Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

μηπως εχεις αλλο μοντελο γιατι εγω εχω αυτην ακριβως αλλα λεει οτι θελει Nest

Έτσι μου την έχει στην εφαρμογή. Ίδια εμφάνιση με αυτή που σε έδειξα αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδιο μοντέλο ίσως είναι πιο νέο. Έχω βρει την υγεία μου πάντως το Nest δεν γνωρίζω καν τι είναι. 

Screenshot_20240407-113935376.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 469
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έτσι μου την έχει στην εφαρμογή. Ίδια εμφάνιση με αυτή που σε έδειξα αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδιο μοντέλο ίσως είναι πιο νέο. Έχω βρει την υγεία μου πάντως το Nest δεν γνωρίζω καν τι είναι. 

Screenshot_20240407-113935376.jpg

το nest ειναι αυτο https://www.skroutz.gr/c/2185/smart-hubs/m/9895/Google.html?keyphrase=nest

εγω εχω αυτο ακριβως που εχει στο λινκ αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει με τπτ και οταν πας να συνδεθεις στην εφαρμογη του σε πεταει να συνδεθεις στο google home

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το nest ειναι αυτο https://www.skroutz.gr/c/2185/smart-hubs/m/9895/Google.html?keyphrase=nest

εγω εχω αυτο ακριβως που εχει στο λινκ αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει με τπτ και οταν πας να συνδεθεις στην εφαρμογη του σε πεταει να συνδεθεις στο google home

Πολύ περίεργο. Έκανες κανονικά λογαριασμό στη xiaomi και όταν προσπαθείς να συνδέσεις την λάμπα δεν σου ανοίγει Bluetooth και έπειτα να την συνδέσεις στο δίκτυο wifi? Φαίνεται να είναι η ίδια λάμπα δεν μπορεί να μην μπορεί να συνδεθεί στο server της xiaomi ώστε να την χειρίζεσαι από παντού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολύ περίεργο. Έκανες κανονικά λογαριασμό στη xiaomi και όταν προσπαθείς να συνδέσεις την λάμπα δεν σου ανοίγει Bluetooth και έπειτα να την συνδέσεις στο δίκτυο wifi? Φαίνεται να είναι η ίδια λάμπα δεν μπορεί να μην μπορεί να συνδεθεί στο server της xiaomi ώστε να την χειρίζεσαι από παντού. 

Ναι εχω κανει λογαριασμο ,και στην εφαρμογη δεν την βρισκει παω στη Manual συνδεση να την επιλεγω απο τη λιστα και με βγαζει στο google home οπου επιλεγω yeelight και μετα μου λεει οτι δεν εχω συσκευη συνδεδεμενη στο λογαριασμο μου . οτι να ναι

Αν σκοπευε καποιος να την παρει καλυτερα να την αποφυγει αν δεν εχει Nest

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Ναι εχω κανει λογαριασμο ,και στην εφαρμογη δεν την βρισκει παω στη Manual συνδεση να την επιλεγω απο τη λιστα και με βγαζει στο google home οπου επιλεγω yeelight και μετα μου λεει οτι δεν εχω συσκευη συνδεδεμενη στο λογαριασμο μου . οτι να ναι

Αν σκοπευε καποιος να την παρει καλυτερα να την αποφυγει αν δεν εχει Nest

Δεν την βρίσκει αυτόματα με Bluetooth ανοιχτά? Δοκίμασε λίγο άλλη συσκευή πρέπει να την βρίσκει κανονικά αυτόματα. Κάνε την και ένα reset ανοιγοκλεισε την λάμπα 5 φορές γρήγορα θα αναβοσβήσει και θα έρθει σε stock. Δοκίμασε άλλο κινητό η tablet με bt ανοιχτά. Δίνω ένα 1% να μην μπορεί να λειτουργήσει όπως πρέπει και να απαιτεί Nest. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν την βρίσκει αυτόματα με Bluetooth ανοιχτά? Δοκίμασε λίγο άλλη συσκευή πρέπει να την βρίσκει κανονικά αυτόματα. Κάνε την και ένα reset ανοιγοκλεισε την λάμπα 5 φορές γρήγορα θα αναβοσβήσει και θα έρθει σε stock. Δοκίμασε άλλο κινητό η tablet με bt ανοιχτά. Δίνω ένα 1% να μην μπορεί να λειτουργήσει όπως πρέπει και να απαιτεί Nest. 

