Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 hours ago, SoFGR said:

Η Skull&co σταματησε να στελνει ελλαδα  😕

Κόβουν την Ελλάδα κάθε τόσο, αλλά την ξαναπροσθέτουν μετά από λίγο καιρό.

Δεν ξέρω γιατί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Κόβουν την Ελλάδα κάθε τόσο, αλλά την ξαναπροσθέτουν μετά από λίγο καιρό.

Δεν ξέρω γιατί.

Πηρα την αποφαση χθες να παραγγειλω και εφαγα ακυρο...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Πηρα την αποφαση χθες να παραγγειλω και εφαγα ακυρο...

Και εγώ έτσι. Μπήκα χθες το πρωί να παραγγείλω την νέα gripcase μαζί με thumb grips για το Pro Controller και είδα ότι δεν είχε την Ελλάδα σαν επιλογή στις χώρες παρ' ότι πριν ένα μήνα παρήγγειλα κανονικά από αυτούς. Τους έστειλα και email για να δω τι παίζει. Θα σας ενημερώσω όταν απαντήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως ο,τι Skull&co εχω,το εχω πάρει απο εδω :

https://kj-digital.aliexpress.com/store/1805757?spm=a2g0o.store_pc_home.pcShopHead_3142896.0

κανει 20-30 μέρες να ερθει,και αν θυμάμαι καλα έστελνε με PostNL και δεν ειχα πληρώσει ποτε τελωνείο , αν και δεν έχω πάρει απο εκεί μετα τα καινούργια μέτρα με το VAT..

…αν και απ’οτι βλέπω ειναι VAT included ολα τα πράγματα του..

Επεξ/σία από mAs_81
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρότι είναι VAT Included, το δικό μου δέμα από Skull έχει μείνει σκαλωμένο στο τελεωνείο, χωρίς προφανή αιτία, από τα μέσα Οκτώβρη. Επίσης επειδή έχω κάνει και μια προ-παραγγελία από αυτούς για το νέο Gripcase σε αλληλογραφία που ανταλλάξαμε τους ζήτησα να ακυρώσουν την παραγγελία. Γιατί ήδη για την πρώτη η Skull κάνει την πάπια και αναφέρει μόνο να περιμένω ακόμα λίγο (ούτε λόγος για refund ή επαναποστολή παρότι το αναφέρουν στο faq ότι μετά τις 30+5 μέρες σου ξαναστέλνουν το δέμα).

 

Υποθέτω πως ίσως έχουν γενικά και άλλα παράπονα και προβλήματα με αποστολές στην Ελλάδα και μέχρι να βγάλουν άκρη τις έχουν παγώσει.

Πάντως, σε γενικές γραμμές, πολύ κακή εμπειρία και πιθανόν 70-80 ευρώ χαμένα (εκτός και εάν γλιτώσω τη δεύτερη παραγγελία). 

Επεξ/σία από koutsou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η μπαταρία στο V1 NSw μου έχει αρχίσει και τα φτύνει πλέον. Λέω να παραγγείλω ανταλλακτικό και να κάνω μόνος μου την εγχείρηση. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει πόσο δύσκολο μπορεί να είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η μπαταρία στο V1 NSw μου έχει αρχίσει και τα φτύνει πλέον. Λέω να παραγγείλω ανταλλακτικό και να κάνω μόνος μου την εγχείρηση. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει πόσο δύσκολο μπορεί να είναι;

Δεν το εχω δοκιμάσει , αλλα απ´οτι εχω δει δεν ειναι πολυ δύσκολο , απλα θελει λίγο προσοχή γτ εχει πολυ adhesive η μπαταρία και μπορει να γίνει ζημιά οταν τη βγάζεις..

iFixit guide

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, mAs_81 said:

Δεν το εχω δοκιμάσει , αλλα απ´οτι εχω δει δεν ειναι πολυ δύσκολο , απλα θελει λίγο προσοχή γτ εχει πολυ adhesive η μπαταρία και μπορει να γίνει ζημιά οταν τη βγάζεις..

iFixit guide

 

Ναι, αυτό τον οδηγό είδα κι εγώ, λογικά θα θέλει πιστολάκι μαλλιών για την κόλλα.

Επίσης, είναι ευκαιρία να του αλλάξω και πάστα που θα έχει γίνει σαν τσιχλόφουσκα μετά από τόσα χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Ναι, αυτό τον οδηγό είδα κι εγώ, λογικά θα θέλει πιστολάκι μαλλιών για την κόλλα.

Επίσης, είναι ευκαιρία να του αλλάξω και πάστα που θα έχει γίνει σαν τσιχλόφουσκα μετά από τόσα χρόνια.

Σίγουρα καλό θα κανει η αλλαγή πάστας..Αν θυμάμαι καλα,η μόνη διαφορα μεταξύ V1&V2 ειναι στο τσιπ όπου στο καινουργιο ειναι μικρότερο , εξού και η καλύτερη κατανάλωση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, αυτό τον οδηγό είδα κι εγώ, λογικά θα θέλει πιστολάκι μαλλιών για την κόλλα.

Επίσης, είναι ευκαιρία να του αλλάξω και πάστα που θα έχει γίνει σαν τσιχλόφουσκα μετά από τόσα χρόνια.

ΟΧΙ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ, είναι επικίνδυνο γιατί μπορεί να γίνει overheat η μπαταρία και σου κάνει ζημιά και σε σένα τον ίδιο και στην κονσόλα. Θα πάρεις ισοπροπυλικη αλκοόλη και με μια σύριγγα θα βάζεις τοπικά λίγο λίγο στα σημεία που θες να ξεκολλήσεις 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Ψάχνω να πάρω κονσόλα. Δεν είχα στο παρελθόν (έπαιζα καποτε ps2 emulators). Το switch φαίνεται να έχει "πλάκα" αλλά είναι σοβαρή κονσόλα ή είναι σαν ipad; Δηλαδή πέραν παιχνιδιών τύπου supermario έχει final fantasy, resident evil?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Gingerbread said:

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Ψάχνω να πάρω κονσόλα. Δεν είχα στο παρελθόν (έπαιζα καποτε ps2 emulators). Το switch φαίνεται να έχει "πλάκα" αλλά είναι σοβαρή κονσόλα ή είναι σαν ipad; Δηλαδή πέραν παιχνιδιών τύπου supermario έχει final fantasy, resident evil?

Έχει το ipad Super Mario;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Έχει το ipad Super Mario;

Εννοούσα παιχνίδια τύπου "ένα ανθρωπάκι τρέχει πατώντας αριστερά πηδάει δεξιά κάνει επίθεση".. κάτι με περισσότερο gameplay, cutscenes,.. τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...