Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και καλά έκανε που δεν έδειξαν τίποτα. Τουλάχιστον το Metroid Dread κέρδισε το action/adventure της χρονιάς που προστίθεται στο ήδη δυνατή προώθηση του παιχνιδιού. Δεν μου άρεσε που ανέβηκε μόνο ο Bowser να παραλάβει το βραβείο και κανένας από την MS. Φαίνεται η ομάδα του Dread κατά όσα γράφτηκαν τελευταία στο διαδίκτυο έχει προχωρήσει σε άλλο παιχνίδι επομένως αντίο Metroid. Για άλλη μια φορά επαληθεύει ότι παλιότερα είχα αναφέρει πως η διάλυση της μικρής εσωτερικής ομάδας ανάπτυξης των Metroid Fusion/Zero Mission και Wario Land 4 στο GBA ήταν ότι χειρότερο μακροπρόθεσμα για τις συγκεκριμένες σειρές. Άντε να δούμε πότε επιτέλους οι μαϊμούδες της Ν θα αυξήσουν τις εσωτερικές ομάδες ανάπτυξης παιχνιδιών.

Κατά τα άλλα το show ήταν πολύ καλύτερο από πέρυσι με μεγαλύτερη παρουσία από Ιαπωνία, εκπλήξεις και περαιτέρω βελτιώσεις. Μειονεκτήματα η μεγάλη διάρκεια, η κακή ροή και πως για άλλη μια φορά τα δυτικά στούντιο (ευτυχώς υπάρχουν και τα indies) έδειξαν μια από τα ίδια. Όσο αφορά τα βραβεία η χρονιά ήταν φτωχή σε περιεχόμενο επομένως δεν είχαν κάτι να παρουσιάσουν.

Εdit: Επιτέλους η πολυπόθητη ανάπτυξη που όλοι περιμέναμε (εγώ δηλαδή εδώ και δεκαετίες) είναι υπό σχεδιασμό!

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είδα awards εγώ δυστυχώς οπότε δε θα σχολιάσω. Αυτό που θα σχολιάσω όμως είναι οι 30 ώρες που έχω ως τώρα στο Shin Megami Tensei 5. Τους βγάζω το καπέλο, τι να πω γι αυτό το παιχνίδι; Τι ατμόσφαιρα είναι αυτή; Τι σκηνοθεσία, τι μουσικάρες και γενικότερα ήχος; Από που να το πιάσω; Ναι, ναι οκ η unreal 4 που τρέχει παρουσιάζει τα γνωστά της στο μηχάνημα αλλά το artwork είναι τέτοιας ποιότητας που πραγματικά τα ξεχνάς όλα και σε ρουφάει στον κόσμο του. 

Έκανα πολύ καλά που δεν είδα σχεδόν τίποτε άλλο από ότι μας έδειξαν στα αρχικά βίντεο. Πραγματικά αξίζει να μπεις στο παιχνίδι έχοντας δει όσο λιγότερο περιεχόμενο γίνεται καθώς είναι μαγεία. Οι τύποι δημιούργησαν και πάλι και είναι εμφανέστατο και πάλι γιατί τέτοια παιχνίδια παίρνουν τόσο καιρό σε development. 

Τα ρέστα μου λοιπόν και όσοι είστε πραγματικοί J-rpg fans το παιχνίδι είναι λόγος αγοράς της κονσόλας όπως και το Xenoblade definitive edition πριν από αυτό. Πολύ αμφιβάλλω ότι θα μας το χαλάσει όσο προχωράω στο συγκεκριμένο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xmas sales περιμενω εγω, λογικα οπως περυσι 19 Δεκεμβρη θα ξεκινησουν? 

Ερωτηση no2: ασπρα η 'διαφανα' JoyCons που βρισκουμε οεο? (χωρις να δωσω καποιο νεφρο η συκωτι)

Επεξ/σία από Balantakos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Xmas sales περιμενω εγω, λογικα οπως περυσι 19 Δεκεμβρη θα ξεκινησουν? 

