Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγειά την οθόνη Arkin!

Έχω βάλει κι εγώ στο μάτι για qd-oled οθόνη (G8-oled η μία από τις καινούριες v3) αλλά βλέπω στα videos ότι διακρίνεται αρκετά το εσωτερικό με την παραμικρή πηγή φωτισμού από τον περιβάλλοντα χώρο.

Είναι πράγματι τόσο γκριζοπό; Μου δίνεται η εντύπωση ότι τη μέρα θα χάνει σε μαύρο ακόμα και από IPS-HDR. Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου την ημέρα σε σχέση με την VA οθόνη σου; thanks

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 469
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Το μονο που περιμενα καλυτερο τα περισσοτερα hertz αλλα ειτε 100 ειτε 165 νομιζω το ιδιο το εκλαμβανω οταν παιζω.

το dldsr δε σου κάνει μεγάλη διαφορα , τα 100 με 160 σου φαίνονται ίδια... αδερφέ μου arkin υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους λωκους... θα σκεφτώ σοβαρά με τον optimus άμα μπορείς να κρατήσεις το monitor... λογικά θα περάσουμε από το σπίτι σου να στο πάρουμε

σε αντικατάσταση θα σου φέρουμε αυτό και είσαι κομπλέ

The Dangers of Cathode Ray Tube (CRT) Monitors and Televisions - NEDT

  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aki είπε

Μεγειά την οθόνη Arkin!

Έχω βάλει κι εγώ στο μάτι για qd-oled οθόνη (G8-oled η μία από τις καινούριες v3) αλλά βλέπω στα videos ότι διακρίνεται αρκετά το εσωτερικό με την παραμικρή πηγή φωτισμού από τον περιβάλλοντα χώρο.

Είναι πράγματι τόσο γκριζοπό; Μου δίνεται η εντύπωση ότι τη μέρα θα χάνει σε μαύρο ακόμα και από IPS-HDR. Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου την ημέρα σε σχέση με την VA οθόνη σου; thanks

Να εισαι καλα φιλε μου. Κοιτα στο 99% ειμαι με κλειστο φως η ενα απαλο φως απο πανω κατεβαζω τη φωτεινοτητα της λαμπας βαζω απαλο χρωμα και ειναι αψογα. Φως ηλιου δεν εχω ποτε οταν εχω ανοιχτη οθονη. Ειναι ακριβως απο πισω μου το παραθυρο οποτε το στορι ειναι κατεβασμενο οταν την εχω ανοιχτη βαραει πολυ το φως οχι μονο στην oled αλλα και στην va ειχα θεμα και στην ips παλιοτερα οποτε μονιμα κλειστο. 

Δοκιμασα μολις τερμα φως απο πανω με αυτη τη λαμπα που εχω και το μαυρο ειναι μαυρο οπως και με σβηστα τα φωτα δεν υπαρχει καμια αλλοιωση δεν ειναι καθολου γκριζοπο. Τωρα οπως ειπα αν βαλεις νταλα ο ηλιος και στα 2 μετρα το τζαμι απεναντι εκει λογικα θα υπαρξει θεμα με το μαυρο θα το δοκιμασω αυριο ομως να σου πω σιγουρα. 

Γενικα ταϊσε την οθονη με σωστο HDR απο παιχνιδι ειτε απο ταινια/σειρα και θα αναδειχθει. 

https://techhut.gr/xiaomi-ecosystem01/2689-yeelight-led-e27-smart-bulb-m2-rgbw-yldp001-a.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

το dldsr δε σου κάνει μεγάλη διαφορα , τα 100 με 160 σου φαίνονται ίδια... αδερφέ μου arkin υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους λωκους... θα σκεφτώ σοβαρά με τον optimus άμα μπορείς να κρατήσεις το monitor... λογικά θα περάσουμε από το σπίτι σου να στο πάρουμε

σε αντικατάσταση θα σου φέρουμε αυτό και είσαι κομπλέ

The Dangers of Cathode Ray Tube (CRT) Monitors and Televisions - NEDT

ρε αυτο ειναι δικο μου ,που το βρηκες? 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

ρε αυτο ειναι δικο μου ,που το βρηκες? 

