Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Εάν φέρω δικό μου άτομο να το περάσει γιατί πλέον δεν θέλω την δωρεάν εγκατάσταση του κωτσου θα ισχύει η εγγύηση κανονικά? 

Έχουμε τέτοια εμπειρία?

Ευχαριστώ. 

Δες τι γράφουν οι όροι εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Dantε είπε

Κεντρο Αθηνας ειμαι. Απαραδεκτοι οι τυπαδες και το πρακτικερ.

Το πρακτικερ προσπαθω να μιλησω 3 μερες με εξυπηρετηση και δε τους βρισκω.

Στη μεταφορικη πηρα, ειπαν θα με παρουν ,προφανως δε πηραν, πηρα χθες και ειπα οτι θα ακυρωσω και θα πω στο πρακτικερ οτι ειναι με υπαιτιοτητα δικια τους καθως φευγω διακοπες και δε θα ειναι ατομο να παραλαβει ,αφου που να μου παει στο μυαλο οτι θα κανουν 2 βδομαδες να παραδωσουν κεντρο Αθηνας.

Με πηραν μετα απο λιγο ,μου λενε θα το φερουμε σημερα 4-8 και προφανως δε το φεραν ποτε.

Αν ακυρωσω, το θεμα ειναι το κουπονι ακυρωνεται για να το χρησιμοποιησω αλλου;

χωρις να ξερω 100%  αν μιλας για το κουπονι ανακυκλωνω αλλαζω συσκευη τοτε θα σου ελεγα οτι ακυρωνεται,ειδικα αν εχει ληξει η προθεσμια εξαργυρωσης του.Εγω στο πρωτο κουπονι  πηρα ενα daikin απο το praktiker και το επεστρεψα για να παρω ενα toshiba ,δεν γινοταν να ακυρωθει το κουπονι και να "επανελθει" μετα απο καποια ωρα καταφεραν απλως να κανουν κατι αντιλογισμους και να παρω το toshiba.Ακομα και σημερα στη σελιδα του ανακυκλωνω αλλαζω συσκευη ,το πρωτο κουπονι δειχνει οτι αγορασα ενα daikin..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

24ωρη λειτουργία για το Toyotomi Erai 24btu από εχτές το βράδυ μέχρι σήμερα. 

IMG_6796.png

IMG_6794.png

 

IMG_6798.png

IMG_6795.png
 

Πολυ ομαλή λειτουργία και κανένα on/off, όλο το βράδυ και μέχρι το απόγευμα στους 28 ζητούμενη έπιασε και κρατούσε σταθερά 27 και υγρασία 45.

Επισης 24ωρη λειτουργία midea all easy pro 9αρι με ανοιχτή την πόρτα προς το σαλονι που είναι το toyotomi 

IMG_6797.png

IMG_6799.png

IMG_6800.png

IMG_6801.png

IMG_6802.png

IMG_6803.png
 

επισης λειτουργία χωρίς on/off και τα 2 που έχει το παραπάνω γράφημα είναι όταν έβαλα σε λειτουργία το eco σε συνδυασμό με τον αισθητήρα που έχει για να ανιχνεύει ανθρώπους, ενώ την δεύτερη μόνο με το eco.

Επεξ/σία από tu-luba
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας συγνωμη αν κανω λαθος που ρωταω εδω το ονομα μου ειναι Σπυρος και   μου εγκατέστησαν σήμερα  INVENTOR N2UVO 24000 BTU και αν γίνετε θα ήθελα  να μου πείτε που συνδέετε το στικακι για το wifi γιατί δεν το έβαλε ο τεχνικός αν υπαρχει και φωτογραφια ακομη καλυτερα . Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, leb είπε

Για σας συγνωμη αν κανω λαθος που ρωταω εδω το ονομα μου ειναι Σπυρος και   μου εγκατέστησαν σήμερα  INVENTOR N2UVO 24000 BTU και αν γίνετε θα ήθελα  να μου πείτε που συνδέετε το στικακι για το wifi γιατί δεν το έβαλε ο τεχνικός αν υπαρχει και φωτογραφια ακομη καλυτερα . Σας ευχαριστώ πολύ

Λογικά αν ανοίξεις το μεγάλο καπάκι με τα φίλτρα και κοιτάξεις δεξιά κάπου εκεί μπαίνει ίσως να πρέπει να βγάλεις ένα μικρό καπάκι που θα έχει.

