Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, valantis123 said:

Λογικά στο 34 ναι. Εγώ είμαι σε 1080   λάπτοπ και δεν φαίνεται τίποτα για desktop 🥲

Γίνεται αντι για global settings να επιλέξεις μόνο στο παιχνίδι να ανοίγει με dldsr και να γλιτώσεις της αλλαγές στα windows? Δεν το έχω δοκιμάσει.

Aπο οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο την οθονη και το εκαστοτε firmware της..

Σε μερικες οθονες εαν επιλεξεις απο το control πανελ,manage 3d settings τις 2 dldsr αναλυσεις μπορεις μεσα απο το παιχνιδι εαν εχει fullscreen να τις επιλεξεις χωρις να τις βαλεις σαν εγγενη αναλυση στα windows.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

βασικα exclusive full screen θελουν τα dsr / vsr

Ναι αυτο ακριβως με borderless δεν γινεται να αλλαχτει αναλυση. Το Hogwarts εχει windows και borderless οποτε δεν πιανουν θελει το desktop και μετα τρεξιμο το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Aπο οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο την οθονη και το εκαστοτε firmware της..

Σε μερικες οθονες εαν επιλεξεις απο το control πανελ,manage 3d settings τις 2 dldsr αναλυσεις μπορεις μεσα απο το παιχνιδι εαν εχει fullscreen να τις επιλεξεις χωρις να τις βαλεις σαν εγγενη αναλυση στα windows.

Γινεται κανονικα παντου αυτο απλα πρεπει να εχει fullscreen το παιχνιδι. Exclusive οπως ειπε ο ακοινωνιτος. Το εκανα στη philips κανονικα χωρις να αλλαξω αναλυση στο desktop σε αλλα παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Aπο οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο την οθονη και το εκαστοτε firmware της..

Σε μερικες οθονες εαν επιλεξεις απο το control πανελ,manage 3d settings τις 2 dldsr αναλυσεις μπορεις μεσα απο το παιχνιδι εαν εχει fullscreen να τις επιλεξεις χωρις να τις βαλεις σαν εγγενη αναλυση στα ;ινδοςσ.

Ναι αυτό είναι σίγουρο όταν έχει full screen το παιχνίδι τα βλέπει κανονικά τα dldsr έτσι παίζω συνέχεια.

Αυτό που λες πρέπει όταν δεν έχει να αλλάξεις όλου του desktop για να το δεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον εγω παω να παιξω τπτ τωρα,περιμενω εντυπωσεις στο gaming monitor section Αrkin..

Nα περασεις να γραψεις και κανα δυο αραδες εκει μπας και μαζεψουμε και αλλους στην Premier League!!!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Λοιπον εγω παω να παιξω τπτ τωρα,περιμενω εντυπωσεις στο monitor section Αrkin..

Nα περασεις να γραψεις και κανα δυο αραδες εκει μπας και μαζεψουμε και αλλους στην Premier League!!!

Spoiler

Είναι εδώ και αρκετές σελίδες στο σωστό section το θέμα 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, valantis123 said:
  Hide contents

Είναι εδώ και αρκετές σελίδες στο σωστό section το θέμα 😁

 

Eννοουσα στο αλλο νημα των gaming monitors που γραφουμε για νεα και καβλαντιζουμε κραζοντας τα LED,αυτο εδω ειναι του Arkin!!

Το Allan Wake 2 βαλε ξανα να παιξεις Arkin,να δεις μαυριλες και neon πινακιδες....

Και παρε το Forbiden West να τυφλωθεις απο τα highlights!!!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eννοουσα στο αλλο νημα των gaming monitors που γραφουμε για νεα και καβλαντιζουμε κραζοντας τα LED,αυτο εδω ειναι του Arkin!!

Το Allan Wake 2 βαλε ξανα να παιξεις Arkin,να δεις μαυριλες και neon πινακιδες....

Και παρε το Forbiden West να τυφλωθεις απο τα highlights!!!

Ολα με τη σειρα σε ευχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες. 

Χαζευω αυτο το βιντεο ποσο υποδειγματικο δειχνει στην οθονη. Χρωματα αντιθεση μαυρο κινηση. Και καποιες ταινιες 4K HDR που τσεκαρα δειχνουν εξαιρετικες με madvr. Στα hz περιμενα να δω μεγαλυτερη διαφορα απο τα 100 αλλα οπως εχω διαβασει οταν πας απο τα 100 στα 165 δεν βλεπεις διαφορα. Οταν πας απο τα 165 στα 100 βλεπεις ομως. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Arkin είπε

Ισχυει είμαι έτοιμος για arrow με το καλό γιατί εντάξει όπως είπες ο 5700x δεν την παλεύει μια με την 4080. 

Spoiler

κάτσε να δούμε και τα νέα amd γιατί ακούγονται ωραία πράγματα και από την αριστερή μεριά

μεταξύ μας μη τα δει αυτά ο kkatzos και ο Πέτρος :P 

 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

κάτσε να δούμε και τα νέα amd γιατί ακούγονται ωραία πράγματα και από την αριστερή μεριά

μεταξύ μας μη τα δει αυτά ο kkatzos και ο Πέτρος :P 

 

Ναι κατι ειδα για 40% oι zen 5 αλλα πρεπει να παρουν μεγαλο boost απο IPC ωστε να τα βγαζουν περα απο τα "κακα" παιχνιδια. Βλεπουμε λογικα μετα απο Σεπτεμβριο οποιος δωσει το καλυτερο προϊον θα παρει και τα χρηματα μου. Η Intel αν λυση το efficiency νομιζω δεν θα εχει αντιπαλο. Η amd εχει αλλα προβληματα να λυσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι κατι ειδα για 40% oι zen 5 αλλα πρεπει να παρουν μεγαλο boost απο IPC ωστε να τα βγαζουν περα απο τα "κακα" παιχνιδια. Βλεπουμε λογικα μετα απο Σεπτεμβριο οποιος δωσει το καλυτερο προϊον θα παρει και τα χρηματα μου. Η Intel αν λυση το efficiency νομιζω δεν θα εχει αντιπαλο. Η amd εχει αλλα προβληματα να λυσει.

Γιατί το έχεις αφήσει στα 8-bit το πάνελ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Γιατί το έχεις αφήσει στα 8-bit το πάνελ?

Το εστρωσα σημερα. Ηθελε custom resolution αλλιως δεν εμπαινε 10bit με τιποτα μαζι με 165hz. 

 

Screenshot_1.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το εστρωσα σημερα. Ηθελε custom resolution αλλιως δεν εμπαινε 10bit με τιποτα μαζι με 165hz. 

 

Screenshot_1.png

Άστο native αυτά τα custom resolution είναι το διαόλου πράγματα μην ασχολείσαι 😂. Άλλαξε και το κουτί αδερφέ κάποια στιγμή.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...