Προς το περιεχόμενο

Δύο νέα MacBook Air με επεξεργαστή Μ3 παρουσιάζει η Apple


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5-6  χρόνια αναβαθμίσει μετά κλασικά πάει το μηχάνημα για πώληση ολίγον  , έτσι το πάει το μήλο να πέρνει ο κόσμος νέα μοντέλα. Εγώ πάντως που έχω iMac 2013 late πάει  σφαίρα το Mac OS sonoma , , 😉 μια χαρα κανεις την εργασια δουλεια το Σέρφαρισμα και με πιο παλια μοντελα εχει κουρασει πια ολο αυτο σιγα .!

 

Επεξ/σία από kundi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dvs49 said:

Εχεις DOA ...γυρνα το και παρε το νεο!

Μπορεί να το γυρίσει μόνο αν η παραγγελία έγινε διαδικτυακά ή από τηλέφωνο. Η διαδικασία επιστροφής λόγω DOA γίνεται μόνο σε περίπτωση που ένα προιόν έχει εργοστασιακό πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, doctor_pin είπε

Το 15ρι ηταν απιθανο με τον Μ2 δεν ξερω αν θα αξιζε αναβαθμιση

Ξεκάθαρα! Το 15αρι έχει 7 μήνες στην αγορά απορώ γιατί το αναβάθμισαν 

Μόλις τώρα, enlightened είπε

Μπορεί να το γυρίσει μόνο αν η παραγγελία έγινε διαδικτυακά ή από τηλέφωνο. Η διαδικασία επιστροφής λόγω DOA γίνεται μόνο σε περίπτωση που ένα προιόν έχει εργοστασιακό πρόβλημα

Από τηλέφωνο την έκανα Κωτσόβολο! Μ2 15 ιντσών, δεν θα μπω στον κόπο να το γυρίσω όμως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, somt είπε

Ελληνική διαθεσιμότητα και τιμές;

μάλλον πρέπει να είναι οι ίδιες  , 1359€ το 13αρι και 1659€ το 15αρι , πάντως δεν ανακοίνωσε ακόμη η istorm

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, AlexandrosGnL said:

Ξεκάθαρα! Το 15αρι έχει 7 μήνες στην αγορά απορώ γιατί το αναβάθμισαν 

Από τηλέφωνο την έκανα Κωτσόβολο! Μ2 15 ιντσών, δεν θα μπω στον κόπο να το γυρίσω όμως 

Έχεις δικαιωμα αναιτιολογητης υπαναχωρησης βασει νομοθεσιας ΕΕ εντός 14 ημερων  its up to you:) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enlightened είπε

Έχεις δικαιωμα αναιτιολογητης υπαναχωρησης βασει νομοθεσιας ΕΕ εντός 14 ημερων  its up to you:) 

Παίρνω Κωτσόβολο η εξουσιοδοτημένο? Και ας το έχω ανοίξει?

Επίσης το έχω κόψει τιμολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mordred είπε

"Η σημαντική εξέλιξη που επιτρέπει τη σύνδεση δύο οθονών ταυτόχρονα συνοδεύεται από ένα μικρό ζήτημα, καθώς λειτουργεί μόνο εφόσον η οθόνη του υπολογιστή είναι κατεβασμένη"

Καινοτομία που σε συναρπάζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιαφέρει στο μέλλον η αγορά ενός mac (είτε MacBook είτε iMac) έχω μπερδευτεί λίγο με τους επισήμους μεταπωλητές - αντιπροσωπίες. Μέχρι στιγμής ξέρω ότι υπάρχει η i-system και η istorm. Γνωρίζει κάποιος να μου πει ποια η διαφορά αυτών των 2; Καθώς και από που είναι προτιμότερο να αγοράσω μελλοντικά;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nikosbar128 είπε

Επειδή με ενδιαφέρει στο μέλλον η αγορά ενός mac (είτε MacBook είτε iMac) έχω μπερδευτεί λίγο με τους επισήμους μεταπωλητές - αντιπροσωπίες. Μέχρι στιγμής ξέρω ότι υπάρχει η i-system και η istorm. Γνωρίζει κάποιος να μου πει ποια η διαφορά αυτών των 2; Καθώς και από που είναι προτιμότερο να αγοράσω μελλοντικά;; 

Η i-square κάνει τις εισαγωγές και βασικά όλοι οι επίσημοι μεταπωλητές (i-system/ i-storm/ document) κάνουν το service. Εγώ την καλύτερη εμπειρία την έχω με i-system γιατί είναι εξυπηρετικότατοι και όταν τους χρειαστείς για service είναι οι καλύτεροι. Αλλά στην ουσία όλα ίδια είναι μιας και απ όπου αγοράσεις η εγγύηση είναι διαθέσιμη σε όλους τους επίσημους . 

Επεξ/σία από AlexandrosGnL
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dimitris_1981 said:

Άστον  τρόλ είναι. Γιατί στα windows με το τρομερό scaling σε 4κ οθόνες (κάνω προπόνηση τα μάτια) και το Sleep system περνάμε υπέροχα. 

Επίσης ας μου βρουν κάνα αντίστοιχο σε ποιότητα και βάρος λαπτοπ με λιγότερα χρηματα. Γιατί για το Dell XPS 9310 (i7 16gb ram 512gb ssd 4K) είχα σκάσει πολύ παραπάνω και τώρα ψάχνω service για το heat sink+fan  (105€ χωρίς εργασία) και περιμένω 1 μήνα το ανταλλακτικό. 

Είχες σκάσει παραπάνω από το αντίστοιχο MacBook με 16GB και 512GB; Πολύ αμφιβάλλω.

Γενικά, τρομερό efficiency και κυρίως thermal management το Apple Silicon, αλλά δυστυχώς με εξαίρεση το πρώτο M1 Air όλα τα άλλα μηχανήματα είναι τρομερά ακριβά. Δεν λέω απαραίτητα ότι δεν το αξίζουν, απλά νομίζω ότι το πρώτο M1 ήταν φοβερό vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...