Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@plasTOST δε μου είναι απαραίτητο για να το θελήσω ως βασικό εξοπλισμό. Έτσι και αλλιώς στη δική μου περίπτωση όταν ανοίγει το a/c μένει ανοιχτό κανένα 4μηνο για τη σεζόν του, είτε χειμώνα είτε καλοκαίρι, και μετά κλείνει. Τώρα στην περίπτωση που δε θα έχει energy monitoring, σίγουρα θα θέλω όμως να κάνω τη σύνδεση με έξυπνους αισθητήρες όπως τα παιδιά για να βλέπω τις καταναλώσεις

@liakjim σε ευχαριστώ για όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yazidis είπε

 Τώρα στην περίπτωση που δε θα έχει energy monitoring, σίγουρα θα θέλω όμως να κάνω τη σύνδεση με έξυπνους αισθητήρες όπως τα παιδιά για να βλέπω τις καταναλώσεις

Δεν είναι συμβατό με το energy monitoring δυστηχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια απορία, το toshiba edge, σε σχέση με τα edge white/black, είναι ίδια ακριβώς μηχανήματα απλά τα black/white έχουν ενσωματωμένο το Wi-Fi?

Δείκτες απόδοσης βλέπω ακριβώς ίδιους ή κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kozanitis1 είπε

Παιδιά μια απορία, το toshiba edge, σε σχέση με τα edge white/black, είναι ίδια ακριβώς μηχανήματα απλά τα black/white έχουν ενσωματωμένο το Wi-Fi?

Δείκτες απόδοσης βλέπω ακριβώς ίδιους ή κάνω κάτι λάθος;

Ακριβώς, ρώτησα και εγώ στην Toshiba και μου είπαν ενσωματωμένο το wi fi και ότι μπορείς να δεις και καταναλώσεις. Επίσης το τηλεκοντρόλ έχει μαγνήτη για μεταλλικές επιφάνειες. Όλα τα άλλα είναι ίδια.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, geokarape είπε

Ακριβώς, ρώτησα και εγώ στην Toshiba και μου είπαν ενσωματωμένο το wi fi και ότι μπορείς να δεις και καταναλώσεις. Επίσης το τηλεκοντρόλ έχει μαγνήτη για μεταλλικές επιφάνειες. Όλα τα άλλα είναι ίδια.

Τις φτερωτές τις ισιώσανε ή μπαααααα;;;;

🫣😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ξέρει κανείς τι γίνεται με εγκατάσταση/απεγκατάσταση κλιματιστικών με το πρόγραμμά;

Αν έχει δωρεάν εγκατάσταση πχ Κώτσος Πρακτικερ, μπορούμε να κάνουμε απεγκατάσταση των παλιών μόνοι μας;

Αν δεν έχει δωρεάν εγκατάσταση, μπορούμε να επιλέξουμε εμείς τον τεχνικό που θέλουμε;

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με κατάστημα που δεν έχει δωρεάν εγκατάσταση με ενημέρωσαν για 300 ευρώ (δύο κλιματιστικά) έξτρα εγκατάστασης και απεγκατάστασης των παλαιών.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έψαχνα με έναν ειδικό να μου κάνει όλη τη δουλειά με τα voucher (εγκατάσταση-απεγκατασταση κλπ.) Και του είπα να βάλουμε Toshiba Haori (9αρι στο υπνοδωματιο και 16αρι σαλονοκουζινα) αλλά μου ειπε δυστυχώς λόγω ονομαστικής τιμής με τα BTU δεν θα πάρω μεγάλη επιστροφή.Μου προτεινε τα LG ocean ως πολύ φθηνά και καλά.Τι γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Komfoukios είπε

Παιδιά έψαχνα με έναν ειδικό να μου κάνει όλη τη δουλειά με τα voucher (εγκατάσταση-απεγκατασταση κλπ.) Και του είπα να βάλουμε Toshiba Haori (9αρι στο υπνοδωματιο και 16αρι σαλονοκουζινα) αλλά μου ειπε δυστυχώς λόγω ονομαστικής τιμής με τα BTU δεν θα πάρω μεγάλη επιστροφή.Μου προτεινε τα LG ocean ως πολύ φθηνά και καλά.Τι γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα?

2 χρόνια εγγύηση αντί για 7 των toshiba; Θα σου έλεγα γκανιάν για haori. Δοκιμασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

2 χρόνια εγγύηση αντί για 7 των toshiba; Θα σου έλεγα γκανιάν για haori. Δοκιμασμένα.

Αυτός μου είπε 10 χρόνια εγγύηση η LG,στον συμπιεστή βέβαια.Αλλα το θέμα είναι αν αξίζει να δώσω συνολικά περίπου 500 ευρώ πάνω για 2 μηχανηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Komfoukios είπε

Αυτός μου είπε 10 χρόνια εγγύηση η LG,στον συμπιεστή βέβαια.Αλλα το θέμα είναι αν αξίζει να δώσω συνολικά περίπου 500 ευρώ πάνω για 2 μηχανηματα

Δεν χαλάνε οι συμπιεστές. Το μηχάνημα έχει 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα 

εαν ενοχλεί η δημοσίευση την σβηνω

απλά θα ήθελα την γνώμη σας 

ποσο θα πουλούσατε κλιματιστικό carrier  12000ari btu Crystal 2 αγορασμένο το 19 αξίας περίπου 1000€ και ελαφρώς χρησιμοποιημένο; 
γιατι θέλω να αντικατασταθεί με 24αρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, spirus2158 είπε

Παιδιά καλησπέρα 

εαν ενοχλεί η δημοσίευση την σβηνω

απλά θα ήθελα την γνώμη σας 

ποσο θα πουλούσατε κλιματιστικό carrier  12000ari btu Crystal 2 αγορασμένο το 19 αξίας περίπου 1000€ και ελαφρώς χρησιμοποιημένο; 
γιατι θέλω να αντικατασταθεί με 24αρι 

Πήρα το crystal II 9άρι στα 450€ εγκατεστημένο καινούργιο. Δεν παίζει να πήρες το 12άρι στα 1000€ (ελπίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! 
 

Αμ έλα που δεν αγοράστηκε από εμένα αλλά από ενοικιάστρια  που έφυγε και το κρατήσαμε εμείς. 
Και όταν την ρώτησα ποσό το αγόρασε μου είπε καπου τόσο, βέβαια πάνε και τόσα χρόνια από τοτε όποτε λογικό να μη θυμάται να μου πει επακριβώς.

απλα τώρα θέλω να το διώξω γιατί μεταξύ άλλων το 12αρι είναι ανεπαρκέστατο για το χώρο ειδικά για θέρμανση και η τωρινή ενοικιάστρια που το δούλεψε χειμώνα μου εκανε παράπονα ότι δεν φτουρούσε τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...