οχι, της εχω κανει και reset αλλα τπτ ,δεν ξερω τι γινεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

οχι, της εχω κανει και reset αλλα τπτ ,δεν ξερω τι γινεται

 

Δοκίμασες και με άλλο κινητό ή Tablet και δεν την βρισκει αυτόματα? Πολύ περίεργο μου φαίνεται δεν υπάρχει περίπτωση να έβγαλαν λάμπα που να απαιτεί Nest για να δουλέψει.

Μια Ε14 πήρα της eurolamp πριν κάτι μήνες και συνδέθηκε άμεσα στο WIFI και δουλεύει κανονικά με την εφαρμογή. Θα το ψάξω λίγο να δω τι γίνετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δοκίμασες και με άλλο κινητό ή Tablet και δεν την βρισκει αυτόματα? Πολύ περίεργο μου φαίνεται δεν υπάρχει περίπτωση να έβγαλαν λάμπα που να απαιτεί Nest για να δουλέψει.

Μια Ε14 πήρα της eurolamp πριν κάτι μήνες και συνδέθηκε άμεσα στο WIFI και δουλεύει κανονικά με την εφαρμογή. Θα το ψάξω λίγο να δω τι γίνετε. 

δεν γινεται τπτ ,και στο manual λεει να συνδεθει με google nest ,θα παρω την w3 που απο οτι φαινεται συνδεεται με την εφαρμογη της yeelight απευθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 9:06 ΜΜ, Arkin είπε

Βαλτε το Alien DC 1979 την 4Κ HDR εκδοση. 1000Nits το HDR του και επι το πλειστον εχει πολυ σκοτεινες σκηνες που ειναι οτι πρεπει για oled. Απο τα καλυτερα HDR για τετοιες οθονες. 

Ένα πολύ καλό παιχνιδάκι είναι το outer wilds .. εκτός ότι είναι διαμαντάκι με ταξιδιάρικη χαλαρωτική μουσική να παίζει στο background, έχει πολύ εθιστικό gameplay με άπαιχτα physics και πολύ exploration… είναι ίσως το ιδανικότερο παιχνίδι για να αναδείξει τέτοιες οθόνες . 
 

για να καταλάβει κάποιος όταν λέμε για oled και ότι δεν υπάρχει επιστροφή εδώ screenshot και χωρίς HDR vs ips

IMG_2280.jpeg.25e127fa20fbca4d9f4edaf2e2af637f.jpegIMG_2279.jpeg.347c914d3c8f08b6bd1cc231f35df5a6.jpeg

@akoinonitos δοκίμασε το και εσυ θα το ευχαριστηθείς με το νέο μόνιτορ 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Ένα πολύ καλό παιχνιδάκι είναι το outer wilds .. εκτός ότι είναι διαμαντάκι με ταξιδιάρικη χαλαρωτική μουσική να παίζει στο background, έχει πολύ εθιστικό gameplay με άπαιχτα physics και πολύ exploration… είναι ίσως το ιδανικότερο παιχνίδι για να αναδείξει τέτοιες οθόνες . 
 

για να καταλάβει κάποιος όταν λέμε για oled και ότι δεν υπάρχει επιστροφή εδώ screenshot και χωρίς HDR vs ips

IMG_2280.jpeg.25e127fa20fbca4d9f4edaf2e2af637f.jpegIMG_2279.jpeg.347c914d3c8f08b6bd1cc231f35df5a6.jpeg

@akoinonitos δοκίμασε το και εσυ θα το ευχαριστηθείς με το νέο μόνιτορ 

παιχνιδάρα το τελείωσα πρόσφατα άρρωστο πολύ το να τα ψάχνεις ολα! εγώ καταλάθος επειδή χάζευγα για το game επειδή μου άρεσε έφαγα και κάνα δυο spoiler που με ξενέρωσαν από μόνος μου.

το άφησα λίγο και θα συνεχίσω το Dlc.

