Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, liakjim είπε

Απλά όπως έγραψα και στο edit, αν θέλεις μεγάλη εγγύηση τότε υπολόγιζε +99€ ανά μηχάνημα ( για τα 10 έτη).

Ναι κατάλαβα , η 10ετια της επέκτασης αφορά τα πάντα σαν εγγύηση κ αξίζει ή μόνο φτερωτή ξέρω ‘γώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Ναι κατάλαβα , η 10ετια της επέκτασης αφορά τα πάντα σαν εγγύηση κ αξίζει ή μόνο φτερωτή ξέρω ‘γώ ;

Νομίζω τα πάντα. Κάνε ένα search, θυμάμαι ότι κάποιος το έχει γράψει. Ή ρωτάς στη daikin hellas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Νομίζω τα πάντα. Κάνε ένα search, θυμάμαι ότι κάποιος το έχει γράψει. Ή ρωτάς στη daikin hellas.

Κάτσε να πάρω στην εταιρία να είμαι σίγουρος !

επισης άκυρο αλλα τα 7 χρόνια της Toshiba στο arata είναι στα πάντα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dimostr είπε

Το original δεν έχει ούτε αυτό ?

Δεν μπορώ να βρω σε ποιο ανήκει. Αυτό μοιάζει λίγο https://www.eurovent-certification.com/en/catalog/program/certificate/participant/model/show/202086487

Αλλά έχει άλλες διαστάσεις στην εσωτερική και γενικά το λέει amber από ότι βλέπω , οπότε δεν ξέρω σε ποιο gree βασίζεται το sedai.

3 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

επισης άκυρο αλλα τα 7 χρόνια της Toshiba στο arata είναι στα πάντα ;

Κάπου εδώ θα έχει τους όρους εγγύησης https://toshiba-aircon.gr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στον μοναδικό επίσημο συνεργάτη της daikin στην Πάτρα , στην περιοχή μου δεν υπάρχει, και μου είπε δεν αναλαμβάνει να έρθει να μου κάνει τις εγκαταστάσεις όπως έλεγα χθες με τον @dimostr , γιατί άραγε ; 

σκέφτηκα μπας κ έπαιρνα τα Daikin C που τα έχει το public χωρίς εγκατάσταση κ έφερνα έναν ειδικό να τα βάλει , άκυρο όμως :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Πήρα στον μοναδικό επίσημο συνεργάτη της daikin στην Πάτρα , στην περιοχή μου δεν υπάρχει, και μου είπε δεν αναλαμβάνει να έρθει να μου κάνει τις εγκαταστάσεις όπως έλεγα χθες με τον @dimostr , γιατί άραγε ; 

σκέφτηκα μπας κ έπαιρνα τα Daikin C που τα έχει το public χωρίς εγκατάσταση κ έφερνα έναν ειδικό να τα βάλει , άκυρο όμως :(

 

Βλέπω 2 blue dealers στην Πάτρα https://www.daikin.gr/el_gr/dealer-locator.html?language=el&rows=2000&offset=0&pt=38.2466395,21.734574

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Πήρα στον μοναδικό επίσημο συνεργάτη της daikin στην Πάτρα , στην περιοχή μου δεν υπάρχει, και μου είπε δεν αναλαμβάνει να έρθει να μου κάνει τις εγκαταστάσεις όπως έλεγα χθες με τον @dimostr , γιατί άραγε ; 

σκέφτηκα μπας κ έπαιρνα τα Daikin C που τα έχει το public χωρίς εγκατάσταση κ έφερνα έναν ειδικό να τα βάλει , άκυρο όμως :(

 

Είναι σαν να πηγαίνεις σε εστιατόριο και φέρνεις φαγητό σε ταπερακι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Λ

Ξέρω ντίλερ που βάζει και άλλες μάρκες αλλά ίσως το βρίσκει αντιδεοντολογικο να του φέρνει ο πελάτης το μηχάνημα που εμπορεύεται 

Άρνηση του επίσημου αντιπροσώπου να παρέχει υπηρεσίες σε προϊόν της εταιρείας που αντιπροσωπεύει,απλά ένα mail και τηλεφωνική ενημέρωση στη daikin γι'αυτό το θέμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Λ

Δεν ξέρουμε τί συμφωνίες έχουν 

Δεν είναι θέμα συμφωνίας 

Εγώ είχα πάρει από Κωτσόβολο με υπεύθυνη για υποστήριξη τρίτη εταιρεία την service one ,όταν τέθηκε θέμα ότι κοιτάξτε έχω πρόβλημα και η τρίτη εταιρεία λέει πράγματα που δε στέκουν απευθύνθηκα στη daikin και  εκείνη έστειλε τον επίσημο αντιπρόσωπο για να διαπιστώσει τι συμβαίνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ο τύπος θα λέει για κάνα δυο μηχανήματα δεν αξίζει τα έξοδα και χρόνο να πάει εκεί.. 

Λες και για την ψυχή της μάνα του το κάνει το επάγγελμα 

Στείλε ένα μείλ στα κεντρικά να δούμε μετά.., όπως λένε τα παιδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

σκέφτηκα μπας κ έπαιρνα τα Daikin C που τα έχει το public χωρίς εγκατάσταση κ έφερνα έναν ειδικό να τα βάλει , άκυρο όμως :(

 

Εγω θα επαιρνα το D  που ναι με δωρεαν εγκατασταση και μολις σε παρει το συνεργειο για ραντεβου τους ξεκαθαριζεις τα προβλεπομενα της εγκαταστασης,  (εννοειται θα εισαι εκει οταν ερθουν) και δεν θα εχεις θεμα! Εγω τουλαχιστον ετσι εκανα με δωρεαν εγκατασταση απο Κωτσοβολο σε ενα carrier που εβαλα στο πατρικο και δουλευει υποδειγματικα! Αλλα ημουν απολυτος στο τηλεφωνο.. ¨Για να συνεργαστουμε θελω να γινουν αυτα που ζητα ο κατασκευαστης¨ και τελος!

 

 

   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...