Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 minute ago, Gingerbread said:

Εννοούσα παιχνίδια τύπου "ένα ανθρωπάκι τρέχει πατώντας αριστερά πηδάει δεξιά κάνει επίθεση".. κάτι με περισσότερο gameplay, cutscenes,.. τετοια

Μάλιστα. Αυτό είναι το Super Mario, ένα ανθρωπάκι που πατάς δύο κουμπάκια για να πηδάς και να βαράς.

Οκ, μάλλον το Switch δεν κάνει για εσένα, καλύτερα να κοιτάξεις προς PS5 ή SeX μεριά που έχουν πιο σοβαρά games, με cutscenes κλπ, όχι σαχλαμάρες για παιδάκια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Μάλιστα. Αυτό είναι το Super Mario, ένα ανθρωπάκι που πατάς δύο κουμπάκια για να πηδάς και να βαράς.

Οκ, μάλλον το Switch δεν κάνει για εσένα, καλύτερα να κοιτάξεις προς PS5 ή SeX μεριά που έχουν πιο σοβαρά games, με cutscenes κλπ, όχι σαχλαμάρες για παιδάκια.

μην το παίρνεις προσωπικά λες και σου έβρισα τη μάνα έλεος, μια γνώμη για το switch ζήτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Gingerbread said:

μην το παίρνεις προσωπικά λες και σου έβρισα τη μάνα έλεος, μια γνώμη για το switch ζήτησα

Και σου έδωσα την γνώμη που ζήτησες, δεν κάνει το μηχάνημα για σένα, από την στιγμή που θες σοβαρή κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Gingerbread είπε

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Ψάχνω να πάρω κονσόλα. Δεν είχα στο παρελθόν (έπαιζα καποτε ps2 emulators). Το switch φαίνεται να έχει "πλάκα" αλλά είναι σοβαρή κονσόλα ή είναι σαν ipad; Δηλαδή πέραν παιχνιδιών τύπου supermario έχει final fantasy, resident evil?

Εχει και FF εχει και RE..ανάλογα βέβαια ποια εννοείς..

Το συν της κονσόλας ειναι η φορητότητα..Εχει ΑΑΑ παιχνίδια αλλα στη τηλεόραση 4Κ δεν θα τα δεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Εχει και FF εχει και RE..ανάλογα βέβαια ποια εννοείς..

Το συν της κονσόλας ειναι η φορητότητα..Εχει ΑΑΑ παιχνίδια αλλα στη τηλεόραση 4Κ δεν θα τα δεις..

 

Δεν με νοιάζειτο 4κ.. μαρεσσει η φορητοτητα.. και το smash φαινεται να χει πολλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gingerbread είπε

Δεν με νοιάζειτο 4κ.. μαρεσσει η φορητοτητα.. και το smash φαινεται να χει πολλή φάση.

Εχει πολλά παιχνίδια για πολυ κόσμο , ανάλογα παντα τι θες..

Μπες αν θες να χαζέψεις σε YouTube(πχ best switch RPG κλπ κλπ)για ο,τι σε ενδιαφέρει και κάνε ανάλογη έρευνα αγοράς..

Για μενα πχ η φορητότητα ειναι το Α & το Ω και προτιμώ indie games απο τα Νιντεντο ΑΑΑ…

Για εσένα μπορει πχ να σε βολεύει το gamepass απο Xbox..

Κάνε λοιπόν την έρευνα σου και κατέληξε στο τι θέλεις να παιζεις και πως 

👍🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Gingerbread είπε

Δεν με νοιάζειτο 4κ.. μαρεσσει η φορητοτητα.. και το smash φαινεται να χει πολλή φάση.

Εχω το switch κανα διμηνο, μεχρι στιγμης το χρησιμοποιω αποκλειστικα στην τηλεοραση. Οντας απο αυτους που δεν τους πολυνοιαζουν τα 4k και τα fps, πρεπει να πω πως η κονσολα γαμαει. Κακως δεν την ειχα παρει νωριτερα.

Παιχνιδια υπαρχουν πολλα, βεβαια εξαρταται και απο το γουστο του καθενος, απο το ποσο θελει να παιζει, ποσο χρονο εχει στη διαθεση του κλπ. Εγω παιζω πολυ Zelda αυτη την περιοδο και άλλα 4-5 παιχνιδια απλα τα εχω "ακουμπησει", για να παρω μια ιδεα.

