Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 469
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chrisde είπε

Ε πως...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εμμέσως πλην σαφώς τον είπες κλέφτη :P

 

Ναι ναι όταν μας δει ο Arkin μπροστά του θα μας πει και 3 φορές μη κλέβεις κλέφτη μη του πάρουμε το monitor :P

ρε σταματήστε να βάζετε φιτιλιές ανάμεσα σε εμένα και το φιλαράκι μου τον Optimus 

Επεξ/σία από Tambas91
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, firepc είπε

Με γεια σου Αρκίνωε, να την χαρείς

Τελειώνω το PoP the lost crown και το παιχνίδι ουρλιάζει για uw

Ειδικά στα platforms μου λείπει η uw

Να είσαι καλά φίλε μου. 

Once you go ultrawide you never go back. 

Ταινίες 21:9 οι περισσότερες παιχνίδια σχεδόν όλα έχουν fix για uw συν productivity 2 εφαρμογές δίπλα δίπλα αριστερά δεξιά και έχεις το απόλυτο. Ούτε να κουνάς το κεφάλι πάνω κάτω ούτε τίποτα. 

Να μας ξανά έρθεις στον κόσμο του uw ήσουν από τους πρώτους που είχες uw εδώ μέσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χωρις να εχω την παραπάνω οθόνη, αλλα ένα παλαιότερο μοντέλο. Βλεπω οτι έχουν την ίδια βαση. Εχω την οθονη 5 χρονια κανενα παραπονο αυτη η βαση παει να με τρελανει. Βλεπω το τοπικ λεω λες μαζι με το πσ να κανουμε απγκρειντ και την οθονη? και βλεπω παλι αυτη την βαση και ξενερωνω. μονο με καποια βαση γραφειου παλευεται. Η μαμα βαση παταει πανω στο mousepad αν παιζεις φπς παιχνιδια ριπ εχω χτυπησει το χερι μου 1εκ φορες

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oποιος θελει να βλεπει ταινιες σε ultrawide σωστα και οχι στρετσαρισμενα η ζουμαρισμενα μπορει να αγορασει το powerdvd..

Χρησιμοποιει και το rtx hdr της nvidia..

PowerDVD 23 - Award-Winning Blu ray & 8K Media Player for Windows (cyberlink.com)

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Oποιος θελει να βλεπει ταινιες σε ultrawide σωστα και οχι στρετσαρισμενα η ζουμαρισμενα μπορει να αγορασει το powerdvd..

Χρησιμοποιει και το rtx hdr της nvidia..

PowerDVD 23 - Award-Winning Blu ray & 8K Media Player for Windows (cyberlink.com)

 

Η power DVD η mpc με madvr και σωστές ρυθμίσεις. Έβαλα χθες ready player one εδωσε ατελείωτο πόνο το 4Κ HDR αρχείο. Τρελές αντιθέσεις και το peak brightness όπου εχει σεκάνς με πολύ φως λες και ξεπροβάλλει προς τα έξω η σκηνή. 

Μηδέν stretching και ζουμ έχει επιλογές για τα πάντα στο aspect το mpc(k lite mega codec).

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

χωρις να εχω την παραπάνω οθόνη, αλλα ένα παλαιότερο μοντέλο. Βλεπω οτι έχουν την ίδια βαση. Εχω την οθονη 5 χρονια κανενα παραπονο αυτη η βαση παει να με τρελανει. Βλεπω το τοπικ λεω λες μαζι με το πσ να κανουμε απγκρειντ και την οθονη? και βλεπω παλι αυτη την βαση και ξενερωνω. μονο με καποια βαση γραφειου παλευεται. Η μαμα βαση παταει πανω στο mousepad αν παιζεις φπς παιχνιδια ριπ εχω χτυπησει το χερι μου 1εκ φορες

Αν έχεις βαθύ γραφείο δεν είναι πρόβλημα. Φυσικά υπάρχει και η εύκολη λύση, monitor arm και καθάρισες.

Εγώ το σκέφτομαι τελευταία για πιο "clean look" αν και δεν έχω θέμα με την βάση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

χωρις να εχω την παραπάνω οθόνη, αλλα ένα παλαιότερο μοντέλο. Βλεπω οτι έχουν την ίδια βαση. Εχω την οθονη 5 χρονια κανενα παραπονο αυτη η βαση παει να με τρελανει. Βλεπω το τοπικ λεω λες μαζι με το πσ να κανουμε απγκρειντ και την οθονη? και βλεπω παλι αυτη την βαση και ξενερωνω. μονο με καποια βαση γραφειου παλευεται. Η μαμα βαση παταει πανω στο mousepad αν παιζεις φπς παιχνιδια ριπ εχω χτυπησει το χερι μου 1εκ φορες

Έλα βρε συ τι γραφειο έχεις? Εμένα είναι πολύ στενό έχω πάνω μεγάλο pad πανω πιάνει όλο το πληκτρολόγιο συν ποντίκι και όπως έβλεπα τη βάση λέω θα είχα θέμα από την τετράγωνη που είχε η Philips. Τελικά μια χαρά έκατσε ελάχιστα πιο μπροστά η οθόνη από την Philips θα βγάλω φώτο μετά να σε δείξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ασε τις φωτο και ελα γραψε εντυπωσεις στην αλλη γειτονια..

Να τον καιρό θέλω λίγες μέρες να σχηματίσω συνολική άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Να είσαι καλά φίλε μου. 

Once you go ultrawide you never go back. 

Ταινίες 21:9 οι περισσότερες παιχνίδια σχεδόν όλα έχουν fix για uw συν productivity 2 εφαρμογές δίπλα δίπλα αριστερά δεξιά και έχεις το απόλυτο. Ούτε να κουνάς το κεφάλι πάνω κάτω ούτε τίποτα. 

Να μας ξανά έρθεις στον κόσμο του uw ήσουν από τους πρώτους που είχες uw εδώ μέσα. 

Ήμουν εκεί και γύρισα όπως γνωρίζεις. Πολύ στενές στο ύψος, ειδικά οι μεγαλύτερες από 34 ίντσες είναι απελπισία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Ήμουν εκεί και γύρισα όπως γνωρίζεις. Πολύ στενές στο ύψος, ειδικά οι μεγαλύτερες από 34 ίντσες είναι απελπισία 

Οι μικρότερες εννοείς έτσι? Η 29αρα δείχνει όντως μικρή σε ύψος ειδικά αν μάθεις παραπάνω. Σε 38αρα UW πρεπει να πας θα είναι το ιδανικό σε ύψος ειδικά αν είναι βαθύ το γραφείο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Οι μικρότερες εννοείς έτσι? Η 29αρα δείχνει όντως μικρή σε ύψος ειδικά αν μάθεις παραπάνω. Σε 38αρα UW πρεπει να πας θα είναι το ιδανικό σε ύψος ειδικά αν είναι βαθύ το γραφείο. 

Και οι μεγαλύτερες.  Νομίζω 34 ίντσες είναι οι ιδανικές σε ultrawide 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σορρυ είναι από μακριά η φωτο δεν είμαι σπίτι . Αυτό το πάτημα που κάνει πάνω στο mousepad με βγάζει εκτός εαυτού 😂

 

Spoiler

IMG_1471-min.jpeg

 

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...