Ερωτηση no2: ασπρα η 'διαφανα' JoyCons που βρισκουμε οεο? (χωρις να δωσω καποιο νεφρο η συκωτι)

https://dbrand.com/shop/special-edition/teardown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο 8bitdo adapter συνδέεται μεν με DS4 και DualSense, αλλά δεν ανταποκρίνεται με καμία δύναμη στο Switch, ότι και να πατήσω. Σε πισί δουλεύει κομπλέ.

Καμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ο 8bitdo adapter συνδέεται μεν με DS4 και DualSense, αλλά δεν ανταποκρίνεται με καμία δύναμη στο Switch, ότι και να πατήσω. Σε πισί δουλεύει κομπλέ.

Καμιά ιδέα κανείς;

Το είχα πάθει παλιότερα. Κατέβασα το software της 8bitdo και έκανα upgrade τον αντάπτορα. Μετά ξανά sync το ds4 και λειτούργησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Ακραία ένα μεταχειρισμένο switch από τις αγγελίες.

Ποιες πρέπει να είναι οι πρώτες κινήσεις μου; Πχ, μια συμβουλή που θα έδινα σε κάποιον που αγοράζει τώρα PlayStation, θα ήταν να κάνει τον βασικό του λογαριασμό, Αμερικάνικο και τα παιχνίδια που αγοράζει online, να τα αγοράζει με κάρτες από κλειδάδικα. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το Switch;

Έχω PS5 και laptop που μπορεί να παίξει παιχνίδια άνετα, οπότε με ενδιαφέρουν κυρίως τα exclusives.

Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Ή κάποιο link. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, fytotech είπε

Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Ή κάποιο link. Ευχαριστώ!

Μιας και σε ενδιαφέρουν ψηφιακές αγορές από άλλες χωρες,μποορείς να δείς εδώ τι τιμές παίζουν σε διάφορες από αυτές

https://www.dekudeals.com/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Balantakos είπε

Ερωτηση no2: ασπρα η 'διαφανα' JoyCons που βρισκουμε οεο? (χωρις να δωσω καποιο νεφρο η συκωτι)

Αν και ακόμη δεν εχω μπει σε αυτή τη διαδικασία(εχω dbrand αυτοκόλλητα),αν ποτε αλλάξω χρωμα στα joycon,νμζ ειναι πιο εύκολο να αλλάξω το shell..

πχ :

https://www.aliexpress.com/item/4000265842878.html

, που εχει και δώρο τα κατσαβίδια που χρειάζεσαι.

….απλα θα περιμένεις να έρθουν απο αλί ,νεφρό & συκώτι δίνεις για κατι αλλο!! XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, christos_75 είπε

Πλαίσιο pre order steelbook. Τέλος. Να δούμε τι θα έχουν οι άλλοι. 

Μακαρι να έχει κάποιος την pokeball...

FB_IMG_1639245445131.jpg

...

Μακάρι να έχουν την pokeball αλλά δεν το βλέπω. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχει πείσει καθολου το συγκεκριμένο παιχνίδι με βάση του τι έχουν δείξει,πόσο μάλλον για pre order.

reviews και streams πρώτα και βλέπουμε από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

...

Μακάρι να έχουν την pokeball αλλά δεν το βλέπω. :(

επειδή για την pokeball θα παμε οι πιο πολλοι πονταρω σε Public....περιμενουμε και το inside info να δουμε τι θα μας πει 😜

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, christos_75 είπε

επειδή για την pokeball θα παμε οι πιο πολυ πονταρω σε Public....περιμενουμε και το inside info να δουμε τι θα μας πει 😜

Εγώ από την άλλη νομίζω ότι δεν θα έρθει καθόλου εδώ η pokeball και από το εξωτερικό μόνο το Αγγλικό Amazon την έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...