μπορεί να το έπαιξα με την κίτρινιλα  που δείχνει ο τάμπας αλλά  και πάλι το ευχαριστήθηκα 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Tambas91 said:

Ένα πολύ καλό παιχνιδάκι είναι το outer wilds .. εκτός ότι είναι διαμαντάκι με ταξιδιάρικη χαλαρωτική μουσική να παίζει στο background, έχει πολύ εθιστικό gameplay με άπαιχτα physics και πολύ exploration… είναι ίσως το ιδανικότερο παιχνίδι για να αναδείξει τέτοιες οθόνες .

Δεν το ηξερα το παιχνιδι και απο το λιγο που εψαξα, διαβασα παρα πολυ καλα λογια.. Θα το τιμησω. Thanks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, valantis123 είπε

παιχνιδάρα το τελείωσα πρόσφατα άρρωστο πολύ το να τα ψάχνεις ολα! εγώ καταλάθος επειδή χάζευγα για το game επειδή μου άρεσε έφαγα και κάνα δυο spoiler που με ξενέρωσαν από μόνος μου.

το άφησα λίγο και θα συνεχίσω το Dlc.

μπορεί να το έπαιξα με την κίτρινιλα  που δείχνει ο τάμπας αλλά  και πάλι το ευχαριστήθηκα 😁

καλά ναι παιχνιδάρα είναι και πρέπει να το παίξουν όλοι ανεξάρτητος αν έχουν oled ή όχι, απλά σε αυτές τις οθόνες το πάει ένα βήμα παραπάνω στον οπτικό τομέα, το βάζω που και που και χαζεύω το ηλιακό σύστημα και τη μαυρίλα και το χάος που έχει..

16 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Δεν το ηξερα το παιχνιδι και απο το λιγο που εψαξα, διαβασα παρα πολυ καλα λογια.. Θα το τιμησω. Thanks.

και εγώ τυχαία το ανακάλυψα και είναι κρίμα γιατί είναι μικρό indie παιχνίδι που δεν έχει διαφημιστεί όπως αλλα μεγαθήρια, αν είχε το strarfield αυτό το σύστημα απογείωσης-προσεδάφισης θα το είχαν βγάλει το παιχνίδι του αιώνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους τυχερούς κατόχους, να κάνω κάποιες ερωτήσεις αν σας είναι εύκολο να μου απαντήσετε γιατί είμαι έτοιμος για αγορά.

1) Ισχύει ότι δεν υπάρχει πραγματικό μαύρο παρά μόνο στο σκοτάδι? Κάτι λένε ότι όταν υπάρχει φως γίνεται γκρι η μοβ ?

2) Αλλάζει η φωτεινότητα όταν ανοιγοκλείνουμε παράθυρα πχ explorer ... Όπως είναι πχ η Oled tv μου ABL ?

3) Το g sync δουλεύει κανονικά μέσω DP? 

4)Οι αντανακλάσεις είναι οντος όπως λένε πρόβλημα , πχ αν έχεις ένα ανοιχτό παράθυρο ? Η είναι υπερβολές?

5) Αυτό που λένε ότι χάνονται οι λεπτομέρειες σε σκιές υπάρχει ακόμα ? Είδα μια φωτό λίγο ποιο πάνω που δείχνει IPS vs OLED το ίδιο παιχνίδι και οι λεπτομέρειες στην κονσόλα δεν υπάρχουν , φτιάχνει αυτό με κάποια ρύθμιση?

6)Κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας?

7)Διαβάζω κάτι για Coil Whine που είναι τυχαίο ,έχει τύχει σε κανένα?

😎Την έχει κανείς πάνω από 1-2 χρόνια , πεφτει η φωτεινότητα όπως πχ στις TV ? Η LG OLED όταν μου άλλαξαν πάνελ μετά από 2 χρόνια κατάλαβα πόσο μεγάλη διαφορά υπήρχε. Η δεν ισχύει στα συγκεκριμένα πάνελ ?

Ελπίζω να μην κούρασα με τις ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Agony είπε

Καλησπέρα στους τυχερούς κατόχους, να κάνω κάποιες ερωτήσεις αν σας είναι εύκολο να μου απαντήσετε γιατί είμαι έτοιμος για αγορά.