Είναι usb το wifi η με καλώδιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leb είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση ειναι usb το άνοιξα έβγαλα και το καπάκι είδα τις συνδέσεις των καλωδίων αλλά δεν είδα θυρα για usb

Δεν μπορεί κάπου θα έχει μία θύρα usb  η ένα καλώδιο με θηλυκό usb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με βολεύει το wifi και θα εξηγήσω γιατί.

Το καλοκαίρι όταν λείπουμε έχουμε ανοιχτά τα τζάμια το ίδιο και τον χειμώνα γιατί θέλω να παίρνει αέρα το σπίτι οπότε μου είναι άχρηστο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω από απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εμένα δεν με βολεύει το wifi και θα εξηγήσω γιατί.

Το καλοκαίρι όταν λείπουμε έχουμε ανοιχτά τα τζάμια το ίδιο και τον χειμώνα γιατί θέλω να παίρνει αέρα το σπίτι οπότε μου είναι άχρηστο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω από απόσταση.

Τι σχέση έχει το wifi και η απομακρυνσμενη σύνδεση με τα ανοιχτά τζάμια; Κάτι δεν κατάλαβα. 

Οταν λείπετε από το σπίτι έχετε ανοιχτά τα παράθυρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Έλεγα να μην λυγίσω ότι περισσεύει αλλά να βάλω ρακόρ γωνία και να συνδέσω την επέκταση.

Εχω την εντυπωση οτι δεν επιτρεπονται γωνιες.  Επηρεαζουν αρνητικα την ροη του ψυκτικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Τι σχέση έχει το wifi και η απομακρυνσμενη σύνδεση με τα ανοιχτά τζάμια; Κάτι δεν κατάλαβα. 

Οταν λείπετε από το σπίτι έχετε ανοιχτά τα παράθυρα; 

Οταν εχουμε παει καπου πχ βολτα απλα κλεινουμε τα παντζουρια δεν κλεινουμε και τα τζαμια να μπορει να παρει αερα το σπιτι.

4 ώρες πριν, c-max είπε

Εχω την εντυπωση οτι δεν επιτρεπονται γωνιες.  Επηρεαζουν αρνητικα την ροη του ψυκτικου.

Ναι; δεν το γνωριζω ελεγα να τις βαλω για καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Προς τα πίσω θα βγουν αλλά θα βγουν πολύ έξω γιατί είναι 65 πόντους ο ένας και 70 ο άλλος. Τι τους έβαλαν τόσο μεγάλους;

120 είναι η εσωτερική μονάδα μόλις την μέτρησα.

IMG_20230803_221607.jpg

 

10 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Μου είπε ο τεχνικός που ήρθε ότι καλό είναι αυτούς να μην τους λυγίζουμε γιατί και λυγίζουν δύσκολα γιατί είναι πιο σκληροί και γιατί αν στο λύγισμα τσακίσουν έχουμε κάνει ζημιά στην εσωτερική μονάδα.

Ερώτηση ρακόρ γωνία υπάρχουν και κάνει να βάλουμε;

Πάντως αν δεν μπουν οι σωλήνες στο πλάι και μπουν προς τα πίσω σε περίπτωση επισκευής πάλι πρέπει να σπας στόκους κλπ για να βγει η μονάδα.

Το ξέρω από της κρεβατοκάμαρας.

Το μηχάνημα μια χαρά μπαίνει στο κέντρο. Να φωνάξεις κανέναν πραγματικό ψυκτικό γιατί με αυτά που ρωτάς μόνο που σκέφτομαι το τελικό αποτέλεσμα θα πέσει γέλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Klausx είπε

 

Το μηχάνημα μια χαρά μπαίνει στο κέντρο. Να φωνάξεις κανέναν πραγματικό ψυκτικό γιατί με αυτά που ρωτάς μόνο που σκέφτομαι το τελικό αποτέλεσμα θα πέσει γέλιο.

Για να μπει στο κεντρο θα πρεπει η βαση να μπει εδω.

 

IMG_20230803_213850.jpg

Και για να μπει εκει που δειχνω στην φωτογραφια θα πρεπει να λυγισουν οι σωληνες της μοναδας.

Εγω ρωταω αλλα δεν θα το βαλω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...