Το μονο αρνητικο, ειναι το οικονομικο του θεματος, αφου τα παιχνιδια ακομα και μεταχειρισμενα δυσκολα τα βρισκεις κατω απο 30 ευρω, ενω ακομα και υστερα απο 3 χρονια αν τα θες καινουργια ειναι στο πενηνταρικο. Το pro controller δεν το βρισκεις ουτε με αιτηση κατω απο πενηντα ευρω κοκ.

Παρολα αυτα, εγω πηρα την κονσολα ξεροντας πως υπαρχει αυτο το "ζητημα" και δεν το μετανιωνω. Η μεχρι στιγμης εμπειρια μου ειναι σουπερ.

Συνοπτικα υπαρχουν:

Spoiler

 

Super Mario Odyssey

Luigi Mansion

Zelda: BotW

Metroid Dread

Little Nightmares 1 & 2

Hollow Knight

Hades

Monster Hunter

Pokemon

Super Smas Bros

Bayonetta

Animal Crossing

Ori

 

Και πολλα αλλα, ειτε αποκλειστικα της κονσολας, ειτε multiplatform. Jrpgs ή παιχνιδια για να παιζεις με την παρεα σου κλπ. Επιπλεον ερχονται μελλοντικα τα Zelda 2 και μαλλον Metroid Prime 4.

Το δεν υπαρχουν παιχνιδια ειναι λιγο σχετικο, να το πω ετσι. Σεβαστη η αποψη του καθενα, αλλα εγω προσωπικα δεν ξερω καν αν μεχρι να παρω την επομενη κονσολα θα εχω προλαβει να παιξω εστω και τα μισα απο τα παραπανω παιχνιδια.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Gingerbread είπε

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Ψάχνω να πάρω κονσόλα. Δεν είχα στο παρελθόν (έπαιζα καποτε ps2 emulators). Το switch φαίνεται να έχει "πλάκα" αλλά είναι σοβαρή κονσόλα ή είναι σαν ipad; Δηλαδή πέραν παιχνιδιών τύπου supermario έχει final fantasy, resident evil?

Χωρίς πλάκα, πας γρήγορα για Switch μαζί με Breath of the Wild. Πιο "σοβαρά" από αυτό και με περισσότερο gameplay όπως λες, δεν γίνεται. 

Εκτός αν το "σοβαρό" παιχνίδι για κάποιους είναι μόνο το ξεκοίλιασμα με πριόνι, το οπλοπολυβόλο και το λουτρό αίματος με τα κομμένα μέλη. Καλά είναι και αυτά, έχουν την πλάκα τους αλλά για εμένα πάντως είναι πολύ μεγαλύτερη αστειότητα από ένα ανθρωπάκι που πηδάει και τρέχει δεξιά αριστερά. Γιατί άλλο η σοβαρότητα και άλλο η σοβαροφάνεια.

Η κονσόλα έχει Final Fantasy και Resident Evil. Απλά όχι τα τελευταία που έχουν βγει.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μόλις πήρα switch oled και θέλω να ρωτήσω μήπως έχει κανένας να προτείνει κάποιο case, είτε μόνο για το Switch είτε και για όλα τα παρελκόμενα, όπως pro controller, dock, κλπ. Δεν μιλάω για grips, όπως της skull and co, μόνο για case μεταφοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καποιοι αντιδρασατε στο σοβαρα που λενε ο κοσμος, να ξερετε οτι καποιοι ανθρωποι δεν εχουν συνηθισει τους χαρακτηρες της νιντεντο να τους αντιμετωπιζουν σοβαρα. Να πω για ενα metroid ισως ειναι το πιο "σοβαρο" franchise της νιντεντο οπως το βλεπω απο τα ματια ενος τετοιου ανθρωπου. Προσπαθω δηλαδη να μπω στο mentality τους γιατι κι εγω καιγομαι με νιντεντο. Οταν ενας που δεν ξερει δηλαδη βλεπει το mario να κανει Γουυιιιιιιι σιγουρα του φαινεται παιδικο σε σχεση με ενα red dead ας πουμε ή ενα last of us. Και οταν βλεπει στη μια κονσολα god of war και στην αλλη animal crossing και kirby ε, καταλαβαινετε γιατι εχουμε τετοια ποστς. Τα παραδειγματα τυχαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexwolf1991 είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις πήρα switch oled και θέλω να ρωτήσω μήπως έχει κανένας να προτείνει κάποιο case, είτε μόνο για το Switch είτε και για όλα τα παρελκόμενα, όπως pro controller, dock, κλπ. Δεν μιλάω για grips, όπως της skull and co, μόνο για case μεταφοράς. 

