Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες, κανω ενα νεο σπιτι τωρα και η προσφορα που πηρα για Daikin κληματιστικα μου φανηκε λιγο μεγαλη...

Αξιζει? Να παω μηπως σε αλλη μαρκα? image.png.a35913cec542c3a43238d2ef8f62eb8a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, BigBlack είπε

Ευχαριστώ!

Τί αραίωση προτείνεις γιατί βλέπω οτι πάνε ως ένα μέρος στα 50.

Εξαρτάται πόσο βρώμικο πιστεύεις ότι είναι 

Επειδή όμως είναι σοβαρά βιοκτονα μη το παρακάνεις και πολύ καλό ξέπλυμα θέλει μετά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα όταν έχει αέρα έξω και χωρίς να έχω αναμένω το κλιματιστικό ακούγετε από την εσωτερική μονάδα ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος αλλά μόνο όταν έχει αέρα. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ; 
ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εσωτερικό μηχανικά δεν εχει καμία σχεση με τον εξωτερικό χώρο, η μόνη επικοινωνία είναι η σωλήνα αποχέτευσης.

Ναι υποθέσω λοιπον οτι κατι τρέχει με αυτήν;

Κατι αλλο δεν μπορω να φανταστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimostr είπε

Εξαρτάται πόσο βρώμικο πιστεύεις ότι είναι 

Επειδή όμως είναι σοβαρά βιοκτονα μη το παρακάνεις και πολύ καλό ξέπλυμα θέλει μετά 

Έγινε, ευχαριστώ. Θα ξεκινήσω με 1/25 και βλέποντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τουκ τουκ που ακούγεται;

Μήπως χτυπάει κάτι πάνω στις σωλήνες εξωτερικά από των και νομίζεις οτι είναι το εσωτερικό μηχάνημα;

Ο τοίχος έχει τρύπα που περνούν οι σωλήνες, είναι καλά κλεισμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ένα τουκ τουκ που ακούγεται;

Μήπως χτυπάει κάτι πάνω στις σωλήνες εξωτερικά από των και νομίζεις οτι είναι το εσωτερικό μηχάνημα;

Ο τοίχος έχει τρύπα που περνούν οι σωλήνες, είναι καλά κλεισμένος;

Κι εγώ σκέφτηκα την τρύπα μήπως δεν την έχει κλείσει καλά ο ψυκτικός που το εγκατέστησε. Όταν πάω έξω δεν ακούω κάποιον θόρυβο δεν ξέρω 😕 . Ναι το τουκ τουκ και άμα έχει και πολύ αέρα ακούς και τον αέρα μαζί 

34 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Το εσωτερικό μηχανικά δεν εχει καμία σχεση με τον εξωτερικό χώρο, η μόνη επικοινωνία είναι η σωλήνα αποχέτευσης.

Ναι υποθέσω λοιπον οτι κατι τρέχει με αυτήν;

Κατι αλλο δεν μπορω να φανταστώ. 

Τι θα μπορούσε να συμβεί με αυτήν ; 

Επεξ/σία από estel92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Klausx είπε

Στην θέρμανση ή και στην ψύξη; Γενικά με ώρες λειτουργίας στρώνουν αυτά.

Δεν ξέρω πόσο καιρό κάνουν να στρωσουν και αν γίνει.Τα δουλευα μέχρι τώρα στο κρύο με τις ζέστες,όπως έγραψα και σε άλλο ποστ κρακ Κρουκ τρελό,ήρθε ο τεχνικός τα έβαλε και στο ζεστό για αρκετή ώρα το ίδιο και χειρότερο,αφυγρανση τα ίδια ,τα δουλευα επί 5 μέρες φουλ κάποια διαστήματα ήταν λιγότερος αλλά και πάλι έκαναν.

Από απόδοση δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος αλλά ο θόρυβος θορυβος.Τα λεφτά που έδωσα δεν είναι και λίγα.

Όπως είπα και παραπάνω θα ξαναπάρω τα κεντρικά της inventor και είμαι περίεργος να δω τι θα πουν.

Εγώ θα ζητήσω αντικατάσταση αν μου το αρνηθούν θα κάνω μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή και ότι βγεί 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, estel92 είπε

πό την εσωτερική μονάδα ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος αλλά μόνο όταν έχει αέρα. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ; 

Οταν λειτουργεί δεν το ακούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, estel92 είπε

Καλησπέρα όταν έχει αέρα έξω και χωρίς να έχω αναμένω το κλιματιστικό ακούγετε από την εσωτερική μονάδα ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος αλλά μόνο όταν έχει αέρα. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ; 
ευχαριστώ 

Η εξωτερική μοναδα ειναι πολυ εκτεθειμένη στον αερα... Ετσι ο ανεμιστήρας στροφαρει τρελα... Η εξω μοναδα λειτουργεί σαν μικροφωνο ,η χαλκοσωληνα σαν μεταφορεας και η εσωτερική σαν ηχειο... Κατι σαν το τηλέφωνο με ποτηρια και σκοινί που φτιαχναμε μικροι.. Μονο αυτο μπορω να σκεφτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...