Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, life is music είπε

εμπλεξες με το public ....εγω στην θεση σου θα αγοραζα ενα κλιματιστικο απο το public και μετα θα έφερνα εναν δικο μου μαστορα για να το βαλει !

ο δικος σου ο μαστορας δηλαδη θα ηταν απο τον Αρη ? απο αλλον πλανήτη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, andreaspA είπε

ο δικος σου ο μαστορας δηλαδη θα ηταν απο τον Αρη ? απο αλλον πλανήτη?

οχι αλλα τον δικο μου τον ξερω ...γιατι τον ξερουυν οι δικοι μου 30 χρονια , και ηταν και ο ανθρωπος που μας ειχε βαλει τα κλιματιστικα στο σπιτι 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος μετρητής εκτός του sonoff που να μπαίνει σε σειρά ενδιάμεσα με το καλώδιο ώστε να δείχνει κατανάλωση;

Γιατί βλέπω δεν υπάρχει στο Σκρουτζ

Γενικά σε μαγαζιά τον βρίσκω αλλά να υπάρχει και κάποια εναλλακτική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Όχι.

 

Ποιο κάτω δεν πρόκειται να πάει ε?

Κάποια tips για πιο σωστή λειτουργία? 

3 λεπτά πριν, Specs είπε

Ποσες ΜΕΡΕΣ ειναι που το εβαλες?

Σήμερα το έβαλα το μεσημέρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, life is music είπε

οχι αλλα τον δικο μου τον ξερω ...γιατι τον ξερουυν οι δικοι μου 30 χρονια , και ηταν και ο ανθρωπος που μας ειχε βαλει τα κλιματιστικα στο σπιτι 

Συγχαρητήρια, εγώ δεν είχα όμως κάτι ανάλογο, ούτε κάποιος είχε να μου προτείνει κάποιον. Οπότε, επέλεξα μεγάλη αλυσίδα που θα το τακτοποιούσε με "δωρεάν εγκατάσταση" . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, life is music said:

οχι αλλα τον δικο μου τον ξερω ...γιατι τον ξερουυν οι δικοι μου 30 χρονια , και ηταν και ο ανθρωπος που μας ειχε βαλει τα κλιματιστικα στο σπιτι

Το οτι τον ξερεις δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι σωστος!

Εχεις τροπο να τον αξιολογησεις? κλπ κλπ αλλα το κυριωτερο ΔΕΝ εχουν ολοι απο εναν γνωστο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, life is music είπε

οχι αλλα τον δικο μου τον ξερω ...γιατι τον ξερουυν οι δικοι μου 30 χρονια , και ηταν και ο ανθρωπος που μας ειχε βαλει τα κλιματιστικα στο σπιτι 

αρα δεν ειναι ενας "δικος σου" μαστορας που απλα τον ξερεις. Ειναι ο αδερφος σου. Πιστευεις οτι πολλοι εχουν 30 χρονια φιλο ψυκτικό και πρέπει να μην αποδεχθούν την δωρεαν τοποθετηση του Public και να πληρωσουν 150€ σε εναν οποιοδηποτε αλλο ψυκτικό ?

Να μην σχολιασω οτι κατα 99% αυτος ο ιδιος ο "Αδερφος σου" σε αλλους πελατες , πολυ πιθανά, κάνει τα ίδια και χειρότερα με αυτά που κάνουν και οι υπόλοιποι ψυκτικοί.

Επεξ/σία από andreaspA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, johnnyman said:

Σήμερα το έβαλα το μεσημέρι 

γιαυτο στο τονισα to MERES, αραξε σε κανα συο 24ωρα συνεχους λειτουργιας θα καθησει στα σωστα του watt

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Specs είπε

Το οτι τον ξερεις δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι σωστος!

Εχεις τροπο να τον αξιολογησεις? κλπ κλπ αλλα το κυριωτερο ΔΕΝ εχουν ολοι απο εναν γνωστο...

