Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 hours ago, Michelanjelo said:

To switch τελικά δεν ξέρω αν αξίζει. Σαν playstation για παιδάκια το νιώθω. Όπως και το τοτε wii πολύ ενδιαέρουσα πρόταση (ενώ το xbox δεν διαφέρει και τόσο από το ps5). Αλλάα κονσόλα κονσόλα νιώθω μονο xbox/ps

 

2 hours ago, Michelanjelo said:

Βασικά την εκτιμώ σαν εναλλακτική. Θεωρώ ότι είναι αρκετά δύσκολο να παίρνεις το δικό σου δρόμο αλλά τελικά φτιάχνεις το δικό σου κοινό. Είναι πολύ καλή για φορητή φαντάζομαι αλλά θυσιάζει "δύναμη". Οπότε μάλλον θα προσπεράσω (το gamecube το αγαπουσα ομως :P).

Αφενός αν το βασικό κριτήριό σου είναι η «δύναμη», τότε κακώς κοιτάς για κονσόλα, οι κονσόλες είναι πάντα οι πιο «αδύναμες» επιλογές για gaming.

Αφετέρου μπήκες σε αυτό το νήμα να μας πεις γιατί δεν είναι διαθέσιμο το OLED μοντέλο μιας κονσόλας που είναι χρέπι και έχει παιχνιδάκια για μπέμπηδες; Γιατί σε κόφτει αν είναι ή δεν είναι διαθέσιμο, έτσι κουβέντα να γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Προφανώς όλοι εμείς σε αυτό το θέμα που έχουμε Switch ανυπομονούμε να ενηλικιωθούμε για να παίξουμε Playstation με τους "μεγάλους". 

 

Μην μεγαλωσετε. Ειναι παγιδα. :P 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ χθές έβγαλα όλο το 3ο Gym με ένα Psyduck 25 lvl

Ενώ σόλαρα στη Brilliant Diamond όλο το παιχνίδι με το starter μου και τους έριχνα όλους 10-15 level, στο league έφαγα ξύλο και έπρεπε να κάνω Grind για levels. Σαν να έπαιζα άλλο παιχνίδι ήταν στο πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, christos_75 είπε

οπως ειπα και πιο πανω περιμενω ποιος θα εχει αυτο.

 

 

_3586833b.jpg

Σπάνια με ενδιαφέρουν τέτοια αντικείμενα αλλά το σύγκεκριμένο το είχα αγαπήσει σαν ιδέα απ τη ταινία του lucario(ως πιτσιρίκος τότε) οπότε είναι must buy αγορά για λόγους νοσταλγίας και αισθητικής του γραφείου (και καλή καβάτζα για το). ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ Η ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΕΔΩ Η ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ NSW

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 minutes ago, Charismo said:

Ενώ σόλαρα στη Brilliant Diamond όλο το παιχνίδι με το starter μου και τους έριχνα όλους 10-15 level, στο league έφαγα ξύλο και έπρεπε να κάνω Grind για levels. Σαν να έπαιζα άλλο παιχνίδι ήταν στο πρωτάθλημα.

Εγώ έβγαλα όλη την κασέτα με το φωτιάς αρχικό/ ένα magikarp που ψάρεψα και έγινε Gyarados κάποια στιγμή και το Abra που έδινε με ανταλλαγή με Geodude κάπου στην αρχή. Κανένα grinding. Και το πρωτάθλημα, το οποίο με ζόρισε η αλήθεια είναι, αλλά το χρήμα έρεε άφθονο και είχα πάρει 30 Hyper Potion, 30 Revive, 10 Full Restore και 50 Moomoo milks (από πριν αυτά). Το Kadabra ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιούσα λόγω EXP bonus λόγω ανταλλαγής ανέβαινε κανονικά level.

Γενικά τα έχουν κάνει πολύ εύκολα, παλιά μόνο όποιο συμμετείχε στη μάχη έπαιρνε exp, ενώ όταν έπιανες κάποιο δεν έπαιρνες καθόλου exp.

Επειδή τη Diamond την είχα παίξει πολύ επιφανειακά κάποια στιγμή σε emulator καθώς δεν είχα DS, ουσιαστικά ήταν σαν καινούρια εμπειρία για μένα. Το story δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, οι "κακοί" και γενικά όλοι οι χαρακτήρες ήταν φλωράκια. 😛 
H master ball έρχεται πολύ νωρίς.

Ένα proper remake Gold/Silver/Crystal θέλουμε, με όλη τη dark ατμόσφαιρα που είχαν. Άντε ευκαιρία είναι μια που δεν το έκαναν για 3DS όπως τις Sapphire/Ruby.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, babality είπε

Παιδες απο amazon Γαλλιας στελνουν σπιτι ή παραλαμβανεις απο ταχυδρομειο?

Από όλα τα amazon προφανώς και στέλνουν σπίτι εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, babality είπε

Παιδες απο amazon Γαλλιας στελνουν σπιτι ή παραλαμβανεις απο ταχυδρομειο? Αυτοι που πηρατε το oled τι εγινε?

Το παρέλαβα κι εγώ στο σπίτι από Amazon Γαλλίας. Κανένα πρόβλημα και με το tracking ξέρεις που βρίσκεται το δέμα ανά πάσα στιγμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το παρέλαβα κι εγώ στο σπίτι από Amazon Γαλλίας. Κανένα πρόβλημα και με το tracking ξέρεις που βρίσκεται το δέμα ανά πάσα στιγμή. 

Βασικά σε μένα ήρθε πολύ νωρίτερα από όσο το περίμενα. Στην αρχή έλεγε για τέλος του μήνα με Γενάρη, μετά γύρισε σε αρχές του μήνα και τελικά ήρθε και 3 μέρες νωρίτερα από το προγραμματισμένο.

Και μου κάνει τεράστια εντύπωση πως γίνεται μόνο το συγκεκριμένο(Γαλλικό)amazon να συνεχίζει να πουλάει την κονσόλα τόσο φθηνά(300ευρώ με 24% φπα στην περίπτωση μας) κάτω και από την επίσημη τιμή της nintendo σε καινούργια κονσόλα με ζήτηση.

Τι στο καλό βάζουν και αυτοί στην τσέπη το φπα? :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αγοράσω το Oled από το γαλλικό Amazon, απλά έχω τις εξής επιφυλάξεις.

1) Σε περίπτωση που πάθουν κάτι τα joycons ή η συσκευή γενικότερα, μπορώ να το στείλω στην ελληνική αντιπροσωπία για επισκευή; 

2) Τι ισχύει με την εγγύηση του Switch και αν χρειάζεται να μπλέξω με το γαλλικό Amazon αν και εφόσον συμβεί κάτι. 

Αν υπάρχει κάποιος που το αντιμετώπισε στο παρελθόν θα βοηθήσει η άποψη του.

Επεξ/σία από paploa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, christos_75 είπε

για τα steelbook Pokemon Arceus. Θα βγαλει και αλλα το Πλαισιο καποια στιγμη, αρα το νου σας,

Ψιτ είναι ξανά διαθέσιμο.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...