Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Αφού χαζεύεις που χαζεύεις στο site για 9.000btu ή 13.000 (για το πιο μεγάλο υπνοδωμάτιο) με τιμή max τα 730-780€ 😛 έχει   άλλο κατά νου καλύτερο από το daikin ?

Θέρμανση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

αλλα επαρχία και καλό συνεργείο ,δύσκολα τα πράγματα  

Όχι εδώ θα σου πω ότι κανεις λάθος , στην επαρχία θα βρεις πιο εύκολα καλύτερο συνεργείο γιατί είναι μικρό το χωριό και όλα μαθευονται οποτε ξέρεις που να απευθυνθείς 

προτιμησε συνεργείο αντιπροσωπείας και όχι το μπαρπα μητσο τον υδραυλικό που έχει μάθει εμπειρικά να βάζει κλιματιστικά 

11 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

κ τέλος για εμάς γιατί αντικειμενικά όσο κ αν τα ανέβασαν daikon 9.000 με 300€ δεν έπαιρνες ποτέ νομίζω .. 

399 με εγκατάσταση εγω το μακρινο 2020 από Κωτσόβολο και ο liak εαν θυμάμαι καλά το είχε πάρει με 360 με εγκατάσταση , για το atxc25b 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, liakjim είπε

Θέρμανση;

Με 1.50 το πετρέλαιο Αθήνα δηλαδή επαρχία σε μένα 1.65-1.70 λογικά κ θέρμανση για πρώτη φορά … 

αλλιώς θα σου έλεγα ψύξη αλλα ας πάμε κ για τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Με 1.50 το πετρέλαιο Αθήνα δηλαδή επαρχία σε μένα 1.65-1.70 λογικά κ θέρμανση για πρώτη φορά … 

αλλιώς θα σου έλεγα ψύξη αλλα ας πάμε κ για τα 2

Ε τότε δεν βλέπω κάτι άλλο στα λεφτά του.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όχι εδώ θα σου πω ότι κανεις λάθος , στην επαρχία θα βρεις πιο εύκολα καλύτερο συνεργείο γιατί είναι μικρό το χωριό και όλα μαθευονται οποτε ξέρεις που να απευθυνθείς 

προτιμησε συνεργείο αντιπροσωπείας και όχι το μπαρπα μητσο τον υδραυλικό που έχει μάθει εμπειρικά να βάζει κλιματιστικά 

399 με εγκατάσταση εγω το μακρινο 2020 από Κωτσόβολο και ο liak εαν θυμάμαι καλά το είχε πάρει με 360 με εγκατάσταση , για το atxc25b 

Έχεις δίκιο αλλα άλλο επαρχία τύπου Πάτρα κ άλλο Αίγιο (πέλαγος 😂)

εδω 1-2 να είναι αντιπροσωπείας , ίσως μόνο ένας κιόλας χωρίς να το λέω με σιγουριά ..

 

Ε άρα έπαιζαν καλές τιμές από τότε , δεν είχε ασχοληθεί καν.

Ωστοσο αν παίρνεις έστω κ τώρα την παλιά κατά μια έννοια τιμή του 2020 , θα πω πως είναι καλά 

Εδω 10 φέτες γαλοπούλα παίρνεις και θέλεις 3.50€ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Έχεις δίκιο αλλα άλλο επαρχία τύπου Πάτρα κ άλλο Αίγιο (πέλαγος 😂)

εδω 1-2 να είναι αντιπροσωπείας , ίσως μόνο ένας κιόλας χωρίς να το λέω με σιγουριά ..

 

Ε άρα έπαιζαν καλές τιμές από τότε , δεν είχε ασχοληθεί καν.

Ωστοσο αν παίρνεις έστω κ τώρα την παλιά κατά μια έννοια τιμή του 2020 , θα πω πως είναι καλά 

Εδω 10 φέτες γαλοπούλα παίρνεις και θέλεις 3.50€ 😂

Εαν πρόκειται να αγοράσεις daikin τότε να πάρεις έναν πραγματικό αντιπρόσωπο της daikin για την εγκατάσταση και όχι κάποιον που απλά πουλάει ΚΑΙ daikin στο μαγαζι του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Ε τότε δεν βλέπω κάτι άλλο στα λεφτά του.

Αξιζει η διαφορα των arata ρε Jim ? 
Κώτσο μου έβγαιναν 800€ για 2 τεμάχια (ενα 10.000 και ένα 13.000) όλα κομπλέ (πληρωνεις απεγκατάσταση εκεί)

Στο public αν πάρω δυο daikin 9000 κανουν 670€ &  θα μου δώσουν 50€ και -20% δωροεπιταγή για επόμενη αγορά.

 δηλαδή θα πάρω 134€ & 50€ δωροεπιταγές άρα πλασματικά το 670€ πέφτει στα 486€ για 2 daikin έστω κ αν αγοράσω πάλι κάτι από το κατάστημα τους.