εχω δει την δουλεια του και επισης εχεις βαλει αρκετα κλιματιστικα στο μισο περιστερι ..!

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

αρα δεν ειναι ενας "δικος σου" μαστορας που απλα τον ξερεις. Ειναι ο αδερφος σου. Πιστευεις οτι πολλοι εχουν 30 χρονια φιλο ψυκτικό και πρέπει να μην αποδεχθούν την δωρεαν τοποθετηση του Public και να πληρωσουν 150€ σε εναν οποιοδηποτε αλλο ψυκτικό ?

συμφωνώ να βαλουν ολοι δωρεαν εγκατασταση ....αλλα αν αυτος που φερει το public κανει καμια βλακεια ...που θα βρεις μετα το δικιο σου ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Δεν θα σου πω οτι ειναι ο σωστος, αλλα οι διαφορες ειναι πολυ μικρες

Τις διαφορές αυτές οτί είναι μικρές, που το βασίζεις? Προσωπική εμπειρία,  είσαι του επαγγέλματος ή κτ άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, life is music said:

εχω δει την δουλεια του και επισης εχεις βαλει αρκετα κλιματιστικα στο μισο περιστερι ..!

τοτε εισαι τυχερος...αν εχει και καμμια 100στη google reviews με καλο βαθμο , θα το αποδεχτω,μιας και το Περιστερι ειναι ο μεγαλυτερος Δημος της χωρας(ηταν οταν ημουν μικρος, ετσι μαθαμε στο σχολειο, για την δεκαετια του 60)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pogchamp είπε

Τις διαφορές αυτές οτί είναι μικρές, που το βασίζεις? Προσωπική εμπειρία,  είσαι του επαγγέλματος ή κτ άλλο?

οσο του επαγγελματος ειναι και ολοι που γραφουν εδω μέσα. Σε κάλυψα?

3 λεπτά πριν, life is music είπε

εχω δει την δουλεια του και επισης εχεις βαλει αρκετα κλιματιστικα στο μισο περιστερι ..!

συμφωνώ να βαλουν ολοι δωρεαν εγκατασταση ....αλλα αν αυτος που φερει το public κανει καμια βλακεια ...που θα βρεις μετα το δικιο σου ε?

αν αυτος που φερεις εσυ κανει βλακεια, που θα βρεις το δικιο σου? νομιζεις οτι εχεις μεγαλυτερη ισχυ απεναντι σε εναν ψυκτικο απο οτι εχει το public ? Εισαι μονάδα! σε εχει χεσμενο ο ψυκτικος οπως ο καθε μαστορας. Αντιθετα δεν εχει χεσμενο το public που του δινει 7-8 τοποθετησεις την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, andreaspA said:

Αντιθετα δεν εχει χεσμενο το public που του δινει 7-8 τοποθετησεις την ημέρα.

και κυριως, αν προκυψει κατι ακομη κ με τον χειροτερο ψυκτικο μεχρι να τον "ανακαλυψουν" οι αλυσιδες κ να τον πεταξουν εξω, η ισχυς προς τον εισαγωγεα αυτη κι αν ειναι μετρησιμη! τζαμπα θα στειλουν για το Public , τον καλυτερο τους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Κάποια tips για πιο σωστή λειτουργία?

Άστο να δουλεύει.

12 λεπτά πριν, andreaspA είπε

αλλα οι διαφορες ειναι πολυ μικρες

Έχουμε μετρήσεις από μέλος ( @dimostr )  με σημαντική βελτίωση της συμπεριφοράς του κλιματιστικού του μετά από "επισκευή" της αρχικής εγκατάστασης. Δεν βελτιώνεται μόνο η μακροζωία του συμπιεστή αλλά και η απόδοση.

Αξίζει το κυνήγι. Το μηχάνημα δεν το πήρε μαζί με τον εγκαταστάτη ούτε πληρώνουν μαζί το ρεύμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...