μια χαρά σου είναι!  αμφιβάλλω άμα βλέπεις και εσύ διαφορα :P  ξαφνικά όλοι θέλουν oled, θα πεταχτεί και ο @just_a_dude όπου νάνε να μας πει ότι πήρε να τρελαθούμε τελείως...

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ρε αυτο ειναι δικο μου ,που το βρηκες? 

Α ολα και ολα. Καποτε ειχαμε την παρακατω. Sony trinitron. Πως βλεπαμε εκει απο τα 3 μετρα αποσταση ταινιες δεν ξερω. Αλλες εποχες. 

www.retrosoitis.gr-athens-vintage-design

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μια χαρά σου είναι!  αμφιβάλλω άμα βλέπεις και εσύ διαφορα :P  ξαφνικά όλοι θέλουν oled, θα πεταχτεί και ο @just_a_dude όπου νάνε να μας πει ότι πήρε να τρελαθούμε τελείως...

εχω και δευτερη για dual monitor setup

spacer.png

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Κι εγώ χρήστης AW3423DWF είμαι. Welcome to the club αδερφέ

20240403_235230.jpg.46ac34fb8d723bc53aa0fa606168844c.jpg

Ωραιος να εισαι καλα φιλε μου. Να την χαιρεσαι και εσυ στο επακρο ευχομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Tambas91 said:

το dldsr δε σου κάνει μεγάλη διαφορα , τα 100 με 160 σου φαίνονται ίδια... αδερφέ μου arkin υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους λωκους... θα σκεφτώ σοβαρά με τον optimus άμα μπορείς να κρατήσεις το monitor... λογικά θα περάσουμε από το σπίτι σου να στο πάρουμε

σε αντικατάσταση θα σου φέρουμε αυτό και είσαι κομπλέ

The Dangers of Cathode Ray Tube (CRT) Monitors and Televisions - NEDT

Spoiler

Νταξ...ασταματητος...κλαιω μονιμα🤣

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Tambas91 said:

το dldsr δε σου κάνει μεγάλη διαφορα , τα 100 με 160 σου φαίνονται ίδια... αδερφέ μου arkin υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους λωκους... θα σκεφτώ σοβαρά με τον optimus άμα μπορείς να κρατήσεις το monitor... λογικά θα περάσουμε από το σπίτι σου να στο πάρουμε

σε αντικατάσταση θα σου φέρουμε αυτό και είσαι κομπλέ

The Dangers of Cathode Ray Tube (CRT) Monitors and Televisions - NEDT

Οταν εσυ πηγαινες εγω ερχομουνα φιλε....

Και ασε τους χαρακτηρισμους γιατι δεν με ξερεις και απο χθες!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οταν εσυ πηγαινες εγω ερχομουνα φιλε....

Και ασε τους χαρακτηρισμους γιατι δεν με ξερεις και απο χθες!!

τι εννοείς? πηγες και πήρες μονος σου το monitor του arkin? ωραίος για να μη πάω και εγώ :P 

Spoiler

btw. ποτε σε χαρακτήρισα?

 

Επεξ/σία από Tambas91
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tambas91 είπε

μια χαρά σου είναι!  αμφιβάλλω άμα βλέπεις και εσύ διαφορα :P  ξαφνικά όλοι θέλουν oled, θα πεταχτεί και ο @just_a_dude όπου νάνε να μας πει ότι πήρε να τρελαθούμε τελείως...

 χαχαχα θα έπαιρνα, αλλά πήρα αυτοκίνητο, οπότε 1000 ευρώ για monitor δεν βγαίνει 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tambas91 είπε

τι εννοείς? πηγες και πήρες μονος σου το monitor του arkin? ωραίος για να μη πάω και εγώ :P 

  Απόκρυψη περιεχομένων

btw. ποτε σε χαρακτήρισα?

 

Ε πως...

Spoiler

Εμμέσως πλην σαφώς τον είπες κλέφτη :P

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...