Προς το περιεχόμενο

Οι Qualcomm και Samsung επεκτείνουν την πολυετή συμφωνία τους για τη χρήση επεξεργαστών Snapdragon


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, nfsmw_gr είπε

Αδιάφορο σχετικά, όπως σου είπα και πριν δεν θεωρώ ότι με μικρές διαφορές θα πειστεί κάποιος να πάρει το ένα αντί για το άλλο, πόσο μάλλον ειδικά σε θέμα μπαταρίας που το fast charge έχει μπει για τα καλά στην ζωή μας.

Anwyay άμα θες να έχεις τον τελευταίο λόγο εσύ κανένα θέμα, δεν βλέπω να έχεις να πεις κάτι παραγωγικό anyway.

Απλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ στο να απαντήσω τόσο αναλυτικά όσο απαιτείς και γιαυτό σου στέλνω τα βίντεο αλλα προφανώς δεν τα βλέπεις. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Ελευθερία σε αυτές τις επιλογές ευτυχώς ακόμα έχουμε. Εχω και snapdragon και exynos κινητά. Ακόμα δουλεύω με το note 9 μου το exynos γιατι και να έπερνα το snapdragon απο την αμερική, δεν το επισκευάζανε στην ευρώπη. Αυτό που έχω δεί σε συγκριση με τα snapdragon, τα exynos ανεξαρτήτου γενιάς, ζεστενονται πιο πολύ, κανουνε throttle, και κανουνε degrade την μπαταρία πιο γρήγορα που οδηγεί πιο γρήγορα σε βλάβες "glitches" στο κινητό.

Αμά είχες μεγαλύτερη εμπειρία χρήσης με exynos vs snapdragon θα το είχες διαπιστώσει αυτό και εσύ, αλλά μάλλον έχεις μετοχές στα Exynos και τα κάνεις διαφήμηση.

Και κατί τελευταίο.

Αυτή σου η πρόταση μου φάνηκε αγενέστατη.  δεν βλέπω να έχεις να πεις κάτι παραγωγικό anyway. Δεν σε ρώτησε κανείς καταρχήν. Κατα δεύτερον άμα έβλεπες τα βιντεο που σου έστειλα θα έβλεπες το πρόβλημα, αντί να πρέπει να κάθομαι να τα γράφω εδώ πέρα. Πηγαινε στο λεπτό 3:30 και δές τι παθαίνει το κινητό σε βιντεοκλήση. (έχω το ίδιο πρόβλημα στο note 9 το οποίο καίγετε σε αυτό). Αμα εσένα δεν σου φαίνετε σημαντική η βιντεοκλήση που είναι απίστευτα χρήσιμη εδώ και χρόννια και την δουλεύει πολύς κόσμος, αυτό πάλι έχει να κάνει με τη δικία σου χρήση σου. Εγώ δεν θα αγοράσω καινούριο κινητό για 1000 ευρώ που ζεστένετε και κολάει μέσα σε λίγα λεπτά επειδή η Samsung δεν μπορεί να φτιάξει το chip της και μας τσιγκουνεύτε στην Ευρώπη αλλα όχι στην Αμερική.

Αυτά. Ο καθένας ας πράξει με τα λευτά του. Εμένα η Samsung απο πελάτη στα εχυνος κινητά με έχασε για πάντα γιατι βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια κάθε χρόνο (με εξαίρεση την s23 γενιά της και το s24 Ultra)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...