;;;

σου γραφω οτι εχω παραθεσει φωτο και μετρησεις τον χειμωνα που περασε για ολα.......

καπου εδω αρχιζει το κους κους ...... 

 

 

διορθωσα καπως την σελιδα .......εκει γυρω ψαξε μπρος πισω......

Επεξ/σία από marmaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marmaris είπε

επισης εχω midea aurora mirror 12 kai inventor legend 12 .......ολα σε υπερδιαστασιολογηση.......και τα δυο με wifi στα 7 μετρα και στα 10 μετρα .......κανενα θεμα σε ολα τους......καταπληκτικα στην ψυξη ,μετρια στην θερμανση ........η εγκατασταση και των τριων κλιματιστικων απο γνωστο μου ανθρωπο ,με ολα τα προβλεπομενα των εγκαταστασεων.....αυτο ειναι το Α και το Ω για την σωστη λειτουργια καθε κλιματιστικου.......η εγκατασταση !!! οποιας εταιρειας και αν ειναι,θα αποδωσει  αυτο που του αναλογει......

σου γραφω οτι εχω παραθεσει φωτο και μετρησεις τον χειμωνα που περασε για ολα.......

καπου εδω αρχιζει το κους κους ...... 

 

 

διορθωσα καπως την σελιδα .......εκει γυρω ψαξε μπρος πισω......

Μάλιστα. Και πόσο το βρήκες το 24ρι στο Σείριο και δεν κρατήθηκες; Μη με βάλεις να το ψάξω κι αυτό.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Basketikos_ είπε

Μάλιστα. Και πόσο το βρήκες το 24ρι στο Σείριο και δεν κρατήθηκες; Μη με βάλεις να το ψάξω κι αυτό.

αδερφε ....η τιμη τοτε δεν υπηρχε.....το Σειριο τοτε ηταν πραγματικο στοκαδικο ,οχι οπως τωρα.......50% κατω στην τιμη του......πραγματικο 50% !!!! σου εστειλα προσωπικο μηνυμα με τα περισσοτερα στοιχεια που εχω στην θερμανση.......εχω στοιχεια και στην ψυξη ,σε ολα τα κλιματιστικα.....

ΥΓ. φυσικα για αλλη μια φορα ευχαριστω τον liakjim γιαυτην την αγορα.....

Επεξ/σία από marmaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2023 στις 10:08 ΜΜ, Artakos είπε

Τον ήπιαμε με το siesta 9 που τοποθετήθηκε πριν 3 μηνες.

αναβοσβηνει το πρασινο φωτακι και δεν αναβει,πηρα daikin να φύγω απο τα inventor με τα τριξιματα και με απογοήτευσε

Ενημέρωση για το siesta,

Ηρθε τεχνικος και το προβλημα εντοπίστηκε στην εξωτερική πλακετα, 

Λογω έλλειψης- καθυστέρησης του ανταλλακτικού,εφερε και τοποθετησε καινουργια εξωτερικη μοναδα σημερα,

Ολα αυτα εγιναν με ενα τηλ. Και μια φωτογραφία στα στοιχεια της μοναδος και αποστολη στην daikin...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Artakos said:

Ενημέρωση για το siesta,

Ηρθε τεχνικος και το προβλημα εντοπίστηκε στην εξωτερική πλακετα, 

Λογω έλλειψης- καθυστέρησης του ανταλλακτικού,εφερε και τοποθετησε καινουργια εξωτερικη μοναδα σημερα,

Ολα αυτα εγιναν με ενα τηλ. Και μια φωτογραφία στα στοιχεια της μοναδος και αποστολη στην daikin...

Τριων μηνων και εβγαλε ελαττωμα; Και daikin; Τι γινεται ρε γμτ. Τουλαχιστον ήταν άμεσοι, σημαντικο. Επικοινωνησες με την ιδια την daikin/κεντρικα ή με αυτον που σου το ειχε εγκαταστησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Τριων μηνων και εβγαλε ελαττωμα; Και daikin; Τι γινεται ρε γμτ. Τουλαχιστον ήταν άμεσοι, σημαντικο. Επικοινωνησες με την ιδια την daikin/κεντρικα ή με αυτον που σου το ειχε εγκαταστησει;

Με την daikin και εστειλαν τεχνικο,αυτος ζητησε την απόδειξη αγορας, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Artakos said:

Με την daikin και εστειλαν τεχνικο,αυτος ζητησε την απόδειξη αγορας, 

Δεν θυμαμαι αν το εχεις γραψει προηγουμενως καπου, επειδη ετοιμαζομαι και εγω για αγορα daikin αλλα μαλλον οχι απο blue dealer, μου θυμιζεις αν εχεις ψαξει/τσεκαρει, τελικα κατα την αγορα απο τριτο καταστημα/εμπορο, δινει 2 ή 5 ετη εγγυηση η daikin;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mindreader είπε

Δεν θυμαμαι αν το εχεις γραψει προηγουμενως καπου, επειδη ετοιμαζομαι και εγω για αγορα daikin αλλα μαλλον οχι απο blue dealer, μου θυμιζεις αν εχεις ψαξει/τσεκαρει, τελικα κατα την αγορα απο τριτο καταστημα/εμπορο, δινει 2 ή 5 ετη εγγυηση η daikin;

Δεν το θυμάμαι τι ισχύει, δεν χρειάστηκε να το ψαξω γιατι χαλασε γρηγορα 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Artakos said:

Δεν το θυμάμαι τι ισχύει, δεν χρειάστηκε να το ψαξω γιατι χαλασε γρηγορα 🤣🤣

Καλο θα ηταν να μαθεις ομως. 2 ή 5; Θα ρωτησω και εγω κατα την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24αρι σε 25 τετραγωνικά είναι συμφέρον για καταναλωσεις,γιατί εγώ 24αρι σε 70 τετραγωνικά θέλω να βάλω και εδώ τα παιδιά μου είπανε ότι δεν γίνεται σωστή δουλειά έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 26ska είπε

24αρι σε 25 τετραγωνικά είναι συμφέρον για καταναλωσεις,γιατί εγώ 24αρι σε 70 τετραγωνικά θέλω να βάλω και εδώ τα παιδιά μου είπανε ότι δεν γίνεται σωστή δουλειά έτσι.

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Άμα το νορμάλ ήταν να βάζαμε 24άρι σε 25 τ.μ., στο σαλόνι θα βάζαμε 100άρι;

Άσχετα αν στον φίλο φαίνεται να αποδίδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα κλιματιστικά και τα BTU πάνε με τις απωλειες του χώρου που θα είναι τοποθετημένα και όχι με τα τετραγωνικά 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basketikos_ είπε

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Άμα το νορμάλ ήταν να βάζαμε 24άρι σε 25 τ.μ., στο σαλόνι θα βάζαμε 100άρι;

Άσχετα αν στον φίλο φαίνεται να αποδίδει.

Ναι αυτό λέω πως αποδίδει σωστά 24αρι σε 25τ.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, 26ska είπε

Ναι αυτό λέω πως αποδίδει σωστά 24αρι σε 25τ.μ.

Τυχαίο παράδειγμα , αυτος ο χώρος θέλει 2χ24.000 btu για να καλυφθεί 

IMG_0351.png

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...