Καλησπέρα, δές το official https://www.skroutz.gr/s/31626649/Nintendo-Carrying-Case-Screen-Protector-Black-White-Switch-Μαύρο.html. Έχοντας πάρει το λευκό, ταίριαζε πολύ με την κονσόλα. Επίσης έχει στην συσκευασία και προστασία οθόνης και "θηκάκια" για 5 παιχνίδια. Δεν πιάνει πολύ χώρο καθώς δεν είναι ογκώδης για θήκη, απλά το παράπονό μου είναι οτι σαν να στριμώχνει λίγο την κονσόλα, φαίνονται εξογκωματάκια στα σημεία των αναλογικών. Μπορεί βέβαια να ανοίξει λίγο απο την χρήση απλά για official θήκη θα έπρεπε να το προσέξουν λίγο. Γενικά μια αξιόλογη και όμορφη πρόταση.

Σημείωση: δεν θα σου προστατέψει και πολύ την κονσόλα αν πέσει απο μεγάλο ύψος κλπ, είναι ιδανική για να την βάζεις στην τσάντα και να μην ανησυχείς για γρατζουνιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, babality είπε

Επειδη καποιοι αντιδρασατε στο σοβαρα που λενε ο κοσμος, να ξερετε οτι καποιοι ανθρωποι δεν εχουν συνηθισει τους χαρακτηρες της νιντεντο να τους αντιμετωπιζουν σοβαρα. Να πω για ενα metroid ισως ειναι το πιο "σοβαρο" franchise της νιντεντο οπως το βλεπω απο τα ματια ενος τετοιου ανθρωπου. Προσπαθω δηλαδη να μπω στο mentality τους γιατι κι εγω καιγομαι με νιντεντο. Οταν ενας που δεν ξερει δηλαδη βλεπει το mario να κανει Γουυιιιιιιι σιγουρα του φαινεται παιδικο σε σχεση με ενα red dead ας πουμε ή ενα last of us. Και οταν βλεπει στη μια κονσολα god of war και στην αλλη animal crossing και kirby ε, καταλαβαινετε γιατι εχουμε τετοια ποστς. Τα παραδειγματα τυχαια

 

12 λεπτά πριν, babality είπε

Επειδη καποιοι αντιδρασατε στο σοβαρα που λενε ο κοσμος, να ξερετε οτι καποιοι ανθρωποι δεν εχουν συνηθισει τους χαρακτηρες της νιντεντο να τους αντιμετωπιζουν σοβαρα. Να πω για ενα metroid ισως ειναι το πιο "σοβαρο" franchise της νιντεντο οπως το βλεπω απο τα ματια ενος τετοιου ανθρωπου. Προσπαθω δηλαδη να μπω στο mentality τους γιατι κι εγω καιγομαι με νιντεντο. Οταν ενας που δεν ξερει δηλαδη βλεπει το mario να κανει Γουυιιιιιιι σιγουρα του φαινεται παιδικο σε σχεση με ενα red dead ας πουμε ή ενα last of us. Και οταν βλεπει στη μια κονσολα god of war και στην αλλη animal crossing και kirby ε, καταλαβαινετε γιατι εχουμε τετοια ποστς. Τα παραδειγματα τυχαια

Εγώ πάντως που ήμουν χρόνια στο PlayStation,όταν ακούω τον Μάριο να κάνει γουι,γίνομαι και πάλι παιδί (είμαι 37) ,με χαλαρώνει και μου φτιάχνει απίστευτα τη διάθεση 😀😀😀.
Δεν έχω νιντεντο ούτε ps τώρα.Φίλοι μου πάντως (όπως τα λες κοροϊδεύουν και λένε πως το νιντεντο είναι για παιδάκια).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...