1) Ισχύει ότι δεν υπάρχει πραγματικό μαύρο παρά μόνο στο σκοτάδι? Κάτι λένε ότι όταν υπάρχει φως γίνεται γκρι η μοβ ?

2) Αλλάζει η φωτεινότητα όταν ανοιγοκλείνουμε παράθυρα πχ explorer ... Όπως είναι πχ η Oled tv μου ABL ?

3) Το g sync δουλεύει κανονικά μέσω DP? 

4)Οι αντανακλάσεις είναι οντος όπως λένε πρόβλημα , πχ αν έχεις ένα ανοιχτό παράθυρο ? Η είναι υπερβολές?

5) Αυτό που λένε ότι χάνονται οι λεπτομέρειες σε σκιές υπάρχει ακόμα ? Είδα μια φωτό λίγο ποιο πάνω που δείχνει IPS vs OLED το ίδιο παιχνίδι και οι λεπτομέρειες στην κονσόλα δεν υπάρχουν , φτιάχνει αυτό με κάποια ρύθμιση?

6)Κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας?

7)Διαβάζω κάτι για Coil Whine που είναι τυχαίο ,έχει τύχει σε κανένα?

😎Την έχει κανείς πάνω από 1-2 χρόνια , πεφτει η φωτεινότητα όπως πχ στις TV ? Η LG OLED όταν μου άλλαξαν πάνελ μετά από 2 χρόνια κατάλαβα πόσο μεγάλη διαφορά υπήρχε. Η δεν ισχύει στα συγκεκριμένα πάνελ ?

Ελπίζω να μην κούρασα με τις ερωτήσεις.

Πάμε να τα πάρουμε ένα ένα. 

Όχι ούτε μωβ ούτε γκρι με λάμπα 1000 lumen από πάνω στο τέρμα συνεχίζει να είναι μαύρο ατόφιο. Με φως ηλίου δεν δοκίμασα καθόλου. 

Με hdr 1000 η φωτεινότητα αλλάζει σε φουλ λευκό φόντο. Πχ ανοίγεις notepad σε μικρό παράθυρο μετά κάνεις μέγιστοποίηση θα μικρύνει το λευκό αρκετά. Σε gaming ταινίες δεν πρόκειται να το παρατηρήσεις ποτέ το abl. 

Το gsync δουλεύει κανονικά σε range 48 165 μέσω dp.

Για το 4 δεν μπορώ να απαντήσω δεν το έχω δοκιμάσει με ανοιχτό φως σε τελείως μαύρο φόντο όμως πχ θα δεις τον φωτισμό από το πληκτρολόγιο. Είναι glossy οπότε είναι λογικό. Δεν φαίνεται σε κανονική χρήση όμως.

Για το 5 επίσης δεν έχω δει κάτι στις σκιές αν μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς και αν θέλεις να τεστάρω ότι ταινία παιχνίδι θέλεις να το δούμε. 

Ανεμιστήρα δεν έχω ακούσει καθόλου ούτε σε απόλυτη ησυχία. Υπάρχει ένας υπερβολικά ψηλός ήχος από coil whine δεν ξέρω αν το κάνει το monitor η ή πρίζα αλλά το πρώτο άκουσα όταν έκανα update στο τελευταίο firmware. Με το 104 δεν υπήρχε είδα το έχουν πολλοί το θέμα στo reddit δεν είναι κάτι που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος όμως εκτός αν καθόμαστε πάντα και κοιτάμε την οθόνη σε απόλυτη ησυχία. 

Για το τελευταίο θα σε πω σε 2 3 χρόνια 😛

Ότι θέλεις να τεστάρω μου λες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, Agony said:

4)Οι αντανακλάσεις είναι οντος όπως λένε πρόβλημα , πχ αν έχεις ένα ανοιχτό παράθυρο ? Η είναι υπερβολές?

Μηπως θες να πεις ανοιχτη κουρτινα στο παραθυρο?

Εαν ναι και το παραθυρο σου ειναι απεναντι ακριβως απο το μονιτορ ναι θα δεις αντανακλαση..

34 minutes ago, Agony said:

6)Κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας?

Το καλοκαιρι μπορει και να τον ακους..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...