τι θα κάνατε εσείς ;

4 λεπτά πριν, dimostr είπε

Εαν πρόκειται να αγοράσεις daikin τότε να πάρεις έναν πραγματικό αντιπρόσωπο της daikin για την εγκατάσταση και όχι κάποιον που απλά πουλάει ΚΑΙ daikin στο μαγαζι του 

Μπορώ να πληρώσω τεχνικό της εταιρίας να έρθει ; Δεν έχω θέμα αν μπορώ , ευχαρίστως γιατί μπαίνω κ σε νέο σπίτι κ θέλω να είναι κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Αξιζει η διαφορα των arata ρε Jim ? 
Κώτσο μου έβγαιναν 800€ για 2 τεμάχια (ενα 10.000 και ένα 13.000) όλα κομπλέ (πληρωνεις απεγκατάσταση εκεί)

Στο public αν πάρω δυο daikin 9000 κανουν 670€ &  θα μου δώσουν 50€ και -20% δωροεπιταγή για επόμενη αγορά.

 δηλαδή θα πάρω 134€ & 50€ δωροεπιταγές άρα πλασματικά το 670€ πέφτει στα 486€ για 2 daikin έστω κ αν αγοράσω πάλι κάτι από το κατάστημα τους.

τι θα κάνατε εσείς ;

Δλδ δύο arata πάνε 800€ όλα μέσα και δύο Daikin 972;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δλδ δύο arata πάνε 800€ όλα μέσα και δύο Daikin 972;

Δυο άρατα 800€ (ένα 10.000 & ένα 13.000 btu)

VS

Δυο daikin (9.000btu) 670€ κομπλέ αλλα με επιστροφή -184€ σαν δωροεπιταγές 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Μπορώ να πληρώσω τεχνικό της εταιρίας να έρθει ; Δεν έχω θέμα αν μπορώ , ευχαρίστως γιατί μπαίνω κ σε νέο σπίτι κ θέλω να είναι κομπλέ 

Οι πραγματικοί αποκλειστικοί αντιπρόσωποι της daikin ακολουθούν τα επίσημα στανταρτ της εταιρείας και δεν κάνουν του κεφαλιού τους (επιβεβαιωμένο ) στη δικη μου περίπτωση αλλα και ενός συντοπίτη μου  @energy52 και από τους δυο blue dealer της daikin στην περιοχή μου 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Δυο άρατα 800€ (ένα 10.000 & ένα 13.000 btu)

VS

Δυο daikin (9.000btu) 670€ κομπλέ αλλα με επιστροφή -184€ σαν δωροεπιταγές 

 

Για 70€ το μηχάνημα διαφορά ( αν κατάλαβα καλά και μάλιστα όχι αληθινή διαφορά μιας και δεν είναι χρήμα ), προσωπικά θα πήγαινα στα arata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, dimostr είπε

Οι πραγματικοί αποκλειστικοί αντιπρόσωποι της daikin ακολουθούν τα επίσημα στανταρτ της εταιρείας και δεν κάνουν του κεφαλιού τους (επιβεβαιωμένο ) στη δικη μου περίπτωση αλλα και ενός συντοπίτη μου  @energy52 και από τους δυο blue dealer της daikin στην περιοχή μου 

Θα καλέσω αύριο την εταιρία να δω αν εδρεύει κάποιος εδώ ή έστω κοντά μου να δω ποσό κάνει η εγκατάσταση - απεγκατάσταση αν είναι έτσι τα πράγματα 

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Για 70€ το μηχάνημα διαφορά ( αν κατάλαβα καλά και μάλιστα όχι αληθινή διαφορά μιας και δεν είναι χρήμα ), προσωπικά θα πήγαινα στα arata.

Όχι δεν κατάλαβες καλά ή δεν το έθεσα εγώ σωστά.

Τα 65€ x 2 ειναι  η διαφορά που προκύπτει καθαρά στο ταμείο

670 vs 800€ 

 

Στα 670€ όμως θα αφαιρεθούν ακόμα έστω  με μορφή δωροεπιταγης αλλα -184€.

γι αυτό το σκέφτομαι τόσο ..

Επεξ/σία από MontzOlee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MontzOlee είπε

 

Όχι δεν κατάλαβες καλά ή δεν το έθεσα εγώ σωστά.

Τα 65€ x 2 ειναι  η διαφορά που προκύπτει καθαρά στο ταμείο

670 vs 800€ 

 

Στα 670€ όμως θα αφαιρεθούν ακόμα έστω  με μορφή δωροεπιταγης αλλα -184€.

γι αυτό το σκέφτομαι τόσο ..

Ε εντάξει τότε, η πλάστιγγα γέρνει ξεκάθαρα υπέρ των Daikin με αυτήν τη χρηματική διαφορά.

Απλά υπολόγιζε και +99€ ανά μηχάνημα για να πας στα 10 χρόνια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Ε εντάξει τότε, η πλάστιγγα γέρνει ξεκάθαρα υπέρ των Daikin με αυτήν τη χρηματική διαφορά.

Καλημέρα, έτσι πιστεύω κι εγώ. Αν σαν μηχανήματα είναι (;) πανομοιότυπα σε απόδοση , με τέτοια χρηματική διαφορά νομίζω ότι πάω προς Daikin μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Καλημέρα, έτσι πιστεύω κι εγώ. Αν σαν μηχανήματα είναι (;) πανομοιότυπα σε απόδοση , με τέτοια χρηματική διαφορά νομίζω ότι πάω προς Daikin μεριά.

Απλά όπως έγραψα και στο edit, αν θέλεις μεγάλη εγγύηση τότε υπολόγιζε +99€ ανά μηχάνημα ( για τα 10 έτη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...