Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές και απορίες για κλιματιστικά -Part 3


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, dimostr είπε

Το εργαλείο θερμικών απωλειών θα το τρεξεις γιαυτ9 το χώρο μόνο και το ύψος θα βάλεις το εσωτερικό πχ 2,8 

Σορυ για αυτο εβγαινε μεγαλο νουμερο 😁 εβαζα το υψος κτηριου..

Λοιπον εχουμε κ λεμε

5497.65 watt

4727.98 kcal/h

98.17 watt/ m2

84.43 kcal/h/m2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ωωω δεν ήξερα οτι υπάρχει και τέτοιο .

Επίσης στο arata εάν βάλουμε το wifi module μπορείς να μετρήσεις από εκεί κατανάλωση? 

Κάτι τέτοιο διάβασα. 

Από ότι θυμάμαι ναι. Ρίξε μια ματιά στο εγχειρίδιο του για επιβεβαίωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GREGOR78 είπε

Σορυ για αυτο εβγαινε μεγαλο νουμερο 😁 εβαζα το υψος κτηριου..

Λοιπον εχουμε κ λεμε

5497.65 watt

4727.98 kcal/h

98.17 watt/ m2

84.43 kcal/h/m2

Γιαυτο το χωρο είσαι λίγο πάνω από 18αρι οποτε εαν το θες μόνο για ψυξη και αν θες να μείνεις αυστηρά στο όριο των χρημάτων θα σου έλεγα να πας σε HAIER η TCL 

έχεις βάλει 50 τμ τόσο είναι τελικά ?

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, liakjim είπε

Με κάποιο πριζακι βλέπε tapo p110.

Μια τελευταία ερώτηση που έχω να κάνω ..είναι... που μπορώ να βρω το έτος κατασκευής του mitsubishi που έκανα παραγγελία ? Διότι στα χαρακτηριστικά δεν το αναφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το δωμάτιο 10 με 11τμ που είναι ύπνου,υπολογιστή,και home theatre.....δηλαδή περνώ αρκετές ώρες.

Εκεί έβαλα ένα 9αρι toyotomi umi eco A++ A+.

Τώρα ξεκινάει στους 25c,και μόλις κρυώσει το δωμάτιο στους 27c όπου κυριολεκτικά νομίζεις ότι σβήνει και έχω δει και 140w στον μετρητή κατανάλωσης....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεμα αξιοπιστιας ειναι οκ; 

Βλαβες σε πλακετες εννοω

Για μεγαλυτερο ποσο πχ 300€ παραπανω μπαίνουμε σε καλυτερες επιλογες;

6 λεπτά πριν, dimostr είπε

Γιαυτο το χωρο είσαι λίγο πάνω από 18αρι οποτε εαν το θες μόνο για ψυξη και αν θες να μείνεις αυστηρά στο όριο των χρημάτων θα σου έλεγα να πας σε HAIER η TCL 

έχεις βάλει 50 τμ τόσο είναι τελικά ?

Ναι 56 ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω παιδια, βασικα εχω ηδη αυτο https://www.skroutz.gr/s/25486039/BlitzWolf-Smart-Hub-Συμβατό-με-Alexa-Μαύρο-BW-RC1.html#description το οποιο ενω βρισκει τη μαρκα Daikin στην κατηγορια των a/c δεν ανταποκρινεται στις εντολες..Ενω στα Haier & Inventor  που το δοκιμασα λειτουργει κανονικα!

Με τη λειτουργια Diy βεβαια που εχει μπορεις να αντιγραψεις πληκτρα και το εκανα στο ενα daikin αλλα για τετοιο σεναριο που λετε να παιζει ανεμιστηρας για 10 λεπτα και μετα να κλεινει, μηπως δεν μπορει το συγκεκριμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Και αν είναι συνδεμένο σε μπουατ απευθείας? 

Απλά να ξέρεις ότι το wifi module κάνει 100 ευρώ ...ρώτησα στην toshiba 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, life is music είπε

Απλά να ξέρεις ότι το wifi module κάνει 100 ευρώ ...ρώτησα στην toshiba 

Ναι τόσο έχει. 

Κάτσε να του περάσουν πρώτα και μετά βλέπουμε!!

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει το Toshiba edge white μήπως το έχει βάλει και σε tapo για να δει αν οι καταναλώσεις που δείχνει η εφαρμογή της Toshiba είναι ίδιες με του tapo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, energy52 είπε

Eυχαριστω παιδια, βασικα εχω ηδη αυτο https://www.skroutz.gr/s/25486039/BlitzWolf-Smart-Hub-Συμβατό-με-Alexa-Μαύρο-BW-RC1.html#description το οποιο ενω βρισκει τη μαρκα Daikin στην κατηγορια των a/c δεν ανταποκρινεται στις εντολες..Ενω στα Haier & Inventor  που το δοκιμασα λειτουργει κανονικα!

Με τη λειτουργια Diy βεβαια που εχει μπορεις να αντιγραψεις πληκτρα και το εκανα στο ενα daikin αλλα για τετοιο σεναριο που λετε να παιζει ανεμιστηρας για 10 λεπτα και μετα να κλεινει, μηπως δεν μπορει το συγκεκριμενο;

Φυσικά και μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GREGOR78 είπε

Απο θεμα αξιοπιστιας ειναι οκ; 

Βλαβες σε πλακετες εννοω

Για μεγαλυτερο ποσο πχ 300€ παραπανω μπαίνουμε σε καλυτερες επιλογες;

Ναι 56 ακριβως

Βλάβες δυνητικά βγάζουν όλα γιαυτο προτείνουμε κλιματιστικά με μεγάλες εγγυήσεις ,το καλύτερες επιλογές τι εννοείς ακριβώς γιατί πχ για μένα καλύτερη επιλογή είναι να πάω σε Toshiba που έχει και μεγαλύτερη εγγύηση και ξέρω ότι έχει και καλο προγραμματισμό , για κάποιον άλλον το καλύτερο μπορεί να είναι μόνο η φίρμα , παίζουν πολλά ρόλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, life is music είπε

Μια τελευταία ερώτηση που έχω να κάνω ..είναι... που μπορώ να βρω το έτος κατασκευής του mitsubishi που έκανα παραγγελία ? Διότι στα χαρακτηριστικά δεν το αναφέρει 

Μάλλον Ταϊλάνδης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...