Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζουμε εδω Αθηνα κανεναν να κανει εγκαταστασεις και να μην μας παρει το νεφρο;

Με την προυποθεση να μπορει να μας φτιαξει χαρτι οτι εκανε την εγκατασταση για την εγγυηση.

Ο φιλος ψυκτικος δεν εχει ανοιξει βιβλια και δεν μπορει να μου φτιαξει χαρτι για την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Toshiba Edge White RAS-B22G3KVSG-E/RAS-22J2AVSG-E1 1.299€ καλός όρισες στην οικογένεια! Αυτή ήταν τελικά η επιλογή που έκανα!

@liakjim& @dimostr σας ευχαριστώ για την συνολική βοήθεια και για τις απαντήσεις στις όποιες ερωτήσεις έγιναν! 

Επεξ/σία από ThanosR92
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, liakjim είπε

Ρίξε μια ματιά εδώ ( υπάρχουν και άλλοι οδηγοί αν ψάξεις αλλιώς περίμενε να σου πει κάποιος που ξέρει ) :

https://www.acrlatinoamerica.com/en/2023011318800/articles/air-conditioning-and-ventilation-1/copper-welding-in-air-conditioning-and-refrigeration.html

 

Βασικά πήγα πήρα ολόκληρη σωλήνα 3 μέτρα μόλις

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Τότε σίγουρα δεν είναι τίποτα τα 100 ευρώ και τεράστιο λάθος αν κάποιος πάρει Daikin και δεν τα πληρώσει.

Μάλλον λάθος αγορά το SRK/SRC-63ZR-W που πήρα.

Υποκειμενικο καθαρα τα εξτρα για εγγυηση και μαλιστα σε επωνυμο μηχανημα που υποτιθεται ενας λογος που το πληρωνεις παραπανω..Αλλα αμα εχεις τα δινεις! Το κλιματιστικο δεν ειναι τοσο ευπαθες οσο μια  τηλεοραση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με ψυκτικο του ειπα πως ηταν αν το βαλει φιλος και πως εχω αγορασει 4Χ1.5 οχι για να γλιτωσω κατι απλα οτι το εχω και μου ειπε δεν μου κανει βαζω 5Χ1.5 τι κουφο ειναι αυτο; για την γειωση μου ειπε αλλα στο 4Χ1.5 το ενα ειναι γειωση.

@liakjim εχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Toshiba Edge White RAS-B22G3KVSG-E/RAS-22J2AVSG-E1 1.299€ καλός όρισες στην οικογένεια! Αυτή ήταν τελικά η επιλογή που έκανα!

@liakjim& @dimostr σας ευχαριστώ για την συνολική βοήθεια και για τις απαντήσεις στις όποιες ερωτήσεις έγιναν! 

καλορίζικο...περιμενουμε εντυπωσεις ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μιλησα με ψυκτικο του ειπα πως ηταν αν το βαλει φιλος και πως εχω αγορασει 4Χ1.5 οχι για να γλιτωσω κατι απλα οτι το εχω και μου ειπε δεν μου κανει βαζω 5Χ1.5 τι κουφο ειναι αυτο; για την γειωση μου ειπε αλλα στο 4Χ1.5 το ενα ειναι γειωση.

@liakjim εχεις pm

ανάλογα με την κλεμμα σύνδεσης πάει και το καλωδιο Αν έχει κλεμμα με 4 θέλει 4 Αν έχει κλεμμα με 5 θέλει 5 Απλά καποιοι εγκαταστατες   για γείωση θεωρούν ότι γίνεται με  τις σωλήνες του μέσα με το έξω και χρησιμοποιούν το καλωδιο γείωσης για εντολή ΛΑΘΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hp8 είπε

ανάλογα με την κλεμμα σύνδεσης πάει και το καλωδιο Αν έχει κλεμμα με 4 θέλει 4 Αν έχει κλεμμα με 5 θέλει 5 Απλά καποιοι εγκαταστατες   για γείωση θεωρούν ότι γίνεται με  τις σωλήνες του μέσα με το έξω και χρησιμοποιούν το καλωδιο γείωσης για εντολή ΛΑΘΟΣ

Εμενα εχει 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, life is music είπε

καλορίζικο...περιμενουμε εντυπωσεις ! 

Ευχαριστώ πολύ. Βεβαίως, αρκεί να με καθοδηγήσουν οι ειδικοί για το τι πρέπει να ποστάρω. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hp8 είπε

μια χαρα εισαι

Αρα κανει το 4Χ1.5 που πηρα δεν χρειαζετα 5Χ1.5 που μου ειπε; Οχι οτι θα γλυτωσω τιποτε λεφτα απλα το εχω το καλωδιο και θα παει για πεταμα και πηρα 5 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αρα κανει το 4Χ1.5 που πηρα δεν χρειαζετα 5Χ1.5 που μου ειπε; Οχι οτι θα γλυτωσω τιποτε λεφτα απλα το εχω το καλωδιο και θα παει για πεταμα και πηρα 5 μετρα.

κανει Δεν χρειαζεσαι 5ρι ποσα btu ειναι

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Ευχαριστώ πολύ. Βεβαίως, αρκεί να με καθοδηγήσουν οι ειδικοί για το τι πρέπει να ποστάρω. 

μια φωτο πως σου το εβαλαν μεσα και μια φωτο πως σου το εβαλαν εξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...